رفتن به مطلب

سوال در مورد طراحی سایت برای مشتری

پست های پیشنهاد شده

سلام یه سواله که خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده،من این سوالو از دوستانی که برای مشتری سایت طراحی میکنن میپرسم،

وقتی که یه سایت برای یه مشتری طراحی میکنید و کنترل پنل وردپرس رو در اختیارش قرار میدید،(حالا فکر کنید که اون مشتری اصلا نمیدونه وردپرس چی هست) آیا برای مشتری محدودیت هایی مثل اجازه ندادن برای آپدیت افزونه ها و خود وردپرس و یا حذف و اضافه کردن افزونه رو برای مشتری اعمال میکنید یا نه؟

و یا لوگو های وردپرس و لینک هایی که اونا رو به سایت وردپرس بکشونه رو حذف میکنید؟

البته ببخشید اگه سوال بی ربطی پرسیدم.

لینک به ارسال

سلام یه سواله که خیلی وقته ذهن منو مشغول کرده،من این سوالو از دوستانی که برای مشتری سایت طراحی میکنن میپرسم،

وقتی که یه سایت برای یه مشتری طراحی میکنید و کنترل پنل وردپرس رو در اختیارش قرار میدید،(حالا فکر کنید که اون مشتری اصلا نمیدونه وردپرس چی هست) آیا برای مشتری محدودیت هایی مثل اجازه ندادن برای آپدیت افزونه ها و خود وردپرس و یا حذف و اضافه کردن افزونه رو برای مشتری اعمال میکنید یا نه؟

و یا لوگو های وردپرس و لینک هایی که اونا رو به سایت وردپرس بکشونه رو حذف میکنید؟

البته ببخشید اگه سوال بی ربطی پرسیدم.

من زیاد سایت وردپرسی تحویل مشتری دادم و تا حالا هیچگونه محدودیتی برای کسی نذاشتم و حتی اینکه واسه طرف توضیح میدم که سایت با وردپرس اماده شده و وردپرس از خیلی از سایتهای میلیونی امکانات بیشتر با انعطاف پذیری بیشتر در تغییرات و ... و از همه مهمتر قیمت مناسبتر داره.

حتی لوگوی وردپرسم حذف نمیکنم. فقط لینک شرکت را در فوتر اضافه میکنم.

لینک به ارسال

سلام

اگه مشتری در مورد وردپرس اطلاعاتی نداشته باشه . کلا اصلا ندونه چیه اول براش توضیح میدم، کار با پنل رو هم بهش یاد میدم و سعی می کنم قالبش رو طوری طراحی کنم که سایش رو کامل بتونه با پنل کنترل کنه.

لینک به ارسال

کسی که سایتی رو با وردپرس تحویل می گیره هزینه طراحی قالب سایت را پرداخت می کنه نه cms و سیستم مدیریت محتوی

سیستم وردپرس از طرف سازندگانش رایگان شده و اون مشتری محقه که به رایگان از تمام امکاناتش استفاده کنه و نه قانونا نه شرعا و نه عرفا طراح حق ایجاد محدودیت در سیستم مدیریت محتوایی که متعلق به خریداره نیست

لینک به ارسال

کسی که سایتی رو با وردپرس تحویل می گیره هزینه طراحی قالب سایت را پرداخت می کنه نه cms و سیستم مدیریت محتوی

سیستم وردپرس از طرف سازندگانش رایگان شده و اون مشتری محقه که به رایگان از تمام امکاناتش استفاده کنه و نه قانونا نه شرعا و نه عرفا طراح حق ایجاد محدودیت در سیستم مدیریت محتوایی که متعلق به خریداره نیست

البته فکر میکنم بستن آپدیت خودکار و بعضی بخش های پنل، جهت راحتی مشتری و اینکه مشکلی ایجاد نکند باشه

لینک به ارسال

البته فکر میکنم بستن آپدیت خودکار و بعضی بخش های پنل، جهت راحتی مشتری و اینکه مشکلی ایجاد نکند باشه

مشتری خودش باید این درخواست رو داشته باشه نه اینکه طراح از طرفش تصمیم بگیره

ممکنه مشتری بخواد لوگوی لاگ این وردپرس هم برداشته بشه این با حذف مستقیم لوگو از طرف طراح فرق داره

قانونا محدوده کاری طراح فقط قالبه و حتی اگر به درخواست مشتری برای بستن آپدیت توجه هم نکنه تخلفی انجام نداده ولی اگر بدون اطلاع مشتری ببندتش تخلف قانونی انجام داده

وظیفه بستن پنل ها و آپدیت ها به عهده پشتیبان سایت اگر طراح قرارداد پشتیبانی هم داشت مسئله اش فرق داره

لینک به ارسال

بله منم با نظر اقای فخار موافقم وردپرس رایگان هستش و فروشنده یا طراح حقی در گرفتن سیستم از مشتری رو نداره و همینطور حق نداره محدودیت در سیستم اعمال کنه این کار کاملا غیر قانونیه .. ولی حق نصب و کانفیگ کردن رو چرا میتونه به صورت توافقی از مشتری هزینش رو بگیره بنظرم حتی میتونه هزینه ابزارک هایی رو هم که واسه قالب میذاره رو بگیره چون طراح وظیفش نیست واسه قالب ابزارک تایین کنه که مشتری راحت باشه !!!

لینک به ارسال

یه سوال دیگه شما کد هایی که نوشتید،یعنی کد های قالبی که طراحی کردید رو دراختیار مشتری قرار میدید یا به صورت کدگذاری شده تحویل میدید؟

لینک به ارسال

!!! کد کردن محتوای قالب !!! کاری بیهوده و بی خود هست !

یه قالب هستا ! نه یه سیستم مدیریت محتوا ;)

لینک به ارسال

یه سوال دیگه شما کد هایی که نوشتید،یعنی کد های قالبی که طراحی کردید رو دراختیار مشتری قرار میدید یا به صورت کدگذاری شده تحویل میدید؟

با encode کلاس ها و ایدی های کدهای html رو مخفی میکنند اینطوری دیگه کسی نمیتونه به همین راحتیا ریپ کنه و بنظرم غیر ممکنه ..

!!! کد کردن محتوای قالب !!! کاری بیهوده و بی خود هست !

یه قالب هستا ! نه یه سیستم مدیریت محتوا ;)

دقیقا ! با کد کردن دیگه نمیشه قالب رو گسترش داد خود وردپرس متن باز هستش بنظرم مسخرس که بیایم سورس قالب های اون رو ببندیم ..

لینک به ارسال

در دنیای اینترنت و برنامه نویسی اگر سخاوت برنامه نویسان حرفه ای نبود من و شما سالها و شاید قرن ها طول می کشید که بتونیم یه قالب بسازیم

فکرش رو بکنید اگر با این تصور همه منابعی که ازشون چیزی آموختیم کد شده بودند چی می شد؟

فکر می کنید ایرادی داره اگر روزی کدی نوشتیم که می تونست مشکل یکی دیگه رو هم حل کنه اون شخص ازش استفاده کنه ؟

لینک به ارسال

در دنیای اینترنت و برنامه نویسی اگر سخاوت برنامه نویسان حرفه ای نبود من و شما سالها و شاید قرن ها طول می کشید که بتونیم یه قالب بسازیم

فکرش رو بکنید اگر با این تصور همه منابعی که ازشون چیزی آموختیم کد شده بودند چی می شد؟

فکر می کنید ایرادی داره اگر روزی کدی نوشتیم که می تونست مشکل یکی دیگه رو هم حل کنه اون شخص ازش استفاده کنه ؟

شاید باورتون نشه ولی خود من با ادیت کردن و ور رفتن با قالب های رایگان تونستم به این سرعت به اینجا برسم و اموزش های رایگانی که توی سطح وب بود تونستم دانسته هامو ارتقا بدم و هنوزم به اموزش ها تجربیات دیگران نیاز دارم من همیشه سعی کردم از تجربیات دیگران استفاده کنم و ازشون ممنون باشم که چنین اموزش های حرفه ایی رو در سطح نت به رایگان گذاشتند .. فکرشو بکنید اگر همه طراحان میومدند واسه اموزش هاشون مبلغ تایین میکردن و واسه فروش میذاشتند و یا بر روی طرح های خودشون کد میذاشتند ... حتی فکرکردن به این موضوع هم عذاب اوره ....

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...