رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دارم یه نوع شبکه اجتماعی درست می کنم که هر کسی بتونه ادد کنه بقیه را بعد یه جدول درست کردم به اسم ادد لیست و فیلد id را از جدول user ها می خونه و فیلد addlist قرار توش id افرادی که این شخص ادد میکنه قرار بگیره فکر کردم دیدم ای دی ها باید مثلا با , جدا بشند که نخوایم الکی حجم دیتابیس را زیاد کنیم

حالا ما تو insertx می تونیم که , را بزاریم ولی وقتی می خوایم بخونیم این مقدار را مثلا 4,50,3,84 بود چطوری این مقدار هارا جدا کنم با sql که نمیشه با php فکر کنم بشه ولی راهشو بلد نیسم اگه میشه راهنمایی کنید

لینک به ارسال

دوستان فکر کنم این کارا کنم حل بشه موضوع

یه وقتی دارم اطلاعات را ذخیره می کنم string ذخیره می کنم به این صورت "2","3","4" و با این کد راحت نمایش میدم

<?php
$s=array("ali","hosain");
foreach($s as $val)
{
echo($val . "<br>");
}
?>

و تو array قرارش میدم

برای جداکردن باید آرایه بسازید

array(2, 3, 4);

یعنی 2 و 3 و 4

درسته دقیقا همین به فکرم رسید

لینک به ارسال

البته برای جداول بزرگ توصیه میشه که داده ها هر کدام جدا ثبت بشه

به نوعی یک جدول ارتباط که کاربران رو به هم ارتباط میده

اما اگر سایت بازدید چندانی نداره همون روش خوب هست

لینک به ارسال

درسته همین جدول را هم درست کردیم ولی می خوایم تو این جدول تعداد موجودی هامون زیاد نشه که هر کدوم را بخوایم جدا ثبت کنیم

اگه 100 نفر 100 نفرو ادد کنند اگه بخوایم جدا ثبت کنیم میشه 10000 موجودی ولی اینجوری 100 فقط داریم بنظرم در هر دو صورت این روش بهتره حالا فیس بوک و ... را نمیدونم چیکار می کنند ولی فکر کنم همین روش را استفاده می کنند

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...