رفتن به مطلب

افزونه تعیین سطح دسترسی برای یوزر ها

Amir.

پست های پیشنهاد شده

سلام

اینم اولین ارسال بنده در وردپرس پارسی ، که طبق معمول یه درخواسته و از اونجایی هم که دیگه وردپرس بازاری وجود نداره ما اینجا مطرح میکنیم :

یه افزونه میخواستم که مثلا یه کاربر جدید بسازم بعد مثلا براش تعیین کنم که به این جاها از پنل مدیریت دسترسی داشته باشه !

مثل بلاگفا یا وردپرس که سطح دسترسی رو خودتون تعیین میکردید !

منتظرم ... افزونه فارسی باشه و تست شده ! :blink:

لینک به ارسال

2 تا افزونه من می شناسم.ببینید به کارتون مییاد یا نه.

1)user-role-editor که فارسی هم هست.بعد از فعال سازی تیک گزینه "نمایش دسترسیها به فرم قابل درک" را فعال کنید(تنظیمات این افزونه خیلی ساده هست)

2) افزونه Role Scoper هست که فارسی نشده و تنظیمات زیادی داره.

اینجا هم در این مورد بحث شده.

لینک به ارسال

البته من برای شما شماره یک رو معرفی میکنم چون دومی واقعا پیچیده هست...اولی دقیقا چیزی هست که شما میخواین هست...

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

با سلام؛

اول؛ پلاگین User Role Editor‌ برای کارهای دم‌دستی گزینه فوق‌اعاده‌ای هست.

دوم؛ اگر پلاگین کامل‌تری می‌خواهید، پلاگین Advanced Access Manager را توصیه می‌کنم که سختی‌های کار با Role Scoper را ندارد، اما در همان حدود کارآمد است. با این پلاگین می‌توانید مدیریت کاملی بر دسترسی‌ به تمامی اجزاء بخش مدیریت و اجزاء قابل نمایش برای کاربران داشته باشید. یک چرخ کوچک که در پلاگین بزنید،‌دست‌تان می‌آید که با چه موجود جالب‌انیگزناکی مواجه هستید. این نکته متذکر می‌شوم که تنظیم قابلیت‌ها (capabilities) به دلیل مشکل جاوا اسکریپت قدری سخت بود که برای این کار از پلاگین فوق‌العاده سبک و تمیز Capability Manager استفاده می‌کنم. دیگر آنکه پلاگین دوم را باید اول نصب کنید تا گرفتارتان نکند.

سوم؛ پلاگین Role Scoper فوق‌العاده است، اما عملیات نگهداری‌اش قدری مشکل و اعمال تنظیماتش قدری سخت است. ذیل مزیت‌های این پلاگین می‌توان به پشتیبانی کامل از پلاگین فوق‌اعاده Custom Post Type UI اشاره کرد. همین!

لینک به ارسال
  • 6 ماه بعد...

آقا میگم یه سوال

من دنبال یه پلاگین سطح دسترسی میگردم ، که کارای زیر رو برام انجام بده ، چند تا هم نصب کردم ، ولی خیلی پیچیده بودند و امکانات اضافی داشتند ، کدوم پلاگین برای کار من بهترین گزینه هست ؟

لیست کارها :

1. تعیین دسترسی های کاربران در منوهای ادمین سات (محدود کردن بعضی گروها به بعضی گزینه ها)
  2. تعیین دسترسی ها برای ارسال مطالب و نظرات (بشه کاری کرد که برخی گروها مطلب که ارسال میکنند ، قبل از نمایش در سایت حتما توسط مدیریت تایید شود) و مدیریت نظرات رو فقط به برخی گروه ها داد
  3. بعضی پلاگین ها که نصب می شوند ، منو های ادمینشون رو فقط به گروه هایی که تعیین میکنیم بشه دسترسی داد

به نظرتون کدومش به درد کار من می خوره ؟

لینک به ارسال

آقا میگم یه سوال

من دنبال یه پلاگین سطح دسترسی میگردم ، که کارای زیر رو برام انجام بده ، چند تا هم نصب کردم ، ولی خیلی پیچیده بودند و امکانات اضافی داشتند ، کدوم پلاگین برای کار من بهترین گزینه هست ؟

لیست کارها :

1. تعیین دسترسی های کاربران در منوهای ادمین سات (محدود کردن بعضی گروها به بعضی گزینه ها)
  2. تعیین دسترسی ها برای ارسال مطالب و نظرات (بشه کاری کرد که برخی گروها مطلب که ارسال میکنند ، قبل از نمایش در سایت حتما توسط مدیریت تایید شود) و مدیریت نظرات رو فقط به برخی گروه ها داد
  3. بعضی پلاگین ها که نصب می شوند ، منو های ادمینشون رو فقط به گروه هایی که تعیین میکنیم بشه دسترسی داد

سلام

منم دقیقا همین رو میخوام.

یعنی افزونه ای که بتونه تعیین کنه هر فرد مشارکت کننده خودش بتونه به نظرات مطلبش پاسخ بده و مدیر تاییدش کنه....

ویرایش شده توسط xiiiah
لینک به ارسال

آقا میگم یه سوال

لیست کارها :

چیزی که شما می خواهید نیازی به افزونه نداره

دسترسی اعضایی را که می توانند مطلب بدهند لی باید قبل از نمایش تایید شود روی مشارکت کننده بگذارید

دسترسی کسانی که می توانند مطلب دهند ولی نمی خواهید به ویرایش مطالب دیگران دسترسی داشته باشند را نویسنده تعیین کنید

دسترسی کسانی که در تایید مطالب کمک می کنند ولی نمی خواهید به بخش افزونه ها و پوسته ها دسترسی داشته باشند ویرایشگر

ثبت نام را می توانید روی مشترک (فقط می خواند و نظر می دهد) قرار دهید یا مشارکت کننده

اما

افزونه

user_rol_editor افزونه ای کامل تر و بسیار ساده است

کافی است در صفحه ی زیر گزینه ی show capabilities in human readable form را که در تصویر مشخص است تیکدار کنید تا صفحه افزونه فارسی شود

screenshot-1.png?r=643635

لینک دانلود

http://wordpress.org/extend/plugins/user-role-editor

لینک به ارسال

دست گلت درد نکنه ، فقط یه سوال ، من الان نصبش کردم ، ولی بعضی افزونه ها دوباره توی پلن مشارکت کننده پیدا هستند ، چک کردم با این افزونه نمی شد دسترسی به افزونه ها رو هم تعیین کرد البته شاید من ندیدم ، برا افزونه ها میشه کاریش کرد ؟

لینک به ارسال

ولی بعضی افزونه ها دوباره توی پلن مشارکت کننده پیدا هستند ، چک کردم با این افزونه نمی شد دسترسی به افزونه ها رو هم تعیین کرد البته شاید من ندیدم ، برا افزونه ها میشه کاریش کرد ؟

سلام

توی عکس هم کاملاً مشخصه:

Active plugins

delete plugins

install plugins

edit plugins

update plugins

تیک این موارد را بردارید و امتحان کنید.

لینک به ارسال

خیلی از افزونه ها نشون نمیده ، بعضی هاش مثل wpcf7 توی پنل هستش ! بقیه ی افزونه ها به درستی کار میکنن

مشکل من اینه : مثلا می خوام یه سطح کاربری درست کنم ، مسول نظرسنجی باشه ، کل پلاگین ها رو روش ببندم ، پست هم نتونه بده ، فقط توی پلنش افزونه ی نظر سنجی و مدیریتش باشه و همین موارد ،

لینک به ارسال

چون اینکاری که شما میخوای کار پیچیده ایی هست.

میشه با کدنویسی انجامش داد و تک تک افزونه ها رو برای یکسری دسترسی ها باز کرد یا بست.

حالا باید انتخاب کنید یا مورد ساده و با دسترسی کم یا حرفه ایی با دسترسی بالا :)

لینک به ارسال

در ضمن شما می تونید برای هر افزونه یک دسترسی بسازید در واقع این یک لیست نمونه است نه لیست کامل زیر جدول دقت کنید متوجه می شید اما نیاز به اینکار فقط در شرایط خیلی خاص هستش شما وقتی دسترسی مشارکت کننده را محروم می کنی اون قادر به انجام تغییرات نیست به عنوان مثال تلاش کنید با کاربری مشارکت کننده یک افزونه را ویرایش کنید

اگر در پنل داشبورد هنوز نام افزونه هست یا بخشی برای مشاهده ی عمومی داره که در حد دیدن به مشارکت کننده هم اجازه می ده

برای اینکه این افزونه ها دیده نشوند سطح مشارکت کننده را از 2 به 1 بیاورید

و یا افزونه صحیح نوشته نشده

لینک به ارسال

نصبش کردم ، خیلی پیچیدده بود ، افزونه ی ساده تری نیست برای این کار ؟

پیچیده نیست من مدتی باهش کار میکنم مشکلی هم نداشتم!!

اتفاقا تک تک گزینه های مدیریت ردیف شده که بتونیدکارخودتون راانجام بدین

اینهم هست.. نصب نکردم ولی باتوجه به توضیحاتش چیز خوبیه

اینهم فکرکنم ساده دتر باشه

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

سلام

من افزونه ای میخوام که این تنظیمات رو بر اساس آی دی کاربر انجام بده

مثلا اگه یه کاربر رو به عنوان مدیر عضو کردم بتونم اون مدیر رو محدود کنم در حالی که مدیرای دیگه دسترسی شون تغییر نکنه

اگه میشه راهنمایی بفرمائید

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

من افزونه ای میخوام که این تنظیمات رو بر اساس آی دی کاربر انجام بده

مثلا اگه یه کاربر رو به عنوان مدیر عضو کردم بتونم اون مدیر رو محدود کنم در حالی که مدیرای دیگه دسترسی شون تغییر نکنه

اگه میشه راهنمایی بفرمائید

با تشکر

افزونه ای که معرفی شد اینکار را می کنه بعد از نصب یک پیوند به زیر نام هر کاربر در لیست کاربران اضافه می شه که هدایتتون می کنه به ویرایش دسترسی های اون کاربر

لینک به ارسال
افزونه ای که معرفی شد اینکار را می کنه بعد از نصب یک پیوند به زیر نام هر کاربر در لیست کاربران اضافه می شه که هدایتتون می کنه به ویرایش دسترسی های اون کاربر

منظورتون کدوم افزونه است؟

آخه چند افزونه تو این تاپیک معرفی شد

با تشکر

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...

سلام ، عذرخواهی میکنم آقای استاد اگر بخوایم توی افزونه user role rditor به کاربرمون که نقش " مشارکت کننده " رو داره امکان ویرایش تاریخ رو بدیم باید چیکار کنیم ؟

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

سلام

من میخوام به پایگاه داده فرم تماسم دسترسی بدم با این افزونه باید چکار کنم؟

گزینه manage options/ فعال میکنه پایگاه داده فرم تماس رو اما بقیه تنظیمات رو هم باز میکنه نمیخوام یه کاربر معمولیم به بقیه قسمتها دسترسی پیدا کنه

لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...

سلام دوستان

یک سوال داشتم

یه سایت دارم که داخلش پره نوشته هستش

که چندین یوزر داره

می خواستم بدونم چطور می تونم هر یوزر را به یکنوشته خاص وصل کنم مثلا یه یوزر وقتی لاگین کرد می تونه نوشته را آپدیت کنه

در واقع به طور معمولی جوری باشه که همه بتونن ببینن

ولی نتونن ویرایش یا آپدیت کنن

ولی یوزری که مشخص می کنیم برای یک نوشته بتونه آپدیت کنه یا ویرایش کنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...