رفتن به مطلب

درخواست کد موتور جستجوگر

پست های پیشنهاد شده

توی سایت زیر یه پست ثابت هست که توی اون موتور های جستجوگر وجود داره

http://albalo.net/

منم میخوام یه سایت جدید بسازم که توی بعضی از پست های اون، 4 موتور جستجوگر رو به این شکل بزارم

میشه کد یا افزونه اون رو بهم بدید؟

لینک به ارسال

با سلام

این قسمت که می فرمایین در این سایت به صورت آیفریم قرار داده شده و کد قسمت جست و جو را می توانید از آدرس زیر بردارید.

http://albalo.net/wp-content/themes/albalo/search.htm

لینک به ارسال

برای ساخت جستجوگر برای سایت خودتون وارد اکانت جیمیلتون بشید و به نشانی http://google.com/cse برید و یک موتور با استفاده از نشانی ساتیت خودتون بسازید

لینک به ارسال

http://albalo.net/wp-content/themes/albalo/search.htm

چطوری میتونم این صفحه رو توی سایت خودم بسازم؟

این رو کجا گیر بیارم؟

لینک به ارسال

فکر کنم این صفحه به صورت اختصاصی توسط خود طراح سایت طراحی شده باشه.

اگر آشنایی با کد های html و css داشته باشید می توانید به راحتی بسازیدش

اما در صورتی که اطلاعات کافی ندارید می توانید بر روی صفحه کلیک راست کنید روی گزینه view page source کلیک کنید و کد مورد نظر رو به صورت یک کد اچ تی ام ال ذخیره کنید

در ضمن یادتون نرده آدرس عکس ها و فایل های سی اس اس رو هم باید به صورت جداگانه ذخیره و در هاستتون بارگزاری کنید.

لینک به ارسال

توی سایت زیر یه پست ثابت هست که توی اون موتور های جستجوگر وجود داره

http://albalo.net/

منم میخوام یه سایت جدید بسازم که توی بعضی از پست های اون، 4 موتور جستجوگر رو به این شکل بزارم

میشه کد یا افزونه اون رو بهم بدید؟

دوست عزیز این بخش به صورت اختصاصی و با صرف زمان نسبتا زیادی طراحی شده، انصاف نیست که بخواهید همین رو به سادگی در وب سایت خودتون استفاده کنید.

ضمنا سایت آلبالو و امکانات آن به صورت اختصاصی در وب سایت سرآمد ثبت شده و استفاده از امکانات آن پیگرد قانونی دارد.

به قول خودتون کلیه حقوق این سایت متعلق به آلبالو بوده و هرگونه نسخه برداری از آن شرعا و قانونا حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

لینک به ارسال

دوست عزیز این بخش به صورت اختصاصی و با صرف زمان نسبتا زیادی طراحی شده، انصاف نیست که بخواهید همین رو به سادگی در وب سایت خودتون استفاده کنید.

ضمنا سایت آلبالو و امکانات آن به صورت اختصاصی در وب سایت سرآمد ثبت شده و استفاده از امکانات آن پیگرد قانونی دارد.

به قول خودتون کلیه حقوق این سایت متعلق به آلبالو بوده و هرگونه نسخه برداری از آن شرعا و قانونا حرام بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

بله این حرف شما درسته

اما من فکر نمیکنم حداقل این یک قسمت از سایتشون زیاد وقت برده باشه حتی یک فرد مبتدی هم که تازده با html و css آشنا شده باشه فکر میکنم

بتونه یه همچین فرمی را درست کنه و ایشون که همه سایت رو نخواستن کپی کنن فقط قسمت فرم جست و جو هست که با یک کد فرم ساده درست میشه

در هر صورت حق با شماست

لینک به ارسال

بله این حرف شما درسته

اما من فکر نمیکنم حداقل این یک قسمت از سایتشون زیاد وقت برده باشه حتی یک فرد مبتدی هم که تازده با html و css آشنا شده باشه فکر میکنم

بتونه یه همچین فرمی را درست کنه و ایشون که همه سایت رو نخواستن کپی کنن فقط قسمت فرم جست و جو هست که با یک کد فرم ساده درست میشه

در هر صورت حق با شماست

حقیقته امر اینه که چون بنده در زمینه کد نویسی سایت بسیار مبتدی هستم این بخش برای من بسیار زیاد زمان برده. :(

لینک به ارسال

ریپ کردن راحته اما کار درستی نیست

من میخوام یه همچین کدی رو بسازماما حالا موندم چیکار کنم

شدیدا به این کد نیاز دارم :(

لینک به ارسال

فقط همین آدرس بالا کدش رو میخواین نوشته بشه؟

آره

اگه ممکنه کدش رو بهم بدید

لینک به ارسال

سایت آلبالو و امکانات آن به صورت اختصاصی در وب سایت سرآمد ثبت شده و استفاده از امکانات آن پیگرد قانونی دارد.

البته css و html و js خواهی نخواهی از طریق مرورگر قابل دسترسند چون برنامه های متن باز هستند و اگر بایک برنامه قفل کننده کد نشند نمی شه ازشون توقع حقوق کپی رایت داشت (فقط برای اطلاع)

لینک به ارسال

البته css و html و js خواهی نخواهی از طریق مرورگر قابل دسترسند چون برنامه های متن باز هستند و اگر بایک برنامه قفل کننده کد نشند نمی شه ازشون توقع حقوق کپی رایت داشت (فقط برای اطلاع)

من ابتدا تمام کدهای مربوطه رو رمز نگاری کردم. اما متاسفانه میزان مصرف رم و پهنای باند سایت به شدت افزایش پیدا کرد. واسه همین مجبور شدم از حالت کد شده خارجش کنم.

در همین فورم هم مشکلات رو مطرح کردم و به فرمایش یکی از اساتید مجبور به این کار شدم.

اینکه چیزی در دسترس هست دلیل بر این نیست که حق کسی که زحمت کشیده نادیده گرفته بشه. این موتور زمان برده و مسلما با بررسی کد مربوطه می تونید بفهمید که آنقدر هم ساده نیست.

البته اگر تمام موارد از ابتدا نوشته بشه مسلما مشکلی نداره. اما من بعید می دونم این اتفاق بیافته.

در هر صورت اینجا ایران هست و قوانین خودش رو داره. الان هر چیزی که در سرآمد ثبت بشه پروانه تکثیر، انتشار و حق تالیف داره. حتی اگر ایرانی هم نباشه.

یکی از همکاران ما آموزش زبان نصرت رو به اسم خودش ثبت کرده و چون درخواست دیگری نبوده به نامش ثبت شده! مالک اصلی خارجه و اینجا مالک پیدا کرده!!!!

تازه داره از تمام شرکتهایی که این محصول رو عرضه می کنند و همچین فروشگاه هایی که این محصول رو می فروشند شکایت هم می کنه. :blink:

در هر صورت من به دوستمون کد استفاده از موتور را در قالب iframe و از آدرس اصلی دادم. امیدوارم کارشون راه بیافته.

لینک به ارسال

من ابتدا تمام کدهای مربوطه رو رمز نگاری کردم. اما متاسفانه میزان مصرف رم و پهنای باند سایت به شدت افزایش پیدا کرد. واسه همین مجبور شدم از حالت کد شده خارجش کنم.

در همین فورم هم مشکلات رو مطرح کردم و به فرمایش یکی از اساتید مجبور به این کار شدم.

اینکه چیزی در دسترس هست دلیل بر این نیست که حق کسی که زحمت کشیده نادیده گرفته بشه. این موتور زمان برده و مسلما با بررسی کد مربوطه می تونید بفهمید که آنقدر هم ساده نیست.

البته اگر تمام موارد از ابتدا نوشته بشه مسلما مشکلی نداره. اما من بعید می دونم این اتفاق بیافته.

در هر صورت اینجا ایران هست و قوانین خودش رو داره. الان هر چیزی که در سرآمد ثبت بشه پروانه تکثیر، انتشار و حق تالیف داره. حتی اگر ایرانی هم نباشه.

یکی از همکاران ما آموزش زبان نصرت رو به اسم خودش ثبت کرده و چون درخواست دیگری نبوده به نامش ثبت شده! مالک اصلی خارجه و اینجا مالک پیدا کرده!!!!

تازه داره از تمام شرکتهایی که این محصول رو عرضه می کنند و همچین فروشگاه هایی که این محصول رو می فروشند شکایت هم می کنه. :blink:

در هر صورت من به دوستمون کد استفاده از موتور را در قالب iframe و از آدرس اصلی دادم. امیدوارم کارشون راه بیافته.

کد آی فریم به درد سایتم نمیخوره

میخوام یه سایت جدید راه اندازی کنم که به موتور جستجوگر نیاز داره

البته میخوام 10 موتوره باشه

6 تا موتور رو بهش اضافه کنم

همچین کدی رو توی سایت دیگه ای سراغ ندارید؟

اگه ممکنه چند تا از همین موتور ها رو بهم معرفی کنید

میخوام با الگو گرفتن از همه این موتور ها، یه کد 10 موتوره بسازم

لینک به ارسال

من نگفتم کسی از کدهای شما استفاده کنه ولی قانون چیز دیگه ای می گه

شما از کدهای html و css و js استفاده کردید

آیا برنامه های اونها را خریدید؟

این زبانها متن بازند یعنی به شما و هر کس دیگه ای اجازه می دند در کل جهان از اونها به طور رایگان و به شکل دلخواه استفاده کنند شما نمی تونید برای چیزی که تولید یک نفر دیگه است قانون وضع کنید

احترام به کپی رایت عالیه ولی قبل از اون باید با خود قانون کپی رایت آشنا شد

اگر قرار بود برای هر کدی که در همین انجمن می گذارم هزار تومن بگیرم الان میلاردر بودم

لینک به ارسال

نمی دونم چرا بچه ها حالت تهاجمی گرفتند؟ کدهای html و css و js رایگان هستند. حرف من چیز دیگه ای هست.

اینکه کسی تو اینترنت بچرخه و یه چیزی ببینه و خوشش بیاد بعد همونو کدش برداره و چند تغییر روش بده به نظر شما منطقی هست؟

من از همین دوستمون سوال می کنم اگر همین قضیه بر عکس اتفاق می افتاد واکنش شما چی بود؟

من این کدها رو خودم دستی نوشتم حتی از بچه های این انجمن هم کمک گرفتم و اگر وقتی که واسه این کار ساده گذاشتم صرف کار دیگه ای می کردم حداقل دو سه میلیون پول می گرفتم.

اگه سوال براتون پیش اومده که چرا ندادم کسه دیگه ای طراحی کنه جوابش اینه که در واقع انجام این کار برای من به نوعی یادگیری هم بوده.

من همین چند وقت پیش یه اسلایدشو خریدم و یه تب سه بعدی خریدم حدود 60 دلار. از این سایت اونا هم با همین کدها نوشته شده بودند، ضمنا کپی رایت هم داشتند.

اگه الان یکی نیاد بگه ویندوزی که استفاده می کنید ارجیناله آیا؟

البته من حرفی از فروش و پول گرفتن نزدم که شما می فرمایید اگر هر کدی که میزاشتین 1000 تومان می گرفتید میلیاردر بودین.

متاسفانه من در زمینه وردپرس و کدنویسی تحت وب آشنایی ندارم و در حال یادگیری اما من هم در زمینه کاری خودم (ویندوز، نرم افزار و برنامه نویسی) مشکل بسیاری از افراد را حل کردم. اگر به جای اینکه بگردم تو این فورومها و کار کاربران دیگه رو راه بندازم پروژه هایی که گرفتم به انجام می رسوندم بدون اغراق ساعتی 30 هزار تومان پول می گرفتم.

ویرایش شده توسط Hosein.CS
لینک به ارسال

من فقط تو یکی از سایتهام بیش از 200 ساعت آموزش فارسی و با کیفیت به صورت رایگان گذاشتم تا کاربران دانلود کنن. بیش از 20 میلیون هزینه داشته برام تا الان.

برنامه های رایگان هم کم ننوشتم که واقعا کار بسیاری از کاربران رو بهترین وجه راه انداخته.

فکر کردید من منتظر پول یه کد در پیتم؟!

لینک به ارسال

ساختن همچین کدی واسه استاد (ایمان فخار) راحته. هر چند ممکنه واسه شما سخت باشه

اما در کل شما روی این کد کار کردید و روی اون زحمت کشیدید. منم به هیچ وجه قصد کپی کردن کد رو ندارم

من این تاپیک رو باز کردم تا اگه ممکنه کاربران و مدیران حرفه ای این انجمن به من کمک کنن همچین کدی رو بسازم

به نظر من بجای این بحث ها، بیاید لینک چند تا از موتور های مشابه رو بزارید و یکم هم راهنمایی کنید تا یه چیزایی رو یاد بگیریم :)

لینک به ارسال

به نظر اون صفحه از یکی تمپلت رایگان استفاده میکنه (از مدیر سایت سوال کنید)

در سورس صفحه هم روش کاملا مشخص هست

لینک به ارسال

نمی دونم چرا بچه ها حالت تهاجمی گرفتند؟ کدهای html و css و js رایگان هستند. حرف من چیز دیگه ای هست.

اینکه کسی تو اینترنت بچرخه و یه چیزی ببینه و خوشش بیاد بعد همونو کدش برداره و چند تغییر روش بده به نظر شما منطقی هست؟

من از همین دوستمون سوال می کنم اگر همین قضیه بر عکس اتفاق می افتاد واکنش شما چی بود؟

من این کدها رو خودم دستی نوشتم حتی از بچه های این انجمن هم کمک گرفتم و اگر وقتی که واسه این کار ساده گذاشتم صرف کار دیگه ای می کردم حداقل دو سه میلیون پول می گرفتم.

اگه سوال براتون پیش اومده که چرا ندادم کسه دیگه ای طراحی کنه جوابش اینه که در واقع انجام این کار برای من به نوعی یادگیری هم بوده.

من همین چند وقت پیش یه اسلایدشو خریدم و یه تب سه بعدی خریدم حدود 60 دلار. از این سایت اونا هم با همین کدها نوشته شده بودند، ضمنا کپی رایت هم داشتند.

اگه الان یکی نیاد بگه ویندوزی که استفاده می کنید ارجیناله آیا؟

البته من حرفی از فروش و پول گرفتن نزدم که شما می فرمایید اگر هر کدی که میزاشتین 1000 تومان می گرفتید میلیاردر بودین.

متاسفانه من در زمینه وردپرس و کدنویسی تحت وب آشنایی ندارم و در حال یادگیری اما من هم در زمینه کاری خودم (ویندوز، نرم افزار و برنامه نویسی) مشکل بسیاری از افراد را حل کردم. اگر به جای اینکه بگردم تو این فورومها و کار کاربران دیگه رو راه بندازم پروژه هایی که گرفتم به انجام می رسوندم بدون اغراق ساعتی 30 هزار تومان پول می گرفتم.

تهاجم نیست دوست عزیز

قانون کپی رایت به من و شما اجازه نمی ده که بعد از استفاده از کدی اونرو بلوکه کنیم مگر اون رو با ابزارش کد کرده باشیم

قانون را نماینده های مجلس تصویب می کنند نه من

اما گذشته از اینکه کپی برداری کدهای شما ممنوع هست یا نه به یک نکته ریز توجه کنید

فکر می کنید سایت شما بیشتر زحمت برده یا ساخت cms وردپرس؟

می دونید برای اینکه یک کد ساده css را مرورگرهای ما بشناسند چند نفر باید چند ساعت بی وقفه را برنامه نویسی کنند تا مرورگر آپدیت شود؟

اما در نهایت مرورگر رایگان به دست من و شما می رسه و اگر اینطور نبود ممکن بود امروز اینترنت را نشناسیم و یا اگر وردپرس رایگان نبود احتمال داشت شما یا من سایتی نداشته باشیم که بحثی باقی بماند

در کنار سخاوت معروفترین و بزرگترین برنامه نویسان جهان در دنیای مجازی فکر نکنم جایی برای سختی و سفتی ما وجود داشته باشه

شما خیلی زحمت کشیدید و خیلی هم هزینه کردید اما حداکثر 1% از هزینه واقعی ایجاد قالب سایت را پرداخت کرده اید چون 99% آن رایگان است و الان هم دارید ازش استفاده می کنید

حالا اگر دو نفر دیگه هم بخواهند از زحمت شما استفاده کنند هیچ چیز از حاصل کارتون کم نمی شه و فقط خیرتون به دو نفر دیگه هم رسیده و از این بابت باید خوشحال باشید نه ناراحت

لینک به ارسال

دوست عزیز رایگان، رایگان است هر چند که ارزشمند. این که شما یه چیزی که رایگان هست و البته ارزشمند رو با چیزی که رایگان نیست ولو بی ارزش مقایسه کنید معقول نیست.

این یکی از نرم افزارهایی هست که من نوشتم و رایگان هم هست.

تا به نسخه 2 برسه حداقل 180 ساعت روش کار کردم. با نرخ برنامه نویسی الان حدود 5000 میلیون هزینه داشته. بسیاری از کسانی که استفاده کردند طبق گفته خودشون اگر می دونستند همچین نرم افزاری هست و 100 هزار تومان هم بود خریداری می کردند. نسخه 3 هم در حال آماده سازی هست. اون هم رایگانه. این یکی از 10 نرم افزار رایگانی هست که نوشتم.

اینجا رو ببینید. به دلیل عدم اجازه برنامه نویس برای حذف کپی رایت از این لینک باکس که به نظرم گزینه بسیار خوبی بود استفاده نکردم. حتی گفتم مبلغ کپی رایت رو هم میدم.

راه دوری نریم همین سایت خودم، قالبش رو خریدم و 30 هزار تومان هم بابت برداشتن کپی رایت پرداخت کردم.

اما این موتور جستجو (مثلا) رایگان نیست و استفاده از کدش هر چند که با منابع رایگان آماده شده کار اخلاقی نیست. برای اثباتش کافیه شخصی که می خواد این کارو انجام بده خودش رو جای شخص مقابل بزاره. زیاد پیچیده نیست. البته شاید اینکه من یه مقدار سر این مورد سخت هستم به خاطر ایده ای بوده که 3 سال تو ذهنم بوده و به خاطر وقت کم نتونستم پیادش کنم و حالا هم که پیاده شده بعد از چند ماه یکی می یاد می بینه و میگه به به چه سری چه دمی عجب پایی!! :D

این هم که دارم بحث می کنم چون به مدیریان انجمن اعتقاد ویژه ای دارم و بیشتر هم حس می کنم اشتباه از منه و فقط می خوام بدونم مشکل کجاست و کجا رو اشتباه می کنم. همین.

لینک به ارسال

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/96427

ماده 22 را بخونید

یعنی من یا شما حق نداریم یک چیز را منتشر کنیم و بعد از انتشارش براش قیمت بگذاریم

هر تولید انتشاراتی بعد از اولین نشر به هر تیراژ و مقداری از حمایت قانون خارج می شه

من بحثی ندارم

اما بهتره از قانون جلو نزنیم

لینک به ارسال

باور کنید اصلا نفهمیدم این:

حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بود که

اثر برای نخستین‌بار در ایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا‌شده باشد و قبلاً در هیچ

کشوری چاپ یا نشر یا پخش و یا اجرا نشده باشد.

چه ربطی به این:

یعنی من یا شما حق نداریم یک چیز را منتشر کنیم و بعد از انتشارش براش قیمت بگذاریم

هر تولید انتشاراتی بعد از اولین نشر به هر تیراژ و مقداری از حمایت قانون خارج می شه

داشت؟؟؟!!!

اصلا مگه بحث سر حقوق مادی هست؟

مهم نیست. از نظر من پایان.

لینک به ارسال

مثل اینکه باید فکر موتور رو از سرم بیرون کنم :D

چون کسی حاضر نیست کمک کنه یکیش رو بسازم <_<

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...