رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات مربوط به بسته پارسی ساز

پست های پیشنهاد شده

آقا مرتضی و آقا مبین خیلی خیلی ممنون ، خیلی افزونه خوبیه ، اما وقتی فعالش میکنم و جلالی رو غیر فعال میکنم دیگه سایت بالا نمیاد

به نظرتون باید چیکار کنم ؟ اون چند تا تابعی هم که گفتید رو سرچ کردم ، اما پیداشون نکردم !

خطایی نمیده؟ فایل error_log رو

هم برسی کنید

مشکل دیگه ای که با افزونه وردپرس سئو وجود داره این هست که تاریخ های موجود در sitemap.xml هم به فارسی تغییر پیدا می کنند که گوگل به عنوان یک خطا این مورد را در نظر می گیره. لطفا این مشکل را هم رفع کنید.

چون وردپرس سئو داره از توابع داخلی برای ایجاد استفاده میکنه.

بزودی نسخه فیکس شده رو منتشر میکنیم.

نگران نباشید

• امتیاز 8
لینک به ارسال
فایل ارور لاگ رو ضمیمه کردم

توی قالبتون سرچ کنید و هر جا jdate هست رو به parsidate تغییر بدید ، تابع jdate برای جلالی بود که باید تابع بسته پارسی ساز جایگزین بشه ، چیز خاصی نیست تغییر بدید درست میشه

• امتیاز 6
لینک به ارسال

توی قالبتون سرچ کنید و هر جا jdate هست رو به parsidate تغییر بدید ، تابع jdate برای جلالی بود که باید تابع بسته پارسی ساز جایگزین بشه ، چیز خاصی نیست تغییر بدید درست میشه

آقا سعید درست شد ، خیلی خیلی ممنون ، همون اول آقا مرتضی عزیز اشاره فرمودند اما حواسم نبود که باید توی پوشه templates دنبال فراخوانی توابع جلالی باشم ، در اصل وقتی پوسته من میخواد بیاد بالا

یه نوار مشکی رنگ اول کار لود میشه ، که داخلش تاریخ و ساعت نشون داده میشه ، وقتی رفتم توی فایل header.html دیدم این تابع واسه فراخوانی ساعت و تاریخ نوشته شده : <?php echo jdate('l j F Y'); ?>

با تغییر دادن jdate به parsidate مشکلم حل شد ، دوستانی که مشکلشون لود نشدن سایت یا بالا نیومدن سایت یا مشکلشون اینه که فقط هدر سایت رو نشون میده از روشی که گفتم عمل کنند ، انشاالله

که مشکلتون حل بشه ، اما اینو در نظر بگیرید که ممکنه تابع jdate توی یه فایل دیگه ای فراخوانی شده باشه ، که باید جستجو کنید و اونو تبدیل به parsidate بکنید.

فقط اساتید محترم من نگران این هستم که بعضی از مشکلات دیگه ( مثل مشکلاتی از قبیل wordpress seo یا وبمستر گوگل و ... ) واسم پیش بیاد ، اگر میدونید که ممکنه این مشکلات و مشکلات دیگه ای

که دوستان برشمردند برای منم اتفاق بیفته بگید تا صبر کنم نسخه بعدی رو منتشر کنید ! هر چند الان واقعا سرعت سایت عالی شده ، تست کردم ، فشار روی هاستم خیلی کمتر شده ، ممنون از همه

• امتیاز 2
لینک به ارسال

اساتید یه سوال دیگه : توی metrix هم تغییری احساس میشه ؟ مثلا سرعت لود صفحات و دیگر پارامتر ها ؟!

لینک به ارسال

اساتید یه سوال دیگه : توی metrix هم تغییری احساس میشه ؟ مثلا سرعت لود صفحات و دیگر پارامتر ها ؟!

فکر نکنم خیلی تاثیر داشته باشه چون اون پارامتر های مختلفی داره و هر کدوم یک درصد اهمیتی داره

• امتیاز 2
لینک به ارسال

سلام

دوستان از اطلاع رسانی در مورد باگ ها و مشکلات تشکر میکنیم

همه مشکلات رو بررسی کردیم و انشاله برای یکی دو روز آینده بصورت یک نسخه آپدیت شده دوستان میتونن استفاده کنن و مشکلات جاری حل میشه

در مورد فایل زبان هم در حال نصب سیستم جدیدترجمه هستیم تا دوستانی که تمایل دارن برن و در اون بخش ترجمه ها انجام بشه

برنامه ریزی روی فایل زبان وردپرس فارسی هست که دیگه از اول ترجمه نکنیم و زمان رو برای کارهای مهمتر هزینه کنیم

و اینکه برای نسخه جدیدتر افزونه برنامه ریزی کردیم که فشار روی سیستم و سرور بازهم کمتر از الان خواهد شد

یک نکته اینکه دوستان پیام خصوصی ها توی این چند روزه حجمش زیاد شده

اگر دوستان جواب نگرفتن کمی صبر داشته باش سرفرصت همه رو جواب میدیم.

• امتیاز 9
لینک به ارسال

1- اگر مشکلات جدید پیدا شد و رفع شد ؛ تنها با جایگزینی افزونه بروز شده مشکل برطرف می شود یا نیاز به ادیت فایل هایی هم داره؟

2- از کجا متوجه بشیم که افزونه بروز شده و قابلیت جدیدتری بهش اضافه شده؟

3- از نسخه 3.5 به بعد ،به دلایلی بروز رسانی انجام ندادم ، برای بروزرسانی به 3.8 مثل قدیم اقدام کنم (پوشه wp-content و wp-config.php بمونه، بقیه جابجا بشه ) (نیازی به اضافه کردن کد در قالب نیست)

متشکر

ویرایش شده توسط silver21
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

1- اگر مشکلات جدید پیدا شد و رفع شد ؛ تنها با جایگزینی افزونه بروز شده مشکل برطرف می شود یا نیاز به ادیت فایل هایی هم داره؟

2- از کجا متوجه بشیم که افزونه بروز شده و قابلیت جدیدتری بهش اضافه شده؟

3- از نسخه 3.5 به بعد ،به دلایلی بروز رسانی انجام ندادم ، برای بروزرسانی به 3.8 مثل قدیم اقدام کنم (پوشه wp-content و wp-config.php بمونه، بقیه جابجا بشه ) (نیازی به اضافه کردن کد در قالب نیست)

متشکر

1- منظروتون رو از ادیت فایل نفهمیدم ولی فقط کافیه نسخه بروز شده جدیدی که معرفی می شه از طریق بروزرسانی خودکار وردپرس بروز کنید. ( البته بعضی بروز رسانی ها به صورت دستی انجام می دهند مدیران که باید کلا افزونه حذف و دوباهر نصب بشه تا درست بشه) و فقط تنها کاری که شما باید بکنید این هست افزونه جلالی رو پاک کنید و هرجا از افزونه جلالی خروجی گرفته شده بود حذف و بجاش از پارسی دیتا (بسته پارسی ساز) خروجی بگیرید

2- توی بروز رسانی خودکار میاد بروز رسانی ها و برای بروز رسانی های دستی هم در همین تاپیک اعلام می شه و باید افزونه رو حذف و دوباره از مخزن نصب کنید

3- این نوع بروز رسانی که شما گفتید دستی هست نیازی به بروز رسانی دستی نیست با استفاده از بروز رسان خودکار بروز کنید و اگر می خواهید دستی بروز کنید توی انجمن سرچ کنید روش بروز رسانی دستی توی بخش اموزش ها یکی از دوستان آموزش کامل گذاشتند

• امتیاز 5
لینک به ارسال

ببخشید من امروز به صورت تصادفی با یه مشکل این افزونه برخورد کردم. اینکه ئ به ی تبدیل میشه. مثلا وقتی مطمئن بنویسم مطمین میشه!

اگه تو نسخه بعدی این مشکل رفع بشه خیلی عالی میشه!

ممنون

• امتیاز 4
لینک به ارسال

ببخشید من امروز به صورت تصادفی با یه مشکل این افزونه برخورد کردم. اینکه ئ به ی تبدیل میشه. مثلا وقتی مطمئن بنویسم مطمین میشه!

اگه تو نسخه بعدی این مشکل رفع بشه خیلی عالی میشه!

ممنون

گزینه‌ی تصحیح عربی به پارسی رو روی خیر بذارین

• امتیاز 6
لینک به ارسال

خب بعضی جاها لازمه که این گزینه فعال بشه که خودم فعلا غیر فعال کردم. ولی این مشکل تو جلالی نبود. چون ئ تو زبان فارسی هم استفاده میشه.

• امتیاز 3
لینک به ارسال

خب بعضی جاها لازمه که این گزینه فعال بشه که خودم فعلا غیر فعال کردم. ولی این مشکل تو جلالی نبود. چون ئ تو زبان فارسی هم استفاده میشه.

اولندش دوست عزیز ئ کاملا عربی است و اصلا هیچ سنخیتی با زبان پارسی نداره وی خوب کاربردش زیاد هست در کلماتی که استفاده می کنیم و فکر می کنم بهتری تبدیل نشه و از داخل افزونه برداشته بشه ;)

• امتیاز 1
لینک به ارسال

سلام

ئ و ء هر دو عربی هستن و اگر قرار هست عربی به فارسی تبدیل بشهباید همه تبدیل بشن ولی اگر روی سرعت تاثیر زیادی نداشتهب اشه شاید برای نسخه بعدی بشه بخشی رو قرار داد تا دوستان بتونن مشخص کنن چه چیزهایی تبدیل بشه یا نشه

• امتیاز 7
لینک به ارسال

مرتضی جان

2تا مشکل دیدم من

1-آخرین های سیاره برای من کار نکرد و روی وردپرس فارسی مونده حتی زمانی که روی وردپرس انگلیسی قرار دادم

پیشنهادم اینه برای فارسی فید این انجمن داده شه!

2- توی برنامه

Better WP Security

همینجوری برای من خطاهای 404 میده لینک ها رو!

ویرایش شده توسط Poriya
  • امتیاز 4
لینک به ارسال

1- بله برای نسخه بعدی فایل زبان تصحیح شده رو قرار میدیم

2- چه لینک هایی رو خطا میده؟ خود لینک ها مشکلی دارن؟

• امتیاز 6
لینک به ارسال

سلام

ئ و ء هر دو عربی هستن و اگر قرار هست عربی به فارسی تبدیل بشهباید همه تبدیل بشن ولی اگر روی سرعت تاثیر زیادی نداشتهب اشه شاید برای نسخه بعدی بشه بخشی رو قرار داد تا دوستان بتونن مشخص کنن چه چیزهایی تبدیل بشه یا نشه

مرتضی جان ، من خودم اجدادم و همه ایرانی بودیم و هستیم! شاید دوس داشته باشم از یه قوم دیگه می بودم (شااید) ولی هیچ وقت دوس نداشتم که یه عرب باشم! پس این مساله که بیان شده میشه گفت مساله ای به این مورد نداره که بعضی دوستان موضع گرفتن! مساله اینه که با همه این موارد ، این جملات به تعداد بالا تو زبان ما هست و خیلی هم مهمه: جزئی، جزئیات و..... که خب این کلمه "ئ" مهمه! همین الانش این "ی" و "ئ" دو دکمه جدا هستن تو کی برد! پس هر وقت نیاز بود باید ازش استفاده کرد. کلمه دیگه ای رو نمیبینم که این طور تو زبان ما باشه و جای گذین نداشته باشه! این مورد خیلی مهمه اگر میشه از این کلمه فاکتور بگیرید خوب میشه! یعنی "ی" همون پارسی باشه! و "ئ" یه کلمه جداست که تو کی برد هم عرض کردم دکمه جدا گونه داره "M" و خب نیازی هم نیست تو پنل جایی تایین کنیم که مثلا فارسی باشه یا نه! از این یه کلمه تو تبدیل صرف نظر بشه بهتره !

نظر بنده بود (امیدوارم بحث و جنجال نشه سر این حرف!)

• امتیاز 4
لینک به ارسال

سپاس فراوان از دوستانی که زحمت طراحی و برنامه نویسی این افزونه رو کشیدن؛

افزونه اعداد داخل خلاصه نوشته(لینک تابع در مرجع وردپرس) رو فارسی نمیکنه. دوستان برای این مورد هم فکری بکنن. سپاس

ویرایش شده توسط sajjadnajafi
  • امتیاز 4
لینک به ارسال

خوب جواب این چی شد

Majic Fields که باید magic_fields-fa_IR باشه.

Advanced Custom Fields که باید acf-fa_IR باشه.

ویرایش شده توسط webtinax
لینک به ارسال

خوب جواب این چی شد

Majic Fields که باید magic_fields-fa_IR باشه.

Advanced Custom Fields که باید acf-fa_IR باشه.

باید دستی مقدار fa_IR داخل کانفیگ ست بشه

براش یک نوتیفای توی مدیریت قرار میدیم با آموزش

در دور بعدی آپدیت ست می کنیم

• امتیاز 4
لینک به ارسال

فکر کنم بشه این امکان رو به افزونه اضافه کرد که خط:

define('WPLANG', '');

رو در فایل wp-config.php پیدا کنه و به:

define('WPLANG', 'fa_IR');

تغییر بده.

ویرایش شده توسط Ghaem
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

این حرف چرا اینجوری نشون میده ؟ آئودی رو مینویسه آیودی

post-1740-0-55935900-1389540433_thumb.jp

post-1740-0-15457500-1389540435_thumb.jp

این حرف چرا اینجوری نشون میده ؟ آئودی رو مینویسه آیودی

ببخشید الان متوجه شدم آپدیت اومده که توش این مشکل برطرف شده ، حواسم نبود

ویرایش شده توسط Majid
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

حالا این امکان رو میشه بهش اضافه کرد یا نه؟

فکر کنم بشه این امکان رو به افزونه اضافه کرد که خط:

define('WPLANG', '');

رو در فایل wp-config.php پیدا کنه و به:

define('WPLANG', 'fa_IR');

تغییر بده.

• امتیاز 3
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...