رفتن به مطلب

قرار دادن پلیر خود وردپرس در قالب جدید؟

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت اساتید

یه سوالی داشتم که هر چی سایت های ایرانی و خارجی رو جستجو کردم نتونستم جوابمو پیدا کنم

خوب میدونیم که وردپرس در نسخه های جدیدش از ویدئو و کلا فایل های مدیا پشتیبانی میکنه

میخواستم ببینمحالا چجوری میشه همون پلیر پیش فرضش مثلا همون پلیری که در قالب twentythirteen هست رو تو یه قالب اختصاصی استفاده کنیم به عبارت دیگه چجوری پلیر خود وردپرس رو با استایل خودمون کانفیگ کنیم؟

برای مثال الان من وقتی از شرت کد مدیا استفاده میکنم چون کانفیگ نیست پلیر پیش فرض مرور گر نمایش داده میشه میخوام پلیر خود وردپرس باشه که هم از html5 پشتیبانی میکنه هم از فلش

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به ارسال

یه کم بیشتر توضیح میدم شاید منظورمو بد رسوندم :(

الان مثلا اگه شرت کد زیر رو

[video width=320" height="240" mp4="video.mp4]

تو استایل پیش فرض خود وردپرس قرار بدم پلیر رو نمایش میده که قالبش اختصاصیه یعنی مال خود وردپرسه که هم html5 هم فلش نمایش داده میشه

ولی اگه من همون شورت کد رو تو یه استایل اختصاصی قرار بدم پلیر ورد پرس نمایش داده نمیشه و پلیر پیش فرض مرورگر نمایش داده میشه

حالا می خوام بدونم چجوری می تونم پلیر پیش فرض وردپرس رو تو سایتم نشون بدم چه چیزی باید اضافه بشه به پوسته؟

خیلی گشتم ولی جواب سوالمو نگرفتم

ممنون میشم دوستان یه کمکم کنن

لینک به ارسال

اون قالب html5 هست و پبلیر هم مربوط به html5 است قالبتون رو باید ارتقا بدید و با تگ video ویدئو هاتون رو احضار کنید

برای ساخت شورتکد هم از ژنراتور استفاده کنید

http://generatewp.com/shortcodes/

لینک به ارسال

سپاس گذارم که جواب دادید خیلی لطف کردین وقتتونو در اختیار من قرار دادید

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟

من چه از تگ video استفاده ی کنم چه از شورت کد جوفتش پلایر پیش فرض مرور گرو میاره

منظورتون از ارتقا قالب چیه؟

لینک به ارسال

مشکلی که من در استفاده از شورتکد دیدم

فقط در صفحاتی بود که به صورت ایجکس لود میشود

شما چگونه استفاده میکنید؟

لینک به ارسال

سپاس گذارم که جواب دادید خیلی لطف کردین وقتتونو در اختیار من قرار دادید

میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟

من چه از تگ video استفاده ی کنم چه از شورت کد جوفتش پلایر پیش فرض مرور گرو میاره

منظورتون از ارتقا قالب چیه؟

منظور از ارتقا قالب یعنی تبدیل قالب به HTML 5 هستش که در این نسخه قابلیت پخش آنلاین ویدیو رو داره

تبدیل قالب هم به html 5 کار زیاد سختی نیست فقط باید داک تایپ و تگ ها به نسخه html 5 تغییر کنن ...

بعد میتونید از این طریق ویدیو هاتون رو قرار بدید

<video width="320" height="240" controls="controls">
<source src="movie.mp4" type="video/mp4">
<source src="movie.ogg" type="video/ogg">
<source src="movie.webm" type="video/webm">
Your browser does not support the video tag.
</video>

اینجا آموزش HTML5 رو به صورت روان و جامع توضیح داده - کلیک کنید

لینک به ارسال

مشکلی که من در استفاده از شورتکد دیدم

فقط در صفحاتی بود که به صورت ایجکس لود میشود

شما چگونه استفاده میکنید؟

من ایجکس استفاده نمی کنم

دوستان مشکل من نمایش ندادن پلیر نیست

من الان تو html4 هم تگ ویدئو رو بزنم برام پلیر رو نمایش میده

ولی می خوام پلیر خود وردپرس رو نشون بده

همون جوری که دوستمون تگ ویدئو رو گذاشت برای این که همه مرور گرا پشتیبانیش کنن باید سه تا فورمت mp4 ojv webm رو بذارم ولی پلیر خود ورد پرس هم از فلش پشتیبانی می کنه هم از html5 یعنی اگه فقط لینک mp4 هم بهش بدی مرور گرایی که html5 با پسوند mp4 ساپوت می کنن مثل کروم پلیر html5 نمایش میده و اگه ساپورت نکنن فلش

می خوام بدونم این کارو کدوم یکی از فایلا انجام میده احتمالا باید فایلای جاوا اسکریپت و php این کارو انجام بدن

ولی نمی دونم فایلاش کجاست mediaelement هست ولی تو خود قالب های پیش فرض هیچ کدی رو ندیدم که به فایلی لینک داده شده باشن که به ویدئو مربوط باشه

لینک به ارسال

به همین سادگی نیست

خروجی برای هر ویدیو جدا تنظیم میشه

با پوسته دیگر تست کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...