رفتن به مطلب

یک تغییر کوچک و ناگهانی در نام دامنه!!

پست های پیشنهاد شده

سلام. یک دامنه جدید خریدم. نمیخام که به سایت قبلی اضافش کنم و سایت قبلی باشه با2 تا دامنه، بلکه میخام تمام پست هام با ادرس دامنه جدید در گوگل ایندکس بشوند .

و برای ورود به سایت بجای استفاده از شاخه

dokalame.ir/wp

از دامنه جدید با نام

2kalame.ir/wp

استفاده کنم. یعنی حتی قسمت داشبورد هم رو ی دامنه جدید بازبشه.

علاوه بر این ایا راهی هست که تمام مطالب قبلی با ادرس جدید در گوگل ایندکس بشوند؟

خلاصه که کلاً همه چیز روی دامنه جدید باشه و دامنه اصلی قبلی الان بشه دامنه فرعی و هیچ کاره.

آیا اصلا چنین چیزی داریم واقعاً؟

لینک به ارسال

سلام

برای این کار بعد از پارک دومین و بالا آمدن سایت با آن آدرس جدید، باید آدرس سایت رو از تنظیمات وردپرس تغییر بدی و در دیتابیس جدول Option فکر کنم آدرس رو هم تغییر میدی

بعد در سی پنل با ریدایرکت 301 آدرس قبلی رو روی جدید ریدایرکت می کنی

آدرس جدید رو در گوگل وبمستر ثبت کن،بعد اینکه تأیید شد وارد گوگل وبمستر شو و آدرس قبلی رو به آدرس جدید تغییر بده،در همون داشبور یه آیکون چرخ دنده هست روی اون کلیک کنی گزینه تغییر آدرس رو میاره، بعد نقشه سایت رو با این آدرس جدید ست کن و مجددا" با آدرس جدید معرفی کن، در فایل روبوت هم آدرس نقشه سایت رو تغییر بده

در انجمن هم در مورد کد ریدایرکت همه مطالب به آدرس جدید هست اون رو هم در functions.php بذار

لینک به ارسال

اقا کیوان دستت درد نکنه .ممنون که این قدر وقت گذاشتی و تایپ کرد.

من تازه کارم برای همین یک چیز هاییش رو فهمیدم و یه چیز هاییش رو نفهمیدم.

اینارو نفهمیدم ((در دیتابیس جدول Option فکر کنم آدرس رو هم تغییر میدی))

(( در سی پنل با ریدایرکت 301 آدرس قبلی رو روی جدید ریدایرکت می کنی))

از اونجایی که میدونم سر همه شلوغه ، شما ((هر موقع وقت کردید)) اینا رو توضیح بدید ممنون میشم.

لینک به ارسال

وارد سی پنل هاست که شدید، در بخش domains روی Redirects کلیک کن ، از اونجا آدرس سایت قبلی رو انتخاب کن و آدرس جدید رو در کادر پایین ثبت کن و این گزینه رو هم فعال بذار Redirect with or without www

شما وارد phpmyadmin که شدی، دیتابیس سایت رو انتخاب کن بعد دنبال این جدول بگرد wp_options ،روی جدول کلیک کنی ، در لیست ستون کناری، یا اگر در ستون وسط پیداش کردی در هر دو حالت یه قسمت رو واسه ادرس سایت میاره، روی گزینه ادیت کلیک کن و از اونجا تغییر بده

لینک به ارسال

اقا کیوان باز هم تشکر بابت توضیحاتت.

فقط یک سوال. الان اگر این کارهایی که گفتی رو همه رو انجام بدم، تمام مطالب قبلیم لینک با دامنه جدید درست میشه؟

یعنی اگر مثلا این لینک بوده

http://dokalame.ir/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F/

با تغییر به این روشی که گفتید میشه این لینک پایین؟

http://2kalame.ir/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D9%87-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F/

کلا همه چیز عوض میشه؟

لینک به ارسال

بله، فقط باید کد ریدایرکت تمام مطلب رو هم به functions. که در روت سایت هست اضافه کنی جای که پوشه وردپرس هست این فایل هم هست، در پست قبلی به اشتباه نوشتم functions.php

در انجمن جسجتو کن کد هست

لینک به ارسال

کیوان جان از اونجایی که خودت تجربه تغییر نام دامنه رو داری.. اگر من در لوکال هاستم نام دامنه رو تغییر بدم و بعد در وب مستر گوگل تغییر بدم ادرس رو ، کار تما نمیشه ؟ مشکل این کار چیه؟ ادرس های قبلی عوض نمیشه اینطوری؟

در ضمن من یک اموزش دیدم. می خاستم ببینم منظور شما هم از توضیحاتتون همین اموزش بوده. ؟ شما این اموزش رو انجام دادی نتیجه گرفتی؟

اینم لینکشه

آموزش تعویض دامنه در سایت وردپرسی بدون از دست رفتن سئو

میدونی چون زیاد از این توابعی که گفتی سر در نمیارم خاستم بی دردسر ترین راه رو انجام بدم.

باز هم ممنون از وقتی که می ذارید

لینک به ارسال

سلام

من خودم از همین روشی که برات توضیح دادم استفاده کردم و مشکلی پیش نیومد.هم آدرس مطالب تغییر کرد و هم در گوگل وبمستر به خوبی پیش رفت.اون روشی که لینک گذاشتید رو انجام ندادم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...