رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

Parsi_Font_WPP_.png

در بسیاری از تاپیک ها و سایت ها دیده بودم که کاربران وردپرس از زشت بودن فونت پنل مدیریت این سیستم برای زبان پارسی صحبت می کنند.

تصمیم گرفتم که افزونه ای رو درست کنم تا فونت پنل مدیریت وردپرس تغییر بده.

اولین فکری که به سرم زد این بود که به تک تک خط های فایل های سی اس اس وردپرس font-family اضافه کنم که این کار بسیار وقتگیر و غیر معمول بود و ممکن بود در وردپرس مشکل ایجاد کنه. در این طرح امکان افزودن فقط یک فونت بود و این کار حجم افزونه رو بسیار بالا می برد.

تا این که در این پست ariaieboy عزیز این پیشنهاد رو داد:

http://forum.wp-parsi.com/topic/16489-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3-381-%d8%a2%d9%85%d8%af-%d8%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%b1-%d9%86%d8%b3%d8%ae%d9%87-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d9%86%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d8%af/#entry124828

این پیشنهاد شکل افزونه رو به کلی تغییر داد و افزونه به شکل فعلی در اومد.

اسم افزونه هم که در ابتدا قرار بود ((فونت یکان)) باشه به ((پارسی فونت)) تغییر کرد.

افزونه برای قرار گیری در مخزن وردپرس فرستاده شده و تایید شده و بزودی به صورت رسمی منتشر میشه.

امیدوارم از این افزونه خوشتون بیاد.

ویژگی های افزونه:

- دارای پنل تنظیمات

- حجم کم (تقریبا 90 کیلوبایت)

- قابلیت انتخاب سایز فونت

- انتخاب فونت از فونت های موجود در افزونه

- تغییر فونت پنل مدیریت و ویرایشگرها

- کاربر می تواند نام فونت های دلخواه خود را وارد کند.

- پیش نمایش فونت و اندازه فونت انتخابی

استفاده از افزونه:

* برای استفاده از افزونه کافیست فونت و اندازه فونت مورد نظر خود را انتخاب و دکمه ((ذخیره تغییرات)) را بزنید.

* در صورت تغییر نکردن فونت، صفحه را دوباره بارگذاری کنید.

* اگر باز هم فونت تغییر نکرد یک بار افزونه را حذف و دوباره نصب کنید.

* جاهایی از پنل مدیریت ممکنه فونتش تغییر نکنه. در نسخه ی بعد فونت این بخش ها هم تغییر می کنه.

پیش نمایش:

post-3225-0-09315400-1390824285_thumb.pn

post-3225-0-13151900-1390824386_thumb.pn

دریافت

موفق باشید.

• امتیاز 18
لینک به ارسال

لینک دانلود رو یادم رفت بزارم.

اضافه شد.

افزونه تایید شده و بزودی روی مخزن قرار می گیره.

ویرایش شده توسط Ghaem
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

دوست عزیز از من می شنوی به چند زبان مختلف ترجمش کن و فونت های معروف اون زبان رو قرار بده مطمئن باش توی همه زبان ها این مشکل فونت هست اینجوری افزونه کاراییش بیشتر می شود بعدشم می تونید یک بخشی به افزونه اضافه کنید برای فیدبک که هر کسی حتی اگر در این انجمن نبود بتونه نظرش رو در مورد افزونه بفرسته یا فونت های مورد نیازش رو ;)

• امتیاز 2
لینک به ارسال

دوست عزیز از من می شنوی به چند زبان مختلف ترجمش کن و فونت های معروف اون زبان رو قرار بده مطمئن باش توی همه زبان ها این مشکل فونت هست اینجوری افزونه کاراییش بیشتر می شود بعدشم می تونید یک بخشی به افزونه اضافه کنید برای فیدبک که هر کسی حتی اگر در این انجمن نبود بتونه نظرش رو در مورد افزونه بفرسته یا فونت های مورد نیازش رو ;)

حتما.

چون کلمات زیادی نداره و ساده هم هستند به زبان های مهم ترجمش می کنم و اگه فونت های مهم اون زبان رو پیدا کردم که توی افزونه می زارم اگه هم پیدا نکردم با کسی از کشور مورد نظر مکاتبه می کنم و فونت های اون زبان رو توی افزونه قرار می دم.

در مورد فیدبک هم یک فرم توی افزونه می زارم که کسانی که افزونه رو نصب و از اون استفاده می کنن همون طور که گفتید نظر و نام فونت مورد نظرشون رو بفرستند.

لینک به ارسال

در نسخه بعدی روی تغییر فونت جاهایی که فونتشون عوض نشده کار میشه و در نسخه ی بعدش روی ترجمه به زبان های دیگه و فرم فیدبک

• امتیاز 2
لینک به ارسال

این افزونه فشاری بر سرور نمیاره؟

فکر نمیکنم.

قرار بود آقا مرتضی تست کنن.

من نصبش کردم اما فونت ها هیچ تغییری نکرد

؟

فونت رو از صفحه تنظیمات انتخاب کردید؟

لینک به ارسال

آقای قائم عزیز

این افزونه در مرورگر کروم فونت ها فقط در قسمت ویرایشگر ها شناخته شده و اعمال مشود و در مرورگر موزیلا برعکس فونت های پنل مدیریت فونتش عوض میشه و ویرایشگر ها عوض نمیشه

این افزونه این مشکل رو داره بنده چند جا تست گرفتم

لطفا بررسی بفرمایید

با تشکر

لینک به ارسال

این افزونه فشاری بر سرور نمیاره؟

post-3225-0-32643600-1392093341_thumb.pn

آقای قائم عزیز

این افزونه در مرورگر کروم فونت ها فقط در قسمت ویرایشگر ها شناخته شده و اعمال مشود و در مرورگر موزیلا برعکس فونت های پنل مدیریت فونتش عوض میشه و ویرایشگر ها عوض نمیشه

لطفا بررسی بفرمایید

با تشکر

در این مورد هم یه فکری می کنم.

ویرایش شده توسط Ghaem
  • امتیاز 1
لینک به ارسال

دستون درد نکنه خدا اجرتون بده

اگر وقتتون اجازه بده وبتونید درآینده افزونه ای بنویسید که بشه فونت پستها وظاهر سایت هم به دلخواه تغییر داد (مثلا همین

فونت یکان وتعدادی فونت دیگه) خیلی مورد نیاز هست

• امتیاز 1
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

آقای قائم عزیز

لطفا بررسی بفرمایید

با تشکر

دوستان افزونه رو حذف و دوباره نصب کنید.

ببینید در مرورگر کروم مشکل حل شده یا نه؟

در ویرایشگر مشکل پابرجاست که بزودی حل میشه.

ویرایش شده توسط Ghaem
لینک به ارسال
  • 6 ماه بعد...
  • اضافه کردن...