رفتن به مطلب

آموزش جامع سیستم کد نویسی سریع Emmet

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه ..

چند وقت پیش بود که به این فکر افتادم تا درباره این سیستم و آموش اون بحث کنم و سعی کنم افراد بیشتری رو با این سیستم فوق العاده آشنا کنم ...

تقریبا دو سال پیش یک سیستم به اسم Zend Coding معرفی شد که به سرعت هم محبوب شد این سیستم کارش این بود که با ایجاد شرت کات هایی سرعت کد نویسی شما رو 4 برابر میکرد و دیگه احتیاجی نبود که شما واسه تگ ها و المانت ها کل اونها رو تایپ کنید و فقط با تایپ خلاصه شده اون عنصر یا المانت و با زدن tab به راحتی اون رو ایجاد کنید ...

مثلا من میخوام یک div داشته باشم که درون اون یک li باشه به این صورت وارد میکنم

div>li

و فقط کافیه که تب بزنید و میبیند که تگ شما ایجاد میشه ...یا مثلا من میخوام یک div با کلاس iis داشته باشم که درون اون یک li باشه

div.iis>li

و مثلا برای ساخت یک صفحه html 5 شما مجبور بودید تا تمام ساختار اون رو از جای دیگه کپی کنید ولی در emmet به راحتی با این شرت کات میتونید اون رو ایجاد کنید

html:5

این شرت کد های خیلی زیادن که شما میتونید ازشون در کد نویسی سریع استفاده کنید ...

با رفتن به این ادرس میتونید Emmet رو برای ادیتور دلخواه خودتون دانلود کنید در حال حاضر emmet از بسیاری ادیتور ها پشتیبانی میکنه - کلیک کنید

به زودی یک فیلم آموزشی هم میساز که در اون به طور کامل شمارو با Emmet بر روی ادیتور محبوب و قدرتمند Brackets آشنا میکنم ... ;)

اگر سوالی در نصب این سیستم بر روی ادیتور خودتون داشتید بگید تا بیشتر راهنمایتون کنم ...

منتظر فیلم آموزشی باشید ......

لینک به ارسال

دوستان همونطور که قول داده بودم فیلم آموزشی ساخته شد ..

کیفیت : HD 720p

حجم : 23 مگابایت

دانلود با لینک مستقیم

امیدوارم که مفید بوده باشه ... ;)

پ.ن : دوستان توجه داشته باشید برای تست آنلاین سیستم Emmet میتونید با رفتن به سایت اصلی اون و پلی کردن ویدیو وسط صفحه به صورت آنلاین Emmet رو تست کنید

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...