• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری چهارمین همایش Coder Conf و کد تخفیف برای کاربران وردپرس پارسی   20/04/97

کدرکانف هر سال در آخرین پنجشنبه مرداد با بورد‌های مختلفی برگزار می‌گردد،امسال نیز کدرکانف در همین تاریخ با حضور برنامه نویسان مطرح کشور در بورد تخصصی جاوااسکریپت برگزار خواهد شد، یک گردهمایی متفاوت با طعم Javascript. Coderconf هر سال نسبت به سال‌های گذشته با حضور برنامه‌نویسان پر رنگتر می‌شود. ما سعی کردیم هر ساله به این کنفرانس مفهوم عمیق تری ببخشیم تا از آنچه در سال‌های گذشته عرضه شده به روزتر و مفیدتر واقع شویم. امسال فرصتی خواهد بود تا با نگرشی جدید و بهبود مطالب ارائه شده، عمیقتر به این موضوع نگاه کنیم تا بجای تکرار مباحث پیشین گامی هر چند کوچک در مسیر ارتقای دانش فنی برنامه‌نویسان ایرانی برداریم. ما در Coderconf ۴ با تمرکز بر روی Javascript نیت کرده‌ایم این فرصت را در اختیار برنامه نویسان قرار دهیم تا با ظرافت و استانداردهای روز دنیا کار خود را پیش ببرند. به نظر ما امسال زمان آن فرا رسیده‌است تا این زبان را به صورت تخصصی و از ابعاد مختلف به چالش بکشیم.   دبیر علمی همایش میلاد حیدری، کدرکانف ۴ را اینگونه توصیف کرده است :اشتراک گذاری دانش بهترین راه رسیدن به جاودانگی اطلاعات است. هر ساله همایش‌های زیادی برگزار میشه که افراد شرکت‌کننده می‌توانند با افراد مجرب شبکه سازی کنند. امسال در کدرکانف سعی کردیم علاوه بر بخش شبکه سازی بین افراد بیشتر روی انتقال دانش و کیفیت ارائه ها تمرکز داشته باشیم . به قصد یک گردهمایی بلند مدت بین برنامه‌نویسان جاوااسکریپت که با هم تبادل دانش و اطلاعات کنند گردهم آییم.
      بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه‌نویسان جاوااسکریپت ایران امیدوارم در کدرکانف امسال علاوه بر شبکه سازی، از اطلاعاتی که دوستان در این همایش در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده کنید. در سایت همایش میتوانید سخنرانان و موضوع پنل همایش کدرکانف رو مشاهده کنید . علاقه‌مندان به حضور در این همایش می‌توانند با کد تخفیف wpparsi اقدام به ثبت نام در این گردهمایی کنند. سایت همایش :‌http://coderconf.org
      بلیط فروشی همایش :‌https://evand.com/events/coderconf4  

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام به همه دوستان

بستر لازم برای ایجاد این گروه ها آماده شده.

در حقیقت دوستان در قالب یک گروه اما با شرح وظایف متفاوت فعالیت خواهند کرد.

دوستانی که در زمینه های زیر مهارت لازم و کافی رو دارن میتونن اعلام آمادگی کنن:

1- ترجمه لغات و عبارات از انگلیسی به فارسی

برای این دوستان یک بخش مجزا در نظر گرفته شده. آدرس این بخش این هست:

http://teamwork.wp-parsi.com/

2- فارسی سازی و راست چینی پوسته ها و افزونه ها

مشخص هست که کار اصلی اعضا فارسی سازی و راست چینی هست. در مورد پوسته ها که کاملا قضیه مشخص هست اما در مورد افزونه ها معمولا ترجمه زبانی کافی هست مگر اینکه فایل استایل افزونه نیاز به تغییر داشته باشه.

برای اعضای این گروه یک بخش مجزا و مخفی در نظر گرفته میشه تا فعالیت ها متمرکزتر و سریعتر پیش بره.

بزودی بخش افزونه ها و پوسته ها هم راه اندازی میشه و تمامی مواردی که فارسی سازی میشن در اون بخش قرار میگیره.

افزونه هایی هم که فارسی میشن به اسم انجمن و اعضای تیم منتشر میشن.

دوستانی که تمایل به همکاری دارن میتونن همینجا اعلام آمادگی کنن.

هرگونه بحث و نظری دارید در این تاپیک مطرح کنید.

10

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

باعث افتخاره که در کنار اساطیدی مثل شما همکاری کنیم.با کمال میل آمادگی خود را اعلام می کنم.

در ضمن مرتضی عزیز,فکر کنم عنوان اول دارای مشکل است (- ترجمه لغات و عبارات از فارسی به انگلیسی) ==> انگلیسی به فارسی

ویرایش شده در توسط oMid
6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان عزیز

توجه کنید که تاپیک تا آخر هفته آینده باز هست و تعداد دوستان هر چندتا که باشه، گروه شروع بکار میکنه.

سرپرست های گروه هم مشخص شده و بزودی معرفی میشن.

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنده هم خیلی دوست دارم توی این گروه باشم اما خوب دانشش رو ندارم اما فکر کنم توی اون بخش اول (ترجمه) بتونم کمک بکنم

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

با رقبت من هم به این جمع میام. (در هر دو بخش)

در خدمتیم.

ویرایش شده در توسط ParsiBanner
5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم میتونم تو بخش اول هر کمکی که خواستید بکنم . ولی در مورد بخش دوم هم شاید بتونم کمکی بکنم .

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کارگر ساده نیاز ندارید؟ :D

خسته نباشید امیدوارم توان خدمت و فرصت آموختن پایدار باشد

بجز ترجمه اگر اساتید علاقه مند بودند و شما تصمیم داشتید در زمینه نوشتن افزونه های کاربردی هم پیشنهاد می کنم محیطی مشابه دیده شود (چند ابزار خیلی شخصی آماده افزونه هم دارم که چون سعی کردم از ایده تا اجرا را کپی کاری نکنم و با خط فکری خودم و نیاز مقطعی پیش برم احتمالا نیاز به چک شدن توسط دوستان و ایراد گیری های زیادی دارند)

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مثل اینکه دیر رسیدم منم هستم ولی ای کاش مرتضی جان بیشتر در مورد روند کار توضیح میدادید من وقت محدودی دارم هر چی پوسته طراحی یا ترجمه کنم ابتدا تو بخش پوسته ها میذارم و اون بخش رو به گلچین پوسته ها تو وب تبدیل کنم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کارگر ساده نیاز ندارید؟ :D

خسته نباشید امیدوارم توان خدمت و فرصت آموختن پایدار باشد

بجز ترجمه اگر اساتید علاقه مند بودند و شما تصمیم داشتید در زمینه نوشتن افزونه های کاربردی هم پیشنهاد می کنم محیطی مشابه دیده شود (چند ابزار خیلی شخصی آماده افزونه هم دارم که چون سعی کردم از ایده تا اجرا را کپی کاری نکنم و با خط فکری خودم و نیاز مقطعی پیش برم احتمالا نیاز به چک شدن توسط دوستان و ایراد گیری های زیادی دارند)

ممنون ایمان جان

در این مورد هم برنامه ایی داریم. اما پله به پله جلومیریم. الان نوبت تشکیل این گروه بود ;)

مثل اینکه دیر رسیدم منم هستم ولی ای کاش مرتضی جان بیشتر در مورد روند کار توضیح میدادید من وقت محدودی دارم هر چی پوسته طراحی یا ترجمه کنم ابتدا تو بخش پوسته ها میذارم و اون بخش رو به گلچین پوسته ها تو وب تبدیل کنم

در مورد رویه و روندکاری در بخش مخصوص بیشتر صحبت میکنیم.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

جهت بهتر شدن روند فارسی سازی قالب ها و تسریع آن در هر 2 بخش در حد توانم همکاری میکنم.

موفق باشید.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من توی فارسی سازی پوسته میتونم کمک کنم. 7،8 تایی پوسته ی حرفه ای هم ترجمه کردم . خوش حال میشم بتونم کمک کنم :)

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تشکر از دوستانی که اعلام امادگی کردن.

تا اطلاع بعدی تاپیک بسته میشه. دوستانی که تمایل دارن به یکی از دو همکار عزیز IeRwiRa - Barzin جهت همکاری در گروه پیام خصوصی ارسال کنن.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• مطالب مشابه

• توسط Pluto65
      سلام
      وردپرس 4.8.1 دارم و افزونه پارسی دیت را نصب کرده ام.این افزونه، ابزارکی به نام "بایگانی تاریخ خورشیدی" دارد که تاریخ را به شمسی تبدیل می کند اما فونت نمایش اعداد در آن با فونت اصلی سایت منطبق و هماهنگ نیست.
      برای سایت از فونت "یکان" استفاده کرده ام و در تمام سایت این فونت اعمال شده اما در این ابزارک اعمال نمی شود.
      لازم به ذکر است با افزونه جلالی هم تست کردم و همین مشکل در آن جا هم وجود داشت.

برای حل مشکل، راهنمایی بفرمایید .

• توسط majidbarz
      سلام دوستان چند بار  وردپرس و نصب کردم موقعی که لاگین میکنم به پیشخوان
      پیشخوان مثل عکس میشه چیکار کنم؟
      به هاستینگم گفت گفت مشکل از ما نیست
      رو زبان انگلیسی اوکی ولی فارسی نه چند افزونه فارسی سازم نصب کردم نشد

• توسط start
      با سلام.
      من افزونه پارسی دیت رو نصب کردم و فارسی سازی و کلا همه چیز عالیه. فقط موردی که دارم اینه که توی بخشی از قالب میخوام تاریخ میلادی نمایش داده بشه. چطور میتونم اینکارو انجام بدم و فقط توی اون بخش قالب تاریخ میلادی رو بگیرم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    • توسط sata
      با سلام خدمت دوستان عزیز
      كدام گزینه برای داشتن وردپرسی فارسی مناسب تر است؟ چرا؟ لطفا امكانات و مزایا و معایب رو ذكر كنین با دلیل؟
      وردپرس فارسی ارائه شده در سایت رسمی Wordpress.org افزونه Persian World افزونه Parsi Date افزونه wp-jalali افزونه WP-Farsi  
    • توسط Silence
      از بسته پارسی ساز استفاده می کنم، در صفحه آرشیو ماهیانه، آدرس بر اساس تاریخ شمسی هست، اما عنوانی که برای صفحه آرشیو نمایش داده می شه، ماه میلادی رو نمایش می ده!...
      این مشکل رو چطور می تونم حل کنم؟...