• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

11 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام

من مدتیه که سایتم به مشکل خورده و منابع بسیار بالایی استفاده میکنه.

حدود 160 کوئری در وردپرس اجرا میشه که سرعت سایت رو بسیار پایین آورده.

بخش اعظمش نزدیک 130 تا مربوط به افزونه wti-like و 50 تا هم از خود وردپرسه!

افزونه رو نمیشه فعال کرد و نمیشه مصرفش رو هم کم کرد. نمیدونم چرا خود وردپرس این همه کوئری ارسال میکنه!!

آدرس سایت

به نظرتون چطوری حداقل مصرف خود وردپرس رو پایین بیارم؟ کسی پیشنهادی داره؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سایت را با غیر فعال کردن کل افزونه ها و قالب دیفالت چک کنید در اکثر مواقع مصرف بالای منابع مربوط می شه به اسپم ها و یا اسکریپت های نال و کرک شده که بال ایجاد کوئری های مجازی ترافیک داده را به سرقت میس برند اما می تونه از ریست نشدن کوئری یا ست نشدن افزونه ها با هم هم باشه

اگر در تست بالا مصرف منابع پایین آمد لیستا تمام افزونه هاتون رو هم بگذارید

در ضمن داشتن 180 کوئری زیاد نیست باید دید کدام کوئری فشار زیادی را تحنمیل می کند

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر باز هم مشکل شما پابرجابود مشخصات ورود به پنل وردپرستون رو برام ایمیل کنید من کاملا با رفع این مشکل آشنا هستم و سریع مشکل را براتون برطرف می کنم

webtinax@gmail.com

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر باز هم مشکل شما پابرجابود مشخصات ورود به پنل وردپرستون رو برام ایمیل کنید من کاملا با رفع این مشکل آشنا هستم و سریع مشکل را براتون برطرف می کنم

دوست عزیز اگر روش مناسبی میدونید بهتره روش حل مشکل رو همینجا بیان کنید تا دیگران هم بتونند استفاده ببرند.

موفق باشید.

@میثم - از پلاگین جلالی استفاده میکنید یا پارسی ساز ؟

بهتره با هاست صحبت کنید ببیننند چه کوئری ای بیشتر زمان سی پی یو رو اشغال میکنه.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میزان مصرف افزونه ها ها براساس کوئری:

Contact Form 7 = 2

Simple Local Avatars = 3

User Role Editor = 4

BWP Google XML Sitemaps = 5

WTI Like Post = 79

تعداد کوئری روی افزونه هایی که در کل شبکه فعال شده:

Akismet = 4

All In One SEO Pack = 2

Link Manager = **

Multisite User Management = **

wp-jalali = **

WP-PageNavi = **

** = غیر از جلالی که غیرفعالش نکردم بقیه با غیرفعال شدن هیچ تعداد کوئری از سایت کم نشد!

تعداد کل کوئری های سایت: 128-130

مشکل اصلی همانطور که گفتم افزونه WTI Like Post ولی چون یکی از امکانات کلیدی سایته نمیشه غیرفعالش کرد! :(

سایت را با غیر فعال کردن کل افزونه ها و قالب دیفالت چک کنید در اکثر مواقع مصرف بالای منابع مربوط می شه به اسپم ها و یا اسکریپت های نال و کرک شده که بال ایجاد کوئری های مجازی ترافیک داده را به سرقت میس برند اما می تونه از ریست نشدن کوئری یا ست نشدن افزونه ها با هم هم باشه

اگر در تست بالا مصرف منابع پایین آمد لیستا تمام افزونه هاتون رو هم بگذارید

در ضمن داشتن 180 کوئری زیاد نیست باید دید کدام کوئری فشار زیادی را تحنمیل می کند

همه افزونه ها رو چک کردم و لیستش رو قرار دادم اما امکان غیرفعال کردن قالب فعلا نیست.

webtinax@gmail.com

سلام

بنا به مسائلی امکانش نیست. ممنون از شما

دوست عزیز اگر روش مناسبی میدونید بهتره روش حل مشکل رو همینجا بیان کنید تا دیگران هم بتونند استفاده ببرند.

موفق باشید.

@میثم - از پلاگین جلالی استفاده میکنید یا پارسی ساز ؟

بهتره با هاست صحبت کنید ببیننند چه کوئری ای بیشتر زمان سی پی یو رو اشغال میکنه.

از جلالی استفاده میکنم. به پشتیبان هاست گفتم و منتظر جوابم ولی با توجه به تست بالا احتمال 99& مشکل از افزونه لایکه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز شما با جایگزینی پلاگین WP-Parsidate به جای جلالی می‌تونید خیلی زیاد از مصرف منابع سرورتون رو پایین بیارید ، به جرات بگم حتی ممکنه مشکل از همین پلاگین باشه و با جایگزینی اون حل بشه ، استفاده از پلاگین جلالی == مصرف منابع بالای سرور

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز شما با جایگزینی پلاگین WP-Parsidate به جای جلالی می‌تونید خیلی زیاد از مصرف منابع سرورتون رو پایین بیارید ، به جرات بگم حتی ممکنه مشکل از همین پلاگین باشه و با جایگزینی اون حل بشه ، استفاده از پلاگین جلالی == مصرف منابع بالای سرور

فعلا به دلیل توابعی که استفاده کردیم امکانش نیست و در کل فکر نمیکنم خیلی تفاوتی کنه.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فعلا به دلیل توابعی که استفاده کردیم امکانش نیست و در کل فکر نمیکنم خیلی تفاوتی کنه.

دوست عزیز افزونه جلالی همانطور که دوستان فرمودند بالاترین مصرف منابع را دارد

اما چون خروجی افزونه از روی صفحه index.php است در لوگ شما جزو فشار وردپرس حساب می شود و افزونه لایک چون با متد پست فرم ارسال می کند مستقیما جزو فشار افزونه خوانده می شود افزونه لایک نهایتا بیست فیلد هیدن داشته باشد که آی دی و مشخصات مطلب و کاربر را حمل کند روی هم 100 کیلوبایت فشار نمی آورد در صورتی افزونه جلالی اگر توابع jdate هم استفاده شده باشد با وجود ده تابع در یک صفحه بیش از 100 مگابایت به منابع در هر بار لود فشار می آورد تفاوت این دو قابل قیاس نیست

راه حل مشکل شما همان است که گفته شد اگر نمی توانید در سایت و توابعش تغییری ایجاد کنید راه دیگری برای رفع مشکل نمی تواند وجود داشته باشد با این وجود می توانید پینگ سایت خود را هم بگذارید تا از صحت وضعیت هاست مطمئن شوید برای اینکار از طریق منوی استارت ویندوز Command Prompt را احضار کنید و در محیطش تایپ کنید

ping sitename.com

که sitename را با نام دامین خود عوض می کنید (بدون http و www) و اینتر کنید روی پاسخ راست کلیک و select all کنید و برای کپی پاسخ اینتر بزنید و نتیجه را با کنترل + وی بر روی نوت پد قرار دهید بعد از حذف آی پی و نشانی ها بگذارید اینجا تا بررسی شود

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز افزونه جلالی همانطور که دوستان فرمودند بالاترین مصرف منابع را دارد

اما چون خروجی افزونه از روی صفحه index.php است در لوگ شما جزو فشار وردپرس حساب می شود و افزونه لایک چون با متد پست فرم ارسال می کند مستقیما جزو فشار افزونه خوانده می شود افزونه لایک نهایتا بیست فیلد هیدن داشته باشد که آی دی و مشخصات مطلب و کاربر را حمل کند روی هم 100 کیلوبایت فشار نمی آورد در صورتی افزونه جلالی اگر توابع jdate هم استفاده شده باشد با وجود ده تابع در یک صفحه بیش از 100 مگابایت به منابع در هر بار لود فشار می آورد تفاوت این دو قابل قیاس نیست

راه حل مشکل شما همان است که گفته شد اگر نمی توانید در سایت و توابعش تغییری ایجاد کنید راه دیگری برای رفع مشکل نمی تواند وجود داشته باشد با این وجود می توانید پینگ سایت خود را هم بگذارید تا از صحت وضعیت هاست مطمئن شوید برای اینکار از طریق منوی استارت ویندوز Command Prompt را احضار کنید و در محیطش تایپ کنید

ping sitename.com

که sitename را با نام دامین خود عوض می کنید (بدون http و www) و اینتر کنید روی پاسخ راست کلیک و select all کنید و برای کپی پاسخ اینتر بزنید و نتیجه را با کنترل + وی بر روی نوت پد قرار دهید بعد از حذف آی پی و نشانی ها بگذارید اینجا تا بررسی شود

سرور نیمه اختصاصیه و سایت دیگه ای روی اون وجود داره و سرعتش مناسبه. اما فقط این سایت وردپرسی مشکل داره.

برای تغییر افزونه جلالی باید غیرفعالش کنم و افزونه جدید رو فعال کنم بعد نام های توابع رو جایگزین کنم؟ همین؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته که تفاوتش به این مقدار هست

jalali-current.png

توابع رو میشه تغییر داد ..

برای تغییر افزونه جلالی باید غیرفعالش کنم و افزونه جدید رو فعال کنم بعد نام های توابع رو جایگزین کنم؟ همین؟

بله ، جلالی رو حذف و پلاگین جدید رو نصب و فعال کنید و در قالبتون به جای jdate قرار بدید parsidate

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل اصلی افزونه WTI Like Post بود و البته هست که امکان غیرقعال کردنش نبود بنابراین تصمیم گرفتم اطلاعات سایت رو از وردپرس شبکه به وردپرس مجرد منتقل کنم.

با توجه به صحبت مدیران عزیز یک وردپرس جدید نصب کردم و به جای جلالی از افزونه WP-Parsidate استفاده کردم که خیلی بهتره و به خصوص امکان تبدیل چند حرف عربی به فارسی اش خیلی برام مناسبه :)

اکثر جدول ها رو به سادگی از دیتابیس منتقل کردم اما جدول کاربران مشکل ساز شد که مجبور شدم به صورت دستی اطلاعات رو منتقل کنم.

وردپرس شبکه بنا به دلایل نامعلومی دچار خرابی شده بود و کوئری های زیادی ارسال میکرد و الان با وجود همان افزونه ها حدود 50 کوئری صرفه جویی شد.

افزونه کش w3 total cashe در وردپرس شبکه کار نمیکرد و سوپر کش هم بنا به دلایل نامعلومی اصلا به درستی کار نمیکرد اما الان افزونه w3 total cashe به خوبی کار میکند.

به این نتیجه رسیدم که دیگه از وردپرس شبکه استفاده نکنم یا برای سایتهای خیلی کوچک استفاده کنم. :)

و اینکه افزونه WTI Like Post به درد سایت های متوسط و بزرگ اصلا نمیخوره ^_^

با تشکر از همه مدیران عزیز که با حوصله وقت گذاشتند و راهنمایی کردند

یا علی ;)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط rezanasiri
      سلام و خسته نباشید خدمت تمایم اساتید
      من به یه افزونه ی عضویت نیاز داشتم که برای سایتم عضو گیری کنم تا بتونم چک کنم اعضا رو دسترسی داشته باشم بهشون و بعد از یه گشتن در اینترنت به افزونه Clean Login  برخوردم و به نظر خوب میومد. افزونه رو نصب کردم و طبق آموزشی که ازش دیدم گفته شده بود ک برای هر بخش باید یه برگه جدید ایجاد کرد و شورت کد مورد نظر رو اونجا قرار داد. من همین کارو کردم مثلا برای صفحه ورود از قسمت ایجاد برگه یک برگه جدید درست کردم و شورت کد [ clean-login ] که مربوط به این قسمت هست رو در جای نوشتن متن قرار دادم و انتشار رو زدم. ولی متاسفانه وقتی این صفحه رو باز میکنم صفحه ورود نمیاد و میگه این صفحه پیدا نشد. از یه افزونه ی دیگه هم که با شورتکد بود امتحان کردم همین مشکل رو داشتم
      از اساتید محترم کسی هست راهنمایی کنه تا من این مشکلم برطرف بشه! ممنون میشم
      و دوستان عزیز افزونه ی دیگه ای هست که بهتر از این باشه برای عضویت . نمیخوام اعضا کار خاصی بتونن انجام بدن . صرفا فقط جهت عضو گیری هست و نهایتن قابلیت اینو داشته باشه که برای نظر دادن برای هر پست باید عضو سایت بشن.

پیشاپیش از کمک و همراهی دوستان سپاسگذارم
    • توسط smartfartak
      خوب حالا هاست شما سی پنل یا دایرکت ادمین ؟ زیاد مهم نیست چون هیچ فرقی با هم ندارن ما با فایل های و پوشه های وردپرس کار داریم که تو هر دوتا هاست یکی هستن , وارد هاست بشید قسمت فایل منیجر و پوشه ی public_html
      فایل های وردپرس شما باید داخل این پوشه باشه حالا شاید شما فایل ها رو داخل پوشه ی جداگانه قراردادید توجه داشته باشید به این مورد , حالا فایل های وردپرس 3 تا پوشه داریم و چندین فایل php پوشه ها wp-admin /wp-includes / wp-content نام دارن وارد پوشه ی wp-content بشید و در داخل این پوشه چندین پوشه وجود داره ( plugins / themes / uploads / languages و احتمالا cache ) .
      خوب برای نصب قالب باید وارد پوشه ی themes بشید و برای نصب افزونه وارد پوشه ی plugins , حالا برای قالب که وارد پوشه ی themes شدید تو این پوشه باید قالب رو آپلود کنید قالب وردپرس خودتون رو روی سیستم به زیپ تبدیل کنید و با استفاده از گزینه ی upload فایل رو آپلود کنید فایل که اپلود شد احتمالا باید صفحه پوشه ی themes رو رفرش کنید و باز احتمالا به ریشه ی سایت برگردید و باید دوباره مسیر رو جلو بیاد تا پوشه ی قالب پوشه رو باز کنید فایل آپلود شده باید تو اون پوشه باشه به صورت zip حالا باید قالب رو از حالت زیپ خارج کنید در cpanel روی فایل کلیک راست کنید و فک کنم Extract باشه رو بزنید تا فایل از حالت زیپ خارج بشه ( نکته مهم : فایل قالب که از زیپ خارج شد فایل زیپ رو پاک کنید ) , تو دایرکت ادمین فایلی زیپ پلود شده جلوی فایل نوشته Extract
      حالا کافیه به مدیریت وردپرس برید ( داشبورد / نمایش / پوسته ها ) میبینید که قالبی که اپلود کردید به لیست قالب های موجود اضافه شده در اینجا می تونید قالب رو فعال کنید.
      برای نصب افزونه هم باید مثل آپلود قالب عمل کنید ولی برای افزونه باید برید داخل پوشه ی plugin وافزونه رو اپلود کنید از حالت زیپ خارج کنید و تو قسمت مدیریت وردپرس برید به بخش افزونه ها و افزونه رو فعال کنید.
      http://smartfartak.ir
      خانه هوشمند
    • توسط A.Nahvi
      سلام،
      آقا یه چند روزه دارم با این افزونه فرم تماس 7 درگیر میشم (همه چی رو تست کردم ولی آخر سر این ارور رو میده : 
      FAILED TO SEND YOUR MESSAGE. PLEASE TRY LATER OR CONTACT THE ADMINISTRATOR BY ANOTHER METHOD.   هر راهی که به ذهنتون میرسه بگین خواهشا خیلی گیرشم ... ممنون از همراهیتون.
    • توسط mrasoul
      با عرض سلام و خسته نباشید ... لطفا این صفحه را ببینید :
      صفحه مورد نظر
      در این صفحه و بعد از ویدئو یک فهرست وجود دارد با آیتمهایی مثلا
      1.Introduction
      2.Brackets Extensions
      و ... که در اصل سرفصل های این آموزش است که شامل یکسری زیر مجموعه هستند ... وقتی روی زیرمجموعه ها کلیک می کنید اون مجموعه را نشان می دهید . به عنوان مثال روی
      1.2The Extension Manager
      کلیک کنید ...
      من اگر بخوام یک پست آموزشی کامل بسازم و تو این پست این سرفصل ها رو تعریف کنم آیا وردپرس امکانی رو داره بدون اینکه برای هر فصل یک پست ساخت همه ی پستها را داخل یک پست نوشت ؟ یعنی یک پست چند صفحه ایی مثلا مقدمه در خود پست و در مقدمه سرفصل ها رو تعریف کنیم حالا همون پست چند صفحه را زیرمجموعه داشته باشد که این صفحه ها همون سرفصل ها باشند .
      چون اگر قرار باشد برای هر فصل یک پست بفرستم طبیعتا کار بسیار مشکل و زمان بری است چرا که در هرکدام از این پستها باید با زمینه دلخواه سرفصل ها را تعریف کنم و هربار که پست جدید بفرستم در داخل بقیه سرفصل های قبل باید بروم و در زمینه دلخوه لینک این سرفصل جدید را تعریف کنم

• توسط lloyd
      سلام دوستان خوبم اگر کسی میتواند پوسته The Voux را در هاست من نصب کند لطفا به من اینجا اطلاع بدهد. خطای نصب: شیوه نامه گم شده است !