رفتن به مطلب

جستجوی صحیح در وردپس

پست های پیشنهاد شده

سلام .

نمی دونم چیزی که می خوام بیان کنم جاش اینجا هست یا خیر ولی من دیگه اینجا می نویسم و امید وارم جواب درست بگیرم .

من قبلآ روی بحث جستجوی سایت با وردپرس خوب کار نمیکردم و از جستجو گر گوگل توی سایت استفاده می کردم اما حالا برای استفاده در سایت های جدیدم دنبالش هستم .

وقتی از جستجو توی صفحه اصلی استفاده میکنم خوب و کامل هست و به خوبی انجام میده و اگه توی یک مطلب باشی و جستجو کنی از توی همون مطلب فقط جستجو می کنه ...

حالا نمیدنم این مشکل وردپرس هست یا این که من اشباه کار کردم .

اگه کار من اشتباه هست که لطفآ روش صحیحش را بهم بگید من برای جستجو از این کد توی فایل سربرگ برای تمامی صفحات سایت استفاده میکنم :

<form method="get" id="searchform" >
<input name="s" value="<?php the_search_query(); ?>" type="hidden">
<input name="sa" value="جستجو کن" class="search-button" type="submit">
<input name="s" id="s" size="20" class="search-input" type="text">
</form>

با تشکر .

لینک به ارسال

این مطلب رو یک نگاهی بندازید :

لینک

این هم یک نمونه فرم سرچ :

<form method="get" id="searchform" action="<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ); ?>">
<label for="s" class="assistive-text"></label>
<input type="submit" class="submit" name="submit" id="searchform" value="برو" />
<input type="text" class="field" name="s" id="s" placeholder="جستجو در سایت" />
</form>

لینک به ارسال

خوب بود ولی میشه بگید مواردی که چیدا میکنه را از کجا فراخانی میکنه ؟

منظورم اون لیستی هست که زیر جستجو نمایش داده میشه ؟؟ از عنوان مطلب هست یا تگ ها یا ...

search.png

لینک به ارسال

توی توضیحات افزونه نوشته از دیتابیس میخونه(ننوشته از کجاش). احتمالا در متن و عنوان جستجو میکنه.

لینک به ارسال

کد اول شما که اشکال داشت چون action نداشت و در نتیجه در هرذ صفحه که بود از اکشن همان صفحه استفاده می کرد اکشن صحیح جستجو گر آدرس سایتتونه و به همین خاطر در برگه اصلی خوب جستجو می کرد در فرم اگر کد زیر را اضافه کنید درست می شه

و در مورد سئوال دومتونم همونطور که مرتضای عزیز گفت از دیتابیس می خونه البته کمی زمان می بره ولی ظرف حداکثر 24 ساعت ایندکسی با الگوریتم خاص ایجاد می کنه مطالب پیدا شده را به ترتیب از عنوان و بعد دسته و بعد تگ و بعد متن خلاصه و در آخر متن اصلی سورت می کنه

کداکشن برای فرم

<form method="get" id="searchform" action="آدرس سایت">

این کد را با خط اول کد فرم بالا جابجا کنید درست می شود

لینک به ارسال

بله آقا مرتضی صحیح فرمودند از دیتابیس کوئری میکنه بعد تایتل و متن هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...