soheilyou

تفکیک کردن خروجی wp_nav_menu و اختصاص class و id به قسمت های مختلف برای ساخت منوی آبشاری

2 پست در این موضوع قرار دارد

من میخوام یه منوی آبشاری واسه خودم درست کنم با css و jquery

اساسش رو که تو یه فایل html ساده درست کردم به طوری که وقتی موس روی یه div میره juery یه div رو که مخفی بوده رو slidedown میکنه ! با این کد ها :

Html :

<!doctype html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Untitled Document</title>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css" >
<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.10.2/jquery.min.js"> </script>
<!--------------------------------------------------------------------------------->
<script>
$(document).ready(function(){

$(".mother").mouseenter(function(){
$("#child").slideToggle("fast");
});

$(".mother").mouseleave(function(){

$("#child").slideUp("fast");
});

$(".child").mouseleave(function(){
$("#child").slideUp("fast");
});

});
</script>
</head>
<body>

<div class="mother" id="mother">
<div id="menuspace">slider </div>
<div class="child" id="child">slider </div>
</div>
</body>
</html>

css:

#mother{

width:300px;
height:100px;
background-color:#F93;
border: 1px solid black;
margin-bottom:4px;
}
#child{

width:300px;
height:200px;
background-color: #F3C;
border: 1px solid #6CF;
margin-bottom:4px;
display:none;
position:relative;

}
#menuspace
{
height:104px;}

الان من میخوام همین مبنای منو های خودم باشه ولی مشکلی که دارم اینه که من برای محتویات منو از کد :

<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'top-menu', 'container' =>'nav', 'menu_class' =>'topnav' ) ); ?>

استفاده میکنم و یه خروجی میده با یه سری nav و ul و li که میشه بهشون استایل داد ولی فقط با آدرس دادن نسبی مثلا اینجوری :

nav > ul > li > a {
font-family:BYekan, Tahoma, Geneva, sans-serif;
padding: 10px 20px;
}

منظورم اینه که مثلا برای یه دونه از دسته های خاص نمیشه کلاس یا آدی متمایز اختصاص داد !

اگه بتونم اینکار رو بکنم متونم دونه دونه از قسمت های خروجی رو با کلاس های متمایز جدا کنم و اونوقت مشخص کنم که مثلا وقتی موس رو div با Id="mother" رفت div با id="child" رو slidedown کنه !

37260896776279840422.jpg

post-4921-0-98194800-1391700877_thumb.jp

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط koolfayfer
      سلام به همه
      من یه div دارم که پیشفرض به سمت راست میچرخه به مدت نامحدود
      وقتی روش هاور میشی به اندازه یک ثانیه معکوس به سمت چپ میچرخه یه بار!
      حالا اگه کسی بیشتر از یک ثانیه هاور بمونه انیمیشن چرخش اولیه به خاطر وجود انیمیشن هاور stop میشه و میخوام اگه در css ترفندی هست بعد از گذشت یک ثانیه هاور شدن آنهاور بشه یا هر چیز دیگه که باعث بشه انیمیشن پیشفرض کار کنه
      اگه css نبود کسی با جیکوئری میدونه؟
    • توسط PejmanDesigner
      با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستانم .
      من مشکلی دارم که با جستجو نتونستم به جواب برسم شاید مواردی که جستجو می کردم اشتباه بوده .
      من می خوام در قسمت منو ها لینکی بزارم که صفحه جدیدی رو باز نکنه و به قسمت های مختلف در همون صفحه بره .
      من یک وب سایت تک صفحه دارم و برگه جدیدی ندارم . ولی می خوام با کلیک بر روی قسمت های مختلف منو بازدید کننده مستقیم اسکرول بشه به همون موقعیت .
      حالا دو سوال دارم در این رابطه
      اول اینکه ایا افزونه ای هست که این کار رو انجام بده ؟ یا اینکه باید کدی رو وارد کنم ؟ (لطفا در صورت داشتن کد ، علاوه بر کد نحوه قرار گیری هم توضیح داده شود)
      دوم اینکه اون طوری که من خیلی وقت پیش ها شنیدم مقدار پیکسل میگیره این کد که کجا اسکرول بشه ، حالا سوالم اینجاست که ما پیکسل بدیم داخل این کد ها یا افزونه آیا درحالت رسپانسیو مشکل ایجاد میشه یا نه ؟
    • توسط amzzm75
      باسلام و احترام قالبی که من استفاده میکنم تعداد زیادی فایل css و javascript داره به طوری که تعداد درخواست ها به سرور منو زیاد کرده به طوری که وقتی با gtmetrix تست میکنم میزنه 150 درخواست به سرور و به فشرده نبودن و تعداد زیاد فایل ها ایراد میگیره من یه بار اومدم با سایتایی که این فایلا رو فشرده میکنن فشردشون کردم اما فونت و ظاهر بعضی قسمت های سایت بهم ریخت و مجبور شدم به حالت قبل برش گردونم موندم چیکار کنم که تعداد فایل ها کم بشه تا سرعت لود سایت بالاتر بره و سایت بهینه بشه لطفا راهنمایی کنین 
      آدرس سایت من:umagazine.ir
    • توسط chemist
      با سلام و عرض خسته نباشید؛
      بنده از این کد CSS در وب سایت استفاده کرده ام؛
      #left-menu i img { max-width:24px; max-height:24px; } در مرورگر کروم موبایل تصاویر در اندازه واقعی عکس ها نمایش داده می شود! (از ماکزیمم طول و عرض تعیین شده تبعیت نمی کند) ولی در مابقی مرورگرها با ابعاد تعیین شده نمایش داده می شود. آیا برای سازگاری کامل با تمامی مرورگرها باید تغییری در کد اعمال کنم؟
      ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
      با تشکر
    • توسط mehr-cs
      سلام
      منمیخوام یه قسمت تحت عنوان تاریخچه داشته باشم به این صورت که، تو یک باکس کوچیک تمامی حروف الفبا رو داشته باشم و لوگوی کل تاریخچه ی برند هام تو صفحه باشه و کاربر بعد از کلیک کردن روی هر کدوم از حروف الفبا، کلیه تاریخچه هایی که با اون حرف شروع میشه رو ببینه !
      دوستان راهنمایی میکنن ؟