رفتن به مطلب

آدرس یکسان نوشته ها با تفاوت در دسته

پست های پیشنهاد شده

سلام؛

عذرخواهی میکنم عضو نشده هم فقط داره سوال میپرسم! :D

اساتید عزیز من میخام ساختار زیر رو مثلا ایجاد کنم. بنظرتون بهترین کار که میشه کرد چیه؟ البته میدونم که میشه! چون بهرحال وردپرسی گفتن چیزی گفتن! :D

localhost/cat1/p1

localhost/cat2/p1

ممنون از همه....

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز. منظورتون رو بیشتر توضیح میدید؟

یعنی میخواید اون p1 برای پست ها ثابت باشه و اون cat1 و... تغییر کنه؟

در پیوندهای یکتای وردپرس ، در قسمت تنظیمات میتونید این کارها رو بکنید:

ساختار دلخواه رو انتخاب کنید و در فیلد متنی رو به روش کدهای زیر روقرار بدید:

/cat%post_id%/p1

کدهای بالا ، باحث میشه که مثلا اگر 5 پست به آی دی های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 ارسال کنید ، آدرسشون این باشه:

example.com/cat1/p1

example.com/cat2/p1

example.com/cat3/p1

example.com/cat4/p1

example.com/cat5/p1

البته هنوز هم نمیدونم که منظورتون رو درست فهمیدم یا نه!!!

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز. منظورتون رو بیشتر توضیح میدید؟

یعنی میخواید اون p1 برای پست ها ثابت باشه و اون cat1 و... تغییر کنه؟

در پیوندهای یکتای وردپرس ، در قسمت تنظیمات میتونید این کارها رو بکنید:

ساختار دلخواه رو انتخاب کنید و در فیلد متنی رو به روش کدهای زیر روقرار بدید:

/cat%post_id%/p1

کدهای بالا ، باحث میشه که مثلا اگر 5 پست به آی دی های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 ارسال کنید ، آدرسشون این باشه:

example.com/cat1/p1

example.com/cat2/p1

example.com/cat3/p1

example.com/cat4/p1

example.com/cat5/p1

البته هنوز هم نمیدونم که منظورتون رو درست فهمیدم یا نه!!!

واقعا ابتکارتون رو تحسین میکنم. اما اون چیزی که میخام بدست نمیاد. من میخام چندتا دسته داشته باشم و توی هر دسته پستهایی با آدرس مشابه وجود داشته باشه. یعنی فرض کنید این ساختار:

برای دسته یک بصورت زیر:

localhost/cat1/p1

localhost/cat1/p2

localhost/cat1/p3

.

.

.

و برای دسته 2 بصورت زیر:

localhost/cat2/p1

localhost/cat2/p2

localhost/cat2/p3

.

.

.

و برای دسته ها دیگر هم به همین صورت. ممنون از وردپرسی ها

لینک به ارسال

می تویند پیوند یکتا را روی نوشته نمونه قرار بدید و وقتی که می خواهید نوشته ای را ارسال کنید به صورت دستی پیوند یکتای اون را ویرایش کنید و دسته ای که می خواهید را اولش بگذارید. یا اینکه می تونید از پست سفارشی برای هر موضوع استفاده کنید.

لینک به ارسال

می تویند پیوند یکتا را روی نوشته نمونه قرار بدید و وقتی که می خواهید نوشته ای را ارسال کنید به صورت دستی پیوند یکتای اون را ویرایش کنید و دسته ای که می خواهید را اولش بگذارید. یا اینکه می تونید از پست سفارشی برای هر موضوع استفاده کنید.

اولین راهکار خوب بود اما وردپرس توی نامک " / " رو قبول نمیکنه...

راهکار دومتون که پست سفارشی بود رو متوجه نشدم.. میشه بیشتر راجع به هر دو راهکارتون توضیح بدین؟

لینک به ارسال
اولین راهکار خوب بود اما وردپرس توی نامک " / " رو قبول نمیکنه... راهکار دومتون که پست سفارشی بود رو متوجه نشدم.. میشه بیشتر راجع به هر دو راهکارتون توضیح بدین؟

اولی را خودم تست نکرده بودم درسته اشتباه بود. روش دوم هم که باید برای هر نوع مطلب که می خواهید بفرستید یک پست سفارشی ایجاد کنید و مطالب را در اون پست سفارشی بفرستید. آموزشش در انجمن هست.

یک روش راحتر هم هست که شما داخل پیوند دلخواه اینو بگذارید:

/%category%/%postname%/

لینک به ارسال

فک نکنم این کار انجام بشه چون توی صفحه پست نمیشه پیوند یکت ارو تغییر داد و اگر هم بشه ، کار سختی خواهد بود!

به نظر من بهتره از وردپرس شبکه استفاده کنید با این تفاوت که سایت های ساخته شده نیان قبل از دامنه و برن بعدش! بعد به جای دسته ها ، توی وردپرستون سایت جدید ایجاد کنید!!!!

اولی را خودم تست نکرده بودم درسته اشتباه بود. روش دوم هم که باید برای هر نوع مطلب که می خواهید بفرستید یک پست سفارشی ایجاد کنید و مطالب را در اون پست سفارشی بفرستید. آموزشش در انجمن هست.

/%category%/%postname%/

خوب اینطوری به جای آی دی نام نوشته درج میشه! هرچند میشه گفت از تنها راه حل هاست!!

لینک به ارسال

اساتید خواهشا یه تفحصی کنید کارم راه بیفته... آدرس پستها هیچ کدوم یکی نیست و قاعدتا نباید مشکلی باشه... اما ساختار وردپرس اینو قبول نمیکنه... با پلاگینی چیزی نمیشه درستش کرد؟

لینک به ارسال

/%category%/%postname%/

این روشی که گفتم کاملا قابل استفاده هست و نیاز به استفاده از افزونه هم نخواهید داشت. اگر هم خواستید به جای اسم پست از آیدی اون استفاده بشه می تونید به شکل زیر ازش استفاده کنید

/%category%/p%post_id%/

لینک به ارسال

این روشی که گفتم کاملا قابل استفاده هست و نیاز به استفاده از افزونه هم نخواهید داشت. اگر هم خواستید به جای اسم پست از آیدی اون استفاده بشه می تونید به شکل زیر ازش استفاده کنید

/%category%/p%post_id%/

دوست عزیز نمیشه.. پست p1 توی cat1 و یک پست p1 در cat2 .. وردپرس میاد به اون p1 که توی cat2 هست یه -1 اضافه میکنه و میشه p1-2

لینک به ارسال

با سلام

طبق اطلاعاتی که من از وردپرس دارم slug هر پست باید منحصر به فرد باشه و نمیشه همچین خواسته ای رو برآورده کرد ...

مشکلی همانند مشکل شما در لینک زیر :

Allow duplicate permalink slugs for posts in different categories

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

طبق اطلاعاتی که من از وردپرس دارم slug هر پست باید منحصر به فرد باشه و نمیشه همچین خواسته ای رو برآورده کرد ...

مشکلی همانند مشکل شما در لینک زیر :

Allow duplicate permalink slugs for posts in different categories

موفق باشید

دوست من ممنون. اما صبر میکنم ببینم بقیه اساتید هم همین نظر رو دارن یا خیر... چون با یه ابتکار میشه یه مشکل رو حل کرد.. شاید انجا هم با یه ابتکار عمل بشه حل کرد مشکل رو.

لینک به ارسال

همانطور که 8theme اشاره کرد، هر نوشته یک ID منحصر به فرد دارد.

میتونه امکان پذیر باشه، حالا به روش های مختلف!

اما انجام این عمل کاری کاملاً غیر اصولی و میتونه در آینده مشکل ساز بشه.

لینک به ارسال

همانطور که 8theme اشاره کرد، هر نوشته یک ID منحصر به فرد دارد.

میتونه امکان پذیر باشه، حالا به روش های مختلف!

اما انجام این عمل کاری کاملاً غیر اصولی و میتونه در آینده مشکل ساز بشه.

آقای صوفی این کار باید بشه هرطوری هست.. امکانش هست یکی از راههایی که میشه اینکاررو کرد بگین؟

لینک به ارسال

تبریک!

همونطور که توی همین تایپیک هم که گفته بودم کاری نیست که نشه! :) فقط یکمی تلاش میخاد بعضی جاها هم ابتکار!

با پلاگین: http://wordpress.org/plugins/custom-permalinks تونستم کاری که میخام رو بکنم... سپاس از همه ی دوستان :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...