رفتن به مطلب

ناسازگاری قالب با اینترنت اکسپلورر

پست های پیشنهاد شده

سلام به تمام اساتید و دوستان عزیز

من یه قالبی برای سایت خودم طراحی کردم وقت زیادی براش گذاشتم. بعد تبدیلش کردم به وردپرس. به طور اتفاقی قالب رو تو اینترنت اکسپلورر باز کردم....... :o ----> :(

چیزی که من درست کردم و در مرورگر کروم میبینم با چیزی که تو اینترنت اکسپلورر نمایش داده میشه زمین تا آسمون تفاوت داره!

قالب را با استفاده از css و js و html درست کردم.

تصویر نمایش صحیح و نا صحیح قالب رو گذاشتم. کاملا مشخصه...

تو اینترنت زیاد جستجو کردم ،تنها موردی که پیدا کردم این بود که برای اینترنت اکسپلورر یک استایل جدا اختصاص بدیم.

اما موضوع اینه که این طراحی به شکلیه که با تغییر دادن استایل باز هم به هم ریختست ،مثلا حتی اسلاید شو ،افکت ها ،باکس هایی که دورشون گرد شده ،منو بالای سایت ،هیچی درست نمایش داده نمیشه ،افتضاحه...

من با اینترنت اکسپلورر 8 تست کردم.

تنها موردی که از دستم بر میاد اینه که برای کسایی که از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند پیامی مبنی بر این که مرورگرشون بی خود نمایش بدم ،اما این کار منطقی نیست ،نمیشه کاربر رو مجبور کرد از مرورگر دیگه ای استفاده کنه پس سایت ما رو میبنده!!!

دوستان تو رو خدا کمک کنید..

چه راهی برام باقی مونده..؟؟؟؟؟؟؟

چی کار کنم؟

تصویر رو پیوست کردم.

این چیزی هست که مرورگر کروم نمایش میده : post-518-0-00686900-1344394086_thumb.jpg

این هم چیزی که اینترنت اکسپلورر 8 نشون میده!!!! : post-518-0-46703400-1344394106_thumb.jpg

پیشاپیش ممنون از پاسختون....... :(:(:(:(

لینک به ارسال

راستی جالب اینجاست که قالب با validator.w3c.org کاملا ولید شده!!!

فقط تایپیک من جواب نداره؟

دوستان لطفا جواب بدید ،خیلی واجبه..

من تو IE 9 تست کردم ،90% درست نمایش داده میشه.

فقط جای باکس آخر عوض شده...

من برای ورژن های 7 و 8 IE باید چی کار کنم؟

حداقل 8 ؟؟؟

لینک به ارسال

1- کل مشکل :

مشکلتونو خرد خرد حل کنید. یک قسمت کوچیکی از طرحتونو همزمان با کروم و IE اصلاح کنید و بعد کم کم قسمت های دیگر.

2- گرد شدن جعبه ها:

اگر اولین باره که از کد های CSS3 استفاده میکنید به سایت زیر سری بزنید تا از پشتیبانی کدهای CSS3 توسط مرورگرها مطلع شوید :

http://www.w3schools...wsersupport.asp

لینک به ارسال

عرض ادب. این را کلی میگم و ممکن به قالب شما ربطی نداشته باشه. ولی چک کن احتمالا داشته باشه.

قالب فعلی سایت من هم همینطور بود. مسئله اینه که برای اجرای درست کدها رو ie از aip های گوگل معمولا استفاده می کنند و چون خیلی از اونا فیلتر و لود نمیشن سایت ناقص لود میشه.

شما سایتت را با چیلتر شکن چک کن اگه درست اومد که قطعا مشکل همینه. اگر اینطور بود اون کدهای جاوا را از گوگل بگیر رو هاست خودت آپلود کن و لینک دهی بهشون را تصحیح کن.

ویرایش شده توسط Ehsan1111
لینک به ارسال

به عنوان یک پیشنهاد افزونه زیر را نصب کنید

http://wordpress.org/extend/plugins/theme-to-browser-t2b-control/

و برای مرورگرهای مختلف به مرور قالبهایی را در خور خودشون درست کنید

عرض ادب. این را کلی میگم و ممکن به قالب شما ربطی نداشته باشه. ولی چک کن احتمالا داشته باشه.

قالب فعلی سایت من هم همینطور بود. مسئله اینه که برای اجرای درست کدها رو ie از aip های گوگل معمولا استفاده می کنند و چون خیلی از اونا فیلتر و لود نمیشن سایت ناقص لود میشه.

شما سایتت را با چیلتر شکن چک کن اگه درست اومد که قطعا مشکل همینه. اگر اینطور بود اون کدهای جاوا را از گوگل بگیر رو هاست خودت آپلود کن و لینک دهی بهشون را تصحیح کن.

البته احتمالا شما منظورتون کدهایی که روی داک گوگل ذخیره می شه و در قالب پروژه های برنامه نویسی که اصولا طراح برای سبک کردن خودش کدهاش رو به گوگل می بره

چون تا جایی که من می دونم API گوگل برای آزاکس و جی کوئری بازه

لینک به ارسال

ممونم از همه..

من همه ی مواردو قبلا کامل بررسی کردم.

کدهای css نوشته شده کاملا صحیح هستند و valid شدست.

تمام query ها و فایل های جاوا اسکریپت هم تو هارد خودمه و کاملا اجرا میشه.

من فقط نمیفهمم واقعا این validator.w3c به چه دردی میخوره؟؟

مگه این کنسرسیوم برای هماهنگ کردن نمایش بین مرورگرها به وجود نیومده؟

پس این IE .............. :angry:

لینک به ارسال

ببینید خود ie9 هم استاندارد و هماهنگ نیست. ie10 کاملا استاندارد و هماهنگ شده.

بحث غیراستاندارد بودن نیست بحث عدم تظابق بین مرورگرهاست که همچنان وجود داره اما با تفاوت کمتر.

شما مجبورید برای فیکس این مشکلات از دستورات if ie استفاده کنید.

لینک به ارسال

بله ،من از همین دستور استفاده کردم اما برای کسی که از ie9 پایینتر استفاده کنه بهش میگه مرورگرتو آپدیت کن و ...

که صحیح نبست.

چطوری برای IE 7 , 8 استایل جدا بنویسم؟

چه استایلی بنویسم؟

کل سایت با css3 ،اصلا طراحی یه مدلیه که مثلا اگر دور باکس ها گرد نباشه دیگه طراحی قشنگ نیست.

من راهی پیدا کردن با عنوان :مجبور کردن ie برای پشتیبانی از css3 - هم افزونه هست هم یه سری کد.

همشو انجام دادم. حالا مشکل اینه که باید تست کنم ببینم عمل میکنه یا نه.

ieمو آپدیت کردم...! واسم شده دردسر!

اگر مشکلم حل شد. در صورت نیاز اینجا میگم چی کار کنید. البته اساتید هستند..

لینک به ارسال

بله ،من از همین دستور استفاده کردم اما برای کسی که از ie9 پایینتر استفاده کنه بهش میگه مرورگرتو آپدیت کن و ...

که صحیح نبست.

چطوری برای IE 7 , 8 استایل جدا بنویسم؟

چه استایلی بنویسم؟

کل سایت با css3 ،اصلا طراحی یه مدلیه که مثلا اگر دور باکس ها گرد نباشه دیگه طراحی قشنگ نیست.

من راهی پیدا کردن با عنوان :مجبور کردن ie برای پشتیبانی از css3 - هم افزونه هست هم یه سری کد.

همشو انجام دادم. حالا مشکل اینه که باید تست کنم ببینم عمل میکنه یا نه.

ieمو آپدیت کردم...! واسم شده دردسر!

اگر مشکلم حل شد. در صورت نیاز اینجا میگم چی کار کنید. البته اساتید هستند..

برای ie 8 چاره ای نیست جز اینکه با استفاده از فتوشاپ کادر ها و حواشی رو بسازیم (کاری که تا قبل از css3 انجام می شد

اضافه کردن فایل ie-css3.htc هم معمولا در همه مرورگرها یکسان عمل نمی کنه یعنی تنظیمات ie مرورگر بیننده اگر روی مسدود کردن add on باشه عمل نمی کنه و این هم نمی شه که به بازدیدکنندگان توضیح بدید که تنظیماتتون برای پاپ آپ و ادآن باز باشه چون این فایل که همزمان لود می شه نه تبلیغاتیه و نه مزاحم

بعضی از آنتی ویروس ها هم اجازه باز شدن را کلا به صفحه نمی دند

لینک به ارسال

ببخشید اسپم میکنم این وسط اما تاپیک فوق العاده مفید و جالبی شده ... :wub:

واقعا این تفاوت خوندن ie با بقیه مرورگرها عذاب آور شده ! موندم چرا خودش رو تطبیق نمیده با بقیه ها .....

لینک به ارسال

تا جایی که می دونم یک سری از طراحان حرفه ای دنیا یک طومار اعتراضی برای IE و Opera تنظیم کردند و ازشون خواستند که اگر نمی تونند با گوگل و فایرفاکس برابری کنند پس دست از انتشار بردارند و تا جایی که می دونم تا آخر سپتامبر امضا براش جمع می کنند من خیلی تصادفی باهاش برخورد کردم و امضاش کمردم ولی متاسفانه نه /ادرسش رو دارم و نه مسیرش یادمه ولی تلاش می کنم بیابمش و دوستان هم می تونند با امضا کردن این طومار در شکل گیری سریع تر این اتفاق ها کمک کنند

لینک به ارسال

خیلی ممنون.

واقعا این اینترنت اکسپلورر برامون دردسر شده.

چاره ای جز نمایش یک پیام به بازدیدکننده هایی که از IE کمتر از 9 استفاده می کنند ندارم..

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...