رفتن به مطلب

ایده برای طراحی قالب در رابطه با ای تی ؟؟

alishademan

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید امید وارم حالتون خوب باشه در حال طراحی یک قالب با موضوع ای تی هستم و چند تا ایده می خوام و اون چیزی که تو سرم هست یک سایتی مثل فارنت http://farnet.ir/ رو ایده پردازی کنم از دوستان هم کمک می خوام تا اگر کمکی در توان دارن دریغ نکنن با تشگر فراوان

لینک به ارسال

در زمینه طراحی مثلا رنگبندی یا بلاک چینی یا چه چیزی ایده نیاز دارید؟

لینک به ارسال

شرمنده مرتضی جان چند روزی نبودم و نتونستم جوابت رو بدم در رابطه با بلاک چینی بیشر مثلا هدر کجا قرار بگیره منو ها و غیره فکر کنم همین فارنت رو هم گروه شما طراحی کردن ممنون می شم کمکم کنید ؟

لینک به ارسال

بهتون سایت http://deviantart.com/ رو پیشنهاد میدم . + نگارخانه ایرانی

پوسته های سایت themforest رو هم نگاه بندازید .

اما برای رنگبندی قرمز مشکی و سفید یا مشکی سفید و مایل به نارنجی .

منو افقی بالای هیدر .

برای ساید بار ها هم سایت های خبری رو نگاه بندازید

لینک به ارسال

ببینید اولین مرحله اینهست که ببینید مشتری از شما چه چیدمانی انتظار داره.

اگر مشتری طرحی هرچند ساده و اولیه در نظر داشت شما باید اصل کار رو روی همون طرح بزارید.

اما اگر مشتری طرح خاضی نداشت، معمولا سایتهای خبری یک بلوک چینی عموم یداره.

یا چیدمان cms ـیی دارن یا بلاگی.

چیدمان بلاگ یک ساختار آشنا برای اکثر دوستانهست. عمومیت 2 ستونه، در یکی از سمت ها حلقه پست ها و در سمت دیگه فهرست سایت ، ویجت ها و موراد الحاقی قرار میگیرن.

اما در مورد ساختار cms بیشتر بلوکه بندی شده هست. بلوک هم شامل آخرین خبرها، بیشترین بازدیدها، لینکدونی و ... میتونه باشه.

در بخش فوتر هم میشه از آخرین پست ها، دوستان، لینکدونی و... استفاده کرد.

مثلا در یک طرح کلی شما میتونی همچین چیدمانی ساده داشته باشی(فایل پیوست)

post-1-0-97662000-1345210304_thumb.png

لینک به ارسال

ممنونم اقا مرتضی لطف کردید حالا اگر خود شما بودید از کدوم طرح استفاده می کردید قبلا هم گفتم که موضع سایتم مثل فارنت هست همون ای تی ممنون می شم کمکم کنید

لینک به ارسال

خوب اگه شبیه فارنت هست باید تلفیقی کار کنید.

صفحه اول cms ـیی و داخلی بلاگی شکل هست.

لینک به ارسال

این ایده مشتری بود. ما اجرایی کردیم.

در مورد اجرای طرح اگر برای مشتری هست حتما با مشتری مشورت کنید.

اگر هم برای خودتون هست من پیشنهاد میکنم از سایتهای بزرگ خبری در حوزه ای تی بهره بگیرید.

لینک به ارسال

مرتضی جان نه مال خودم هست اگر چند تا از این سایت ها رو میشناسی خارجی یا ایرانی { بیشتر نمونه خارجی } رو برام معرفی کن ممنونت می شم

لینک به ارسال

شما در طراحی قالب باید چند اصل کلی را در خاطر داشته باشید :

1. محتوا سایت

2. اصول طراحی مناسب

3. Usability

این 3 مورد میتونه به شما کمک کنه که به طراحی مناسب و مفید برسید.

طراحی شما باید براساس محتوا باشه.سایت هایی که محتوا محور هستند باید جوری طراحی بشند که محتوا در نگاه اول در چشم کاربر باشه.

اینها موارد مشخصی هستند چند توصیه که براتون دارم اینه که:

1. حتما طراحی براساس اصول Usability باشه

2. Responsive باشه

3. مینیمال باشه

این ها را شما رعایت کنید طرحی دارید که برای 3 4 سال راحت میتونید استفاده کنید.

مواردی مثل HTML5 هم که دیگه نیازی به تکرار نیست

اما Responsive خیلی مهمه.مثلا سایت فارنت که گفتید مثلا این اصل را رعایت نکرده و در مونیتورهای کوچک Scroll میخوره

لینک به ارسال
مرتضی جان نه مال خودم هست اگر چند تا از این سایت ها رو میشناسی خارجی یا ایرانی { بیشتر نمونه خارجی } رو برام معرفی کن ممنونت می شم

من ایندو طرح رو خیلی می پسندم:

http://news.cnet.com/
http://www.phonearena.com/

مثلا سایت فارنت که گفتید مثلا این اصل را رعایت نکرده و در مونیتورهای کوچک Scroll میخوره

اگر منظور از مانیتور کوچک رزولیشین پایین هست که باید گفت در طراحی فارنت رزولیشین حداقلی 1024 درنظر گرفته شده (همگام با روز) و البته سبک طراحی پیکسلی هست و درصدی نیست علت هم ثبات اندازه های گرافیک و عکسهای خبرهاست و به شخصه خیلی کمتر دیدم سایت خبری درصدی کار کنه.

اگر هم منظور روی مانیتورهای گوشی ها و تبلت هاست، نسخه مخصوص اینها بزودی از طرف سایتشون آماده میشه.

امیدوارم چند خط توضیح بالا هم در طراحی نهایی دوستمون alishademan بتونه کمک کنه.

لینک به ارسال

مرتضی جان خیلی اقایی ممنونم خیلی کمک کردید از دوستان دیگه هم خواهش دارم اگر سایت خارجی در این رابطه دارن معرفی کنن با تشکر

لینک به ارسال

موضوع هم همینه دیگه.وقتی حرف از Mobile SEO میاد وسط یکی از اصول همینه که حالا شما پیکسلی کارکنید یا درصدی باید آمادگی پذیرش هر نوع بازدید کننده ای را در خود قالب اصلی داشته باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...