رفتن به مطلب

راه اندازی سایت خبری با وردپرس

news20

پست های پیشنهاد شده

سلام

می خواهم با وردپرس یک سایت خبری راه اندازی کنم دوستان لطفا راهنمایی ام کنید هرچه که بلدید و تجربه دارید دبنویسید ممنون میشم

از هاست گرفته

تا تبلیغات

خود وردپرس ایا با بازدید بالا به مشکل نمی خورم

و...

لینک به ارسال
از هاست گرفته

برای شروع کار نیاز به هاست چندان قوی ندارید و میتونید از هاست های اشتراکی استفاده کنید و بعد از افزایش بازدید سرور مجازی و یا سرور اختصاصی تهیه کنید .

تا تبلیغات

برای تبلیغات هم میتونید در سایتهای خبری مرتبط تبلیغات بدید تا تبلیغ هدفمندتر باشه .

الان بزرگترین سایهای ایران از وردپرس استفاده میکنن و مشکلی ندارن ، البته ناگفته نماند که نیاز به سرور قوی دارید . سایتهایی مثل دانلودها و میهن دانلود .

لینک به ارسال

برای شروع کار نیاز به هاست چندان قوی ندارید و میتونید از هاست های اشتراکی استفاده کنید و بعد از افزایش بازدید سرور مجازی و یا سرور اختصاصی تهیه کنید .

برای تبلیغات هم میتونید در سایتهای خبری مرتبط تبلیغات بدید تا تبلیغ هدفمندتر باشه .

الان بزرگترین سایهای ایران از وردپرس استفاده میکنن و مشکلی ندارن ، البته ناگفته نماند که نیاز به سرور قوی دارید . سایتهایی مثل دانلودها و میهن دانلود .

سلام

من اصلا کار با سرور مجازی و سرور اختصاصی را بلد نیستم آیا جایی هست بشود یاد گرفت؟

در ضمن در فکر تبلیغات گسترده هستم از پاپ آپ گرفته تا تبلیغات بنری

لینک به ارسال

سلام

من اصلا کار با سرور مجازی و سرور اختصاصی را بلد نیستم آیا جایی هست بشود یاد گرفت؟

در ضمن در فکر تبلیغات گسترده هستم از پاپ آپ گرفته تا تبلیغات بنری

ببینید فعلا همون هاست اشتراکی مناسب هست تا بازدید مطلوب و.... پیدا کنید

لینک به ارسال

دوستان کشی میداند مجوز خاصی برای سایت باید بگیرم ؟

از کجا و چطوری؟

باسلام

متن کامل قانون جرائم رایانه ای رامطالعه کنید :)

http://samandehi.ir

و سایت خود را ثبت کنید در ساماندهی کنید هم بهتره ;)

ویرایش شده توسط Rasoul
لینک به ارسال
می خواهم با وردپرس یک سایت خبری راه اندازی کنم

خبرهای دسته اول توسط خودتون منتشر میشه یا میخواید از روی خبرگزاری ها کپی کنید ؟

لینک به ارسال

خبرهای دسته اول توسط خودتون منتشر میشه یا میخواید از روی خبرگزاری ها کپی کنید ؟

کپی از روی خبرگزاری ها

لینک به ارسال

با توجه به هوشمند شدن موتورهای جستجو و تشخیص مطالب کپی شده فکر نمیکنم ایده مناسبی برای سرمایه گذاری باشه .

لینک به ارسال

سلام و خدا قوت

وردپرس بهترین و جالب ترین و خلاقترین سیستمی هست که من بعد از کار با نیوک ، جوملا باهاش کار کردم.من عاشق وردپرس شدم

فقط و فقط یک مشکل بزرگ داره این سیستم و اون هم استفاده ی منابع زیاد هست که واقعا برای یک سایت خبری کار رو سخت میکنه.من هر روز می ترسم که مدیر سرور بهم پیام بده بگه آقا "منابع زیادی مصرف میکنی یا رفع کن یا مسدود میکنیم".

البته این جمله رو دقیقا زمانی میشنوی که واقعا انتظارش رو نداری.

هرچند با افزونه کش مشکل تا حد بسیار زیادی رفع میشه ولی تا سرور اختصاصی نداشته باشی هیچ وقت نمیتونی منابع رو درست مدیریت کنی.

برای داشتن یک سایت خبری خوب هم اگر قراره کپی برداری بشه به نظرم یک سایت خبرخوان راه بندازی بهتره.چون با کپی برداری از سایت ها نمیشه اونقدرها هم موفق بود.

اگر قراره سایتت واقعا فعال باشه و واقعا توی جامعه اسمی از اون برده بشه قاعدتا باید برای دریافت مجوزهای قانونی اقدام کنی (ثبت کردن و تحویل مدارک به ارشاد و ...)

حالا در نهایت از تجربه ی خودم یک چند تامورد اعلام میکنم

1- دقت بسیار زیادی توی انتخاب هاست بکن.قدم اول قدم بزرگی هست چون باید یک میزبان خوب داشته باشی تا بتونی فکرت رو برای نوشتن خبر بزاری

2-قالب مناسب و بهینه ای تهیه کن

3-سایتت رو حتما توی ارشاد و ساماندهی ثبت کن

4-عضو خانه ی مطبوعات شو

5-حقیقت رو به مردم بگو ، حتی اگه اون حقیقت برات گرون تموم بشه

6-واقعا و به شدت خط قرمزها رو رعایت کن

البته این موارد تجربه های شخصی بنده بوده و بهتره اساتید گرامی بهتون پیشنهاد بدن

لینک به ارسال

6-واقعا و به شدت خط قرمزها رو رعایت کن

البته این موارد تجربه های شخصی بنده بوده و بهتره اساتید گرامی بهتون پیشنهاد بدن

این یعنی چی ؟

وقت خبرهای سایتهای دیگر ار می گزارم مشکل کجاست؟ مگر اونها رعایت نمیکنن؟

(ثبت کردن و تحویل مدارک به ارشاد و ...)

قضیه تحویل مدارک به ارشاد چیست؟

لینک به ارسال

اگر میخواید از خبرگذاری ها کپی کنید لینک منبع هم بزارید دیگه مشکلی ندارید

چون اکثر خبرگذاری ها سئوشون نسبت به وردپرس ضعیف هست شما میتونید جلوتر از اونا باشید !

برای شروع هم در ساماندهی ثبت کنید خودشون وقتی میبینن لینک منبع میزارید دیگه کاری ندارن ولی ممکنه یه ایمیل بیاد که توش راهنمایی کردن از طریق ساماندهی و مجوز فعالیت اقدام کنید که کاری هم نداره یه کپی از کارت ملی و اسکنش رو بارگذاری میکنید و ادامه ی مراحل

لینک به ارسال

اگر میخواید از خبرگذاری ها کپی کنید لینک منبع هم بزارید دیگه مشکلی ندارید

چون اکثر خبرگذاری ها سئوشون نسبت به وردپرس ضعیف هست شما میتونید جلوتر از اونا باشید !

برای شروع هم در ساماندهی ثبت کنید خودشون وقتی میبینن لینک منبع میزارید دیگه کاری ندارن ولی ممکنه یه ایمیل بیاد که توش راهنمایی کردن از طریق ساماندهی و مجوز فعالیت اقدام کنید که کاری هم نداره یه کپی از کارت ملی و اسکنش رو بارگذاری میکنید و ادامه ی مراحل

من کارت پایان خدمت ندارم مشکلی نیست؟

دانشجویم

لینک به ارسال

من کارت پایان خدمت ندارم مشکلی نیست؟

دانشجویم

نیازی نیست فقط اطلاعات شخص حقیقی میخواد مثل کارت ملی و...

لینک به ارسال

منظورم از خط قرمزها زمانی بود که شما خودتون بخواید خبرنگار باشید و خبر تهیه و تحلیل کنید.البته اگه توی شهرستان زندگی میکنید و میخواید تو شهر خودتون تبلیغات کنید بعضی سایت های بزرگ که پشتوانه های خوبی دارن یه خبرهایی می نویسند که نباید پایگاه های اطلاع رسانی کوچک که هیچ کسی هم پشتشون نیست منتشر کنن.ییهو دیدی یک مثلا مدیر شهرستانی از اون خبر خوشش نیومد.

البته اگه سایت شما کپی کردن هست همون ثبت توی ستاد هم نمیخواد.

درکل به نظر من اگه صرفا کپی برداری هست خبرخوان خیلی بهتر هست.

البته این نظر شخصی بنده هست و اساتید بهتر راهنماییتون میکنن.

لینک به ارسال

نباید پایگاه های اطلاع رسانی کوچک که هیچ کسی هم پشتشون نیست منتشر کنن.ییهو دیدی یک مثلا مدیر شهرستانی از اون خبر خوشش نیومد.

البته اگه سایت شما کپی کردن هست همون ثبت توی ستاد هم نمیخواد.

درکل به نظر من اگه صرفا کپی برداری هست خبرخوان خیلی بهتر هست.

البته این نظر شخصی بنده هست و اساتید بهتر راهنماییتون میکنن.

یه سوال برای خبرهای سیاسی هم میتونن برا من مشکل ایجاد کنن؟(یعنی با وجود این که من از سایتهای با منبع بنویسمشون)

لینک به ارسال

سلام

می خواهم با وردپرس یک سایت خبری راه اندازی کنم دوستان لطفا راهنمایی ام کنید هرچه که بلدید و تجربه دارید دبنویسید ممنون میشم

از هاست گرفته

تا تبلیغات

و...

با سلام

اول از همه چيز بهتره برای زدن سايت عجله ای نكنيد

دامنتون وبهتره بين المللی باشه و ترجيحا .com

از توضيحات و تاپيك و آموزش های وردپرس نهايت استفاده و ببريد و تا جایی كه ميتونيد باهاش آشنا بشين

برای خريد هاست از هرشركتی خريد نكنيد بهتره از دوستان درخواست پيشنهاد بكنيد برای اينكه با هاستينگتون به مشكلی بر نخوريد

و چون تازه وارد هستيد برای هرچيزی پول الكی خرج نكنيد درست خرج كنيد.

شما فعلا ميتونيد از قالب های رايگان استفاده كنيد,هاست هم ميتونيد كم بگيريد چون فعلا نياز نيست هاست بالا بگيريد و پول الكی بديد

اگه هاست دانلود ميخوايد ميتونيد تهيه كنيد برای هاست دانلود بگرديد يه جای خوب پيدا كنيد ,كه سرعت خوبی برای آپلود داشته باشه

فكر نميكنم سايت خبری نيازی به وی پی اس داشته باشه اگه نت خودتون سرعت خوبی داشته باشه ميتونيد با سيستم خودتون آپلود كنيد

و معمولا هم چون سايت های خبری مجازه ميتونيد در ساماندهی سايتتون رو ثبت كنيد اما بعد از ثبت كردن مواظب مطالب هایی كه ميگذاريد باشيد كه خدای نكرده براتون مشكل ساز نشه

و اين هم بگم ازالان به فكر تبليغات نباشيد حد اقل بعد 9 ماه شروع به كار سايت به فكر تبليغات باشيد كه آمار خوبی داشته باشيد

اگه سوال و راهنمایی بود در خدمت هستيم

دوستان و مديران و استادان عزيز اگه چيزی رو كم گفتم به بزرگی خودتون ببخشيد

لینک به ارسال

دامنتون وبهتره بين المللی باشه و ترجيحا .com

سایتهای خبری معتبر دامنه شان .ir است من شنیده بودم ir بگیریم بهتره

؟؟ دوستان کسی نظر دیگیری ندارد؟

اگه هاست دانلود ميخوايد ميتونيد تهيه كنيد برای هاست دانلود بگرديد يه جای خوب پيدا كنيد

هاست دانلود به چه درد من میخوره؟

اين هم بگم ازالان به فكر تبليغات نباشيد حد اقل بعد 9 ماه شروع به كار سايت به فكر تبليغات باشيد كه آمار خوبی داشته باشيد

متن می خوام مطالبم رو از سایتهای دیگر کپی کنم بخاطر همین کلا ورودی گوگل روبیخیال شدم رو تبلیغات متمرکزم

ویرایش شده توسط news20
لینک به ارسال
سایتهای خبری معتبر دامنه شان .ir است من شنیده بودم ir بگیریم بهتره

؟؟ دوستان کسی نظر دیگیری ندارد؟

نمیشه گفت اما تجربه میگه .com اعتبار بیشتری بهش توی دنیای نت میدن و جستجوگرها راحت تر هستن

هاست دانلود به چه درد من میخوره؟

سایت خبری چیزی برای دانلود نداره که !! شما لازم ندارید اول کاری

متن می خوام مطالبم رو از سایتهای دیگر کپی کنم بخاطر همین کلا ورودی گوگل روبیخیال شدم رو تبلیغات متمرکزم

نباید بیخیال بشید

کسرا توی چند پست قبل گفته که اگر سئو مناسب داشته باشید و کپی پیست حرفه ای میتونید از رقبا هم بالا بزنید_(همون هایی که کپی میکنید)

لینک به ارسال

سلام

دامنه ی IR خیلی مهم نیست فقط گاهی وقتا برخی اداره های ارشاد و برخی اقایونی که وقتی سایتتون زبان زد شد گیر میدن.مثلا اداره ی ارشاد به من گیر داده بودن و من دامنه ی آی آر هم ثبت کردم و پارک کردم.درباره ی خبرها هم عرض کردم.شما چه کپی بکنید و چه کپی نکنید ییهو دیدی یک نفر توی اون شهری که هستید از خبر فوق خوشش نیومد و نتونست یقه ی خبرگزاری رسمی رو بگیره و شما بیشتر توی دسترش هستید.البته این رو بگم این فقط یک احتمال هست و تا الان توی این 8 سالی که من فعالیت میکنم یکی دوبار بیشتر پیش نیومده بود که اونم خانه ی مطبوعات از من حمایت کرد و مشکل رفع شد.وگرنه خدایی دادگاه حکم جلب من رو صادر کرده بود!

البته این رو بگم شما اگه سایتت رو توی ساماندهی ثبت کنی و فعالیتت رو خوب انجام بدی خود اداره ی ارشاد سایت شمارو توی ستاد ساماندهی پایگاه های خبری ثبت میکنه که این ستاد صرفا سایت های خبری کل کشور رو پیگیری میکنن.

لینک به ارسال

سلام

دامنه ی IR خیلی مهم نیست فقط گاهی وقتا برخی اداره های ارشاد و برخی اقایونی که وقتی سایتتون زبان زد شد گیر میدن.مثلا اداره ی ارشاد به من گیر داده بودن و من دامنه ی آی آر هم ثبت کردم و پارک کردم.

سلام

من یک دامنه مد نظرم است ولی فارسیش رو قبلا گرفتن ایا بعدا دچار مشکل می شوم یعنی اگر اداره ارشاد گفت و من گفتم دامنه فارسی را قبل کسی دیگر ثبت کرده انها قبول می کنند یا مجبورم می کنند از ان فرد ان دامنه را بخرم

لینک به ارسال

سلام

یک نکته دیگر دامنه های دات کام ثبت شده است چون من قسط دارم در دامنه ام حتما کلمه news باشد نظر شما در مورد دامنه های زیر چیه

net

info

pro

ویرایش شده توسط news20
لینک به ارسال

سلام

یک نکته دیگر دامنه های دات کام ثبت شده است چون من قسط دارم در دامنه ام حتما کلمه news باشد نظر شما در مورد دامنه های زیر چیه

net

info

pro

.net از نظر من بهتره

.in و يا .org هم دامنه های خوبی هستن

لینک به ارسال

ir مخفف عبارت iran است و این پسوند تنها برای دامنه های ایرانی استفاده می شود.

دامنه Ir در سال های اخیر به دلیل فواید زیاد محبوبیت زیادی پیدا کرده اند

که در زیر به بررسی فواید و البته برخی از نقایص آن می پردازیم.

ثبت دامین های رسمی فقط با IR

تمام سازمان ها، ادارات، شرکت ها، موسسه ها و ... در ایران باید سایت رسمی خود را با پسوند دات آر ثبت کرده باشند.

برای مثال : اگر به سایت شهرستان کرج برخوردید و آن سایت دات کام بود مطمئن باشید سایت رسمی شهرستان کرج نیست.

دریافت اطلاعات واقعی از ثبت کنندگان

زمانیکه شما برای دریافت پنل ثبت دامنه (نیک هندل) در سایت nic.ir ثبت نام می کنید.

تمام اطلاعات از جمله کد ملی، آدرس دقیق، کد پستی، شماره تماس و ... برای افراد حقیقی

و شماره ثبت شرکت و ... برای نهاد های حقوقی بررسی می شود

و بعد از اطمینان از صحت اجازه ثبت دامین را خواهند داد.

ثبت هر نام فقط برای مالکان حقیقی

همینطور بعد از ثبت یک دامین بررسی می شود نام دامنه متعلق به محل، سازمان، شرکت و .. دیگری نباشد.

برای مثال : اگر شما نام یک روستا (حتی بسیار دور افتاده) را ثبت کنید، هیچگاه اجازه ثبت به شما داده نخواهد شد

و تنها به دهداری آن روستا (با ارائه مدارک مستند) اجازه ثبت را می دهند.

مشاهده اطلاعات مالک دامین برای عموم مردم

همینطور بعد از ثبت و راه اندازی سایت هر شخصی می تواند با Whois از سایت nic

تمام مشخصات مالک سایت از جمله آدرس و شماره تماس وی را مشاهده نماید.

برای مثال: مشخصات مالک دامین ایران دات آی آر از طریق آدرس زیر قابل مشاهده است.

whois.nic.ir/WHOIS?name=iran.ir

پس می توان گفت دامین های دات آی آر اعتبار خاصی دارند و می توان بیشتر به آن ها اعتماد کرد.

مصون از سرقت یا ثبت غیر مجاز موسسه شما

حتی اگر پسورد دامین .IR شما به سرقت برود (مانند اتفاقی که برای persianblog.com افتاد)

یا شخصی دامین شرکت شما را با ارائه مدارک جعلی ثبت کند (در سه ماه اول سخت گیری انجام نشد)

با مراجعه به فیزیک نظری (تهران، نیاوران) و ارائه مدارک لازمه مانند کارت ملی و ...

به راحتی می توانید نام دامین خود را پس بگیرید.

نمایانگر ملیت سایت

اگر در حوزه بین الملی فعالیتی دارید اگر دامنه ای با پسوند IR داشته باشید

هر مراجعه کننده با مشاهده آدرس سایت شما می تواند کشور شما را حدس بزند.

هزینه پایین نسبت به سایر دامین ها

هزینه ثبت دامنه های دات آی آر نسبت به دامین های دیگر پایین تر خواهد بود مخصوصا اگر دامنه را پنج ساله ثبت نمایید.

با توجه به افزایش نرخ ارز همواره هزینه ثبت یا تمدید دامنه های کام و ... بیشتر می شوند

اما دامنه آی آر از افزایش قیمت به دلیل افزایش نرخ ارز مصون خواهد ماند.

توجه کنید که اگر قبل از تایید فیزیک نظری پرداخت دامین را انجام دهید

و فیزیک نظری دامین را به دلایلی مانند دلایل بالا تایید نکند هزینه شما عودت نخواهد شد یا به مشکل خواهید افتاد.

پس دقت فرمایید هیچگاه قبل از تایید دامنه آی آر هزینه را پرداخت نکنید.

تحریم دامنه آی آر در تبلیغات گوگل

جدی ترین و شاید مهمترین مشکل دامنه های آی آر این است که به دلیل تحریم اجازه تبلیغات در گوگل را ندارند.

که اول روش هایی برای دور زدن این تحریم وجود دارد

و دوم اینکه احتمال دارد در آینده نزدیک محدودیت های اینترنتی از تحریم ها حذف شود.

مولف: میثم ضابط - فروردین 91

ویرایش شده توسط news20
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...