رفتن به مطلب

چند سوال درباره طراحی قالب سایت بر اساس فریم ورک

پست های پیشنهاد شده

عید همگی دوستانی که این پست مطالعه میکنن مبارک باشه و امیدوارم سال جدید سالی پر از موفقیت براشون باشه .

موضوع طرح این سوالات از اینجا آغاز شدش که من یک قالب آماده از وردپرس دانلود کردم که لینکش در زیر می زارم . البته این قالب تجاری هستش ولی سوالی که دارم کلی هستش و در ارتباط تنها با این قالب نیست ::

لینک دمو قالب :

http://www.momizat.com/theme/?theme=charisma

داخل این قالب به استثنای پوشه ها و فایلهای اصلی یک قالب مانند image و fonts و ... پوشه ای به نام Framework هم وجود داشتش ... خوب بنده با موضوع فریم ورک آشناییت دارم اما سوالم اینجاست که ::

1-ما چطور می توانیم به قالبومن خاصیت فریم ورک اضافه کنیم ؟

2- این فریم ورک چه قابلیت هایی به قالبون میده و چقدر کارمون راحت میکنه ؟

3- نحوه استفاده از فریم ورک به چه صورت هستش ؟

4- مثلا در قالب بالا امکاناتی مانند Shortcode هایی در قسمت مطالب وجود داشتش که به راحتی می توانستیم در نوشته هامون Tab و ... ایجاد کنیم ، این به چه صورت هستش ؟؟

5- منوی درآپ دان نمونه بالا را که مشاهده میکنید ، به چه قشنگی و روان بودنی باز و بسته می شود ...آیا این هم با فریم ورک ایجاد شده ؟

6- بهترین فریم ورکی که برای طراحی قالبها استفاده میشود که امکاناتی مثل قالب بالا را فراهم کند چی هستش ؟

7- تو فایل Functions.php اومده و تنها فایل فریم ورک را فراخوانی کرده و انگار تمام این خدمات و امکانات خود این فریم ورک برای این قالب انجام میدهد ...

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

با افزودن فایلهای css و js فریم ورکی که میخاید استفاده کنید!

البته باید نحوه کار باهاش و آشنایی با المان ها و .... که بسته به نوع فریم ورک متفاوت وتاحدودی خاص هستو یاد بگیرید!

هدف همه فریم ورک ها در راستای کاری خاصی که انجام میدهند مشترکه و اون هم آسان کردن و حرفه ای کردن کارشما!

در سوال 1 اشاره شد بنحوی!

4- مثلا در قالب بالا امکاناتی مانند Shortcode هایی در قسمت مطالب وجود داشتش که به راحتی می توانستیم در نوشته هامون Tab و ... ایجاد کنیم ، این به چه صورت هستش ؟؟

مربوط به خوده قالب میباشد و شما خودتون میتونید shourtcode بسازید!

5- منوی درآپ دان نمونه بالا را که مشاهده میکنید ، به چه قشنگی و روان بودنی باز و بسته می شود ...آیا این هم با فریم ورک ایجاد شده ؟

مربوط به js میباشد و ممکن است فریم ورک شما قابلیت همچین کاری داشته باشه!

6- بهترین فریم ورکی که برای طراحی قالبها استفاده میشود که امکاناتی مثل قالب بالا را فراهم کند چی هستش ؟

یه نمونه خوب و معروف به شخصه bootstrap رو معرفی میکنم!

7- تو فایل Functions.php اومده و تنها فایل فریم ورک را فراخوانی کرده و انگار تمام این خدمات و امکانات خود این فریم ورک برای این قالب انجام میدهد ...

خب؟!

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

با افزودن فایلهای css و js فریم ورکی که میخاید استفاده کنید!

البته باید نحوه کار باهاش و آشنایی با المان ها و .... که بسته به نوع فریم ورک متفاوت وتاحدودی خاص هستو یاد بگیرید!

هدف همه فریم ورک ها در راستای کاری خاصی که انجام میدهند مشترکه و اون هم آسان کردن و حرفه ای کردن کارشما!

در سوال 1 اشاره شد بنحوی!

مربوط به خوده قالب میباشد و شما خودتون میتونید shourtcode بسازید!

مربوط به js میباشد و ممکن است فریم ورک شما قابلیت همچین کاری داشته باشه!

یه نمونه خوب و معروف به شخصه bootstrap رو معرفی میکنم!

خب؟!

میگم کلا جاده و مسیر اشتباه رفتی ... اونم مقصر منم که اولش تابلو مسیر اشتباه برات نصب کردم !!!

دوست عزیز منظور من کار با فریم ورک های سی.اس.اس نیستش و این توضیحاتی که دادی همه مربوط به فریم ورک های CSS هستش ...

وفتی میگم فریم ورک وردپرس منظورم فریم ورک هایی مثل getbootstrap یا Foundation و دیگر فریم ورک های CSS نیستش . چون این فریم ورک ها را برای هر قالبی می شود استفاده کردش و یه جورایی هم بچه بازی هستش ...

فریم ورک وردپرس منظورم ::

http://roots.io

http://whiteboardframework.com

Warp Framework

http://www.yootheme.com

یا دیگر قالبهای شرکتی وردپرس هستش که دارای فریم ورک های خاص خودشون هستن ...

جواب سوال 7 هم خیلی مورد دار بودش ! معمولا کسی سوال میکنه که یهو اینطوری جواب نمیده که ... خوب به جمالت ...

وقتی میگم تو فایل Functios.php قالب فقط یک حط کد هستش که فایل Main.php مربوط به پوشه فریم ورک فراخوانی میکنه یعنی اینکه همه امکاناتی که درون قالب قرار داده شده همگی فکر کنم در پوشه مربوطه به فریم ورک می باشد ...

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

چه نوع خاصیتی؟

اگر دانش برنامه نویسی پایین داشته باشین کمک خوبی میکنه وگرنه دست و پاگیر میشه

براساس داکیومنتهاش ;)

این به فریمورک ربطی نداره اینها تکه کد هست

خیر

Genesis

درسته به همین شکله

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...