رفتن به مطلب

error_log در سی پنل

jc313

پست های پیشنهاد شده

سلام

میخواستم بدونم error_log توی سی پنل اگه پاکش کنم مشکلی بوجود میاد؟!

راستش الان همین error_log تقریبا 270 مگابایت فضا گرفته!

الان یک چیز دیگه ام دیدم به اسم qwer توی پوشه public_html اینم 500 مگابایت فضا گرفته!

راستش من میخوام هاستمو انتقال بدم میخواستم ببینم یک گیگ کافیه برام بعدش رفتم میبینم یک گیگو 500 مگابایت کل حجمیه

که توی disk space usage نوشته! الان دارم هاست نامحدود استفاده میکنم! و میخوام هاست یک گیگ بگیرم!

ویرایش شده توسط jc313
لینک به ارسال

فایل error_log مربوط به انواع خطاهایی هست که در سایت بوجود می‌آید

و حذف آن مشکلی رو بوجود نمیاره

در مورد qwer هم تا حالا چنین چیزی ندیدم!

لینک به ارسال

error_log

رو پاک کنید مشکلی بوجود نمیاره.درواقع این فایلی هست که خطاهای کدهاتون رو نمایش میده. میتونید اون رو باز کنید و ببینید چه خطاهایی درش هست تا جهت رفعشون اقدام کنید. با توجه به حجم بالایی که داره پیشنهاد میشه حتما محتویاتش رو چک کنید.

qwer ؟ با چه پسوندی؟ اگر قابل ویرایش هست ، ویرایش کنید و محتویاتش رو ببینید. اگر نه که پاکش کنید.

لینک به ارسال

یکبار error_log را پاک کنید، بعد چند بار صفحات سایت خود را باز کنید تا یک فایل error_log جدید با حجم پایین ایجاد شود. آن را باز کنید و بخوانید و سعی کنید ایراد های آن را رفع کنید.

لینک به ارسال

این qwer که گفتم فولدره! توی فولدرشم باز فولدرای دیگه با اسم adapter و plugins و ux و ... وجود داره

tmp چی؟! اینم یک فولدره توش analog و webalizer و ... وجود داره تقریبا 300 مگابایت حجم گرفته!

سایت ما تقریبا سایت خبری ایه که هر مطلب یک عکس و متن خودشو داره !

فک میکنین چقدر حجم میگیره اینا؟! یک گیگ کافیه برای ما؟!

البته تعداد مطالبمون بالاست ! الان توی 5 ماه تقریبا 1200 تا پست داشتیم!

راستی ممنون واقعا از جواباتون . آدم حال میکنه یه جایی به این راحتی به سوالاش جواب میدن بدون هیچ چشم داشتی!!

ویرایش شده توسط jc313
لینک به ارسال

در cpanel شما یک قسمت دارید بنام logs که در آن همین weblizer و بقیه اطلاعاتی به شما می دهند در باره آمار بازدید و مصرف پهنای باند و ... که همه این اطلاعات در آن پوشه tms که گفتید ذخیره می شه و پاک کردنش هم ضرری نداره جز اینکه آمار قدیم را از دست می دهید که البته برای خیلی ها مهم نیست و آن را هر چند وقت خالی می کنند. پس شما هم می توانید با خیال راحت محتویات داخل tmp را حذف کنید.

اون فولدر qwer که اسمش مشکوکه! (دقت کنید 4 حرف روی کیبورد کنار هم هستند) کجاست؟ داخل public_html یا بیرون آن در روت هاست!؟ باید ببینید از کجا آمده!

لینک به ارسال

tmp ها فایل هایی هستند که برای اجرای ساخته می شوند نوعی کپی از دیتا ها برای زمان اجرا که گردش اطلاعات بین رم و cpu فعال و قاعدتا باید از طرف سرور تمیز سازی بشند

ولی بهر حال می تونید پاکشون کنید وردپرس سه پوشه ی مشخص داره که دو پوشه از اون رو هم در موقع انتقال می تونید مستقیما از وردپرس بگیرید و مشکلی پیش نمی آد می مونه پوشه ی wp-content و دیتابیستون که از طریق phpmyadmin بک آپش رو می گیرید و داخل wp-content هم اگر فایلی با پسوند tmp یا log بود پاک کنید و مابقی رو انتقال بدید

لینک به ارسال

سایت ما تقریبا سایت خبری ایه که هر مطلب یک عکس و متن خودشو داره !

فک میکنین چقدر حجم میگیره اینا؟! یک گیگ کافیه برای ما؟!

البته تعداد مطالبمون بالاست ! الان توی 5 ماه تقریبا 1200 تا پست داشتیم!

بله حتما کافیه، تا زمانی که سایتتون بزرگتر بشه. اما به شرطی که جلوی بوجود آمدن فایل های error_log با حجم 270 مگ را با اصلاح خطاها بگیرید. با مطالعه خطاها و همکاری پشتیبانی هاستتون می تونید از پس این کار بر بیایید.

لینک به ارسال

اون فولدر qwer که اسمش مشکوکه! (دقت کنید 4 حرف روی کیبورد کنار هم هستند) کجاست؟ داخل public_html یا بیرون آن در روت هاست!؟ باید ببینید از کجا آمده!

یک عکس از قسمت Disk Space Usage گرفتم تا دقیقا متوجه بشین کجاست این qwer

61511779055480219020.jpg

لینک به ارسال

این فولدر qwer رو فشرده zip کنید. بعد فایل زیپ را نگهدارید و فولدر را حذف کنید. سایت رو کامل بررسی کنید و ببینید اگر مشکلی برای سایتتون پیش نیامد فایل زیپ را هم حذف کنید. شاید مربوط به افزونه ای باشه. اگر هم مشکل ایجاد شد و لازم بود فایل zip را دوباره extarct کنید که فولدر qwer برگرده و بعد zip را حذف کنید.

لینک به ارسال

این فولدر qwer رو فشرده zip کنید. بعد فایل زیپ را نگهدارید و فولدر را حذف کنید. سایت رو کامل بررسی کنید و ببینید اگر مشکلی برای سایتتون پیش نیامد فایل زیپ را هم حذف کنید. شاید مربوط به افزونه ای باشه. اگر هم مشکل ایجاد شد و لازم بود فایل zip را دوباره extarct کنید که فولدر qwer برگرده و بعد zip را حذف کنید.

این کارو کردم فعلا مشکلی پیش نیومده! ممنون :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...