رفتن به مطلب

امن کردن وردپرس خود فقط با چند قدم

Sgwgo

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت همه ی عزیزان

خوشحالم که من دارم اولین آموزش اختصاصیم در بین سایت های ایرانی در سایت وردپرس فارسی قرار میدم

امدم که یه آموزش امن کردن دیتابیس وردپرس که توسط سایت www.websitedefender.com سفارش شده قرار بدم

2 روزی هست که با افزونه ایمن وردپرس(Secure WordPress) آشنا شدم

بعد نصبش به صورت پیش فرض همه موارد مورد نیاز فعال است ولی در قسمت تنظیمات در کادر سمت چپش یه بخش بود که ازم ثبت نام(سایت سازنده افزونه) خواسته بود که اون بتونه سایتم اسکن کنه و آلارت های امنیتی بهم بگم که من مراحل انجام دادم و بهم 5 تا آلارت داد

چند موردش برمیگشت به پسورد بعضی از مدیرا و نویسنده ها که بهشون ایمیل دادم هرچه سریعتر اقدام کنن

و یکی از موارد برمیگشت به جدول دیتابیس که ازم خواسته بود هرچه سریعتر اسم جدول Prefix وردپرس به یه اسم دلخواه عوض کنم منظور همون WP_ هستش

دلیل عوض کردن بنا به گفته سایت http://www.websitedefender.com/wordpress-security/wordpress-database-security-tables-prefix

خب و اما تو توی یه لینک آموزش داده بود که چیکار کنیم که لینکش اینه http://www.websitedefender.com/wordpress-security/change-wordpress-database-prefix

ولی در آخر آموزش گفته بود که اگه مراحل برای شما دشوار میتونید با افزونه WP Security Scan راحتر مراحل انجام بدید تنها با یک کلیک

بعد نصبش میرید به قسمت تنظیمات و بعد قسمت دیتابیس و به تعویض نام اقدام کنید

فقط به چند نکته توجه کنید

پیشنهاد خود بنده اینه که از پنل سایت خود یک فول بک آپ بگیرید و خیالتون راحت باشه

ولی به مواردی هم که خود سایت گفته توجه کنید

Change your database table prefix to mitigate zero-day SQL Injection attacks.

Before running this script:

• Make a backup of your database.
  • The wp-config.php file must be set to writable before running this script. (Yes)
  • The database user you're using with WordPress must have ALTER rights. (Yes)

خب دیگه بعد بک آپ تو صفحه ی دیتابیس کافیه اسم دلخواه جدول انتخاب کنید و دکمه start بزنید فقط یادتون باشه بعد اسم جدول حتما باید _ قرار بدید مثلا : wpfarsi_

موفق باشید به همین سادگی

• امتیاز 6
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...