• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

پوشش زنده وردکمپ ۲۰۱۸ اروپا توسط وردپرس پارسی   23/03/97

اگر کاربر وردپرس هستید حتما تا به حال اسم وردکمپ رو شنیدید، کمپ و دورهمی بزرگ توسعه‌دهنده‌ها و کاربران وردپرس که سالانه در کشورهای مختلف برگزار میشه تحت عنوان وردکمپ هستش که از سمت مراجع اصلی وردپرس حمایت و برگزار می‌شه.   این‌ بار در سال 2018 وردکمپ اروپا در شهر بلگراد کشور صربستان در حال برگزاری هستش، این رویداد طی سه روز 24 تا 26 تیر ماه (June 14-16) برگزار میشه، در این رویداد مصطفی صوفی از وردپرس پارسی و به نمایندگی تمامی کاربران وردپرس فارسی حضور داره. وردپرس پارسی رویداد وردکمپ 2018 اروپا رو به صورت زنده توسط مصطفی پوشش می‌ده و در صورت علاقه‌مندی به این مراسم می‌تونید از طریق وردپرس پارسی دنبالش کنید.در حال حاضر یک روز از این مراسم گذشته که گزارش اون در قسمت پوشش زنده قرار گرفته. برای دنبال کردن مراسم وردکمپ اروپا به صورت لحظه‌ای به صفحه پوشش زنده در قسمت زیر مراجعه کنید. همینطور در آینده منتظر خبر برگزاری اولین وردکمپ در ایران توسط وردپرس‌پارسی باشید. https://wp-parsi.com/wceu-2018

لینک خبر در وردپرس پارسی : https://wp-parsi.com/wceu-2018-live  
silver21

سردرگمی در بکارگیری robots.txt و توصیه وردپرس

4 پست در این موضوع قرار دارد

- طوری این پست رو ارسال میکنم که هم جنبه آموزش داشته باشه و هم سوال خودم رو بتونم مطرح کنم.

بیشتر از چند سایت معروف که توسط وردپرس راه اندازی شدن رو رصد کردم و هر کس به سلیقه خودش کد ربوت قرار داده، چندین مقاله در مورد ربوت گوگل و دیگر جستجوگرها خوندم و در بینابین سایتهای مختلف به توصیه وردپرس مرجع که گفته گوگل و جستجوگرها با این کدها بهتر سازگارن رسیدم ، در نهایت به یک نتیجه نسبی رسیدم که هر وبمستر (مدیر سایت) براساس فولدرها و فایلهای موجود، خودش تعیین میکنه که کدوم موارد با Disallow دنبال نشه و Allow دنبال بشه. اما سوالاتی ذهنمو مشغول کرده ، که امیدوارم دوستان پاسخ بدن.

1- چرا در مرجع وردپرس کدهایی که معرفی کرده ، فید و بازتاب رو با کد

Disallow: /trackback/
Disallow: /feed/

برای ربوت ها بسته !!؟

2- قرار دادن هشتگ # و توضیحات روبروش به چه معنی هست: - توضیح برای کاربر یا اینکه ربوت قابلیت تشخیص و خوندن این خطوط رو داره؟ (اگه ربوت بتونه تشخیص بده میشه بعنوان مثال فید مطالب اصلی سایت رو با فید اختصاصی صفحات کاربرارو برای ربوت تفکیک کرد)

قرار دادن این کد برای اینکه تنها فید کاربری بسته بمونه

# disallow robots from parsing individual post feeds and trackbacks
Disallow: */trackback*

3- چرا این کد به این صورت هست / اول disallow شده و بعد allow

Disallow:
Allow: /*

4- خیلی از دوستانی که از وردپرس استفاده میکنند از افزونه Yoast Seo استفاده میکنن، مشکل و تداخلی بین افزونه و کدهای robots.txt بوجود نمیاد ؟ چون هردو خاصیت تاثیر گذاری بر روی ربوت جستجو دارن.

کدهای توصیه شده وردپرس مرجع:

Sitemap: http://www.example.com/sitemap.xml
# Google Image
User-agent: Googlebot-Image
Disallow:
Allow: /*
# Google AdSense
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:
# digg mirror
User-agent: duggmirror
Disallow: /
# global
User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/plugins/
Disallow: /wp-content/cache/
Disallow: /wp-content/themes/
Disallow: /comments/
Disallow: /category/*/*
Disallow: */trackback/
Disallow: */feed/
Disallow: */comments/
Disallow: /*?
Allow: /wp-content/uploads/

ویرایش شده در توسط silver21
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

چون اگر فیدهاتون رو هم باز بزارید و دسترسی باشه ممکنه برای مطالب چندین آدرس به وجود بود که این از نظر گوگل یعنی چندین آدرس متفاوت ولی با محتوای یکسان که تکراری محسوب میشه

پس بسته بشه بهتره

در مورد سوال از افزونه هم که از این افزونه استفاده نمیکنم چون افزونه all in one تمام موارد لازم برای سئو رو داره ولی این افزونه فقط تکمیل و چیزای غیر لازم رو اضافه کرده که باعث به وجود اومدن یه سری مشکلات میشه

ولی اگر میخواید استفاده کنید تداخلی ندارن و اول فایل روبات چک میشه بعد خود سورس سایتتون که بهتره تنظیمات افزنرو مطابق با فایل روبات تنظیم کنید

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام

سایت من یه سایت تفریحی و سرگرمی است .فایل روبوت من شامل کدهای زیر است .سوالم اینه فایل روبوت من از لحاظ امنیت خوبه؟از لحاظ سئو و سرعت ایندکس شدن مطالب چطوره؟و پیشنهاد شما چیه؟

Sitemap: http://www.shilinaz.com/sitemap.xml
User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/plugins/
Disallow: /wp-content/cache/
Disallow: /wp-content/themes/

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قبلا بحث شده لطفا جستجو کنید

از نظر امنیتی تقریبا مناسب و نیاز به چیز دیگری نیست و کاملش موجود است

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری