• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
masood1111

firebug

3 پست در این موضوع قرار دارد

سلام. بیکارم بودم گفتم یه سوال از محضر اساتید بپرسم بلکه یه چیزی یاد بگیرم.

فرض کنید با فایرباگ یک المنتی را انتخاب می کنیدتا مشخصاتش را بنویسه. اونچه که مسلمه در مورد مشخصاص استایل، تو منوی سمت راست مینویسه که این المنت داره از فلان استایل استفاده می کنه مثلا (style.css) و ما میدونیم این style.css کجا هست و اگر بخوایم ویرایشش می کنیم. آیا میشه فهمید که این کدی که الان html شده، سورسش کجاست؟ به عنوان مثال مشخص کنه که المنت انتخاب شده کدهاش توی header.php بوده.

این مورد در وردپرس ساده است چون چندان شلوغ نیست. اما تو سیستم های دیگه اگه آشانایی کامل نداشته باشه سخته پیدا کردنش.

نمی دونم منظورم را تونستم برسونم یانه. بهرحال ممنون از توجهتون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خیر همچین کاری نمیتونه بکنه. چون دسترسی به سرور نداره.

برای تشخیص باید بتونه محتویات فایل رو ببینه اما تنها چیزی که میبینه سورسهایی که مرورگر داره میخونه هست.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
سلام. بیکارم بودم گفتم یه سوال از محضر اساتید بپرسم بلکه یه چیزی یاد بگیرم.

قربون دستت یه دو تا گونی از اون بیکاریهاتو بفرست برام ، خدا وکیلی انقدر وقت کم دارم که نگو!

بعدم بیکاری کتاب بخون ، گوگل کن ، چیز جدید یاد بگیر ، توی آرشیوهای سایتهای قالب خارجی بگر ایده بگیر ، گوگل ریدر لامصبو بچسب که دیگه احترامش از دست رفته ! اما مطلقاً طرف فیس بوک و اینا نرو ;)

ما میدونیم این style.css کجا هست و اگر بخوایم ویرایشش می کنیم. آیا میشه فهمید که این کدی که الان html شده، سورسش کجاست؟ به عنوان مثال مشخص کنه که المنت انتخاب شده کدهاش توی header.php بوده.

اینو دقیق واسه چی میخوای من نمیدونم .

اما چنانچه داری از یک سیستمی استفاده میکنی و میخوای بفهمی که قالبش رو کجا تغییر بدی چند تا راه حل بهت میگم .

اگر سورس نویسیش شفته است :P مثل وردپرس ، مامبو ، دیتالایف ، فیوژن ، کاسلر و ... باید دنبال پوشه هایی چون template , skin , theme و ..

که راه حل ساده شم اینه بدونی فایل استایل یا تصاویر استفاده شده از کجا فراخوانی میشه .

اگرم سیستمی که داری استفاده میکنی به روز هست و اختصاصی ، باید دنبال پوشه view بگردی چون معماری غالب MVC هست.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط حسین ناصری
      سلام وقت بخیر دوستان
      بعد از آپدیت فایرفاکس به نسخه 56 دقیقا یادم نیست من چیکار کردم که فایرباگ بنده به این شکل در اومده دوستان اگه راهکاری می دونن راهنمایی کنند.

که در این حالت کدها رو نشون نمیده که از روی اون ها به کلاس ها دسترسی داشته باشم که تغییراتی که میخوام رو اعمال کنم
      با تشکر از همگی