رفتن به مطلب

firebug

masood1111

پست های پیشنهاد شده

سلام. بیکارم بودم گفتم یه سوال از محضر اساتید بپرسم بلکه یه چیزی یاد بگیرم.

فرض کنید با فایرباگ یک المنتی را انتخاب می کنیدتا مشخصاتش را بنویسه. اونچه که مسلمه در مورد مشخصاص استایل، تو منوی سمت راست مینویسه که این المنت داره از فلان استایل استفاده می کنه مثلا (style.css) و ما میدونیم این style.css کجا هست و اگر بخوایم ویرایشش می کنیم. آیا میشه فهمید که این کدی که الان html شده، سورسش کجاست؟ به عنوان مثال مشخص کنه که المنت انتخاب شده کدهاش توی header.php بوده.

این مورد در وردپرس ساده است چون چندان شلوغ نیست. اما تو سیستم های دیگه اگه آشانایی کامل نداشته باشه سخته پیدا کردنش.

نمی دونم منظورم را تونستم برسونم یانه. بهرحال ممنون از توجهتون

لینک به ارسال

خیر همچین کاری نمیتونه بکنه. چون دسترسی به سرور نداره.

برای تشخیص باید بتونه محتویات فایل رو ببینه اما تنها چیزی که میبینه سورسهایی که مرورگر داره میخونه هست.

لینک به ارسال
سلام. بیکارم بودم گفتم یه سوال از محضر اساتید بپرسم بلکه یه چیزی یاد بگیرم.

قربون دستت یه دو تا گونی از اون بیکاریهاتو بفرست برام ، خدا وکیلی انقدر وقت کم دارم که نگو!

بعدم بیکاری کتاب بخون ، گوگل کن ، چیز جدید یاد بگیر ، توی آرشیوهای سایتهای قالب خارجی بگر ایده بگیر ، گوگل ریدر لامصبو بچسب که دیگه احترامش از دست رفته ! اما مطلقاً طرف فیس بوک و اینا نرو ;)

ما میدونیم این style.css کجا هست و اگر بخوایم ویرایشش می کنیم. آیا میشه فهمید که این کدی که الان html شده، سورسش کجاست؟ به عنوان مثال مشخص کنه که المنت انتخاب شده کدهاش توی header.php بوده.

اینو دقیق واسه چی میخوای من نمیدونم .

اما چنانچه داری از یک سیستمی استفاده میکنی و میخوای بفهمی که قالبش رو کجا تغییر بدی چند تا راه حل بهت میگم .

اگر سورس نویسیش شفته است :P مثل وردپرس ، مامبو ، دیتالایف ، فیوژن ، کاسلر و ... باید دنبال پوشه هایی چون template , skin , theme و ..

که راه حل ساده شم اینه بدونی فایل استایل یا تصاویر استفاده شده از کجا فراخوانی میشه .

اگرم سیستمی که داری استفاده میکنی به روز هست و اختصاصی ، باید دنبال پوشه view بگردی چون معماری غالب MVC هست.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...