رفتن به مطلب

هاستینگ مجازی

senator ali

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

بنده سایتی دارم که رنک الکساش 1400 هستش. روزانه 10 تا 15 هزار بازدید داره و معمولا 50 نفر آنلاین

روزی نیست که اخطار مصرف بیش از اندازه منابع نگیرم. کلافه شدم دیگه. نمیتونم از خدمات سایتم بزنم. سایتم روی آبتین وب هستش. بهشون گفتم برم روی هاست مجازی ولی اونا پیشنهاد هاست پرمیم رو بهم دادند که با توجه به شرایط سایتم ماهیانه 60 70 تومن واسم هزینه داره. به نظر شما چیکار کنم ؟

اصلا سایت من در شرایطی هست که اسباب کشی کنم روی سرور های قدرتمند تر ؟

لینک به ارسال

50نفر آنلاین در شرایطی که سرویس دهنده ها ترافیک واقعی را در اختیار بگذارند نیاز به ارتقا نداره ولی در ایران داره

لینک به ارسال

50نفر آنلاین در شرایطی که سرویس دهنده ها ترافیک واقعی را در اختیار بگذارند نیاز به ارتقا نداره ولی در ایران داره

سایت بنده طوری هستش که در اواخر ترم های تحصیلی بازدید های سایتم به شدت بالا میره و بعد از امتحانات به شدت پایین میاد دوباره!!

به نظر شما در زمان اوج بازدید ها سایت رو منتقل کنم روی یه سرور قدرتمند تر و بعد از پایان ترم تحصیلی دوباره برگردونم روی سرور اشتراکی معمولی کار درستی هستش ؟ چون هزینه های این سرور پرمیوم خیلی بالاست.

لینک به ارسال

شاید تنها کاری که می تونین انجام بدید انتقال موقت باشه که البته اکثر هاستینگ ها سریع و رایگان انجامش میدن .

از نظر پهنای باند مشکل دارید یا فشار روی cpu سرور ؟

اگر پهنای باند مشکل تونه که خیلی راحت قابل حله. می تونید فایل ها رو منتقل کنید روی سرور و هاستینگ جدا و فراخوانی کنید

اگر از نظر cpu مشکل دارید، کار چندان مفید و خیلی محسوسی نمیشه کرد، بجز نصب پلاگین کش و بهینه سازی کلی سایت و ...

لینک به ارسال

فشار روی cpu هستش. از لحاظ بهینه سازی همه کاری کردم. کش هم شده سایتم. اما بازدید های بالا فشار میاره

لینک به ارسال

میتونید از کلودفیلر موقتا استفاده کنید.

یه جورایی پاک کردن صورت مساله هست ولی معمولا جواب میده.

لینک به ارسال

میتونید از کلودفیلر موقتا استفاده کنید.

یه جورایی پاک کردن صورت مساله هست ولی معمولا جواب میده.

چی کار میکنه این ؟

لینک به ارسال

بار سایت را بین متقاضیان تقسیم می کنه و از طریق چند سرور ابری قدرتمند بهشون سرویس می ده

بار سایت را بین متقاضیان تقسیم می کنه و از طریق چند سرور ابری قدرتمند بهشون سرویس می ده

لینک به ارسال

درود

دوست من اگر میخوای سرور مجازی بخری به این چند نکته توجه کن حتماً

هزینه سرور مجازی از هاست اشتراکی بیشتره و اگر 1 سرور مجازی با قیمت پائین بگیری عملکردش از هاست اشتراکی خیلی پائین تره

شما الان سرور را بخری نیاز به پنل مدیریت داره که یا باید از دایرکت ادمین یا سی پنل استفاده کنی که اینا یکیش ماهیانه 20 تومان و اون یکی 50 تومان هزینه لایسنسش میشه فقط

بعد با این اوضاع باید کم کم 1 سرور بخری که 5.6 گیگ رمش باشه - 3.4 هسته سی پی یو باشه پهنای باند زیاد داشته باشه و ...

جدا از همه این ها اگر سرور را خریدی و ... حالا باید کانفیگش کنی اگر کانفیگ بلد نباشی دوباره باید 100-150 بدی واسط کانفیگ کنند

به نظر من شما اگر فقط 1 سایت داری و با کمترین هزینه ( هاست اشتراکی ) میتونی به خوبی نگهش داری همین کار را انجام بده

اما نه اگر 3.4 تا سایت داری و ماهیانه هزینه هاست این ها تقریباً با سرور یکی در میاد توصیه میکنم حتماً سرور بخری و از تمام منابعش به خوبی استفاده کنی

ضمناً اگر سرور خریدی و ... نیاز به کمک برای کانفیگ و ... داشتی میتونم کمکت کنم ( ما از اون پولکیاش نیستیم ;) )

لینک به ارسال

سلام

معمولا تو ایران 50% از اون چیزی که شما سرویس گرفتید رو بهتون میدن و 90% هاستینگا محدودیت هایی میزارن که شما مجبور باشی پلن های بالاتر رو سفارش بدی

اگر برات مقدوره خودت به صورت مستقیم از هاستینگ های معتبر خارجی سرویس بگیر یا از هاستینگای معتبر داخلی که کارشون اثبات شدست ( قیمت ولی بالاست )

در مورد سایتت هم که این خیلی بازدید معمولی هست و نباید مشکلی داشته باشه و اگر مشکل cpu دارید که خب همه اشتراکیها این مشکل رو دارن و همش برمیگرده به سرویس دهنده که محدود کرده

شما نیازی نیست سرور بگیری چون سرور هم هزینه هارو چند برابر میکنه هم چون آشنایی با مدیریت سرور نداری سخت و بی فایده هست

از cdn و کمی بهینه کردن درخواست ها و خود سایت استفاده کنید تا بار مصرفی کمتر بشه و اگر پلن بالاتر سرویستون به صورت ماهیانه هست میتونید ارتقا بدید و این زمان امتحانات رو سپری کنید بعدا اگر دیدید نیاز ندارید برگردید به همین پلن

لینک به ارسال

اصلا نمیدونم مشکل از کجاست. قالب پیش فرض رو فعال کردم مصرف منابع به شدت پایین اومد بعد از یک روز قالب اصلی رو دوباره فعال کردم و همچنان مصرف منابع باز پایین باقی موند. افزونه ها رو هم امتحان کردم. اصلا معلوم نیست مشکل از کجاست !

چطوری میتونم از این کلودفیلر که عبدالماجد گفت استفاده کنم؟

لینک به ارسال

اصلا نمیدونم مشکل از کجاست. قالب پیش فرض رو فعال کردم مصرف منابع به شدت پایین اومد بعد از یک روز قالب اصلی رو دوباره فعال کردم و همچنان مصرف منابع باز پایین باقی موند. افزونه ها رو هم امتحان کردم. اصلا معلوم نیست مشکل از کجاست !

چطوری میتونم از این کلودفیلر که عبدالماجد گفت استفاده کنم؟

توی سایتش ثبت نام کنید و سایت خودتون را توش ثبت کنید بعد 1 دی ان اس بهتون میده که باید جایگزین دی ان اس فعلیتون کنید

اما اگر رتبه الکسا براتون مهمه توصیه میکنم که اصلاً این کار را انجام ندید چون تاثیر زیادی توی رتبه اتون میزاره و ضمناً اگر میتونید از سرویس های پولیس استفاده کنید چون رایگانش بعضی مواقع سایت را بالا نمیاره

مدیر سرورتون میتونه بهتون بگه دلیل مصرف زیاد از کدوم بخشه و ...

لینک به ارسال

وارد نشانی که لینک دادند بشید و ثبت و نام کنید

به صورزت دستی راهش اینه که بهتون دو نشانی name server می ده اونها را جایگزین نشانی های فعلی برای دامینتون می کنید

و به صورت خودکار هم افزونه داره که می تونید افزونه اش رو نصب و اکتیو کنید

لینک به ارسال

ممنون دوستان نهایت سعیمو میکنم که مصرف منابع رو پایین بیارم اگه نشد برای انتقال به سرور جدید ازتون کمک میگیرم.

لینک به ارسال

پشتیبانی هاست میگه قالب و افزونه های من کاملا نرمال هستن اما در بازه های زمانی نامشخصی یا قالب یا یکی از افزونه ها ایجاد حلقه پردازشی میکنه و باعث بالا رفتن میزان مصرف منابع میشه. من به جز کش به هیچ افزونه ای تایم خاصی رو ندادم. برای کش از افزونه super cache استفاده میکنم و قسمت cache time out عدد 172800 رو وارد کردم چون سایتم زیاد تغییر خاصی نمیکنه هر روز.

خودم هم که چک کردم دیدم که در طول روز مصرف زیر 1 درصد هستش و یهو میره رو 9 یا 15 درصد.

همچین مشکلی چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

لینک به ارسال

کشتون که یک روز در میون به روز می شه

اگر هر روز مشکل در ساعاتی خاصه از سمت سرور می تونند لوگ بگیرنند و نشانی صفحه ای رو که اجرا می شه بهتون بدند

اغلب صفحات مربوط به وردپرس با نشانی index.php اصلی سایت دیده می شند اما اگر نشانی ای دیگه بهتون داد باید چک کنتید ببینید مربوط به کجاست اگر نشانی ایندکس روت سایت را داد باید کل افزونه هاتون چک بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...