رفتن به مطلب

ارسال تصویر در یک فرم

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

چطوری توی یک فرم، آپلود تصویر بذارم؟ با رادیو باید فایل انتخاب بشه؟

چطوری آپلود کنم و توی یک پوشه نگهداری کنم ازش؟

حالا برای نمایش دادن اون عکس...

اگر درنظر بگیریم این عکس مربوط به یک مطلب هست که کاربر ارسال کرده، باید توی جدول دیتا بیس مطالب یک ستون جدید ایجاد کنم برای اسم یا آدرس عکس؟!

ببخشید سوالم همه جانبه هست

ممنون

لینک به ارسال

تصاویر داخل پستهاتون نیازی به جدول جدید ندارند

فقط سئوالتون خیلی عجیبه تصاویری که قبلا روی سایتتون آپلود شدند در فرم آپلود چه کاری می تونند داشته باشند؟

لینک به ارسال

آقای فخار ممنون که وقت گذاشتین :)

من دارم یک cms تمرینی برای خودم میسازم. برای قسمت ارسال مطلب میخواستم این امکان رو ایجاد بکنم که کاربر بتونه برای هر مطلب یک تصویر اختصاص بده.

در مرحله اول نیاز دارم اون رو آپلود کنم

و بعد یک مشخصه از این تصویر رو در جدول مطالب داخل ریکورد اون مطلب بزارم

تا هر موقع خواستم اون مطلب رو از دیتابیس بخونم، بتونم عکسش رو هم پیدا کنم و نمایش بدم.

لینک به ارسال

وردپرس اینکار را کرده

یک پست تایپ برای بخش رسانه ساخته و در ستونهای مختلف اطلاعات مختلفش را ذخیره کرده

شما هم می تونید همینکار را بکنید (برای ساخت بخش آپلود باید اطلاعات فنی بالایی در زمینه امنیت سایت داشته باشید یک روزنه کوچک از این بخش امنیت کل سیستم را مختل می کند و بسته شدن یک روزنه که باید باز باشد جلوی اجرای آپلود را می گیرد )

لینک به ارسال

این فعلاً تمرینیه...

میدونم که باید type فایل رو اول چک کنم. حالا rename کردن و تغییر سایز عکس باعث میشه فیلترهایی ایجاد بشه تا فایل مخرب نتونه کاری کنه.

الان توی یک فرم وقتی کاربر فایلی رو انتخاب کرده و سابمیت میکنه باید با $_file توی آدرس اکشن اون فرم بگیرمش.

حالا این چیزی رو که گرفتم رو چیکار کنم؟! آپلود و گذاشتن یک رونوشت از اون فایل داخل پوشه بندی سایتم رو چطور انجام بدم؟!

لینک به ارسال

به جواب رسیدم...

دوستان اگر سوال مشابه من داشتن، جوابشون move_uploaded_file هست...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...