• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
سعید شعبانی

تنظیم Meta keywords template در افزونه WordPress seo

13 پست در این موضوع قرار دارد

من هر نوع غالب کدی که در این بخش از افزونه می گذارم موفق به اجرای کلمات کلیدی سایت نمی شودم لطفا قالب صحیح را بگذارید.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میشه واضح تر توضیح بدی دوست عزیز اگه منظورت اینه که کلمات کلیدی به قالب و سورست اضافه نمیشن

باید دستور زیر رو تو فایل هدر بین برچسب هد

<?php wp_head(); ?>

و دستور زیر را بالای برچسب </body> تو فایل فوتر بذاری

<?php wp_footer(); ?>

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه کدی در بخش بالا که مربوط به افزونه Yoast WordPress SEO می باشد باید قرار دهم تا کلمات کلیدی سایت در هدر صفحه اصلی قرار گیرند.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تصویر ضمیمه نمیاد اما وقتی اون دو تا دستور بالا تو پوسته باشه این کار صورت میگیره و کلمه کلیدی که وارد کردی به نمایش در میاد

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

فکر می کنم شما منظور بنده رو هنوز متوجه نشده اید.

در افزونه Yoast WordPress SEO چگونه می توانم کلمات کلیدی سایت را در هدر سایت بارگزاری کنم فقط کافیست بفرمایید در فیلد که در تصویر ضمیمه مشخص شده است چه کدی را وارد کنم.

ویرایش شده در توسط dnojir
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

:) احتمالا"

تصویر لود نمیشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این هم تصویر

kihbd11r5yl16phb0k2.jpg

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نیازی به دادن کد نیست این قسمت توسط خود شما پر میشه کلمات کلیدی رو وارد و با کاما از هم جدا کنید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پس کلمات کلیدی که در تنظیمات وردپرس وارد شده اند کجا هستند؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه توجه کنی شما الان تو تب خانه هستی و هر چی بذاری فقط تو صفحه نخست به نمایش در میاد

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متوجه شدم

کلمات کلیدی پست ها رو با چه کدی باید قرار داد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز اون کدها به عنوان کدهای مادر افزونه هستند یعنی برای افزونه تعریف شده اون کد خاص

نیازی به دادن کد ندارین شما تو هیچ جایی مگه اینکه بخواین نحوهء قرار گیری کد طبق خواسته خودتون باشه

برای پست ها هم وقتی داری ارسال میکنی قسمت پایینی برگه کلمات کلیدی رو بذار و مثل قبلی با کاما جدا کن

توضیحات هم که مشخصه و نیازی به کاما نیست

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله میدونم که این کدها کدهای تعریف شده برای این افزونه می باشند من هم می خواهم که خودم به بهترین نحو و سفارشی این کد ها را قرار دهم مثلا در صفحات جدا یعنی همان پست می خواهم فقط کلمات کلیدی مربوط به آن پست در هدر قرار داشته باشد. کدام یک از کدها را اید در قسمت کلمات کلیدی پست ها بگذارم و به نظر شما ترکیب کدام کدها در این بخش یک بهتر می باشد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط 30uweb
      نقشه یکی از مهم ترین اختراعات انسان بود برای اینکه هدفمند به مسیرش ادامه دهد. راه را بشناسد و مسیرش را از قبل بداند تا زودتر به هدفش برسد. نقشه سایت Sitemap نیز همین کاربرد را دارد. در گذشته نیاز بود که یک سایت دو نقشه سایت داشته باشد. یکی نقشه سایت برای بازدیدکنندگان سایت و دیگری نقشه سایت برای موتورهای جستجوگر.
      اما پس از رشد جستجوی داخل سایت و همچنین منو و زیرمنو شاید نقشه سایت دیگر کاربرد زیادی نداشته باشد، اما به همان مقدار که از اهمیت نقشه سایت برای بازدیدکننده کاسته شد به اهمیت نقشه سایت برای روبوت های موتورهای جستجوگر اضافه شد.
      نقشه سایت چیست و چه کاربردی دارد؟ این روزها همه از گوگل برای جستجوی نیازهای خود استفاده می کنند. شاید بیراه نباشد که بگوییم بخش جستجوگر گوگل این روزها مورد علاقه همه مردم دنیا می باشد. زیرا نتایج واقعی به جستجوگر بر اساس نیازش می دهد و اهمیت موضوع وقتی بیشتر می شود که بدانیم این نتایج جستجو برای تمامی زبان ها و تمامی کلمات کلیدی بصورت دقیق و کارا عمل می کند.
      و در این راستا تمامی کسب و کارهای بین المللی همه کوشش خود را کردند و می کنند تا برای کلمه کلیدی مرتبط با محصول یا سروی سخود در رتبه های بالای نتایج جستجو گوگل باشند تا بازدیدکننده ای داشته باشند که به سوریس یا محصول آنها نیاز دارد.
      برخی صفحات به نسبت نوع کارکرد وب سایت دارای اهمیت بیشتری هستند. مانند صفحه اول سایت، محصول، صفحه آموزش، صفحه گالری عکس، صفحه تماس با ما و صفحات دیگر که این صفحات باید با زبان گوگل به روبات ها گفته شود تا به نسبت اهمیتشان رتبه بندی شوند.
      پس اگر سایت شما نقشه سایت ندارد انتظار رتبه خوب در سیستم رتبه بندی گوگل نداشته باشید و سایت شما رنک خوبی نخواهد داشت. وجود نقشه برای سایت شما آنقدر اهمیت دارد که به شما پیشنهاد می کنم همین الان اگر آب در دستتان است زمین بگذارید و به فکر ساخت یک نقشه سایت باشید.
      نقشه سایت شما باید از نوع نقشه سایت برای موتورهای جستجوگر باشد. فرمت این نقشه بصورت  .xml می باشد که مورد قبول سایت گوگل می باشد.
      شاید بتوان یکی از مهمترین و اصلی ترین اقداماتی که می توان برای سئو سایت انجام داد، ایجاد نقشه سایت باشد. بعد از ایجاد نقشه باید آن را به موتورهای جستجو معرفی کرد.
      در نقشه سایت علاوه بر این که آدرس هر مطلب در سایت را مشخص می کند، تاریخ ایجاد هر آدرس، درصد اهمیت هرمطلب و ... نیز ثبت می شود.
      میتوان تنها مزیت نقشه سایت در موتورهای جستجو را سریع ایندکس شدن مطالب دانست.
      لینک این مقاله:https://goo.gl/Emd25m

• توسط arya252
      سلام ، از افزونه Yoast به همراه سایت مپ خود پلاگین استفاده میکنم.
      متاسفانه ایندکس سایت و ورودی گوگلم کم شده ، ثبت در وب مستر و غیره را قبلا انجام داده بودم و خطای خاصی هم نیست ، همچنین رعایت اکثر مطالب با چراغ سبز می باشند.
      حال سئوال من اینه که سایتی از دوستام که با افزونه All in seo کار میکنه و مشابه سایت من هستش ورودی خوبی داره ... آیا مهاجرت به افزونه سئوی وردپرس All in seo کار مناسب یا درستی هست یا خیر ؟ ممنون از اساتید.
    • توسط viator
      سلام به همه دوستان محترم
      اشکالی که ما در وردپرس داریم اینه که انتهای همه آدرس های سایت سه کاراکتر اضافه میشه که اصلا نمی دونیم از چیه...
      مثلا این آدرس صحیح هست:
      http://iran-europe.net/international-tests/yle/flyers/
      و آدرس زیر که وارد میشه:
      http://iran-europe.net/international-tests/yle/flyers/?s=
      جستجوی جدید ظاهر میشه و در سرچ کنسول گوگل اشکالات زیادی بایت همین موضوع داریم..
      از دوستان خواهش می کنم راهنمایی بفرمائید...

• توسط neda barg
      با سلام و خسته نباشید
      من یک سایت با دامین .ir  بالا آوردم و دامین .com  را پارک دامین .ir قراردادم.
      حالا می خوام بر عکس این کا را انجام بدم و .com بشه دامنه اصلی من و .ir پارک دامین آن شود

الان یک افزونه می خوام که تک تک لینک های .ir را ریدایرکت کنه به دامین .com  در واقع  تغییر permanent redirect  301  

ممنون می شم اگر افزونه ای می شناسید معرفی کنید.
    • توسط neda barg
      سلام دوستان
      من یک سایت ورد پرس دارم, هم دامنه .ir داریم هم .com
      میخوایم در ورد پرس این دو دامنه را synce کنیم تا گوگل بداند در سایت محتوت تکراری نداریم و هر دو سایت یک است .
      کسی در این مورد چیزی می داند ؟؟؟؟  ممنون میشم راهنمایی کنید .