رفتن به مطلب

نامگذاری فایل های موجود در پوسته

احسان

پست های پیشنهاد شده

سلام

جایی میخوندم که وردپرس به صورت خودکار فایل های موجود در پوسته رو شناسایی میکنه و بعضی از اسم ها رو به طور پیشفرض میشناسه (مثل loop یا single و...)

اما پوسته هایی دیدم که برای فایل های داخلش، اسم های دیگه ای انتخاب کرده بود. مثلا:

وقتی فایل index رو بررسی کنیم، یه جایی داره: <?php get_template_part('box', 'trabata'); ?>

در حالی که هرچی بین فایل های موجود بگردی، چیزی به اسم box پیدا نمیشه ولی در عوض تعدادی فایل هست که از واژه box مشتق شدند. مثل: box-office یا box-manager یا box-director

نام گذاری این فایل ها با حالت پیشفرض وردپرس همخونی نداره.

سوال من اینه که وردپرس چجوری اینها رو شناسایی و اجرا می کنه؟

لینک به ارسال

این نوع فایل ها با ساخت تابع معرفی می شه توابع اختصاصی قالب که در functions.php تعریف می شند یا فایلهایی که include می شن به functions.php

لینک به ارسال

این نوع فایل ها با ساخت تابع معرفی می شه توابع اختصاصی قالب که در functions.php تعریف می شند یا فایلهایی که include می شن به functions.php

من قبلا فایل فانکشن رو دیده بودم

الان هم که گفتید، با دقت بیشتری دیدم، ولی اثری ندیدم

لینک به ارسال

اثری از چی ندید؟

توابعی در یکی از فایلهای اینکلود شده در functions.php وجود داره که یک فانکشن رابرای هر template توش معرفی شده

برای شناختشون نیاز به دانش کامل برنامه نویسیه

لینک به ارسال

اثری از چی ندید؟

توابعی در یکی از فایلهای اینکلود شده در functions.php وجود داره که یک فانکشن رابرای هر template توش معرفی شده

من همه فایل ها رو تو همه پوشه ها دیدم

نه چیزی در فایل فانکشن اینکلود شده بود

نه تابعی که بخواد همچین فایل هایی رو معرفی یا اختصاصی کنه

لینک به ارسال

خوب شما دنبال box اگه می گردید که قرار نیست وجود داشته باشه

شما مشکلتون رو بفرمایید

زبان php چیزی رو حدس نمی زنه حتی صفحات استاندارد وردپرس در هسته با توابع مشابه معرفی شده اند و چون در هسته مرکزی تعاریفشون هستند دیگه نیازی به تعریف دوباره ندارن

لینک به ارسال

و اینکه من میخوام همچین پوسته‌ای طراحی کنم، چکار باید کرد؟

http://kovshenin.com/2013/get_template_part/

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_template_part

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...