رفتن به مطلب

انجمن ساز IPB

پست های پیشنهاد شده

بنده بیشتر پست ها رو خوندم ظاهرا بهترین انجمن ساز فعلی طبق گفته دوستان IPB و بعدش Xenfro هستش.

ولی بهتر نیست کمی هم در مورد دیسکاز صحبت بشه؟

دیسکاز تنها سیستمیه که از لحاظ آژاکس بودن با این دوتا رقابت داره و از طرفی رایگانه!

کدوم یک از این انجمن سازها سیستم DIY رو دارن؟در واقع شما توی هر نقطه ای از فضا انجمن که بخوایین میتونین یه عنصر اضافه کنید!

لینک به ارسال

بنده بیشتر پست ها رو خوندم ظاهرا بهترین انجمن ساز فعلی طبق گفته دوستان IPB و بعدش Xenfro هستش.

دیسکاز تنها سیستمیه که از لحاظ آژاکس بودن با این دوتا رقابت داره و از طرفی رایگانه!

کدوم یک از این انجمن سازها سیستم DIY رو دارن؟در واقع شما توی هر نقطه ای از فضا انجمن که بخوایین میتونین یه عنصر اضافه کنید!

شرمنده عزيز ولي ديسكاز يه جورايي نا پايداره! مثله به ماشين كه همه قسمت هاش رو با چسب نواري به هم چسبونده باشن!

ديسكاز براي يك نفر اهل چين كه بخواد انجمن بزنه خب خيلي عاليه ولي به درد بقيه ي كشور ها نمي خوره!

البته زياد باهاش كار نكردم در حد بيست دقيقه نيم ساعت ولي سيستم جالبي به نظرم نيومد!

تا زماني كه خود شركتش نخواد براي بقيه كشور ها هم درستش كنه كل برنامه نويس هاي مايكروسافت هم نمي تونن باهاش يه انجمن خوب بزنن!

البته نظر شخصيمه! شايد به نظر بقيه خوب باشه و حتي قابل رقابت با ipb و xf

ویرایش شده توسط Pois0nous
لینک به ارسال

شرمنده عزيز ولي ديسكاز يه جورايي نا پايداره! مثله به ماشين كه همه قسمت هاش رو با چسب نواري به هم چسبونده باشن!

ديسكاز براي يك نفر اهل چين كه بخواد انجمن بزنه خب خيلي عاليه ولي به درد بقيه ي كشور ها نمي خوره!

البته زياد باهاش كار نكردم در حد بيست دقيقه نيم ساعت ولي سيستم جالبي به نظرم نيومد!

تا زماني كه خود شركتش نخواد براي بقيه كشور ها هم درستش كنه كل برنامه نويس هاي مايكروسافت هم نمي تونن باهاش يه انجمن خوب بزنن!

البته نظر شخصيمه! شايد به نظر بقيه خوب باشه و حتي قابل رقابت با ipb و xf

حرف شما رو تا حدی قبول دارم دیسکاز جهانی نشده و نسخه اصلش چینی هست ولی این دلیل نمیشه که این سیستم ضعیف باشه.(البته نسخه انگلیسی سایت Codersclub واقعا عالی و کامل هست و کلی تغییرات توش انجام شده.و صرفا ترجمه نیست.)

مگر ما از یک انجمن ساز چه انتظاری داریم؟

تقریبا هرچیزی رو بخواید میتونید در دیسکاز پیدا کنید البته IPB و Xenfro هم عالی هستن و قرار نیست که فقط یک انجمن ساز بهترین باشه اتفاقا هرچی بیشتر باشه بهتره.چون امکان انتخاب برای استفاده کنندگان بیشتر میشه.

لینک به ارسال

من نسخه اول دیسکاز رو حدود 5 سال پیش نصب و تست کردم از همه لحاظ (با اینکه نسخه چینی بود!)

اما متاسفانه توی این 5 سال پیشرفت درخوری نداشته برعکس شما IPB رو بررسی کنید توی همون 5 سال آپدیت های بسیار خوبی داشته.

زنفورو هم سیستم بسیار خوبی هست و از نسخه اولش باهاش کار کردم و توی یکی دو سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته.

شخصا روی هیچ سیستمی تعصب ندارم و روزی برسه که سیستم مناسبتری برای هربخش سایت پیدا بشه مسلما سمت همون خواهیم رفت.

یک نکته دیگه هم اینکه مقایسه سیستم های رایگان و کدباز و پرمیوم با هم کار درستی نیست بهرحال اون هزینه ای که برای سیستم گرفته میشه خودش محرک برای بروزرسانی و افزودن امکانات هست اما برای سیستم های رایگان کمتر این چیزها دیده میشه.

لینک به ارسال

شما که صحبت از دیسکاز و رقیب آینده می کنین ..

سوال هست برام ،2 تا از انجمن های که تو امضا تون هست قدرت گرفته از mybb هستند :D

تو تاپیک انجمنی معرفی شد که از پرتال ipb استفاده می کرد ،واسه ی xenforo هم هست یا نه؟

نحوه ی عملکردش توی ipb چطوریه؟ من که تو مدیریت ipb چیز خاصی نمی بینم. <_<

لینک به ارسال

تو تاپیک انجمنی معرفی شد که از پرتال ipb استفاده می کرد ،واسه ی xenforo هم هست یا نه؟

نحوه ی عملکردش توی ipb چطوریه؟ من که تو مدیریت ipb چیز خاصی نمی بینم. <_<

اون برنامه ی IP.Content قدرت گرفته!

برنامه ی فوق العاده قدرتمندیه + کار باهاش سخته. البته راه بیفتی دستت میاد، ما که مشکل زیادی باهاش نداشتیم ولی دوستان می گن خیلی سخته!

آخرین نسخه ی ان 2.3.6 هست که نال شده اش در لینک زیر موجوده:

نمونه:

http://forums.rl-pro.ir/page/index.html

http://forums.rl-pro.ir/page/guide.html

برای زنفورو خبر ندارم ولی طبیعتا باید نمونه ی مشابه باشه.

لینک به ارسال

این تبدیل زبان های ipb نحوه ی عملکردش چطوریه؟ با نرم افزار خاصی که تبدیل نمیشه ..؟

آخه من توی یک فروم انگلیسی دیدم یکی از کاربرا فارسی ساز 1.4.6 ipb رو قرار داد . تعجب کردم گفتم شاید نرم افزاری هست برای تبدیل و .. :mellow:

لینک به ارسال

این تبدیل زبان های ipb نحوه ی عملکردش چطوریه؟ با نرم افزار خاصی که تبدیل نمیشه ..؟

آخه من توی یک فروم انگلیسی دیدم یکی از کاربرا فارسی ساز 1.4.6 ipb رو قرار داد . تعجب کردم گفتم شاید نرم افزاری هست برای تبدیل و .. :mellow:

منظورتون رو متوجه نشدم. یعنی فارسی ساز یک نسخه رو به فارسی ساز یک نسخه ی دیگه تبدیل کرد؟

اگه منظورتون اینه که فکر نکنم با نرم افزار بشه باید از پایه ترجمه بشه. چون معمولا تغییرات عظیمی میکنه.

لینک به ارسال

در مورد اون دو انجمن تجربه قبلی بنده بودن که با مای بی بی ساخته شدند و البته باید بگم مای بی بی هم برای انجمن های معمولی سیستم خوبیه و کارمون رو راه میندازه.

همونطوری که آقای Morteza گفتند مقایسه سیستم های رایگان با غیررایگان کار اشتباهی هست.در ایران کمتر وبمستری برای ساخت انجمن لایسنس میخره و از طرفی خیلی از افراد تازه وارد هستند و به هیچ عنوان حاظر به هزینه برای یه اسکریپت نیستند.

به این ترتیب به انجمن های رایگان رو میارن که به نظر من بهترینش دیسکاز هست.ولی خب اگه بخوای هزینه کنی مطمئنا سیستم های غیر رایگان بهترن.

ولی با وجود نسخه های نال شده غیر رایگان ها هم رایگان میشن و اون موقع میشه با هم مقایسه شون کرد.

مطمئن باشید چیزی که نال شده باشه حتما مشکلاتی داره که به راحتی یا اصلا حل نمیشن.شاید اصلا این مشکلات به چشم نیان و فرقی با نسخه اصلش نداشته باشه ولی مطمئن باشید مشکلاتی داره که سازندگان سیستم کاملا از آن مطلع هستند و اگه واقعا فرقی بینشون نباشه دیگه کی میاد لایسنس بخره و خرج کنه؟

پس به نظرتون چرا نباید از یه سیستم رایگان استفاده کنیم و به نسخه نال شده رو بیاریم؟

راستی دقت کردین IPB و Xenfro تقویم ندارند؟

لینک به ارسال

در مورد جمله اخرتون فكر كنم از IP.Calendar برنامه خود شركت IPS كاملا بي خبريد ؛)

---

من خودم روزي بخوام انجمن با انجمن ساز رايگان بزنم ميرم طرف ProBoards و SMF

ولي تا ipb نال ميشه كي مي ره طرف رايگان :D كه خب البته امكانش هست لايسنس بخرم براي ipb يا wbb

لینک به ارسال
منظورتون رو متوجه نشدم. یعنی فارسی ساز یک نسخه رو به فارسی ساز یک نسخه ی دیگه تبدیل کرد؟ اگه منظورتون اینه که فکر نکنم با نرم افزار بشه باید از پایه ترجمه بشه. چون معمولا تغییرات عظیمی میکنه.

نه ،یک انجمن وبمستر انگلیسی

پارسی ساز آخرین نسخه ipb رو انتشار داده بودند ..

گفتم شاید مثلا ترجمه از یک زبان به یک زبان دیگه به همین شکل ساده ست .

لینک به ارسال

در مورد جمله اخرتون فكر كنم از IP.Calendar برنامه خود شركت IPS كاملا بي خبريد ؛)

---

من خودم روزي بخوام انجمن با انجمن ساز رايگان بزنم ميرم طرف ProBoards و SMF

ولي تا ipb نال ميشه كي مي ره طرف رايگان :D كه خب البته امكانش هست لايسنس بخرم براي ipb يا wbb

جمله خودم رو کامل میکنم.

IPB در حالت پیشفرض تقویم نداره ولی خب مطمئنا مد براش ساخته میشه.

لینک به ارسال

نه ،یک انجمن وبمستر انگلیسی

پارسی ساز آخرین نسخه ipb رو انتشار داده بودند ..

گفتم شاید مثلا ترجمه از یک زبان به یک زبان دیگه به همین شکل ساده ست .

نه احتمالا طرف خودش ايراني بوده يا از جايي برداشته!

ايرانيا هستن تو سايت هاي مختلف! يكي از دوستان كه چند وقت پيش ديدمشون توي سايت اصلي برنينگ بورد فارسي سازيش كرده بودن!

لینک به ارسال

جمله خودم رو کامل میکنم.

IPB در حالت پیشفرض تقویم نداره ولی خب مطمئنا مد براش ساخته میشه.

خب اين جمله زياد درست نيست!

خب پيشفرض نداره ولي شركت سازنده اش زده!

در نسخه ي ٤ قراره وارد فاز جديد سوييت بشه كه احتمال قوي همه اينا رو داشته باشه پيشفرض!

خب تقويم يه چيز اضافيه لازم نيست! من خودم تقويم واقعي هم نگاه نمي كنم چه برسه تقويم انجمن! ولي خب حداقل مثل ويبولتين نيست كه پيشفرض "تشكر" ساده رو نداشته باشه :))

يه چيز هم شمسي سازه! شما ipb رو با يه فايل ٢٠ كيلوبايتي كلش رو شمسي مي كني در صورتي كه نه ديسكاز نه زنفورو شمسي ساز ندارن! ويبولتين هم داره ولي ناقصه+ شمسي كردنش كار حضرت نوحه :|

لینک به ارسال

خب اين جمله زياد درست نيست!

خب پيشفرض نداره ولي شركت سازنده اش زده!

در نسخه ي ٤ قراره وارد فاز جديد سوييت بشه كه احتمال قوي همه اينا رو داشته باشه پيشفرض!

خب تقويم يه چيز اضافيه لازم نيست! من خودم تقويم واقعي هم نگاه نمي كنم چه برسه تقويم انجمن! ولي خب حداقل مثل ويبولتين نيست كه پيشفرض "تشكر" ساده رو نداشته باشه :))

يه چيز هم شمسي سازه! شما ipb رو با يه فايل ٢٠ كيلوبايتي كلش رو شمسي مي كني در صورتي كه نه ديسكاز نه زنفورو شمسي ساز ندارن! ويبولتين هم داره ولي ناقصه+ شمسي كردنش كار حضرت نوحه :|

خب دیگه اینم یکی از ایرادات ویبی هست ولی درمورد دیسکاز و زنفورو بعید میدونم برنامه نویس حرفه ای روش کار کرده باشه شاید اینا هم بشه با 20 کیلوبایت شمسی بشه.

ویرایش شده توسط King of cheat
لینک به ارسال

یه امکانی هست توی ipb -> حمایت مالی

مدیر یه مبلغی رو تعیین میکنه سپس وقتی کمک ها به اون مقدار رسید حمایت مالی برداشته میشه

- این امکان توی زنفور وجود ندارد؟

لینک به ارسال

خب. تاپیک بسته شد | پاک شد. ^_^

و دوباره بنده و Bioweb رو بن کردن. دلیلش هم این بود جواب تک تکشون رو با دلیل رد کردم :lol:

مدیرایی که عرضه ی دفاع از چیزی که پشتیبانیش رو می کنن ندارند، این چنین کارهایی رو می کنن.

pre_1400850743__2014-05-23_1737.png

از همین جا طلب شفای الهی برای این افراد دارم.

باشد که رستگار شوند جمیعا! :wub:

@ سیدرضا بازیار : تمامی پست ها باید برای شما ایمیل شده باشه اگه نخوندید بخونین ببینی کجاش مشکل داشت که بخوان بن کنن؟ ;)

من وسط بحث اینترنتم قطع شد و تا الآن اینترنت نداشتم. حالا هم که اومدم دیدم پست حذف شده و هیچ چیز برام ایمیل نشده. اصلا نفهمیدم چی شد...!!!

اما تا اونجا که دیدم بعضی از مدیرای ویبولتین میگفتن IPB از ویبولتین بهتره یا با هم برابر هستن. یکم هم تعصب داشتن...

در کل من فقط 3 صفحه اول رو دیدم که هیچ کس حاضر نشده بود حقیقت رو بگه و این دو سیستم رو به صورت فنی با هم مقایسه کنه

بنده مدیر پشتیبانی دیسکاز discuz.ir هستم.

دوست عزیز و قدیمی بهتره در مورد دیگران و سایت ما اینطوری صحبت نکنید.

با تشکر

قصد جسارت نداشتم!

منظور من اینه که این انجمن تازه شروع به کار کردم و تا بخواد یه سیستم چینی رو توی ایران محبوب کنه, خیلی طول میکشه و نمیشه در عرض 1 سال همچین کاری رو کرد

اگه چیزی گفتم که باعث ناراحتی شما شد, از شما عذر خواهی میکنم :wub:

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

من وسط بحث اینترنتم قطع شد و تا الآن اینترنت نداشتم. حالا هم که اومدم دیدم پست حذف شده و هیچ چیز برام ایمیل نشده. اصلا نفهمیدم چی شد...!!!

اما تا اونجا که دیدم بعضی از مدیرای ویبولتین میگفتن IPB از ویبولتین بهتره یا با هم برابر هستن. یکم هم تعصب داشتن...

در کل من فقط 3 صفحه اول رو دیدم که هیچ کس حاضر نشده بود حقیقت رو بگه و این دو سیستم رو به صورت فنی با هم مقایسه کنه

قصد جسارت نداشتم!

منظور من اینه که این انجمن تازه شروع به کار کردم و تا بخواد یه سیستم چینی رو توی ایران محبوب کنه, خیلی طول میکشه و نمیشه در عرض 1 سال همچین کاری رو کرد

اگه چیزی گفتم که باعث ناراحتی شما شد, از شما عذر خواهی میکنم :wub:

پس به اخرش نرسيدين :D

اخرش يه بنده خدايي به نام Bioweb كه تو اون تاپيك قبلي ويبي ايران هم بود و بنش كردن پست داد! توش يه پ خ از مديريت وي بي ايران گذاشته بود كه گفته بحث بهتر بودن زنفورو و ipb از ويبولتين يه بحث انكار ناپذير هست و از اين كه بن شديد ببخشيد و از صحبت هاتون لذت بردم و از اين حرفا... و يه سري دليل هم براي استفاده از ipb اوردن!

بعد هم بنده تك تك جملات مديران و كاربران رو نقل قول كردم با دليل ردشون كردم و در اخر هم يه بنده خدايي به نام MAMAD اومد و ايشون هم طرف ipb رو گرفت! ديگه ويبولتين فيتيله پيچ شده بود كه تاپيك حذف شد و سه نفر اخر بن شدن دو ساعت بعد از بن در اومدن (تكليف خودشون رو هم نمي دونن)

عجيبه ايميل نشده... بايد ايميل ميشد! قسمت اسپم ها و جانك ها رو هم بگردين بايد باشه!

در كل نتونستن برتري ipb رو رد كنن ديگه :D

لینک به ارسال

قبلا یه سایت بود که می شد بخش های مختلف یه سایت رو در گذشته مشاهده کردم

اگه کسی لینک اون رو داره, بزاره تا یکم به قدیم برگردیم و اون تاپیک رو ببینیم

البته دوست نداشتم تاپیک حذف بشه, چون نمیخواستم هیچ کدوم از سیستم ها خراب بشه

من هر دو سیستم رو قبول دارم. اما میخواستم بدونم نظر مدیران ویبولتین چیه...

لینک به ارسال

دوستان سلام

من تابحال با هیچکدوم از این انجمن ها (با سطح دسترسی مدیر) کار نکردم به غیر از ویبولتین ! پس نمی خوام طرف هیچکدومو بگیرم! حقیقتش الان رو هاست یه انجمن ویبولتین نصبه که فقط خودم ازش خبر دارم و در آینده احتمالا به صورت رسمی تر راه اندازیش می کنم! اما چند وقت پیش حدود یکی دو ساعتی که با وی بولتین کار کردم فهمیدم که از لحاظ گرافیکی قسمت تنظیماتش جالب نیست که نمیدونم این قضیه تو IPB چجوریه!

اما جدای از اینها چون خودمم می خوام انجمن راه بندازم در آینده ، می خوام بدونم که اگر ipb بهتره پس چرا شاید نزدیک به 95 درصد (بلکم بیشتر) وبسایت های معروف تو ایران از وی بولتین استفاده می کنن؟! اونا که مدیراشون خودشون نیازی به مدیریت انجمن ندارن که بخواین دلیلشو فارسی بودن مطرح کنید! مطمئنا اینقدر پول در میارن که بدن به یه آدمی که کاربلده انجمنشون رو مدیریت کنه! و در نتیجه پس به فارسی بودن و این چیزا به نظرم ربطی نداره. حالا چرا اینا از وی بولتین استفاده می کنن؟ خب اگر می خواست وی بولتین بد باشه پس چرا از اون به ipb کوچ نمی کنن؟ لطفا اگر میشه یه جواب منطقی بدین چون تا الان فکر می کردم وی بولتین بهتره ولی با حرفایی که تو این تاپیک زده شد من دودل شدم ولی نمی دونم چرا هنوزم احساس می کنم وی بولتین بیشتر به دل آدم میشینه!

با تشکر

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

خوب این دلیل مهمی داره ، تا زمان ارایه نسخه 2.1.6 تعداد استفاده کنندگان VB و IPB در سطح هم بودند اما در سال 2006 بعد از دعوای حقوقی بین دو شرکت Jelsoft و IPS که شرکت IPS به دلیل کپی برداری VB از IPB شکایت کرده بود مشاجرات بالا گرفت ولی در آخر سر این دو شرکت با هم کنار اومدند ولی از اون سال به بعد VB به شدت روی پیشرفت سیستم کار کرد تا سال 2011 که IPB نسخه 3.1 رو ارایه داد و وی بی دوباره همین مورد سال 2006 رو تکرار کرد و کپی کاملی از IPB زد توی نسخه 4 ! که با پیگیری حقوقی شرکت Jelsoft ملزم به پرداخت غرامت شد ، اما این دفعه به دلیل بروز بودن و داشتن تجربه الان سیر تبدیل از VB به IPB همچنان زیاد هست.

اما چرا بیشتر سایت های بزرگ از این سیستم استفاده می کنند؟ در طی این چند سال وقفه خیلی از انجمن ها شکل گرفتند و قدیمی ها هم از phpbb به VB تبدیل کردند و هم اکنون هم هستند اما با توجه به هزینه برای تغییر و خرید مجوز IPBو هزینه تبدیل برای اون ها به صرفه نیست. به همین دلیل هست اما از اون طرف سایت هایی داریم مثل KASPERSKY , NFL , MineCraft , NHL و يا Roxio و Evernote و BitDefender و Eset و Emsisoft و Dr Web و bleepingcomputer و همچنين NASA به عنوان مثال از IPB استفاده می کنند.

در کل چون در شرکت های بزرگ هزینه خیلی مهمه و همین طور DOWN نشدن انجمن هاشون مسایل فرق می کنه ولی از سال 2011 کاملا IPB قدرتش رو کاملا نمایان کرد تا اینجا که تعداد تبدیل ها از vb به IPB به حدی رسیده است که شرکت IPS دیگر سرویس حرفه ای تبدیل (Enterprise Convert) راه اندازی نموده است.

الان تمامی شرکت های امنیتی مانند کاسپرسکای ، نود ، نوترون و ... از IP.B استفاده میکنند و چندی پیش تنها شرکت امنیتی AVast که از VB استفاده میکرد هک شد و تمامی اطلاعات کاربران در فضای مجازی منتشر شد

متن شرکت AVast :

متن خبر به نقل از سايبر پليس:

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: فروم آنلاین شرکت آنتی‌ویروس Avast هک شده است که در نتیجه آن، نام‌های کاربری، کلمات عبور درهم‌سازی شده و آدرس‌های ایمیل اعضای آن لو رفته است.

این شرکت که به واسطه ابزارهای رایگان آنتی‌ویروس خود شناخته می‌شود، این نشت داده‌ها را روز دوشنبه تأیید کرده است و تا زمانی که تحقیقات خود را در این مورد انجام دهد، فروم مذکور را آفلاین کرده است.

Avast تأکید کرده است که در این اتفاق، هیچ داده مالی لو نرفته است و کمتر از 0.2 درصد از 200 میلیون کاربر Avast تحت تأثیر این هک قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل Avast به کاربرانی که از اطلاعات یکسان برای دسترسی به سایت‌های دیگر نیز استفاده می‌کنند توصیه کرده است که هرچه سریع‌تر کلمات عبور خود را تغییر دهند.

به گفته وی زمانی که این فروم به صورت آنلاین بازگردد، تمامی کاربران مجبور خواهند بود کلمات عبور خود را تغییر دهند و کلمات عبور قدیمی دیگر کار نخواهد کرد.

این شرکت اظهار کرده است که از مدت زمان غیرفعال بودن این فروم برای انتقال آن به یک پلتفورم نرم‌افزاری دیگر و افزایش امنیت و کارایی آن استفاده خواهد کرد. این فروم سال‌ها بر روی پلتفورم نرم‌افزاری شرکتی دیگر میزبانی شده است و نحوه نفوذ مهاجم به فروم هنوز مشخص نیست.

---

مثل اينكه قراره پلتفرم رو عوض كنه! اميدوارم مثل بقيه ي دوستانش به IPB روي بياورد!

انجمن در حال حاضر افلاين هست!

دليل افلاين بودن انجمن از زبان خود Avast:

AVAST forum offline due to attack

The AVAST forum is currently offline and will remain so for a brief period. It was hacked over this past weekend and user nicknames, user names, email addresses and hashed (one-way encrypted) passwords were compromised. Even though the passwords were hashed, it could be possible for a sophisticated thief to derive many of the passwords. If you use the same password and user names to log into any other sites, please change those passwords immediately. Once our forum is back online, all users will be required to set new passwords as the compromised passwords will no longer work.

This issue only affects our community-support forum. No payment, license, or financial systems or other data were compromised.

We are now rebuilding the forum and moving it to a different software platform. When it returns, it will be faster and more secure. This forum for many years has been hosted on a third-party software platform and how the attacker breached the forum is not yet known. However, we do believe that the attack just occurred and we detected it essentially immediately.

We realize that it is serious to have these usernames stolen and regret the concern and inconvenience it causes you. However, this is an isolated third-party system and your sensitive data remains secure.

All the best,

Ondrej Vlcek

COO AVAST Software

ویرایش شده توسط Hesebartar
لینک به ارسال

اما چرا بیشتر سایت های بزرگ از این سیستم استفاده می کنند؟ در طی این چند سال وقفه خیلی از انجمن ها شکل گرفتند و قدیمی ها هم از phpbb به VB تبدیل کردند و هم اکنون هم هستند اما با توجه به هزینه برای تغییر و خرید مجوز IPBو هزینه تبدیل برای اون ها به صرفه نیست.

چه هزینه ای ؟ سایت های ایرانی که از نسخه نال شده استفاده می کنن! در کل اگر بخواد مشکل انجمن های VB حاد باشه، دیگه نباید بیان رو همون ادامه بدن که ! مطمئنا باید بیان روز ipb یا زنفورو!

شما http://www.webhostingtalk.ir/ رو در نظر بگیرین! اینا کارشون اینه و مطمئنا برترین سیستم هارو انتخاب می کنن ولی دارن از VB استفاده می کنن!

لینک به ارسال

چه هزینه ای ؟ سایت های ایرانی که از نسخه نال شده استفاده می کنن! در کل اگر بخواد مشکل انجمن های VB حاد باشه، دیگه نباید بیان رو همون ادامه بدن که ! مطمئنا باید بیان روز ipb یا زنفورو!

شما http://www.webhostingtalk.ir/ رو در نظر بگیرین! اینا کارشون اینه و مطمئنا برترین سیستم هارو انتخاب می کنن ولی دارن از VB استفاده می کنن!

دوست عزیز توجه کنید صحبت های بنده کلی بود

ببینید در گذشته به دلیل نبود یا شناخته نشدن پشتیبانی انجمن ساز های برتر این فرصت برای VB پیش اومد که طیف وسیعی از وب مستر ها رو به خود اختصاص دهد

هزینه یاد شده مربوط به لایسنس نرم افزار میباشد و در ایران صدق نمیکند چون بیشتر کاربران از نال شده استفاده میکنند

در ارتباط با عدم انتقال بعضی از سایت ها هم باید گفت ، این وب سایت ها سالهای زیادی هست که از یک سیستم استفاده میکنند و تغییر رابط کاربری برای انها مناسب نیست چون کاربران با فضای موجود وب سایت خو گرفته اند اما دلیل بر برتری سیستم ویبولتین نمیشود

چرا که سایت پرشین تولز طبق اطلاعیه منتشر کرده علت کوچ و انتقال خود را به زنفور ضعف ویبولتین در برابر انجمن ساز های موجود ذکر کرده است

یا سایت هم میهن با وجود 3 میلیون پست و حدود دویست هزار کاربر با انتشار IPB 4 به این سیستم منتقل میشود

لینک به ارسال

عزیز این چه حرفیه؟!

بزرگ ترین انجمن وردپرس با ipb هست.

بزرگ ترین انجمن جوملا با ipb هست.

دومین تیم امنیتی بزرگ ایران با ipb هست.

خیلی از انجمن های مهم با ipb هستند. مطمئن باشید بعد از اومدن نسخه ی 4 این مقدار چند صد برابر میشه ;)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...