رفتن به مطلب

ساخت کوکی

پست های پیشنهاد شده

با سلام بنده با چندتا سرچ یک تابع برای وردپرس پیدا کردم که میشه باهاش کوکی ساخت میخواستم بدونم روش کار این کد برای مدیریت کوکی سایت چطوریه .

add_action('init', function() {
// yes, this is a PHP 5.3 closure, deal with it
if (!isset($_COOKIE['my_cookie'])) {
setcookie('my_cookie', 'some default value', strtotime('+1 day'));
}
});

چون پی اچ پی زیاد وارد نیستم نتونستم با این کد کار کنم یا اینکه اشتباه وارد کنم سایت یه مشکلی پیش بیاد گفتم با یه راهنمایی از شما دوستان بگیرم من میخوام یک کوکی با اسم مثلا x داشته باشم و واسش زمان انقضا تعیین کنم مثلا 1 هفته . ایا این روش استاندارده ؟؟ اخه فکر کنم با استفاده از فایل .htaccess اقدام به ساخت کوکی میکنن .

لینک به ارسال

با htaccess کش را فعال می کنند کوکی یک مکانیزم دیگره این کدی که شما اینجا گذاشتید کد معمولی ست کردن کوکیست که با یک اکشن به وردپرس نصب شده ولی بیشتر جنبه ی آموزشی داره چون ورودی مشخصی نداره

شما کوکی برای چی می خوای بسازی؟

مورد استفاده اش رو مشخص کن که بشه راهنمایی کرد

موتور وردپرس تمام اینجور کارها رو برای کاربرانش خودکار انجام می ده

لینک به ارسال

از تابع setcookie برای ایجاد کوکی استفاده میشه و نمیشه در action وردپرس استفادش کرد چون این تابع باید قبل از تگ <html> شروع اجرا بشه و بعد از این تگ اجرا نمیشه

مثلا برای ساخت کوکی با نام var و مقدار 100 با زمان 60 ثانیه باید از تابع زیر استفاده کرد :

setcookie('var',"100",time()+60);

و برای اینکه همان کوی را بدست بیاوریم ، مثلا echo کنیم :

echo $_COOKIE['var'];

بهتره بجای کوکی از نشست استفاده بشه ، البته اگر بتونید موارد امنیت نشست را رعایت کنید

لینک به ارسال

با htaccess کش را فعال می کنند کوکی یک مکانیزم دیگره این کدی که شما اینجا گذاشتید کد معمولی ست کردن کوکیست که با یک اکشن به وردپرس نصب شده ولی بیشتر جنبه ی آموزشی داره چون ورودی مشخصی نداره

شما کوکی برای چی می خوای بسازی؟

مورد استفاده اش رو مشخص کن که بشه راهنمایی کرد

موتور وردپرس تمام اینجور کارها رو برای کاربرانش خودکار انجام می ده

با تشکر از استاد عزیز

مورد استفادش اینکه میخوام برای ذخیره شدن رمز های عبور و فایل های کش شده روی مرورگر کاربرا مثل css و js و عکس ها به کار ببرم طبق سایت های انالیز اندازه زمان انقضا کوکی ها توی سایت من خیلی زیاده و میخواستم یک کوکی بسازم که زمان انقضا اون فقط 1 هفته باشه .

در ضمن یک سوال دیگه اونم این هستش که اگر دقت کرده باشید وردپرس برای فایل های css و js داخل هسته خودش یک مقدار ?ver=2.6.1 قرار میده که با استفاده ازش میشه فایل استایل یا جاوا اسکریپت رو دوباره از اول روی مرورگر ها کش کرد من از این روش توی قالبم استفاده میکنم ولی ایرادی که داره اینکه اگر بخوام تغییری انجام بدم باید حتمی نام ورژن رو بالاتر ببرم تا تغییرات اعمال بشه . میخواستم بدونم استفاده از این روش به صورت دستی در قالب مشکلی به وجود نمیاره ؟؟؟

لینک به ارسال

شما با این کد استایل و جاوا اسکریپت را اضافه کن

function wp_parsi_scripts() {
if(!is_admin()) {
wp_deregister_script( 'jquery' ); // Unregister WordPress jQuery
wp_register_script( 'jquery', get_template_directory_uri() . '/jquery.js', 'jquery', '1.7.2'); // Load Google CDN jQuery
wp_enqueue_script('jquery'); // Enqueue it!
}
}
function wp_parsi_styles() {
wp_register_style( 'wp_parsi', get_template_directory_uri() . '/style.css', '1.0', 'all');
wp_enqueue_style( 'wp_parsi' );
}
add_action('init', 'wp_parsi_scripts');
add_action('wp_enqueue_scripts', 'wp_parsi_styles');

تو کد دقت کنید ورژنش هم مشخصه

تغییراتت رو هم دستی و معمولی انجام بده

برای تنظیمات کوکی وردپرس تابع داره

شما اگر اینجوری کوکی بسازی که کوکی قبلی رو از بین نبردی یک کوکی در کنار اون ساختی که بجز کند کردن سایت خاصیتی نداره یه سری به کدکس وردپرس می زنم توابع استانداردش رو تا شب یا فردا بهتون می گم

البته تجربه می گه سایتهاتی آنالیزور یک نرم افزار تعریف شده دارند که خیلی قابل اطمینان نیست حداقل در مقابل استانداردهای وردپرس خیلی ضعیفند و اگربه تنظیمات استاندارد وردپرس دست نزنید خیلی بهتره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...