رفتن به مطلب

افت رنک کلمه ی کلیدی خاص با وجود ثابت بودن همه چیز !

ali_reza

پست های پیشنهاد شده

سلام .

سوال در مورد افت رتبه زیاد شده ولی این مرود رو تا اخر بخونید چون اندکی تفاوت داه .

روی کلمه ی کلیدی x در نتایج گوگل رتبه اول رو داشتم .

بعد از من بیتوته بود .

این پست من حدود 3 ماه بالای بیتوته قرار داشت .

چندتا تغییر ایجاد کردم . رنک رفت پایین ولی بعد از 2 هفته دوباره اومد بالای بیتوته .

دوستان میدونم که بیتوته رتبش 16 ایرانه ولی قرار نیست که در تمام مطالب اول باشه !

الان یک ماهی میشه که هیچ تغییری در پست ایجاد نکردم ولی حدود یک هفتس که رنک کلمه ی x رو دارم از دست میدم و بیتوته دوباره اومده بالا .

نکته ی جالب :

نه من و نه بیتوته هیچ پستی در مورد کلمه ی x در این مدت اضافه نکردیم .

من فقط وردپرس رو بروز رسانی کردم .

خوب به نظر شما دلیل چیه ؟

لینک به ارسال

سلام. مشکل اینجاست که شما ثابت بودید. این یعنی رقبای شما با اون کلمه کلیدی پیشرفت کردن در حالی که شما ثابت بودید :)

یا حتی نه فقط با اون کلمه کلیدی ، بیتوته در کل پیشرفت کرده و شما ثابت بودید.

لینک به ارسال

ممنون از نظر شما ولی توجه میکردید گفتم ((( نه من و نه بیتوته هیچ پستی در مورد کلمه ی x در این مدت اضافه نکردیم)))

لطفا دوستانی که اطلاعات خوب و تخصصی دارند راهنمایی کنند .

ویرایش شده توسط ali_reza
لینک به ارسال

سلام .

سوال در مورد افت رتبه زیاد شده ولی این مرود رو تا اخر بخونید چون اندکی تفاوت داه .

روی کلمه ی کلیدی x در نتایج گوگل رتبه اول رو داشتم .

بعد از من بیتوته بود .

این پست من حدود 3 ماه بالای بیتوته قرار داشت .

چندتا تغییر ایجاد کردم . رنک رفت پایین ولی بعد از 2 هفته دوباره اومد بالای بیتوته .

دوستان میدونم که بیتوته رتبش 16 ایرانه ولی قرار نیست که در تمام مطالب اول باشه !

الان یک ماهی میشه که هیچ تغییری در پست ایجاد نکردم ولی حدود یک هفتس که رنک کلمه ی x رو دارم از دست میدم و بیتوته دوباره اومده بالا .

نکته ی جالب :

نه من و نه بیتوته هیچ پستی در مورد کلمه ی x در این مدت اضافه نکردیم .

من فقط وردپرس رو بروز رسانی کردم .

خوب به نظر شما دلیل چیه ؟

سلام و عرض ادب .

ببینید محیط نت ( البته از جنبه ی تجاریش ) ، دقیقا مثل بازار رقابته ، مثله دو شرکت در یک زمینه ی کاری با دارا بودن سهام در بورس ، که این سهام یه روز ممکنه واسه یه شرکت افت داشته باشه و یه روز روند صعودی بگیره .

اگه سایت شما هم مثله بیتوته در یک زمینه فعالیت دارید و پورتال به حساب میاید ، که این موردی که گفتید یک چیز طبیعیه .

چرا طبیعیه ؟ چون نتایج گوگل همیشه در حال تغییره و هیچوقت قرار نیست واسه یه سایت ثابت باشه ( حتی سایتهای بزرگ ) گوگل منافع خودش و کاربرای استفاده کننده از سرویساش واسش مهمه نه سایتهای بنده و شما و یا همون بیتوته که میگید .

اگه سایت شما رتبه ی موازی در الکسا و گوگل با سایت بیتوته نداره ، پس بایستی راضی باشید از وضعیتتون ( چون طبق گفته ی خودتون در بعضی بازه های زمانی از بیتوته بالاتر بودید )

و اینکه میگید میدونید که بیتوته رتبه ی 16 ایران رو در الکسا داره ، خوب این چیز کمی نیست و یک واقعیته که اون سایت رو قدرتمندتر میکنه .

البته بیتوته رو هم دیدم و این سایت ظاهرا 3 یا 4 ساله که راه اندازی شده .

اما یه پیشنهاد میدم بهتون :

خیلی از سایتهای بزرگ رو دیدم نظیر ورزش 3 ، که رتبه ی 5 در گوگل و 4 ایران رو در الکسا داره و معمولا روزی 3 یا 4 میلیون بازدید کننده ، اما اگه بررسی کنید سایت رو میبینید که 20 % از کل این مباحثی که در این انجمن راجع به سئو و ... شده رو هم ممکنه رعایت نکرده باشه ، ولی بعد از بلاگفا پربازدیدترین سایت ایرانه .

شاید بپرسید چرا ؟ چون فقط و فقط و فقط کاربرمحوره و چیزهایی رو داخل سایت میزاره که مورد نیازه کاربره نه مورد نیاز گوگل .

منظور از این مثال این نیست که شما اصول سئو رو نادیده بگیرید ، مقصود بنده اینه که اینهمه که درگیر میکنیم خودمون رو برای گوگل و یک سری چیزها رو اینقدر زیر ذره بین میبریم ، به جاش دنبال نوآوری در نت باشیم ، به جاش دنبال تولید محتوا باشیم و چیزهای دیگه .

اونموقع گوگل مجبوره که سایتتون رو به اوج ببره ، چون منافع خودش هم در اینه .

موفق باشید و یا علی .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...