رفتن به مطلب

راهنمایی در برپاسازی یک وب‌سابت

ver0

پست های پیشنهاد شده

با سلام.

قرار هست یک وبسایت با ویژگی‌های زیر ساخته بشه دوستان در مورد سی‌ ام اس‌، افزونه‌ها، ای‌ کامرس و نحوه ساخت این وبسایت راهنمایی‌ بفرمایید.

یک وبسایت آموزشگاهی که در صفحه اول به احتمال زیاد فقط یه صفحه استاتیک نیاز هست، اما دارای ۳+۱ بخش هست به قرار زیر:

۳ وبلاگ جداگانه با کاربران مشترک و متفاوت [کاربران ۳ وبلاگ مشترک هستن اما یکی‌ از وبلاگا میتونه عضو بپذیره] ، در یکی‌ از این وبلاگا قراره یک‌سری آموزش‌ها به صورت پولی‌ در دسترس باشه و پرداخت آنلاین نیاز هست، در ضمن یکی‌ از وبلاگ‌ها قراره هر نویسنده (مدرس) یک صفحه جداگانه داشته باشه و هر نفر با ورود به وبلاگ بتونه کارنامه آموزشی خودش رو دانلود کنه. این وبلاگ دارای آزمون آنلاین هم هست که نتیجه آزمون باید یجوری ذخیره بشه تا مدرس بتونه ببینه.

اما اون قسمت جداگانه قراره یه فروشگاه آنلاین کتاب باشه که حدود ۴۰۰ الی‌ ۵۰۰ عنوان کتاب موجود هست که برای تمامی‌ اعضا قبلی‌ ۳ وبلاگ دیگه نیازی به ثبت نام نیست اما عضو جدید هم میپذیره!اعضا بالفعل این وبسیابت حدود ۷۰۰ نفر هستن!

خب با این توضیحات شما چه پیشنهادی دارید؟

آیا وردپرس شبکه چنین قابلیتی داره؟ ووکمرس چی‌؟ یا باید از فروشگاه ساز دیگه استفاده بشه؟ چه افزونه‌هایی [مثه وی‌آی‌پی] پیشنهاد میدید؟

منتظر راهنمایی اساتید هستم.

متشکر.

ویرایش شده توسط ver0
لینک به ارسال

از وردپرس شبکه استفاده کنید و افزونه ووکامرس رو نصب کنید.

لینک به ارسال

از وردپرس شبکه استفاده کنید و افزونه ووکامرس رو نصب کنید.

سپاس از پاسخگویی.

جواب شما جزء بدیهیات بود! در پست بالا ذکر کردم که وردپرس شبکه و ووکمرس ...

اما منظور من از داشتن چنین قابلیت‌هایی توانایی وردپرس و ووکمرس با حجم بالای کاربران و عناوین کتاب بود...

لطفا دوستانی که تجربه شخصی و کار با حجم زیاد داده و کاربر داشته‌اند راهنمایی بفرمایند.

لینک به ارسال

شما از هر سیستمی هم که استفاده کنید ، بازهم با این چیزایی که گفتید مشکل حجم پیدا خواهید کرد.

بنده تجربه استفاده از اکثر CMS های معروف مثل وردپرس و جوملا و دروپال و نیوک و .... رو دارم. وردپرس تنها سیستمیه که می تونید هم ووکامرس داشته باشید ، هم به صورت شبکه و چند وبلاگی و هم در قالب بهینه شده.

لینک به ارسال

شما از هر سیستمی هم که استفاده کنید ، بازهم با این چیزایی که گفتید مشکل حجم پیدا خواهید کرد.

بنده تجربه استفاده از اکثر CMS های معروف مثل وردپرس و جوملا و دروپال و نیوک و .... رو دارم. وردپرس تنها سیستمیه که می تونید هم ووکامرس داشته باشید ، هم به صورت شبکه و چند وبلاگی و هم در قالب بهینه شده.

سپاس دوباره.

با توجه به تجربه شخصی در جوملا و وردپرس، وردپرس گزینه مناسب‌تری برای نویسندگان این سایت بوده [راحتی کاربران نویسنده و عدم آشنایی...] ولی همچنان برای بالا بودن حجم داده و تعداد کاربران سردرگم هستم.

همچنین برای قسمت کتاب فروشی مشکلی با سایر فروشگاه سازها وجود ندارد و ووکمرس بیشتر بدلیل یکپارچگی با وردپرس مدنظر بوده...

باز هم اگر تجربه شخصی و همچنین توصیه‌های فنی و غیر فنی داشته باشید در این زمینه خوشحال خواهم شد که راهنمایی بفرمایید.

لینک به ارسال

در مورد توصیه فنی ، پیشنهاد می کنم که تعداد زیر سایت هایی که می سازید با وردپرس شبکه ، زیاد نشه. چون با ساخت هر کدوم حدود 8 یا 9 جدول به دیتابیستون اضافه میشه که در زیر سایت های کم ، مقدار زیادی نیست اما با افزایش مطالب و کاربران می تونه کمی به سرور فشار بیاره. (در این زمینه ، سیستم انجمن ساز IPB که سیستم همین انجمن هم هست ، بیش از 100 جدول در دیتابیس می سازه)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...