• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

سیاره وردپرس ایران   15/10/95

سایت‌های زیادی در ایران و سرتاسر وب در زمینه گسترش وردپرس تلاش دارند و نوشته‌های آموزشی منتشر می‌کنند. اما ضرورت یک منبع خوب و ارزشمند برای جمع‌آوری بهترین‌های وب ایران و دنیا باعث ایجاد سیاره وردپرس شد تا دنبال کنندگان این موضوع به صورت یکجا و آسان بتوانند به این نوشته‌ها دسترسی داشته باشند.     در سیاره وردپرس این بستر فراهم شده است که آدرس وب‌سایت‌های مربوطه ثبت و برای این سرویس ارسال شود، آخرین نوشته‌های مفید وب‌سایت‌ها در سیاره وردپرس و نیز در بخش اخبار وردپرس پیشخوان سایت‌های وردپرسی از طریق افزونه‌ی Parsi Date نمایش داده می‌شود. همینطور کاربران از طریق عضویت در خبرنامه ایمیلی سیاره وردپرس می‌توانند به صورت دوره‌ای بهترین و جدیدترین نوشته‌های وردپرسی را که توسط اعضای تحریریه و همکاران سیاره وردپرس بررسی و تایید می‌شود را در ایمیل خود دریافت کنند.   امکانات سیاره وردپرس امکان ثبت آدرس سایت‌هایی که نوشته‌های مفید در زمینه وردپرس دارند. نمایش نوشته‌های وردپرس سایت‌ها در سیاره وردپرس نمایش نوشته‌های وردپرس در پیشخوان سایت‌های وردپرس فارسی توسط ویجت اخبار پلاگین Parsi Date و ... امکان ثبت ایمیل کاربران علاقه‌مند جهت دریافت مطالب محبوب و ویژه در خبرنامه دوره‌ای سیاره توسط اعضای تحریریه و ... جهت ثبت سایت وردپرسی یا ایمیل خود به سایت سیاره وردپرس مراجعه کنید   تاپیک پیشنهادات و همکاری در سیاره وردپرس : http://wpu.ir/qlhy5  

2 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه.

چندی پیش واسه یکی از افزونه هایی که ساختم با مشکل filterینگ مواجه شدم. اون API که افزونه باهاش کار میکرد، هیلتر شد (عمدا از عبارت اصلی استفاده نمیکنم که مبادا مطلب اسپم یا چیز دیگه تلقی شه :huh: )

خلاصه خدمتتون عرض کنم تو این آموزش میخوام بهتون یاد بدم اگه یه موقع خدای نکرده با هیلترینگ یه دامنه مواجه شدید بلافاصله بفهمید و یه دامنه جایگزین داشته باشین (به هر حال پیشگیری بهتر از درمانه)

برای بررسی راه های مختلفی هست. یکیش اینه که دامنه رو باز کنیم و توش دنبال عبارت "دسترسی به تازنمای فراخوانده شده امکان پذیر نمی باشد" بگردیم که این کار کاملا مزخرفه چون زمان پاسخگویی و اعلام نتیجه بیشتر از 5 دقیقه طول میکشه :mellow: (البته روی لوکال بیشتره) راه دیگه اینه که تایتل (عنوان صفحه) رو بررسی کنید که این راه هم یک راه درست نیست چون با توجه به موضوع هیلترینگ سایت کد عنوان فرق میکنه و ممکنه دامنه مورد نظر در یک بازه زمانی به دلایل مختلف هیلتر بشه و کد تغییر کنه.

اما چیزی که همه جا ثابته آدرس ای پی سایت پیوند هاست

http://10.10.34.34

ماشالا عجب ای پی جالبیم داره بزنم به تخته [شکلک زدن به تخته]

حالا من با استفاده از دستور CURL یک درخواست رو شبیه سازی می کنم که انگار واقعا یه کاربر داره دامنه رو بررسی می کنه (با این دستور CURL انشاالله آشنا هستید که ؟ :blink: )

function is_filter($Url){
$ch = curl_init();
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $Url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, TRUE);
curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, FALSE);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, TRUE);
$a = curl_exec($ch);
return strpos($a , 'http://10.10.34.34') ? true : false;
}

این تابع خروجی خاصی رو چاپ نمیکنه برای دیدن خروجی باید از var_dump() استفاده کنید یا print_r() البته لزومی هم به چاپ چیزی نداره.

حالا با یک شرط این تابع رو به کار می بریم.

$url_status=is_filter('http://www.google.com');
if($url_status==true){
echo 'سایت هیلتر نیست';
}
else{
echo 'اوخ اوخ، نیا نیا ! سایت هیلتر است عاقا';
}

این یکی از چند روش کاربردی برای بررسی دامنه اس ! :D

ویرایش شده در توسط moh4mmaD

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خودم همیشه از این راه امتحان میکنم

وارد سایت زیر میشم :

http://whois.domaintools.com

در کادر WHOIS LOOKUP اسم دامنه رو مینویسم و سرچ رو میزنم

اگه فیلتر بود صفحه تار نمای قشنگ و زیبا نمایان میشه :D

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط shervanf
      با سلام میخواستم یه افزونه بهم معرفی کنید که شرایط زیر رو داشته باشه هر چی گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم
      فیلتر خاص محصولات بر اساس شاخه ای که هستن مثلا من تو فروشگاهم هم موبایل میفروشم هم لباس.کیخوام تو شاخه لباس فیلتر ها بر اساس سایز لباس و رنگ باشه اما بریم تو شاخه موبایل بر اساس برند و سایز و ...
      همه فیلترا دسته بندی فرقی نداره همه رو با هم میارن
      میخوام تو هر دسته یه سری فیلترای خاص نمایش داده بشه.
      لطف کنید راهنمایی کنید.مشابه این هم بامیلو داره
    • توسط mbonjakhi
      باسلام
      سوالی از خدمتتون داشتم.
      میشه من یه دامنه .ir خریداری کنم و کد های یک سایت خاص رو کلا کپی کنم و تو دامنه خودم بکار ببرم؟
      یعنی اینکه دیگه نیازی به طراحی سایت نداشته باشه و به راحتی سایتم ساخته بشه؟
      اگه امکانش هست واسم یه مقدار توضیح بدید باید چیکار  کنم.
      ممنون
    • توسط behnam_buss
      سلام
      بخش دسته بندی محصولات در ووکامرس من غیرفعال شده و دسته بندی هایی که قبلا انجام داده بودم رو نمی تونم ببینم و ویرایش کنم و یا حتی وقتی یه دسته بندی جدید هم می سازم نمایش داده نمیشه.
      هر محصول هم که اضافه می کنم و جایی که باید محصول رو تو دسته بندی خودش قرار بدم بازم دسته بندی رو تو قسمت ویرایش خود محصول نمی بینم و نمی تونم تو دسته ی خاص خودش قرار بدم.
      ضمنا همین مشکل برای بخش فهرست های سایتم هم بوجود اومده و فهرست ها رو نمی بینم و کلا بخش فهرست های وردپرسم غیرفعال شده و نمی تونم فهرست جدید بسازم.
      نکته ای که هست اینه که فهرست ها و دسته بندی های قبلی که ساخته بودم تو خود سایت که داره نمایش داده میشه درسته و تو بخش مدیریت وردپرس این مشکلات وجود داره!!!
    • توسط boysun
      سلام دوستان عزیز،
      من میخوام یه سایت تقریبا مشابه همیار وردپرس طراحی کنم
      الان 12 دامین دارم اما هیچکدوم برای یه وبسایت آموزشی جالب نیست
      اگر امکانش هست ازتون خواهش میکنم برای وبسایتی مثل همیار وردپرس دامین پیشنهاد بدین
      یه اسم جالب و کوتاه میخوام
      اگر پیشنهادی دارید که برای اون هزینه دریافت میکنید ، هزینه رو از طریق پیغام ارسال کنید
      واقعیتش من تو اسم انتخاب کردن کارم افتضاحه 
      پیشاپیش ممنونم از پیشنهادات ارزشمندتون
    • توسط shayan
      سلام دوستان
      ابتدا لازم دونستم یکم دوستانی که با این پسوند آشنا نیستن رو در جریان اهمیت آنها قرار بدم
      .xyz
      یکی از پسوندهای جدیدا داغ شده برای ثبت دامنه های سطح بالا می‌باشد که در دوم ژوئن سال 2014 میلادی ثبت آن برای عموم آزاد شده است. Xyz بر خلاف بسیاری از پسوندهای رایج دامنه مخفف عبارت خاصی نیست و ایده استفاده از آن این است که چون سه حرف آخر الفبای انگلیسی به xyz ختم می‌شود نام دامنه نیز می‌تواند به این عبارت ختم شود.

چرا دامنه xyz به یکباره معروف و محبوب شد؟
      پس از آنکه شرکت گوگل نتوانست کمپانی BMW را مجاب کند که دامنه Alphabet.Com را برای پروژه‌ی الفبا خریداری کند به این فکر افتاد که دامنه‌ای با پسوند دیگر به ثبت برساند. از آنجایی که xyz سه حرف آخر حروف الفبای انگلیسی می‌باشد، گوگل تصمیم گرفت با شرکت xyz در خصوص ثبت دامنه abc.xyz مذاکره کند. سرانجام در نوامبر 2015 گوگل موفق به خرید این دامنه شد و همین امر باعث رشد باورنکردنی آمار ثبت دامنه‌های xyz شد.
      بنابر آمار در ژانویه سال 2016 پسوند xyz در جایگاه ششمین پسوند پرطرفدار دامنه قرار گرفت و در حال حاضر در جایگاه پنجمین پسوند دامنه اینترنتی قرار دارد.

چرا از xyz استفاده کنیم؟
      Daniel Negari مدیرعامل شرکت xyz که حق ثبت و مالکیت کلیه‌ دامنه های xyz را بر عهده دارد ، اعلام کرده است به دلیل تقاضای بالای ثبت دامنه با پسوند xyz سرورهای این شرکت به سرحد انفجار رسیده اند. بد نیست بدانید پسوند xyz جزء محبوبترین پسوندهای دنیا بوده و تا کنون نزدیک به ۱/۴۰۰/۰۰۰ دامنه با آن به ثبت رسیده است. همچنین با توجه به اینکه این پسوند سه حرف آخر الفبای انگلیسی به پایان می‌رسد، به خاطر سپردن آن آسانتر است.
      پیش‌بینی می‌شود در آینده xyz جایگزین بسیاری از پسوندهای مطرح دامنه حتی com شود.
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دامنه های موجود :
      upiran.xyz
      iranphone.xyz
      film98.xyz
      fastsharj.xyz
      parsiweb.xyz

جهت اعلام قیمت های پیشنهادی خود از طریق پ.خ اقدام فرمایید