رفتن به مطلب

ایندنت خوردن عنوان با استفاده از jquery وقتی موس میره روی عنوان

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان چیزی که خیلی وقته مد شده تو سایتهای ایرانی ازش استفاده میشه همین تکنیک ایندن خودن عنوان مزالب هست وقتی موس میره روی عنوان.

یکم توضیح بیشتر وقتی موسی میره روی عنوان مزلب عنوان با یه تاخیر ایندنت میخوره و مثلا به مقدار 5 پیکسل میاد سمت راست .

میدونم که از تابع های delay و animate استفاده میشه اما دقیقا نمیدونم به چه صورته اگه دوستان راهنمایی کنن و کدهاش رو بزارن ممنون میشم.

موضوع بعدی که اینم خیلی فراگیر شده اینه که وقتی مس میره روی قسمت صفحات سایت یه مستطیل رنگی جلدی از سمت راست میاد تا خودشو به ادرس اون صفحه برسونه اگه دوستان درباره نحوه ار این هم توضیح بدن و کدهاش رو برام بزارن خیلی ممنون میشم.

موفق باشید

لینک به ارسال

حرکت وقتی با اشاره ی موس با css3 و کد زیر ممکنه

h2
{ -moz-transition: all 2s linear .5s;
-o-transition:all 2s linear .5s;
-webkit-transition: all 2s linear .5s;
transition: all 2s linear .5s;
margin-right:0px
}
h2:hover {
margin-right:20px
}

عدد 2s مقدار زمانیه که طول میکشه از نقطه0 به 20 برسیم و 5s. زمانیه که بعد از اشاره موس تا شروع حرکت از نقطه ی صفر داریم

لینک به ارسال
حرکت وقتی با اشاره ی موس با css3 و کد زیر ممکنه

h2

{ -moz-transition: all 2s linear .5s;

-o-transition:all 2s linear .5s;

-webkit-transition: all 2s linear .5s;

transition: all 2s linear .5s;

margin-right:0px

}

h2:hover {

margin-right:20px

}

عدد 2s مقدار زمانیه که طول میکشه از نقطه0 به 20 برسیم و 5s. زمانیه که بعد از اشاره موس تا شروع حرکت از نقطه ی صفر داریم

وقتی transition رو در قسمت حاور هم بزاریم کار میکنه و متن ایندنت میشه اما نکته ای که اینجا هست وقتی به delay و duration مقار میدم این مقادیر کار نمیکنن به این شکل کد رو نوشتم

margin-right:10px;

transition:linear;

transition-delay:2s;

transition-duration:5s;

لینک به ارسال

این کد فقط روی کروم و سفاری کار می کنه برای موزیلا و اپرا باید کدی که من عرض کردم رو استفاده کنید که البته ie8 باز هم پشتیبانی نمی کنه

و البته اگر قابلیت را به حالت هاور نسبت بدید فقط وقتی موس روش می ره حرکت می کنه و موقع خارج شدن یک دفعه بر می گرده سر جاش قابلیت را به لایه اختصاص بدید و تغییرات را به هاور یا اکتیو

لینک به ارسال
این کد فقط روی کروم و سفاری کار می کنه برای موزیلا و اپرا باید کدی که من عرض کردم رو استفاده کنید که البته ie8 باز هم پشتیبانی نمی کنه

و البته اگر قابلیت را به حالت هاور نسبت بدید فقط وقتی موس روش می ره حرکت می کنه و موقع خارج شدن یک دفعه بر می گرده سر جاش قابلیت را به لایه اختصاص بدید و تغییرات را به هاور یا اکتیو

همون کد شما رو هم استفاده کردم ولی بازم سرعتش خیل زیاده . موس میره روش سریع میاد چپ و وقتی موس برداشته میشه سریع مباد سر جاش زمانها رو هم زیاد میکنم فایده ای نداره

لینک به ارسال

سرعت در اختیار شماست اگر می خواهید دیرتر شروع به حرکت کند

.5s

را تغییر دهید و برای تغییر سرعت 2s را فقط یک ارتباط ریاضی صحیح بین مقدار تغییر و زمان در نظر بگیرید مثلا زمان 1.3s برای جابجایی 17 پیکسل باعث ایجاد شکسنگی در حرکت می شود و بهتر است برای 17 پیکسل از اعدادی مثل 1.7 ثانیه یا 3.4 ثانیه استفاده کنید

لینک به ارسال

داداش میدونی چرا د کار نمیکرد ؟ به خاطر all بود یا باید all بزاریم و یا liner ویا ease in و ... وگرنه کار نمیکنه

لینک به ارسال

all ارتباطی به liner , .. نداره

liner یا

ease in و ... نوع حرکت رو تعریف می کنند یعنی نحوه ی تقسیم سرعت در طول زمان مثلا liner یک حرکت یکنواخت خطیه و

ease in سرعت از کم شروع می شه و در انتها زیاد می شه و

ease out از سرعت بالا به پایین می رسه ولی all تعریف می کنه که چه دستوراتی این دستور رو بپذیرنر می شه به جای all مثلا نوشت

height تا فقط ارتفاع با انیمیشن حرکت کنه و .... شاید فاصله ها رعایت نشده یود یک space بعد از هر مورد باید داشت

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...