goldenflower

hover کردن عناصر

3 پست در این موضوع قرار دارد

سلام به همه دوستان

سوالم اینه:

مثلا ما سه تا div داریم به صورت زیر:

<div class="div-1">
<div class="div-2">
<div class="div-3">

در ابتدا هرسه دارای opacity:1 باشن یعنی حالت معمولی ، حالا من میخوام وقتی موس رفت روی یکی از این ها دوتا div دیگه opacity:0.8 داشته باشن. یعنی عنصری که موس روش رفت تغییری نکنه و دوتای دیگه opacityـــشون کم بشه.

اگه ممکنه کد چنین چیزی رو در اختیارم قرار بدید و لطفا یکم توضیح هم بدید تا بتونم استفاده کنم.

باتشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

شما می تونید از + در سلکتور استفاده کنید.

یا اینکه می تونید کدها رو به این صورت بنویسید:

<div class="father">
<div class="div-1">
<div class="div-2">
<div class="div-3">
</div>

و این استایل رو براش به کار ببرید:

.father:hover div{
opacity:0.1;
}
.father div:hover{
opacity:1;
}

یعنی اینطوری:

<style>
.father:hover div{
opacity:0.1;
}
.father div:hover{
opacity:1;
}
</style>
<div class="father">
<div class="div-1"></div>
<div class="div-2"></div>
<div class="div-3"></div>
</div>

ویرایش شده در توسط پویابهروش
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از توضیحات کامل و بی نقصتون.

اولش جواب نداد ، یه خورده با کدها سروکله زدم تا اشکال کارم رو پیدا کردم و درست شد :)

یه دنیا تشکر :wub:

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط koolfayfer
      سلام به همه
      من یه div دارم که پیشفرض به سمت راست میچرخه به مدت نامحدود
      وقتی روش هاور میشی به اندازه یک ثانیه معکوس به سمت چپ میچرخه یه بار!
      حالا اگه کسی بیشتر از یک ثانیه هاور بمونه انیمیشن چرخش اولیه به خاطر وجود انیمیشن هاور stop میشه و میخوام اگه در css ترفندی هست بعد از گذشت یک ثانیه هاور شدن آنهاور بشه یا هر چیز دیگه که باعث بشه انیمیشن پیشفرض کار کنه
      اگه css نبود کسی با جیکوئری میدونه؟
    • توسط masoudch
      سلام
      به کمکتون نیاز دارم.
      به مشکل خوردم برای اضافه کردن یک فایل جاوا اسکریپت برای ایجاد اسلاید شو (owl-carousel) در تم وردپرس.
      این تم html بوده که درحال تبدیل اون به تم وردپرس هستم.
      کد جاوااسکریپت: این کد رو کجا باید قرار بدم که مشکل اسلایدشو حل بشه؟
      <script> // You can also use "$(window).load(function() {" $(function () { // Slideshow $("#slider").responsiveSlides({ auto: true, pager: false, nav: true, speed: 500, namespace: "callbacks", before: function () { $('.events').append("<li>before event fired.</li>"); }, after: function () { $('.events').append("<li>after event fired.</li>"); } }); }); </script> آدرس دهی در فانکشن وارد کردم: این درسته که میتونم کدهای جاوا اسکریپت و توی فوتر قرار بدم و بعد از طریق فانکشن یا حالا هر روش دیگه ای اونا رو فراخونی کنم که دیگه همچین مشکلی پیش نیاد؟
      <?php function insert_style() { wp_enqueue_style('zerogrid' , get_template_directory_uri().'/assets/css/zerogrid.css'); wp_enqueue_style('style' , get_template_directory_uri().'/assets/css/style.css'); wp_enqueue_style('responsiveslides' , get_template_directory_uri().'/assets/css/responsiveslides.css'); wp_enqueue_style('font-awesome-min' , get_template_directory_uri().'/assets/font-awesome/css/font-awesome.min.css'); wp_enqueue_style('owl-carousel' , get_template_directory_uri().'/assets/owl-carousel/owl.carousel.css'); wp_enqueue_style('owl-theme' , get_template_directory_uri().'/assets/owl-carousel/owl.theme.css'); wp_enqueue_style('menu' , get_template_directory_uri().'/assets/css/menu.css'); //add scripts wp_enqueue_script('jquery183-min' , get_template_directory_uri().'/assets/js/jquery183.min.js'); wp_enqueue_script('script' , get_template_directory_uri().'/assets/js/script.js'); wp_enqueue_script('jquery-latest-min' , get_template_directory_uri().'/assets/js/jquery-latest.min.js'); wp_enqueue_script('responsiveslides-min' , get_template_directory_uri().'/assets/js/responsiveslides-min.js'); wp_enqueue_script('owl-carousel-min' , get_template_directory_uri().'/assets/owl-carousel/owl.carousel.min.js'); } add_action('wp_enqueue_scripts' , 'insert_style'); ?> خطایی که با بررسی inspect element متوجه شدم اینه که اصلا فایل owl-carousel.js خونده نمیشه.
      ممنون.

• توسط amzzm75
      باسلام و احترام قالبی که من استفاده میکنم تعداد زیادی فایل css و javascript داره به طوری که تعداد درخواست ها به سرور منو زیاد کرده به طوری که وقتی با gtmetrix تست میکنم میزنه 150 درخواست به سرور و به فشرده نبودن و تعداد زیاد فایل ها ایراد میگیره من یه بار اومدم با سایتایی که این فایلا رو فشرده میکنن فشردشون کردم اما فونت و ظاهر بعضی قسمت های سایت بهم ریخت و مجبور شدم به حالت قبل برش گردونم موندم چیکار کنم که تعداد فایل ها کم بشه تا سرعت لود سایت بالاتر بره و سایت بهینه بشه لطفا راهنمایی کنین 
      آدرس سایت من:umagazine.ir
    • توسط chemist
      با سلام و عرض خسته نباشید؛
      بنده از این کد CSS در وب سایت استفاده کرده ام؛
      #left-menu i img { max-width:24px; max-height:24px; } در مرورگر کروم موبایل تصاویر در اندازه واقعی عکس ها نمایش داده می شود! (از ماکزیمم طول و عرض تعیین شده تبعیت نمی کند) ولی در مابقی مرورگرها با ابعاد تعیین شده نمایش داده می شود. آیا برای سازگاری کامل با تمامی مرورگرها باید تغییری در کد اعمال کنم؟
      ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
      با تشکر
    • توسط mehr-cs
      سلام
      منمیخوام یه قسمت تحت عنوان تاریخچه داشته باشم به این صورت که، تو یک باکس کوچیک تمامی حروف الفبا رو داشته باشم و لوگوی کل تاریخچه ی برند هام تو صفحه باشه و کاربر بعد از کلیک کردن روی هر کدوم از حروف الفبا، کلیه تاریخچه هایی که با اون حرف شروع میشه رو ببینه !
      دوستان راهنمایی میکنن ؟