رفتن به مطلب

مهندسی نرم افزار یا it؟

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

خسته نباشید

چند وقتی تا زمان انتخاب رشته مونده و جدا سردرگم شدم، توی انجمن های کنکوری و انتخاب رشته زیاد پرسیدم ولی جواب قابل قبولی نگرفتم چون اونجا هم اکثرا دانش آموز هستن، با توجه به موضوع این انجمن فکر کردم شاید بتونه کمکم کنه

دوستان من علاقه ی اصلیم کارهای گرافیکی و طراحی سایت هست (فقط علاقم هست و تخصصی ندارم) حالا مردد موندم که رشته ی آی تی رو انتخاب کنم یا مهندسی نرم افزار؟

کدوم رشته طراح سایت قوی تری بیرون میده؟

اصولا چند درصد این دو رشته باهم متفاوت هستند؟

کسی که کارشناسی it داشته باشه واسه ارشد میتونه بره نرم افزار؟

و اینکه اوضاع شغلی این دو رشته رو ممنون میشم مقایسه کنید، توی استخدام کدومشون بهتر هست

البته اولویت خودم it هست چون رتبه ی بالاتری میخواد و میتونم یه دانشگاه بهتر نسبت به مهندسی نرم افزار برم

ممنون میشم کمک بفرمایید

لینک به ارسال

من خودم چند روز پیش امتحان کنکور دادم و میخوام برم IT

اگه تمرین روزانه شما بالای 12 ساعت باشه و بیش از 4 ساعت اون برنامه نویسی باشه، بیا IT

اگه تمرین برنامه نویسی شما در حد 2 ساعت در روز باشه، موفق نمیشید!!!

البته این نظر شخصی منه...

در حال حاضر پر درآمد ترین رشته، نرم افزاره. اما کسی فردا رو ندیده... ممکنه کلا تغییر کنه...

البته اگه اومدید IT همین الآن با ایرانیان مقیم آمریکا در ارتباط باشید و مقداری پول (حدود 40 تومن) جمع کنید واسه ترک کردن ایران. رشته IT تو ایران فایده نداره ;)

لینک به ارسال

تو دانشگاه چیزی از وب یاد نمیدن. چند واحد برنامه نویسی وب هست. ASP تدریس میشه. به طور کلی اگه هدفت وب هست رو واحدهای دانشگاه اصلا حساب نکن!! مخصوصا این که اکثر اساتید پیر هستند مباحث جدید وب رو کار نکردند

لینک به ارسال

دوستان من علاقه ی اصلیم کارهای گرافیکی و طراحی سایت هست (فقط علاقم هست و تخصصی ندارم) حالا مردد موندم که رشته ی آی تی رو انتخاب کنم یا مهندسی نرم افزار؟

هر دو رشته هیچ ربطی به

طراحی سایت نداره

کسی که کارشناسی it داشته باشه واسه ارشد میتونه بره نرم افزار؟

بله البته خود فناوری اطلاعاتم گرایش های عالیی داره از جمله امنیت شبکه و ...

-----

من خودم الان دارم IT میخونم نمیخوام طرف این رشترو بگیرم ولی ای تی چون رشته نوعیه رشته اینده داریه البته رشته نرم افزار هم رشته تاپیه ولی بیشتر شما برنامه نویسیه تحت ویندوز و... میخونید .ای تی به قول یکی از استادام یعنی آچار فرانسه شما توش با همه چی اشنا میشوید از مدار گرفته تا الگوریتم و برنامه نویسیی . به هیچ وجع برنامه نویسی خالص نیست ای تی !!

یه مهندس ای تی باید از همه چیز سر در بیاره از جمله ++php , html , java, sql,c#, c که این هارو گذرا یاد میدن استادا خودتون باید برید دنبالش .

مطمعا باشید در آینده IT بازار کار بهتری داره نسبت به نرم افزار .

لینک به ارسال

من خودم الان دارم IT میخونم نمیخوام طرف این رشترو بگیرم ولی ای تی چون رشته نوعیه رشته اینده داریه البته رشته نرم افزار هم رشته تاپیه ولی بیشتر شما برنامه نویسیه تحت ویندوز و... میخونید .ای تی به قول یکی از استادام یعنی آچار فرانسه شما توش با همه چی اشنا میشوید از مدار گرفته تا الگوریتم و برنامه نویسیی . به هیچ وجع برنامه نویسی خالص نیست ای تی !!

یه مهندس ای تی باید از همه چیز سر در بیاره از جمله ++php , html , java, sql,c#, c که این هارو گذرا یاد میدن استادا خودتون باید برید دنبالش .

مطمعا باشید در آینده IT بازار کار بهتری داره نسبت به نرم افزار .

درسته

اما کسی که میخواد توی این رشته موفق بشه باید حرفه ای باشه و واسه این که حرفه ای باشه باید روزانه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باشه

اگه اومدید رشته آی تی نباید روزانه بیش از 3 ساعت بخوابید

باید سختی بکشید

البته چند سال طول میکه توی ایران جا بیفته و تا اون موقع از ایران خارج بشید و کسب درآمد کنید!!!

لینک به ارسال

از نظرات همه ی دوستان ممنون

فقط من امکان خارج شدن از ایران رو ندارم و میخوام همینجا زندگی کنم

و نکته ی بعد اینکه ممنون میشم بازار کار این دو رشته رو در حال حاضر مقایسه کنید نه آینده

و جوری که از صحبت ها برمیومد برای طراحی وب روی هیچ کدومشون نمیشه حساب باز کرد، خوب پس اصلا از مبحث وب خارج بشیم، توی گرافیک چطور؟ اصولا چه تفاوت هایی وجود داره توی این دو رشته؟

البته فعلا فقط دارم تحقیق میکنم و رشته های دیگه ای هم توی ذهنم هست (مثل شهرسازی و ...) که چون با موضوع انجمن ربطی نداشت عنوان نکردم دیگه

لینک به ارسال

درسته

اما کسی که میخواد توی این رشته موفق بشه باید حرفه ای باشه و واسه این که حرفه ای باشه باید روزانه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باشه

اگه اومدید رشته آی تی نباید روزانه بیش از 3 ساعت بخوابید

باید سختی بکشید

البته چند سال طول میکه توی ایران جا بیفته و تا اون موقع از ایران خارج بشید و کسب درآمد کنید!!!

نه آقاااااا چه خبره :blink:میخواید آپلو هوا کنید مگه :lol: دیگه بقیه درسارو باید بیفتید دیگه . واسه این که حرفه ای باشید لازم نیست12 ساعت پشت پی سی باشید و روزانه کتر از 3 ساعت بخوابید اینجوری که نفله میشید :D کلا آی تی فقط برنامه نویسی هست مگه خیلی درس تخصصی داره که تئوریه !! کسی که میره ای تی باید مهندس فناوری و اطلاعات باشه نه مهندس برنامه نویس که یعنی باید ایده نو خلق کنه و اجراش کنه. شما انشالا رفتین دانشگاه متوجه میشید چی به چیه.

لینک به ارسال

نه آقاااااا چه خبره :blink:میخواید آپلو هوا کنید مگه :lol: دیگه بقیه درسارو باید بیفتید دیگه . واسه این که حرفه ای باشید لازم نیست12 ساعت پشت پی سی باشید و روزانه کتر از 3 ساعت بخوابید اینجوری که نفله میشید :D کلا آی تی فقط برنامه نویسی هست مگه خیلی درس تخصصی داره که تئوریه !! کسی که میره ای تی باید مهندس فناوری و اطلاعات باشه نه مهندس برنامه نویس که یعنی باید ایده نو خلق کنه و اجراش کنه. شما انشالا رفتین دانشگاه متوجه میشید چی به چیه.

من از روی تجربه میگم!

با بسیاری از استاد ها در خارج از ایران صحبت کردم

اونا به من گفتن اگه میخوای بیای IT روزانمه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باش

وقتی IT رو تموم کردید و مدرک رو گرفتید متوجه منظور من میشید...!

لینک به ارسال

از نظرات همه ی دوستان ممنون

فقط من امکان خارج شدن از ایران رو ندارم و میخوام همینجا زندگی کنم

و نکته ی بعد اینکه ممنون میشم بازار کار این دو رشته رو در حال حاضر مقایسه کنید نه آینده

و جوری که از صحبت ها برمیومد برای طراحی وب روی هیچ کدومشون نمیشه حساب باز کرد، خوب پس اصلا از مبحث وب خارج بشیم، توی گرافیک چطور؟ اصولا چه تفاوت هایی وجود داره توی این دو رشته؟

البته فعلا فقط دارم تحقیق میکنم و رشته های دیگه ای هم توی ذهنم هست (مثل شهرسازی و ...) که چون با موضوع انجمن ربطی نداشت عنوان نکردم دیگه

در حال حاضر که بازار کار تاپ ترین رشته هم با مدرک دکترا هم بستگی داره به بند پ قانون اساسی = پارتی. بعد نوع دانشگاهی دارید توش میخونید

در مورد طراحی سایت و گرافیک هم اگه فقط به گرافیک مثل کار با خانواده ادوب و... علاقه دارید بهتره برید هنر بخونید. ولی اگه طراحی سایت علاقه دارید هیچ رشته خاصی نداره ولی بی ربط هم نیست

با رشته ای تی.

من از روی تجربه میگم!

با بسیاری از استاد ها در خارج از ایران صحبت کردم

اونا به من گفتن اگه میخوای بیای IT روزانمه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باش

وقتی IT رو تموم کردید و مدرک رو گرفتید متوجه منظور من میشید...!

بله باید تمرین کرد و دامنه اطلاعاتمون را بالا ببریم من نمیگم یاد نگیریم ولی نمیدونم اصرار شما بر اینکه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باشیم چیه.

لینک به ارسال

در حال حاضر که بازار کار تاپ ترین رشته هم با مدرک دکترا هم بستگی داره به بند پ قانون اساسی = پارتی. بعد نوع دانشگاهی دارید توش میخونید

در مورد طراحی سایت و گرافیک هم اگه فقط به گرافیک مثل کار با خانواده ادوب و... علاقه دارید بهتره برید هنر بخونید. ولی اگه طراحی سایت علاقه دارید هیچ رشته خاصی نداره ولی بی ربط هم نیست

با رشته ای تی.

بله این که درسته اما نمیشه بگیم چون پارتی حرف اول رو میزنه (که البته خیلی هم این حرف رو قبول ندارم اما به فرض درست) پس بازار کار مهندسی نفت و لیسانس جغرافیا یکیه

اما اون نکته ی دومی که گفتید رو خودم هم فکر میکنم خیلی مهمه (نوع دانشگاه)

منم واسه همینه دارم روی کامپیوتر و آی تی و شهر سازی فکر میکنم آخه عمران هم قبول میشم ولی نه در یک دانشگاه خوب اما این رشته ها رو توی دانشگاه نسبتا بهتری قبول میشم

در کل ممنون از همه ی دوستان فکر میکنم تا حدودی جوابم رو گرفتم

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

اکثریت اینجا دانشجو بودن یا هستن

همگی میدونن که در دانشگاه اساس یه چیز رو یاد میدن و چون این دروس به روز نشدن همه فکر میکنن که کلا بیخود هست

شما در دانشگاه اصل اون رشته رو فقط میخونین و الباقی به همت خودتون بستگی داره و این تنها دلیل قانع کننده برای فرق بین بازار کار و دانشگاه هستش

شما در 24 ساعت حتما باید 6 تا 8 ساعت استراحت داشته باشین تا بتونین عمر مفید رو داشته باشین

نیازی نیست که حتما بری خارج یا کار عجیب غریب کنی کافیه کمی فعال باشی و از خوش گذرونی هات کمی بگذری

فقط به کتاب و درس اتکا نکن

امروزه همه از دانشگاه برداشت بدی داشتن ماسفانه که اون هم به خاطر غفلت مسئولین و راحتی دانشجوها هستش

شما اگه کمی به عقب نگاه کنی می بینی که در یه دوره زمانی چه سیل عظیمی از اکتشافات مهمی اتفاق افتاد , دقیقا در یه دوره کوتاه مدت هم در ایران این اتفاق افتاد و بعد تقریبا مکث کرد

اینا همش به خاطر جو دوره ای هستش و همه با همت و تلاش و داشتن هدف و انگیزه بوجود اومد

الان هم جوی که تو دانشگاه ها هستش جو سکوت و نمره شب امتحانی و مدرک گیری بی علم هستش

شما ببین به چه چیزی علاقه خیلی زیادی داری و خوب پیشرفت میکنی بعدش فقط همون رو ادامه بده

شما الان فکر کن شدی طراح وب برنامه نویسی شما در چه زمینه ای خواهد بود؟ گرافیکت در چه حد خواهد بود؟ سئو ؟ امنیت؟ زیبایی ؟

اینا همشون تخصص هستش و شما فقط باید رو یکیش خوب کار کنی و از بقیه فقط سر رشته داشته باشی , بیشتر طراحان ما چون پایه و اساس طراحی وب رو نمیدونن فکر میکنن که طراحی سایت یعنی 1 نفر

چون از اصولش خبر ندارن , چیزی که در دانشگاه یاد میدن همین اصول هست , شما باید پیشرفت کنی و علمت رو گسترش بدی

هر رشته ای که میخوای بری به پولش فکر نکن چون از علم یه روزه نمیشه پول درآورد

ولی از همین کارگری بقالی یا کارت پخش کنی ماهی 1 یا 1.5 میلیون در میاد یعنی اندازه یه کارمند مهندسی اداری- حالا شما هی برو الکی درس ببخون

پس دنبال اصل و اساس باش و بی هدف دنبالش نرو - پول خودش میاد سمتت به شرط اینکه حرفه ای عمل کنی

شرمنده سرت رو درد آوردم , چون دیدم اول راهی خواستم از من وسط راهی یه پندی رو بشنوی

موفق باشی

ویرایش شده توسط فرهاد
لینک به ارسال

یکی موقع انتخاب رشته یه حرفی به من زد فکر کردم داره به من توهین میکنه.

ولی الان میبینم که چه غلطی کردم رفتم رشته مکانیک.

گفت فقط یه رشته از دانشگاه آزاد باشه و سریع دکتری رو بگیر. اصلا مهم نیست چه رشته ای خوندی و چقدر بلدی.

با صحبت کردن با استاد ، پاچه خواری یا تقلب فرقی نمیکنه!

در کنارش برو کلاس رایگان فنی حرفه ای و کار یاد بگیر

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

اکثریت اینجا دانشجو بودن یا هستن

همگی میدونن که در دانشگاه اساس یه چیز رو یاد میدن و چون این دروس به روز نشدن همه فکر میکنن که کلا بیخود هست

شما در دانشگاه اصل اون رشته رو فقط میخونین و الباقی به همت خودتون بستگی داره و این تنها دلیل قانع کننده برای فرق بین بازار کار و دانشگاه هستش

شما در 24 ساعت حتما باید 6 تا 8 ساعت استراحت داشته باشین تا بتونین عمر مفید رو داشته باشین

نیازی نیست که حتما بری خارج یا کار عجیب غریب کنی کافیه کمی فعال باشی و از خوش گذرونی هات کمی بگذری

فقط به کتاب و درس اتکا نکن

امروزه همه از دانشگاه برداشت بدی داشتن ماسفانه که اون هم به خاطر غفلت مسئولین و راحتی دانشجوها هستش

شما اگه کمی به عقب نگاه کنی می بینی که در یه دوره زمانی چه سیل عظیمی از اکتشافات مهمی اتفاق افتاد , دقیقا در یه دوره کوتاه مدت هم در ایران این اتفاق افتاد و بعد تقریبا مکث کرد

اینا همش به خاطر جو دوره ای هستش و همه با همت و تلاش و داشتن هدف و انگیزه بوجود اومد

الان هم جوی که تو دانشگاه ها هستش جو سکوت و نمره شب امتحانی و مدرک گیری بی علم هستش

شما ببین به چه چیزی علاقه خیلی زیادی داری و خوب پیشرفت میکنی بعدش فقط همون رو ادامه بده

شما الان فکر کن شدی طراح وب برنامه نویسی شما در چه زمینه ای خواهد بود؟ گرافیکت در چه حد خواهد بود؟ سئو ؟ امنیت؟ زیبایی ؟

اینا همشون تخصص هستش و شما فقط باید رو یکیش خوب کار کنی و از بقیه فقط سر رشته داشته باشی , بیشتر طراحان ما چون پایه و اساس طراحی وب رو نمیدونن فکر میکنن که طراحی سایت یعنی 1 نفر

چون از اصولش خبر ندارن , چیزی که در دانشگاه یاد میدن همین اصول هست , شما باید پیشرفت کنی و علمت رو گسترش بدی

هر رشته ای که میخوای بری به پولش فکر نکن چون از علم یه روزه نمیشه پول درآورد

ولی از همین کارگری بقالی یا کارت پخش کنی ماهی 1 یا 1.5 میلیون در میاد یعنی اندازه یه کارمند مهندسی اداری- حالا شما هی برو الکی درس ببخون

پس دنبال اصل و اساس باش و بی هدف دنبالش نرو - پول خودش میاد سمتت به شرط اینکه حرفه ای عمل کنی

شرمنده سرت رو درد آوردم , چون دیدم اول راهی خواستم از من وسط راهی یه پندی رو بشنوی

موفق باشی

سلام آقا فرهاد عزیز

اولا که خیلی ممنونم از اینکه انقدر وقتی گذاشتی و تایپ کردی

دوما راستش با تمام حرفات موافقم ولی فقط توی نظر، یعنی یکی از من مشاوره بخواد قطعا همینو میگم ، اما توی عملا نمیدونم چرا ولی نمیتونم بهش عمل کنم

نوبت خودم که میرسه نمیتونم برم دنبال علاقم ، اگر من میخواستم برم دنبال علاقم الان هنرستان موسیقی بودم نه رشته ی ریاضی فیزیک

الان هم طراحی وب علاقه ی اولم نیست (ولی علاقمندم) اما خوب بازم بخاطر اینکه رشته های دیگه مثل برق و مکانیک و عمران و نفت رو توی یک دانشگاه خوب قبول نمیشم به فکر کامپیوتر و it افتادم

یکی موقع انتخاب رشته یه حرفی به من زد فکر کردم داره به من توهین میکنه.

ولی الان میبینم که چه غلطی کردم رفتم رشته مکانیک.

گفت فقط یه رشته از دانشگاه آزاد باشه و سریع دکتری رو بگیر. اصلا مهم نیست چه رشته ای خوندی و چقدر بلدی.

با صحبت کردن با استاد ، پاچه خواری یا تقلب فرقی نمیکنه!

در کنارش برو کلاس رایگان فنی حرفه ای و کار یاد بگیر

حتما که شما یک گام جلوتری، شما دانشگاه رو تجربه کردی و من نکردم ولی با این حال فکر نمیکنم در این حد اوضاع خراب باشه (امیدوارم که آخر کار مثله شما نبینم اشتباه کردم)

ولی در هر حال ممنونم از نظرتون

و در باره ی مورد دوم هم آره حتما اگر یه رشته ی دیگه قبول شدم و رفتم طراحی وب رو خودم به طور آزاد دنبال میکنم

لینک به ارسال

من بدون هیچ علاقه ای وارد دانشگاه مدیریت شدم در حالی که میخواستم دوباره کنکور بدم و یه رشه بهتر انتخاب کنم

حالا بعد از 3 سال دانشگاه نصفه تموم شد :|

چرا؟ چون که علاقه ای این وسط وجود نداشت و همش شب امتحانی بود در حالی که چندین طرح اقتصادی - مدیریتی خیلی خوب و حتی اقتصاد مقاومتی به دانشگاه ارائه دادم کاملا جدی میگم

اما از همون روز اول دانشگاه هم کار کردم هم درس و الان متاسفانه فقط کار میکنم چون حوصله دوباره وارد شدن به دانشگاه رو ندارم

این اشتباه من بود و تاوانش اینه که بالاترین مدرکم دیپلم هست :mellow: با اینکه از لحاظ علمی و عملی از تمام دانشجوهای دانشکده جلوتر بودم

زور که نیست برو دنبال علاقه ات تا مثل من ها و ما ها نشی دوست عزیز

کافیه همشه آینده رو در نظر داشته باشی نه زمان حال رو

الان من شاید شکست خوردم ولی طبق برنامه ای که دارم پیش میرم آینده خوبی رو برای خودم میینم ( اعتماد به سقف همیشه از اصول کار بوده ) :D

لینک به ارسال

خوب گفتم که نسبتا علاقه مندم

و خیلی تفاوتی واسم نداره آی تی و نرم افزار تقریبا از جهت علاقمندی دوتاشون در یک رده هستن واسم

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

آقا ما هم یه سوال بپرسیم در حاشیه!

کنکور رو خراب کردم. نرم افزار می خوام برم. اصلا به فکرم هم نمی رسه که دانشگاه خوبی قبول بشم. 3 تا راه دارم:

1. هر جا شد برم حتی آزاد

2.هرجا شد برم یه ترم مرخصی بگیرم بخونم سال دیگه کنکور بدم

3.کلا سال دیگه کنکور بدم

به نظرتون چه کنم؟ :(

لینک به ارسال

آقا ما هم یه سوال بپرسیم در حاشیه!

کنکور رو خراب کردم. نرم افزار می خوام برم. اصلا به فکرم هم نمی رسه که دانشگاه خوبی قبول بشم. 3 تا راه دارم:

1. هر جا شد برم حتی آزاد

2.هرجا شد برم یه ترم مرخصی بگیرم بخونم سال دیگه کنکور بدم

3.کلا سال دیگه کنکور بدم

به نظرتون چه کنم؟ :(

شما اگه هیچ گزینه ای رو هم نزنید، پیام نور رو قبول میشید

صبر کنید تا نتیجه بیاد. اگه دولتی یا دولتی شبانه قبول شدید که دیگه تمومه

اگه قبول نشدید بستگی به خودتون داره...

یا پیام نور یا یک سال دیگه هم صبر کنید

من خودم اگه قبول نشم میرم پیام نور!

ممکنه 1 سال ماندن پشت کنکور باعث دل سرد شدن شما بشه و نتونید دیگه ادامه بدید

لینک به ارسال
  • 4 سال بعد...
در در ۱۳۹۳/۴/۸ at 15:55، Rasoul گفته است :

با رشته ای تی.

بله باید تمرین کرد و دامنه اطلاعاتمون را بالا ببریم من نمیگم یاد نگیریم ولی نمیدونم اصرار شما بر اینکه بیش از 12 ساعت پشت سیستم مشغول یادگیری باشیم چیه.

سلام یه سوال از لحاظ جذاب بودن کدوم رشته رو پیشنهاد میکنید؟ IT یا نرم افزار

ویرایش شده توسط حسین فاضل
لینک به ارسال

سلام

تجربه من از 4 سال دانشگاه ، 2 سال خدمت سربازی ، 3 سال کارمند اداره ، 1 سال کارمند شرکت خصوصی :

بشین تو خونه ، با تمرکز هرچی علاقه داری یاد بگیر و حرفه ای شو

راحتترین کشور برای پولدار شدن ایرانه ، کافیه حدود 5 سال مستمر و منظم روی یک هدف تمرکز کنی

شاد باشید

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، حسین فاضل گفته است :

سلام من خودم بین این دو رشته موندم، شما ها از لحاظ جذاب تر بودن کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید IT یا نرم افزار رو؟ 

سلام، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید دوست عزیز

من خودم ترم آخر آی‌تی هستم ولی خب دوستانی هم دارم که نرم‌افزار می‌خونند.

تقریبا می‌تونم بگم بیش از 80 درصد دروس در هردو رشته یکسانه، ولی آی‌تی تنوع بیشتری داره، برنامه‌نویسی، یه مقدار شبکه، یه کم مدیریت و... در حالی که نرم‌افزار بیشتر روی برنامه‌نویسی و ریاضیات تمرکز داره.

در کل آی‌تی رشته‌ی جالبیه به نظرم، من پیشنهادم آی‌تی هست، البته تا جایی که اطلاع دارم الان دیگه چیزی به اسم آی‌تی وجود نداره، برای دوره‌ی کارشناسی یدونه مهندسی کامپیوتر هست و بعدش در دانشگاه خودتون انتخاب گرایش می‌کنید که می‌خواین آی‌تی بخونید یا نرم افزار.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

سلام، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید دوست عزیز

من خودم ترم آخر آی‌تی هستم ولی خب دوستانی هم دارم که نرم‌افزار می‌خونند.

تقریبا می‌تونم بگم بیش از 80 درصد دروس در هردو رشته یکسانه، ولی آی‌تی تنوع بیشتری داره، برنامه‌نویسی، یه مقدار شبکه، یه کم مدیریت و... در حالی که نرم‌افزار بیشتر روی برنامه‌نویسی و ریاضیات تمرکز داره.

در کل آی‌تی رشته‌ی جالبیه به نظرم، من پیشنهادم آی‌تی هست، البته تا جایی که اطلاع دارم الان دیگه چیزی به اسم آی‌تی وجود نداره، برای دوره‌ی کارشناسی یدونه مهندسی کامپیوتر هست و بعدش در دانشگاه خودتون انتخاب گرایش می‌کنید که می‌خواین آی‌تی بخونید یا نرم افزار.

اون وقت بازار کار آی تی چطوره  «تو ایران خودمون» خیلی ممنون از شما و راهنمایی هاتون

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، حسین فاضل گفته است :

اون وقت بازار کار آی تی چطوره  «تو ایران خودمون» خیلی ممنون از شما و راهنمایی هاتون

والا چی بگم، فعلا که با توجه به وضعیت کشور عملا می‌تونم بگم به هیچ‌وجه دنبال این نباشید که کسی استخدامتون کنه، نه IT و نه هیج رشته‌ی دیگه‌ای.

همیشه به همه‌ی دوستامم گفتم که خودشون دنبال راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودشون باشند، اگر می‌خواین در این رشته موفق باشید اصلا کاری به دانشگاه و استخدام و اینجور چیزا نداشته باشید و حتما در کنارش خودتون مهارت‌هاتون رو تقویت کنید (حالا در هر زمینه‌ای که بهش علاقه‌مندید)

دانشگاه فقط برای این خوبه که یه تیکه کاغذ به عنوان مدرک (که البته کاربرد چندانی هم نداره) بهتون بده، باقیش دیگه تلاش و پشت کار خودتون رو می‌طلبه، در کل بازار کار آی‌تی یکی از بهترین و پردرآمدترین بازارهایی هست که می‌تونید ازش کسب درآمد داشته باشید، اما یه شرط مهم داره، اونم اینه که واقعا کار بلد باشید.

پیشنهادم اینه که توی دانشگاه دوستانی رو پیدا کنید که مثل خودتون دغدغه داشته باشند و باهم دیگه تیم بشید و یک کسب‌و‌کاری رو راه‌اندازی کنید، بهترین استفاده‌ای که می‌تونید از دوران دانشگاهتون داشته باشید همینه به نظرم.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...

سلام ببخشیدمن الان موندم که بین رشته نرم افزاروitکدوم راانتخاب کنم

ازطرفی هم میترسم اگهitراانتخاب کردم نتونم ادامه بدم وتوش بمونم

لطفاشماکمکم کنیدکه چه رشته ای برم

من اول راهم والان میخوام براکنکوریکی ازاین دورشته ثبت نام کنم

من دیپلمم راازرشته کامپیوترفنی حرفه ای گرفتم وتقریبابازبانای سی شارپ وhtmlوjavaوphpدرحدخودم آشناشدم

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...