رفتن به مطلب

ایجاد لینک موقت

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم تو وردپرس چطوری میشه دسترسی به لینک دانلود ها رو بست و لینک غیر مستقیم فعال کرد میخوام کاربر با هر بار کلیک روی لینک ادرس لینک تغییر کنه باتشکر

لینک به ارسال

سئوالتون برای من خیلی گنگ بود هدفتون دقیقا چیه اینکه فایل را نشه دوبار دانلود کرد یا اینکه هربار در آدرس بار یک نشانی خونده بشه / کاربران منظورتون کاربران ثبت نام شده اند یا کل خوانندگان (کاربر باید از آی پی شناسایی بشه یا آی دی کاربری)

لینک به ارسال

قاعده کلی به این صورت هست که شما برای هر تقاضای دانلود، ردیفی در دیتابیس ایجاد می کنید با فیلدهای تاریخ و random تشکیل شده از:

absdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0123456789

و البته فیلدهای دیگری که بسته به تقاضاتون هست و یک فیلد مهم که مثلاً accesskey هست که در اصل مبدل حروف بالا و لینک اصلی فایل است.

در asp میشه از هدر هندلر ها هم استفاده کرد . شما به چه زبانی میخواین؟

لینک به ارسال
قاعده کلی به این صورت هست که شما برای هر تقاضای دانلود، ردیفی در دیتابیس ایجاد می کنید با فیلدهای تاریخ و random تشکیل شده از:

و البته فیلدهای دیگری که بسته به تقاضاتون هست و یک فیلد مهم که مثلاً accesskey هست که در اصل مبدل حروف بالا و لینک اصلی فایل است. در asp میشه از هدر هندلر ها هم استفاده کرد . شما به چه زبانی میخواین؟

سئوالتون برای من خیلی گنگ بود هدفتون دقیقا چیه اینکه فایل را نشه دوبار دانلود کرد یا اینکه هربار در آدرس بار یک نشانی خونده بشه / کاربران منظورتون کاربران ثبت نام شده اند یا کل خوانندگان (کاربر باید از آی پی شناسایی بشه یا آی دی کاربری)

میخوام هر بار به یک نشانی خوانده بشه

و البته فیلدهای دیگری که بسته به تقاضاتون هست و یک فیلد مهم که مثلاً accesskey هست که در اصل مبدل حروف بالا و لینک اصلی فایل است. در asp میشه از هدر هندلر ها هم استفاده کرد . شما به چه زبانی میخواین؟

برای زبان پی اچ پی و سیستم وردپرس اگر امکان داره نمونه کدی برام قرار بدید ممنون

لینک به ارسال

می تونید یک download به تگ a اضافه کنید تا فایلها مستقیما دانلود بشند و نشانی ای دیده نشه که مجبور به کد نویسی طولانی و پیچیده هم نشید

<a href="link" download >link </a>

لینک به ارسال

با مرورگر دیگه چک کنید جزو دستورات html5 است و به طور رسمی معرفی شده و ظاهرا نسخه 7 به بالای IE پشتیبانیش می کنند http://jsfiddle.net/fakhar/498pj/

با کروم و فایرفاکس چک کردم عمل کرد

لینک به ارسال

خیلی ممنون - من الان هم چک کردم با ff23 , ff25 اما همچنان همون مشکل رو دارم.

گرچه در مستندات هم چیزی مبنی بر مخفی کردن لینک ندیدم

http://www.w3schools.com/tags/att_a_download.asp

گویا فقط نشانگر دانلود هست تا تفاوتی با ارجاع داشته باشه. و حدس قوی می زنم برای راحت تر کردن save link as یا save target as باشه.

درواقع به اینصورت عمل می‌کنه که:

<a href="../../../hasan.jpg" download="taghi">mylink</a>

فایل hasan.jpg با نام taghi سرو میشه به ویزیتور

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

دقیقا همینطوره لینک را مخفی نمی کنه فقط مستقیم پنجره ی save as را باز می کنه که باعث می شه عملا در آدرسبار آدرس فایل مشاهده نشه من با توجه به پاسخ دوستمون پیشنهادش کردم

میخوام هر بار به یک نشانی خوانده بشه

برای زبان پی اچ پی و سیستم وردپرس اگر امکان داره نمونه کدی برام قرار بدید ممنون

لینک به ارسال

خب پس برداشت من از سوال استارتر غلط بود - فکر می کردم میخوان مثل مثلاً سایت های فروش فایل‌های دانلودی هر بار برای فایل‌ها در هر بار یه کد با محدودیت های زمانی و غیره ارسال کنند.

لینک به ارسال

خب پس برداشت من از سوال استارتر غلط بود - فکر می کردم میخوان مثل مثلاً سایت های فروش فایل‌های دانلودی هر بار برای فایل‌ها در هر بار یه کد با محدودیت های زمانی و غیره ارسال کنند.

با تشکر از شما ظاهرا سایت های دیگه از الگوریتم استفاده می کند هر بار دانلود لینک جدید می سازه برای هر کاربر اما این کار توی وردپرس ممکنه ؟ اگر ممکنه به چه شکل

لینک به ارسال

بله امکان پذیره - چون اصولاً ربطی به وردپرس نداره - اما منظور شما کدوم نوع هست؟ در پست های قبلی دو نوع ارائه شده

لینک به ارسال

میخوام کاربر های سایتم دسترسی به لینک مستقیم نداشته باشند و همیشه و ادرس لینک موقت ثابت نباشه اگر ممکنه نمونه کدی برام قرار بدید

لینک به ارسال

بهترین راه استفاده از افزونه‌س easy digital download است:

https://wordpress.org/plugins/easy-digital-downloads/

که هم برای دانلود رایگان و هم دانلود در ازای پرداخت کار می‌کنه.

اما اگر مایل بودید:

در هرجای پست که مایلید کلیدی (دکمه) قرار بدید تا ویزیتور برای دانلود فایل مورد نظر روی اون کلیک کنه.

ارجاع این کلیلک میره به برگه‌ی مثلاً: tnx-your-link-file-mailed-to-youe-email.php

محتویات این فایل خیلی متنوع میتونه باشه.

مثلاً تاریخ انقضای دانلود - مثلاً محدودیت تعداد دانلود - مثلاً آی پی ویزیتور - مثلاً یه فرم دریافت نام و نام خانوادگی و هر چیز دیگری

اما اون بخشی که فعلاً کار داریم:

دریافت نام فایل پشت دکمه‌ی صفحه قبل برای ذخیره در دیتابیس

و تولید یک رندم تکست برای جانشانی به جای نام فایل در دیتابیس

و در نهایت ایمیل به ویزیتور

در اینجا ویزیتور لینکی طی ایمیل دریافت میکنه - با کلیک روی این لینک بدون اینکه به فایل یا فولدر هیچ اشاره ایی بشه باکس دانلود (حتی IDM) براش باز میشه و فایل رو دانلود می کنه -

البته در اینجا باید اتفاقاتی در دیتابیس بیافته تا مثلاً تاریخ انقضای دانلود یا مثلاً تعداد دفعات دانلود محاسبه و لحاظ بشه.

در نهایت مسئله کمی پیچیده تر از چند خط کدینگ هستش - پس پیشنهاد می کنم یا از افزونه بالا استفاده کنید و یا در بخش خرید تاپیک ایجاد کنید.

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...