رفتن به مطلب

هاست ایران یا اروپا ؟؟

پست های پیشنهاد شده

سلا دوستان

من میخواستم یک هاست از ایران سرور بخرم ولی نمیدونم هاست ایران بهتره یا هاست اروپا ؟

هاست اروپا مال دیتا سنتر قدرتمند و معروف OVH فرانسه هستش و هاست ایرانش هم مال افرانت حالا من میخوام بدونم واقعا کدوم دیتا سنتر ها بهترن دیتا سنتر داخلی یا خارجی ؟؟ چون سخت افزار و پهنای باند دیتا سنتر OVH واقعا قدترمند و بالاست و هزینه کمتری هم نسب به هاست داخل ایران داره .

از نظر سرعت که میگن هاست ایران 7 برابر سرعت بیشتری داره من قبول دارم ولی برای موتور های جستجو و گوگل که اصلا فرقی نداره که داخل ایران باشه چه خارج از ایران :D و همینطور برای سایت های انالیزور هم فرقی نداره چون فقط نمیخوام بازدید کننده ایرانی سایت رو با سرعت بالا باز کنن بلکه بازدید کننده های خارجی رو هم میخوام سایت رو خوب باز کنن .

حالا نظر شما در چیه ؟؟ OVH یا افرانت ؟؟

لینک به ارسال

خب ببینید ، یک سایت هست که فقط به ایرانی ها خدمات میده ، این سایت دیگه خیالتش راحته که بازدیدکننده خارجی کم داره و برا همین اگه هزینه ش رو داشته باشه ، بهتره یه هاست ایرانی بگیره .

البته هاست های ایران ، پهنای باند خیلی کمی ارائه میدن و اگر بازدید سایتتون زیاد باشه ، شاید در آینده با مشکل مواجه بشید .

پیشنهاد من همون OVH هست !

لینک به ارسال

سلام

همه چیزو خودت گفتی دیگه :D

اگه سرعت لود سایت برات مهمه هاست ایران بگیر. ولی در کل به نظر من سرعت لود زیاد الان رو سایت دیده نمیشه. سرعت بالایی که داره فقط روی سرور مجازی خوب جواب میده و میشه کاربردی استفاده کرد.

لینک به ارسال

سلام

همه چیزو خودت گفتی دیگه :D

اگه سرعت لود سایت برات مهمه هاست ایران بگیر. ولی در کل به نظر من سرعت لود زیاد الان رو سایت دیده نمیشه. سرعت بالایی که داره فقط روی سرور مجازی خوب جواب میده و میشه کاربردی استفاده کرد.

درسته هیچ وقت هاست اشتراکی نمیتونه به پای VPS برسه ولی خوب سرور مجازی مشکلاتی مثل کانفیگ و لایسنس داره که واسم اصلا صرف نمیکنه واسه خاطره یک سایت آموزشی ازش استفاده کنم در صورتی که هنوز وبلاگم بازدید کننده انچنانی نداره . البته واسه داشتن سرعت لود بالا فکر نکنم زیاد هاست ایران تاثیر خیلی بالایی داشته باشه چون بیشتر پینگ پایینتر میاد و سایت پینگ کمتری توی ریکوئست ها داره .

بنظرم با این اوصاف همین OVH بهترین گزینه باشه چون قیمتش هم نسبت به کیفیت بالاش خیلی مناسبه 5 گیگ 86 هزار تومن 6 ماهه .

لینک به ارسال

سرعت سایت مگه برای گوگل هست ؟

به گفته خود گوگل اگر کاربر از سایت شما راضی باشه ، گوگل هم راضیه

وقتی منه کاربر سایت رو باز میکنم اگر کند باشه اصن نمیزارم باز بشه و سریع ترک میکنم سایت رو ولی اگر سرعتش خوب باشه 100% تو سایت میمونم

یکی از فاکتورها که به نظر من 90% برای گوگل مهمه مدت زمانی هست که کاربر داخل سایت میمونه

100% هاست ایران میتونه بهتر باشهاگر مشکل هزینه و پهنای باند نداشته باشید

لینک به ارسال

نکته: سرویس های ایرانی به دلیل اینکه بعد مسافت توشون کم می شه در سرعت لود فایل ها از هاستها سریعتر عمل می کنند و سرویس های غیر ایرانی معتبر به دلیل استفاده از سخت افزار و نرم افزار بهتر و ترافیک بالاتر در اجرای کوئری ها سریعترند برای اینکه تشخیص بدهیم کدام سرویس مناسب اوضاع ماست باید ببینیم سایت ما تا چه اندازه متکی به کوئری ها و توابع داخلیست (که نیازمند محاسبات دیتابیسی اند) تا چه اندازه متکی به فایل ها (فایل ها برای دانلود یا تصاویر ) و بر اساس نیاز سرویس را انتخاب کنیم تا جواب درستی ازش بگیریم

لینک به ارسال

سرعت سایت مگه برای گوگل هست ؟

به گفته خود گوگل اگر کاربر از سایت شما راضی باشه ، گوگل هم راضیه

وقتی منه کاربر سایت رو باز میکنم اگر کند باشه اصن نمیزارم باز بشه و سریع ترک میکنم سایت رو ولی اگر سرعتش خوب باشه 100% تو سایت میمونم

یکی از فاکتورها که به نظر من 90% برای گوگل مهمه مدت زمانی هست که کاربر داخل سایت میمونه

100% هاست ایران میتونه بهتر باشهاگر مشکل هزینه و پهنای باند نداشته باشید

درسته کسری جان من خودمم همین نظر رو دارم گوگل بیشتر روی رضایت مندی کاربر از سایت کار میکنه .

ولی خوب هاست ایران شاید بتونه برای کاربران خارجی هم که وارد سایت من میشن مشکل سرعت و پینگ بالا رو به وجود بیاره چون ایرانی ها فقط توی ایران نیستن نزدیک به چند میلیون ایرانی هم توی اروپا و آمریکا دارن زندگی میکنن که میخوام سایت برای اونها هم سرعت و پینگ خوبی داشته باشه نه اینکه فقط کاربران داخل ایران .

تا اونجایی که من میدونم قدرت سخت افزاری دیتا سنتر های معتبر اروپایی خیلی بالاتره و خیلی از سایت های معروف ایرانی هم دارن ازشون استفاده میکنن .

ویرایش شده توسط Alireza Xn
لینک به ارسال

درسته کسری جان من خودمم همین نظر رو دارم گوگل بیشتر روی رضایت مندی کاربر از سایت کار میکنه .

ولی خوب هاست ایران شاید بتونه برای کاربران خارجی هم که وارد سایت من میشن مشکل سرعت و پینگ بالا رو به وجود بیاره چون ایرانی ها فقط توی ایران نیستن نزدیک به چند میلیون ایرانی هم توی اروپا و آمریکا دارن زندگی میکنن که میخوام سایت برای اونها هم سرعت و پینگ خوبی داشته باشه نه اینکه فقط کاربران داخل ایران .

تا اونجایی که من میدونم قدرت سخت افزاری دیتا سنتر های معتبر اروپایی خیلی بالاتره و خیلی از سایت های معروف ایرانی هم دارن ازشون استفاده میکنن .

اینجاست که ضرب المثل معروف ذکر میکنه :

یا خدا رو بخوا یا خرما :D

آقا علیرضا وقت کردی بیا یاهو :(

لینک به ارسال

فکر نکنم حتی 1% از بازدید کننده های سایت از خارج از ایران باشن !!

این رو هم در نظر بگیر که سرعت اینترنت اونا چندین برابر ماست

فرض کن 80 درصد بازدید از داخل ایران هست و 20 درصد از خارج از ایران

حالا میخوای کدوم درصد سرعت بیشتری رو تجربه کنن ؟

و در آخر اینکه اگر واقعا این همه سرعت برات مهمه و کاربرای هر 2 دسته برات مهمن میتونی از سرویس دهنده های cdn استنفاده کنی

لینک به ارسال

به نظر من اصلا هاست ایران به درد نمیخوره

من هاست اروپا از پارس پک گرفتم حدود 1 ساله قطعی نداره!

اما هاست ایرانش هر 3 ماه یک قطعی داره!در ضمن پهنای باند گران و محدود و...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...