رفتن به مطلب

بهترین راه برای چاپ در php

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان همه چاپ توی php مشکل هست. c# ابزاری مثل crystal report رو داره که کمک می‌کنه به این کار. مثلا اگر بخوایم یک فاکتور رو که دو صفحه داره و طبیعتا هر صفحش نیاز به سربرگ داره و اندازش هم A5 هست چاپ کنیم، چ راه حلی برای چاپ همچین چیزی در php هست؟

لینک به ارسال

سلام

برای وردپرس افزونه های خوبی در این مورد موجوده. اما در حالت عادی با php شما باید ساختار فرم چاپی رو بسازید. با جدول ساده ترین راه هست. بعد با window.print برای چاپ ارسال کنید

http://www.w3schools.com/jsref/tryit.asp?filename=tryjsref_print

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

این موارد رو که اطلاع دارم، مشکل اینه که خیلی تمیز در نمیاد و همه‌چیز وابسته به تنظیمات مرورگر و ... میشه!

مثلا چطور باید بفهمم که چ مقدار از چیزی که می‌خوام چاپ کنم میوفته توی یک برگه A5 و چه مقدارش در یک برگه‌ی جدید؟!

لینک به ارسال

اندازه کاغذها رو روقتی با px حساب کنی دقیق تو صفحه وب می تونی موقعیتشون رو مشخص کنی

لینک به ارسال

در فرم‌ها که هدر و فوتر دارند و نیاز هست که این دو بخش در تمام توالی چاپ قراربگیرند از همون کریستال ریپورت استفاده کنید. می‌تونید از وردپرس خروجی بهش بدید. ما روی تمام پک‌هایی اداری-مالی که FrontEnd از وردپرس هست از کریستال ریپورت استفاده می‌کنیم.

اما اگر پروژه زیاد گسترده نیست حتماً این رو هم اطلاع دارید که می‌تونید کل بخش مورد پرینت رو به چند sub-media تفکیک کنید و در خروجی تعیین کنید که کدام زیر بخش‌ها در کجا‌ها تکرار بشن.

لینک به ارسال

در فرم‌ها که هدر و فوتر دارند و نیاز هست که این دو بخش در تمام توالی چاپ قراربگیرند از همون کریستال ریپورت استفاده کنید. می‌تونید از وردپرس خروجی بهش بدید. ما روی تمام پک‌هایی اداری-مالی که FrontEnd از وردپرس هست از کریستال ریپورت استفاده می‌کنیم.

اما اگر پروژه زیاد گسترده نیست حتماً این رو هم اطلاع دارید که می‌تونید کل بخش مورد پرینت رو به چند sub-media تفکیک کنید و در خروجی تعیین کنید که کدام زیر بخش‌ها در کجا‌ها تکرار بشن.

کریستال داخل php چجوری استفاده میشه؟

لینک به ارسال

نکته: شما از php مسقیما پرینت نمی گیری با php صفحه را می سازید و از صفحه ی ساخته شده در html پرینت می گیرید نسخه های SAP BusinessObjects Web Intelligence و SAP BusinessObjects Explorer که هر دو اپلیکیشن موبایل هم دارند اینکار را می کنند
لینک به ارسال

جناب فخار

یعنی

اگر (منظور شما این هست که از این نرم‌افزارها برای ساخت گزارش چاپی استفاده کنیم؟)

{

خوب مشکل این هست که دیگه تحت وب بودن سیستم رو زیر سوال می‌بره.

}

اگر نه

{

لطفا حرفم رو اصلاح بفرمایید.

}

لینک به ارسال

در داخل php نه - بلکه می‌تونید خروجی از دیتا بگیرید و انواع مبدل ها رو استفاده کنید تا کریستال ریپورت تغذیه بشه. - و اگر بخواهید اسپلیت و تکرار رو در خود وردپرس انجام بدید همونی که در ادامه‌ی پست 6 آمد - اگر مایل بودید نمونه آنلاین هم هست

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

ن منظورم این نیست این دو موردی که قرار دادم نرم افزار جدا نیستند از پروداکت های کریستالند و روی کریستال نصب می شند

لینک به ارسال

ممنون دوستان

دو تا راه حل پیدا کردم، یکی Apache FOP و راه دیگه هم استفاده از تگ‌های thead و tfoot‌ خود html! که دومی راحت‌تره و چون خیلی پیشرفته کار نمی‌کنم کارمو راه می‌ندازه، اما مشکل عجیبی وجود داره، اونم اینکه وقتی عکس رو می‌ذارم توی تگ thead دیگه توی چاپ تکرار نمیشه. برای فهم بیشتر سوالم می‌تونید این لینک رو ببینید:

http://stackoverflow...er-adding-image

ویرایش شده توسط Anisi
لینک به ارسال

ممنون دوستان

دو تا راه حل پیدا کردم، یکی Apache FOP و راه دیگه هم استفاده از تگ‌های thead و tfoot‌ خود html! که دومی راحت‌تره و چون خیلی پیشرفته کار نمی‌کنم کارمو راه می‌ندازه، اما مشکل عجیبی وجود داره، اونم اینکه وقتی عکس رو می‌ذارم توی تگ thead دیگه توی چاپ تکرار نمیشه. برای فهم بیشتر سوالم می‌تونید این لینک رو ببینید:

http://stackoverflow...er-adding-image

دوستان به یه چیز جالبی پی بردم، مشکل از عکس نیست، کلا وقتی ارتفاع المنتای داخل thead بیشتر از یه حدی میشه مشکل ایجاد می‌کنه!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...