رفتن به مطلب

سوال در مورد سرور مجازی

Farzad

پست های پیشنهاد شده

سلام

چند تا سوال داشتم در مورد سرور مجازی

1- وقتی ادرس ای پی سرور رو وارد میکنم ؛ میخوام مثل هاست عمل کنه . یعنی بشه داخلش فایل آپلود کرد تا بقیه دان کنند . الان ادرس سرور رو میزنم چیزی نمیاد ...

برای این کار باید به مدیر سرور بگم کاری کنه یا خودم می تونم درستش کنم ؟

2- فرق ویندوز سرور 2003 با 2008 چیه؟

لینک به ارسال

یعنی چی که آدرس رو می زنید چیزی نمی آد دقیق تر توضیح بدید شما باید با آی پی به کنترل پنلتون وصل بشید و اگر پنلتون پلسک باشه باید در اون یک ftp برای خودتون بسازید البته cpanel هم همینطوره ولی معمولا یک ftp آماده هم داره که با گذاشتن ftp بجای http در آدرستون بهش می رسید

سئوال دومتون هم که از اسماشون معلومه دومی 5 سال جدیدتر از اولیه و به همین تناسب مشکلاتش کم شده

لینک به ارسال

ببینید مثلا میخام توی مرورگر ؛ ادرس ای پی سرور ویندوز رو بزنم و مثلا یه صفحه بیاد که لیست فایلهای من روی سرور هستش ... مثلا روی سرور یه فولدر باشه با اسم (public_html) و اونجا هر فایلی ریختم برای بقیه قابل دسترسی باشه و اگه فرضا فایل ایکس رو آپلود کردم ؛ ادرس اون فایله بشه این : http://[serverIP]/X.file

الان بدون مشکل با برنامه ریموت دسکتاپ وصل میشم و ای پی سرور رو میزنم و مشکل خاصی هم نیست ... ولی میخوام روی سرور فایل آپلود کنم که بقیه مثلا ادرس ای پی سرور رو بزنن توی مرور گر ؛ و اونها رو دانلود کنند .

الان خودم روش برنامه ی اف تی پی سرور رو نصب کردم و خودم می تونم فایل با اف تی پی آپلود کنم .ولی میخام مثلا طوری بشه که روش فایل هایی که اپلود میکنم ؛ برای بقیه ؛ وقتی ادرس سرور رو توی مرورگر می زنن بیاد و قابل دانلود باشه .

الان ادرس ای پی سرور رو میزنم صفحه ای نمیاد ...

ضمنا کنترل پنل هم نداره (فقط یه ادرس ای پی و یوزر و پسورد ویندوز هستش)

روش هم ویندوز سرور نصبه .

لینک به ارسال

ببینید این چیزی که شما می خواهید فایل منیجر هستش که هر کنترل پنلی از یک شکلی بهش دسترسی می ده ولی بهتر از اون نرم افزار های ftp هست مثل filezilla

هم رایگانه هم محیط فارسی هم داره و هم بسیاری قابلیت های دیگه و در انتقال اطلاعات هم سرعت خیلی بالاتر از بروسر هستش

اگر پنلتون پلسک باشه که من فکر می کنم هست کلا بی خیال فایل منیجرش بشید (به عقیده ی من) به حدی عذاب آور و کنده که فقط برای گرفتن اعتراف به درد می خوره

اما اینکه هیچی بالا نمی آد یک حرف دیگه است

شما در سرور مجازی به on و off و restart آپاچی دسترسی دارید یکبار سرور را ریست کنید و مطمئن باشید هم آپاچی و هم سرویس های دیگه ای که احتمالا دارید (مثل SMTP برای ایمیل یا pop3 ) در حالت طبیعی فعالند و چراغشون سبزه

لینک به ارسال
فکر کنم باید iis فعال و نصب بشه ... درسته ؟

نمیدونم ، من تجربه کار با ویندوز رو ندارم ، اما شما که سرور مجازی گرفتید ، خام گرفتید یا کافیگ کردن براتون ؟

برای ویندوز فکر کنم کنترل پنل websitepanel استفاده میشه .

در هر صورت پورت 80 و 8080 رو چک کنید .

لینک به ارسال

مشکلم حل شد ... ممنونم از راهنمایی هاتون ...

با جناب فخار هم در مورد فایل منیجر پلسک موافقم ... واقعا خیلی اذیت کننده هست ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...