رفتن به مطلب

بیکاری و مشکلات یک وب مستر نسبتا حرفه ای!

MJP

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان.

میخواستم توی این تاپیک با عزیزانی که علاقه مند هستند گفتوگو کنم.

من تقریبا 4 سالی هست که با وردپرس آشنا شدم. توی این مدت همیشه تمامی مطالبی که مربوط به حوزه وبمستری هست رو مطالعه میکردم، از سئو و بهینه سازی و گرافیک گرفته تا مطالب مربوط به روانشناسی و مخاطب شناسی و هر آن چه که به وردپرس و سایت و وبلاگ مربوط میشد.

سال های اولی که با وردپرس آشنا شدم یه سایت درسی راه اندازی کردم که با اینکه شاید یک دهم تجارب و دانش الان رو نداشتم، سایت رو خیلی خوب به دست گرفته بودم و همون زمان هم تونستم از این وبسایت درآمد داشته باشم. (اون سایت بنا به دلایلی بسته شد)

الان از نظر خودم سطح دانش و آگاهیم اونقدری بالا هست که اگر هر سایتی با هر موضوعی که بخواهم میتونم با موفقیت راه اندازی کنم. البته این چیزی که میگم مطئنا" تعریف و تمجید از خود نیست چون لزومی نداره کسی که میخواد از دیگران کمک بگیره، تملق کنه.

بزرگترین مشکلی که بنده دارم نداشتن دانش کدنویسی هست که چند بار افدام به یادگیری کردم و تا جاهایی هم پیش رفتم ولی حالا به هر دلیلی پیش نبردم و تقریبا از یادگیری منصرف شدم.

خلاصه کنم، دوست دارم ببینم نظر شما دوستان چیه، بنده برای استفاده از مهارت های خودم چه کار کنم، پیشنهاد شما برای یک ایده مناسب برای راه اندازی یک سایت چی هست؟

سپاس

لینک به ارسال

سلام دوسته من به نظره من که ی سایت واسه خودت طراحی کن و از دانشت استفاده کن

یا همکاری کن با سایت هایی که تو زمینه تخصصیه خودته

من نیاز به یک همکار دارم واسه سایتی که میخوام راه اندازی کنم..

اگه مایلی pm بده بهم تا باهم صحبت کنیم

لینک به ارسال

باید تلاش کنی و ایده های خودتو به اشتراک بگذاری تا شناخته بشی من خودم 2 سال بیشتر نیست که با وردپرس آشنا شدم ولی شب تا صبح دارم بی خوابی میکشم که چیز هایی که میخوام یاد بگیرم رو کامل کنم تا حالا هم که خوب پیش رفته واسم حالا نمیگم راضی نیستم خوبه نسبت به تلاشی که کردم منصفانه هستش اما اینم در نظر داشته باشید که اینجا "ایرانه" و راه پیشرفت واسه یک وب مستر که هیچی واسه همه جوون ها بسته هستش نمونش نداشتن پشتیبان و امنیت فکری که باعث میشه این فرد به تنهایی خودش واسه خودش کار کنه چون کار گروهی توی ایران خیلی ریسک بالایی داره .

چون پیدا کردن افرادی که هم سطح خودت باشن تقریبا 1 در 1 میلیونه . به هر حال نظر من اینکه صبر کنید تا یکم شناخته تر بشید و استعداد خودتون توی طراحی و برنامه نویسی افزایش بدید بعد از اون میتونید توی شرکت ها اروپایی مشغول به کار بشید خوشبختانه اروپا مثل ایران نیست که ازتون مدرک دانشگاهی بخواد اونجا به تنها چیزی که اهمیت میدن نمونه کار و کار بلدی هستش چیزی که توی ایران برعکسه .

لینک به ارسال

سلام دوسته من به نظره من که ی سایت واسه خودت طراحی کن و از دانشت استفاده کن

یا همکاری کن با سایت هایی که تو زمینه تخصصیه خودته

من نیاز به یک همکار دارم واسه سایتی که میخوام راه اندازی کنم..

اگه مایلی pm بده بهم تا باهم صحبت کنیم

دقیقا مسئله همین است! بحث اینه که چه سایتی طراحی کنم؟

لینک به ارسال

باید تلاش کنی و ایده های خودتو به اشتراک بگذاری تا شناخته بشی من خودم 2 سال بیشتر نیست که با وردپرس آشنا شدم ولی شب تا صبح دارم بی خوابی میکشم که چیز هایی که میخوام یاد بگیرم رو کامل کنم تا حالا هم که خوب پیش رفته واسم حالا نمیگم راضی نیستم خوبه نسبت به تلاشی که کردم منصفانه هستش اما اینم در نظر داشته باشید که اینجا "ایرانه" و راه پیشرفت واسه یک وب مستر که هیچی واسه همه جوون ها بسته هستش نمونش نداشتن پشتیبان و امنیت فکری که باعث میشه این فرد به تنهایی خودش واسه خودش کار کنه چون کار گروهی توی ایران خیلی ریسک بالایی داره .

چون پیدا کردن افرادی که هم سطح خودت باشن تقریبا 1 در 1 میلیونه . به هر حال نظر من اینکه صبر کنید تا یکم شناخته تر بشید و استعداد خودتون توی طراحی و برنامه نویسی افزایش بدید بعد از اون میتونید توی شرکت ها اروپایی مشغول به کار بشید خوشبختانه اروپا مثل ایران نیست که ازتون مدرک دانشگاهی بخواد اونجا به تنها چیزی که اهمیت میدن نمونه کار و کار بلدی هستش چیزی که توی ایران برعکسه .

ممنون علیرضا جان

دقیقا حرف دل بنده رو زدید. قطعا همه میدونن که یک کار گروهی خوب آینده ی خوبی در پی خواهد داشت. و همینطور که گفتی، پیدا کردن کسی که هم رده ی خودت باشه و همینطور ریسک بالای اطمینان به کسی برای کار گروهی.

توی وب ایران شاید بیش از 50-60 درصد افراد چند تا هویت دارند و هیچ وقت این ارزش رو برای خود قائل نمی شن که هویت واقعی خودشون رو با هویت مجازیشون یک سان بکنند البته هر چند گاهی به خاطر برخی مسائل آدم مجبور میشه از این کار ها بکنه.

من اول تاپیک هم عرض کردم، بنده برنامه نویسی و کدنویسی بلد نیستم و البته دیگه چندان علاقه ای هم برای یادگیری باقی نمونده

سایتی که توش تخصص داری...مثلا من دارم ی سایت تو زمینه طراحی وب و خدمات میزنم

این جور سایت ها هم که همه گیر شدند و البته چندتا وبلاگ هم سراغ دارم که سایت طراحی و برنامه نویسی میکنن!!

ولی من بیشتر علاقه به تولید و نشر محتوا و اطلاعات دارم تا کار های خدماتی.

لینک به ارسال

من دنبال نویسنده برای سایتم هستم اگه دوست داشتی بیا.

حقوق هم میدم.

البته فعلا کارت شارژ میدم بعد بیشترش میکنم

ویرایش شده توسط حمید
لینک به ارسال

من دنبال نویسنده برای سایتم هستم اگه دوست داشتی بیا.

حقوق هم میدم.

البته فعلا کارت شارژ میدم بعد بیشترش میکنم

شما لطف داری :))

لینک به ارسال

خب ببینید ، شما اینجور که من فهمیدم یک مدیر بسیار کارآمد هستید ! اما به نظر من بهتره در کنار این مهارت های مدیریتی و وب مسترینگ ، دانش برنامه نویسی تونو افزایش بدین !

گرچه نصف بیشتر وب مسترینگ و سئو هم برنامه نویسی هستش !

برای برنامه نویسی هم به نظر من ، اول از HTML و CSS شروع کنین ، بعد جاوااسکریپت و بعد PHP رو یاد بگیرین ! امیدوارم موفق باشین !‌

لینک به ارسال

سلام

اول یک سوال :

چرا علاقه به کد نویسی و یادگیریش رو از دست دادید ؟

در مورد کارتون ببینید باید خودتون شروع کنید به فعالیت در انجمن های مختلف حتی اگر شده در حد خیلی کوچیک بازم براتون مفیده

اینکه چه سایتی راه اندازی بکنید بستگی به خودتون و علاقه خودتون داره و اگر علاقه به تولید محتوا دارید میتونید با نویسندگی شروع کنید جاهایی هستن که برای هر پست در سایت تا 1000 تومان هم میدن !

یا راه اندازی سایتی که بتونه براتون مفید و درآمد زا باشه با کمی علاقه و تلاش میتونید نتیجه بگیرید

اگر کمی جستجو کنی میبینی که آدمایی هستن که از ابتدایی ترین راه ها هم دارن درآمد به دست میارن که حتی فکرش برای ما شاید خنده دار باشه !

لینک به ارسال

سلام

اول یک سوال :

چرا علاقه به کد نویسی و یادگیریش رو از دست دادید ؟

در مورد کارتون ببینید باید خودتون شروع کنید به فعالیت در انجمن های مختلف حتی اگر شده در حد خیلی کوچیک بازم براتون مفیده

اینکه چه سایتی راه اندازی بکنید بستگی به خودتون و علاقه خودتون داره و اگر علاقه به تولید محتوا دارید میتونید با نویسندگی شروع کنید جاهایی هستن که برای هر پست در سایت تا 1000 تومان هم میدن !

یا راه اندازی سایتی که بتونه براتون مفید و درآمد زا باشه با کمی علاقه و تلاش میتونید نتیجه بگیرید

اگر کمی جستجو کنی میبینی که آدمایی هستن که از ابتدایی ترین راه ها هم دارن درآمد به دست میارن که حتی فکرش برای ما شاید خنده دار باشه !

البته میشه گفت نیاز من به برنامه نویسی باعث شده که انگیزه برای یادگیری داشته باشم اما خوب یه جورایی فکر میکنم که علاقه ندارم.

آره اتفاقا توی سایت یکی از دوستان مطلب مینویسم که اینطوری شاید بتونم ایده های جدیدی داشته باشم.

الان تقریبا یک سالی هست که به طور خیلی جدی دارم برای یه برپایی یک سایتی برنامه ریزی میکنم که حتی قالب پی اس دیش رو هم طراحی کردم منتها نیاز به یک برنامه نویس حرفه ای دارم که واسم کدنویسی کنه چون من اصولا یه خورده ایده آل گرا و وسواسی هستم و فکر نمیکنم با این افکارم بتونم با یک برنامه نویس کنار بیام :D ولی این سایت هم یه جورایی خصوصی محسوب میشه و قطعا اگر این سایت راه اندازی بشه باز هم بدنبال یک ایده ی جدید برای برپایی سایت خواهم بود.

ممنون کسرا جان بابت دیدگاهت ;)

لینک به ارسال

وبمستر با حذف دانش برنامه نویسی یعنی آهنگر با حذف دانش جوشکاری مسلما می شه آهنگری را به این شکل هم انجام داد ولی نه به صورت مستقل و فقط در کنار یک جوشکار معمولا (برای من اینطور بوده) سایتهای شخصی خیلی منابع درآمد محسوب نمی شند و بیشتر می تونند معرف و مبلغ وب مسترشون باشند ولی می شه با برپایی یک سایت حرفه ای و مناسب و با ارائه اش به شرکت ها و سازمان ها و کارخانجات برای وب مسترینگ سایتهاشون قراردادهای خوبی بست البته کنارش دانش لازم برای حفاظت از هک رو هم باید فراگرفت با توجه به اینکه معمولا شرکت های بزرگ به صورت روزانه به روز نمی شند و وب مستر را خیلی اشغال نمی کنند می شه به صورت همزمان با چند شرکت قرارداد بست و درآمد معقول و خوبی داشت اما نکته هایی هم هست که باید لحاظ بشه مثلا باید وب مستر نقش برجسته ای در مدیریت سایت و داده ها داشته باشه نه اینکه با نصب چند تا افزونه ی سئوی خودکار بخواد سایت را اداره کنه

لینک به ارسال

وبمستر با حذف دانش برنامه نویسی یعنی آهنگر با حذف دانش جوشکاری مسلما می شه آهنگری را به این شکل هم انجام داد ولی نه به صورت مستقل و فقط در کنار یک جوشکار معمولا (برای من اینطور بوده) سایتهای شخصی خیلی منابع درآمد محسوب نمی شند و بیشتر می تونند معرف و مبلغ وب مسترشون باشند ولی می شه با برپایی یک سایت حرفه ای و مناسب و با ارائه اش به شرکت ها و سازمان ها و کارخانجات برای وب مسترینگ سایتهاشون قراردادهای خوبی بست البته کنارش دانش لازم برای حفاظت از هک رو هم باید فراگرفت با توجه به اینکه معمولا شرکت های بزرگ به صورت روزانه به روز نمی شند و وب مستر را خیلی اشغال نمی کنند می شه به صورت همزمان با چند شرکت قرارداد بست و درآمد معقول و خوبی داشت اما نکته هایی هم هست که باید لحاظ بشه مثلا باید وب مستر نقش برجسته ای در مدیریت سایت و داده ها داشته باشه نه اینکه با نصب چند تا افزونه ی سئوی خودکار بخواد سایت را اداره کنه

من یه چند تا نکته بگم:

من صرفا به جهت علاقه ای که دارم وارد این کار شدم و از الان به بعدش هم فقط به خاطر علاقه است البته مسلما در این بین برای کسب درآمد هم تلاش خواهم کرد چون این کار انگیزه ی عالی ای به هرکسی میده.

دوم اینکه من هیچ وقت برای وب مسترینگ سایت های سازمانی و یا کارخانجات کار نخواهم کرد مگر اینکه راه اندازی سایت باشه یا مثلا یک بخش به خصوص سایت.

و سوم اینکه واقعا مثال خوبی زدید، نمیدونم شاید واقعا اگر بخوام توی این راه ادامه بدم نیاز باشه تا دوباره شروع به کدنویسی کنم.

بازم از شما آقای فخار و همه دوستان خوب که واقعا صادقانه صحبت میکنند تشکر میکنم.

ویرایش شده توسط MJP
لینک به ارسال

شما هم اگه واردی لازم نیست برنامه ریزی کنی و وقتتو هدر بدی . فقط شروعش کن همین . باقیش حله

سلام

اتفاقا برنامه ریزی اصولی اصلا وقت هدر دادن نیست البته باید درست برنامه ریزی کرد و وقت مشخصی برای این کار گذاشت.

تا جایی هم که تجربه کردم کسی به محتوای علمی بها نمیده . بزار درسترش کنم کسی وقت نمیزاره. چیزی که یک سایت رو زنده نگه میداره بازدیدشه. که متاسفانه بازدید سایتهای تفریحی خیلی بیشتر از علمی هست.

شاید بازدید سایتهای تفریحی زیاد باشه ولی با این حرفتون اصلا موافق نیستم که می گید کسی به محتوای علمی اهمیت نمی ده که بر عکس اگر محتوای علمی با برنامه ریزی و به صورت صحیح تدوین بشه علاقه مندان خودش رو جذب می کنه.

من نمیگم محتوای علمی بده اما زمان زیادی رو باید صرفش کنی . تو سایتهای علمی کاربرا گوشتو استخون میشن و کاربر جدید رو فراری میدن اما تفریحی هر روز به تعداد کاربراش اضافه میشه

محتوی علمی رو تا زمانی که بهش نیاز داری بازدید میخوره بعد اون نه اما تفریحی مثل اسپم هست نمیشه جلوشو گرفت.

برای سایت علمی بازدید بالا نباید ملاک باشه باید هدف یک سایت علمی بازدید کننده تخصصی ملاک باشه و اصلا نمیشه یک سایت علمی تخصصی رو با یک سایت تفریحی مقایسه کرد.

خواستین ادامه میدم....

خیلی خوبه در این زمینه ها هم در انجمن بحث باشه دوستان اگر بحث رو ادامه بدن ممنون میشم.

انشاالله همیشه موفق باشید ...

لینک به ارسال

یه پیشنهاد: با این هدف کدنویسی رو یادبگیرید که یه اسکریپت خیلی کاربردی که تقاضای زیادی براش وجود داشته باشه رو از اول بنویسید (یا اینکه نمونه خارجی رو ویرایش کنید)

و با فروش و پشتیبانی این اسکریپت کسب و کاری مناسب داشته باشید.

یه تجربه: افراد معمولا برای چیزهای مجانی یا ارزون که در دسترس همه هست ارزش کمی قائل میشن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...