رفتن به مطلب

به روز نشدن پوشه ی wp-content بعد از هر بروزرسانی وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

همانطور که میدونید بعد از هر بروزرسانی وردپرس ، تمامی قسمتها بروز میشن که این بروزرسانی واسه بعضی قسمتها مثل پوشه ی wp-content خوب نیست ، چون اگه مثلا فایل زبان رو شخصی سازی کرده باشیم و برخی قسمتها و ترجمه ها رو تغییر داده باشیم و یا از پوشه ی themes ، تم های اضافی رو پاک کرده باشیم ، با هر بروزرسانی این تغییرات دوباره برمیگرده و همه ی زحمتا از بین میره .

حالا با این توضیحات آیا روشی وجود داره که هیچوقت این پوشه ( پوشه ی wp-content ) رو تا خودمون نخواستیم بروز نشه و فقط دو پوشه ی ادمین و اینکلود و دیگر فایلهای مورد نیاز به روز شه ؟

لینک به ارسال

اینکه شما فرمودید پیش پا افتاده ترین روشه و منم هم میدونستم که از طریق بروزرسانی دستی میشه این کار رو کرد .

منظورم یک روش بهتر و سریعتر بود مثلا با استفاده از کدی یا چیزی میشه مانع بروزرسانی پوشه ی wp-content شد ؟

لینک به ارسال

این پوشه در هیچ به روز رسانی ای به روز نمی شه و محتویاتش باید جدا به روز بشند مثلا قالب های دیفالت با به روز رسانی هسته تغییر نمی کنند و باید قالبها را جداگانه به روز کرد

• امتیاز 3
لینک به ارسال

این پوشه در هیچ به روز رسانی ای به روز نمی شه و محتویاتش باید جدا به روز بشند مثلا قالب های دیفالت با به روز رسانی هسته تغییر نمی کنند و باید قالبها را جداگانه به روز کرد

پوشه ی themes رو که فرمودید هیچ تغییری درونش ایجاد نمیشه و باید خودمون جدا بروزرسانیش کنیم . ولی یک ابهام ؟؟؟

یعنی در صورت بروزرسانی خودکار از پنل مدیریت وردپرس ، پوشه ی languages که در پوشه ی wp-content وجود داره هم هیچگونه تغییری در فایلهای زبانش ایجاد نمیشه ؟

لازم به ذکره که بگم من از وردپرس فارسی استفاده میکنم .

لینک به ارسال

تقریبا همه ایران از وردپرس فارسی استفاده می کنند در حالت طبیعی خیر ولی اگر در فایل های اصلی تغییراتی در هسته باشه فارسی ساز اونرو به روز می کنه و این موارد استثناست در ضمن شما نیازی نیست ترجمه ها را در فایل زبان اصلی پکیج ذخیره کنید می توانید یک فایل ترجمه روی پوشه ی قالبتون بسازید و ترجمه ها را انجام بدید

• امتیاز 2
لینک به ارسال

تقریبا همه ایران از وردپرس فارسی استفاده می کنند در حالت طبیعی خیر ولی اگر در فایل های اصلی تغییراتی در هسته باشه فارسی ساز اونرو به روز می کنه و این موارد استثناست در ضمن شما نیازی نیست ترجمه ها را در فایل زبان اصلی پکیج ذخیره کنید می توانید یک فایل ترجمه روی پوشه ی قالبتون بسازید و ترجمه ها را انجام بدید

این ترجمه هایی که عرض کردم ترجمه هایی هست که دقیقا در هسته ی وردپرسه و به قالب ربطی نداره ، مثلا تغییر در نوشته های فرم ورود و ... که جدای از قالب است که نمیخوام بعد از هر بروزرسانی خودکار و تحت هیچ شرایطی ، نه این ترجمه هایی که تغییر دادم عوض بشه و نه پوسته ای جدید و ... به پوشه ی themes اضافه بشه و در کل بعد از هر بروزرسانی خودکار هیچگونه تغییری نمیخوام که تحت هیچ شرایطی روی پوشه ی wp-content اعمال بشه

ویرایش شده توسط Y-a-s-e-R
لینک به ارسال

فرقی نمی کنه اگر در هسته هم باشه می تونید ترجمه اش کنید امشب یا فردا یک آموزش کامل کار کردن با poedit و نحوه معرفیش به سایت را چه برای بخش ادمین چه بخش اصلی سایت می گذارم

• امتیاز 1
لینک به ارسال

فرقی نمی کنه اگر در هسته هم باشه می تونید ترجمه اش کنید امشب یا فردا یک آموزش کامل کار کردن با poedit و نحوه معرفیش به سایت را چه برای بخش ادمین چه بخش اصلی سایت می گذارم

این آموزش که فرمودید به نظرم خیلی مورد نیازه . چون در جاهای مختلف آموزشهایی گذاشته شده ولی آنچنان کامل و جامع نیست .

اگه بشه آموزشی کامل و جامع باشه که هم افراد مبتدی بتونن استفاده کنن و هم حرفه ای ها ، خیلی عالی میشه.

حالا در مورد سؤالی که کرده بودم ، به نظر شما بهتر نیست به جای اینکه بخوام یک فایل زبان جدید ایجاد کنم و ... ، با یک کد از بروزشدن تمامی قسمتهای این پوشه جلوگیری کنم ؟ یعنی اصلا چنین روشی وجود نداره که به کل جلوگیری کنه از بروزرسانی این پوشه ؟ قبلا یکجا دیده بودم که فکر کنم از طریق فایل wp-config.php بود اگه اشتباه نکنم ، مانع بروز شدن این پوشه میشدند . امیدوارم کسی اون روش رو بدونه که چه جوری میشه این کار رو کرد ؟

لینک به ارسال

عرض کردم این پوشه بدون دلیل به روز نمی شه وقتی هم دلیلی برای به روز رسانیش هست که نمی شه بخاطر فایل زبانتون جلوی به روز رسانی را بگیرید اغلب به روز رسانی تحت تاثیر مشخص شدن یک باگ یا مسیر نفوذی برای هکه که بعد از اصلاح و به روز رسانی اون مشکل در مستندات نسخه جدید مننتشر می شه و این خودش باعث می شه چند میلیون هکری که اونرو نمی دونستند متوجه باگ بشند به روز رسانی نکردن یعنی طعمه اون چند میلیون هکر شدن

• امتیاز 1
لینک به ارسال

عرض کردم این پوشه بدون دلیل به روز نمی شه وقتی هم دلیلی برای به روز رسانیش هست که نمی شه بخاطر فایل زبانتون جلوی به روز رسانی را بگیرید اغلب به روز رسانی تحت تاثیر مشخص شدن یک باگ یا مسیر نفوذی برای هکه که بعد از اصلاح و به روز رسانی اون مشکل در مستندات نسخه جدید مننتشر می شه و این خودش باعث می شه چند میلیون هکری که اونرو نمی دونستند متوجه باگ بشند به روز رسانی نکردن یعنی طعمه اون چند میلیون هکر شدن

آقای فخار شما مسلما بهتر از من میدونید که پوشه ی wp-content ، دارای 4 پوشه به نامهای languages ، plugins ، themes ، و uploads هست که طبق گفته ی شما پوشه ی themes که اصلا بروز رسانی نمیشه و اگه پوسته ی جدید هم بیاد و یا نسخه ی جدیدی از پوسته های قدیمی هم موجود باشه ، بروزرسانیش کاملا مجزاست و باید توی پنل به صورت جدا بروزرسانیش کرد . میمونه 3 تا پوشه ی دیگه ، که پوشه های plugins و uploads هم که اصلا با بروزرسانی خودکار وردپرس بروز نمیشن چون اصلا ربطی به بروزرسانی وردپرس ندارن . حالا فقط میمونه یک پوشه و اونم languages هست ، که فکر نمیکنم کسی بتونه باگ داخل فایل زبان بزاره یا لااقل من نمیدونم !

خوب با این حساب چه دلیلی داره بزاریم این پوشه بروز بشه ؟ چون به قول شما در صورتی باید بروز بشه که مثلا ترجمه ی جدیدی ایجاد بشه و ... که من نمیخوام حتی در صورت وجود ترجمه ی جدید ، این پوشه بروز بشه . من با بروزرسانی بقیه ی قسمتهای وردپرس که مشکلی ندارم که میگید ممکنه باگ باشه و باید بروز بشه . من فقط این پوشه رو نمیخوام بروز بشه به همون دلایلی که گفتم .

حالا اگر ممکنه راهشو میشه بفرمایید ؟ کدی ، چیزی نیست که بشه از بروزرسانی این پوشه حتی در مواقعی که مثلا برای اضافه شدن ترجمه و ... باید بروز بشه جلوگیری کنه ؟

لینک به ارسال

والا من چیزهایی که شما گفتید رو که نمی دونم ولی هرچی می دونستم گفتم باقیش با خودتونه اگر نمی خواهید اینپوشه هیچوقت به روز بشه نیاز به کد نداره از طریق کنترل پنل سایت دسترسیش رو بگذارید 644

• امتیاز 1
لینک به ارسال

والا من چیزهایی که شما گفتید رو که نمی دونم ولی هرچی می دونستم گفتم باقیش با خودتونه اگر نمی خواهید اینپوشه هیچوقت به روز بشه نیاز به کد نداره از طریق کنترل پنل سایت دسترسیش رو بگذارید 644

اگه رو 644 بزارم ، تحت هیچ شرایطی ، هیچ مشکلی واسه سایت ایجاد نمیشه ؟

مشکل که میگم منظورم مثلا اختلال واسه آپلود تصاویر ، بروزرسانی پلاگینها ، و .... ( منظورم هرچیزی که مربوط به این پوشه اس ) ؟

آخه تو یعضی از تاپیکهای این انجمن که واسه کاربر مشکل پیش اومده بود مثلا در آپلود پرونده های رسانه ای و ... ، گفته بودن دسترسی رو موقت رو 777 بزارید و بعد از حل مشکل به 755 تغییر بدید .

حالا شما میگید رو 644 بزارم !

مطمئنید مشکل ایجاد نمیکنه ؟

نمیشه اگه کدی بلدید که جلوی بروزرسانی رو بگیره ، همون رو لطف کنید و بدید که اینهمه ابهام ایجاد نشه ؟

لینک به ارسال

شما مگه نمی گیید پوشه ی زبان رو می خواهید حفظ کنید؟ لطف کنید سئوال خودتون رو خوب بخونید و پاسختون رو هم خوب بخونید مشکل صد در صد براتون پیش می آد و احتمالا بعد از یکی دو هفته از آخرین آپدیتی که پوشه زبان مربوط می شده و شما جلوش رو بستید هکتون می کنند و ترافیک سایتتون رو سرقت می کنند ولی من قبلا این هشدار را بهتون دادم من پاسخ دیگه ای برای این تایپیک نمی دونم و خواهش می کنم تایپیک را بی دلیل ادامه ندید و اجازه بدید تایپیک های دیگه در گردش قرار بگیریند من برای کار اشتباه کدی رو در اختیار کسی نمی گذارم چون تجربه بهم می گه مشکلات بعدی پیدا خواهم کرد

لینک به ارسال

بنده سؤالات خودم رو چون خودم طرح میکنم پس قاعدتا خوب خوندم و از اون طرف چون دنبال پاسخ هستم پس پاسخهای شما رو هم حتی از سؤالات خودم بهتر میخونم .

واسه اینکه فکر نکنید الکی گفتم بعد از جستجوی دوباره ، اون سایتی که کد واسه بروزنشدن داده بود رو تونستم خداروشکر پیداش کنم و اینم لینکش : لینک

خودتون برید داخلش و در شماره ی 3 جاییکه نوشته :

3-تغییر ندادن فایل wp-content زمان بروزرسانی

میتونید ببینید که حرف من درست بوده .

حالا میشه یکی بگه از طریق دوفایل با پسوندهای po و mo ، چه جوری میشه کسی رو هک کرد ؟ آخه مگه این دو فایل به غیر از رشته های ترجمه ، چیز دیگه ای هم دارند که آقای فخار میفرمایند بعد از یکی دو هفته از آخرین آپدیتی که مربوط به پوشه ی زبان میشده هکتون میکنند ؟

و علاوه بر اینها ، چرا همون اول که تاپیک زدم هیچکس به من هشدار نداد که نباید جلوی بروزرسانی این پوشه رو گرفت ؟

مثلا آقای مهدوی فرمودند :

سلام

می تونید دستی بروزرسانی کنید

یا آقای فخار فرمودند :

و یا همین لینکی که دادم . یعنی این لینک قصد داشته کاربران وردپرس هک بشند که همچین آموزشی گذاشته در سایتش ؟

چرا از اول بحث هشدار نبوده و یکدفعه بحث هشدار پیش اومد ؟

ضمنا این پوشه ( منظورم پوشه ی languages هست ) ، همونطور که میدونید فقط در وردپرس فارسی وجود داره و در انگلیسی نیست ، پس چه جوری میشه از طریق این پوشه کسی رو هک کرد ؟

ویرایش شده توسط Y-a--s--e-R
لینک به ارسال

جلوی به روز رسانی را که نباید گرفت اما فایل mo اتفاقا با توجه به زبانش فایلیه که اگر مسیری برای دسترسی بهش از خارج هاست پیدا بشه و بشه نوشتنیش کرد (که اغلب هم نوشتنی هست) کدهایی را برای باز کردن مسیر ورود می شه توش قرار داد که باهاش به راحتی بشه سایت را هک کرد اللخصوص که دسترسی خود فایل برای خوندن و نوشتن در تمام طول پوشه wp-admin بازه که می تونه عبارات را ریپلیس کنه پس هم پورت اجرایی داره و هم دسترسی زبان برنامه اش هم php نیست که سرور بتونه بدافزارهاش رئ شناسایی کنه درسته شما برای ترجمه ازش استفاده می کنید اما هکرها اینکار را نمی کنند بگذریم از اینکه در آپدیتهای اولی تمام باگهاش بسته شده و بعید می دونم تا مدتها نیاز به بروز رسانیش باشه در ضمن شما می تونید یک کار راحت تر کنید وقتی نسخه ی جاری فارسیه نسخه جدید را لزومی نداره با وردپرس فارسی به روز کنید می تونید از همون صفحه به روز رسانی نسخه اصلی وردپرس را به روز رسانی کنید چون این دو نسخه فقط فقط فرقشون در داشتن پوشه زبان است که شما نمی خواهید به روز شود اما در مورد سئدوالاتتان : چرا از اول بحث هشدار نبوده و یکدفعه بحث هشدار پیش اومد ؟

ضمنا این پوشه ( منظورم پوشه ی languages هست ) ، همونطور که میدونید فقط در وردپرس فارسی وجود داره و در انگلیسی نیست ، پس چه جوری میشه از طریق این پوشه کسی رو هک کرد ؟ شما براتون سوء تفاهم شده که فکر کردید دیگران وظیفه دارند به شما پشتیبانی رایگان بدهند انجمن جایی است که عده ای کاربر که مثل هم هستند جمع می شوند و اطلاعاتشان را با هم تقسیم می کنند اما مراکز پشتیبانی ای که در قبال دریافت هزینه هم اینکار را می کنند وظیفه ندارند وقتی شما سئوالتان یک چیز دیگه است بیان توضیح کامل بدند و ظاهرا من هم اشتباه کردم و اینکه دوست گرامی من به شما عرض کردم تا وقتی مشکلی نباشه فایل ها تغییری نمی کنند ولی وقتی تغییری می کنند علتی توی این تغییر هست و چون اون علت که قبل از این پنهان بوده در مستندات قید می شه عده ی زیادی هکر آماده این هستند که از همون طریق به سایتهای به روز رسانی نشده نفوذ کنند حالا اگه شما بهت برخورده مشکل خودته ولی من هم از شما یاد گرفتم وقتم را بی خود هدر ندهم همین دو صفحه ای که سئوال شما وقت من رو گرفته شما رو بدهکار من باید می کرده من رو بدهکار دانش کم شما کرد ببخشید خودتون مشکلاتتون رو از هر طریقی بلدید حل کنید من اگر گماشته شما بودم کد را تقدیمتون می کردم

لینک به ارسال

از اونجایی که استارتر در ادامه‌ی تاپیک دنبال جواب سوال اصلی نبوده تاپیک بسته میشه. به هیچ عنوان تاپیکی با این عنوان مجددا باز نکنین دوست عزیز.

• امتیاز 3
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...