رفتن به مطلب

طراحی و راه اندازی لغت نامه اختصاصی

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان عزیز

من خیلی وقته که سعی دارم یک لغت نامه اختصاصی آنلاین برای واژه های محلی شهرستان خودمون راه اندازی کنم.

هر چقدر بیشتر دنبال یه سیستم محتوا بودم کمتر پیدا کردم.

می خواستم ببینم دوستان می تونن cms خاصی در این باره معرفی کنن و یا اینکه افزونه (هایی) روی وردپرس معرفی کنن که بشه همچین چیزی رو راه اندازی کرد.

من می خوام یه سری واژه رو خودم وارد کنم به صورت دستی

این قابلیت باشه که دیگران هم کلماتی رو بفرستن و بعداً تایید بشه و همچنین اگر لغتی معنیش اشتباه بود یک اصلاحیه بشه فرستاد.

خودم حدس می زنم بشه با وردپرس همچین کاری کرد (مثلاً با فرم7 برای دریافت مطالب) ولی ممنون میشم راهنمایی کنین.

لینک به ارسال

سلام

اگه از وردپرس بخواید استفاده کنید بله به سادگی میشه. هر کلمه به عنوان یه پست ارسال بشه. بخش جستجو هم به خوبی می تونه استفاده بشه. ارسال کلمات هم از طریق همون فرم تماس که خودتون گفتید امکان پذیره. پست میهمان هم می تونید استفاده کنید.

لینک به ارسال

خب بحث اینه که مثلاً چطوری کلمات مشابه رو سورت کنیم که کنار هم بیاد.چیزی مثل لغت نامه ها

یعنی از نظر الفبایی سورت بشن.

چون ممکنه خیلی از کلمات با بازه های زمانی متفاوت اضافه بشن و این یعنی اینکه کسی که روی گروه الف کلیک می کنه به ترتیب نمیاد براش

لینک به ارسال

خب بحث اینه که مثلاً چطوری کلمات مشابه رو سورت کنیم که کنار هم بیاد.چیزی مثل لغت نامه ها

یعنی از نظر الفبایی سورت بشن.

چون ممکنه خیلی از کلمات با بازه های زمانی متفاوت اضافه بشن و این یعنی اینکه کسی که روی گروه الف کلیک می کنه به ترتیب نمیاد براش

سایت فونت آنلاین رو دیدن؟فکر کنم یه چیزی تو اون مایع ها بخواین ولی کلمه باشه

قالب هایی که نقش دایرکتوری رو دارن میتونید استفاده کنید :

ببینید من لینکو براتون پ.ح کردم چون قالب پریمیوم هست(برای یک نفر هست فارسی رده گذاشته برای فروش تو راستچین)

لینک به ارسال

وقتی دسته بندی کنید خودش سورت می کنه.

شما فک کن من یه کتگوری می سازم به اسم الف

طرف روش کلیک کنه به ترتیب زمان میاره خب

---

سایت فونت آنلاین رو دیدن؟فکر کنم یه چیزی تو اون مایع ها بخواین ولی کلمه باشه

قالب هایی که نقش دایرکتوری رو دارن میتونید استفاده کنید :

ببینید من لینکو براتون پ.ح کردم چون قالب پریمیوم هست(برای یک نفر هست فارسی رده گذاشته برای فروش تو راستچین)

ممنون

چک می کنم ببینم چطوریه

لینک به ارسال

البته روش‌ها متنوع هستند - اما اگر به فکر ساخت دیکشنری متنوعی هستید روی دسته ها مانور ندید. به جاش روی تگ ها و زیمنه‌های دلخواه تمرکز کنید.

چون دیکشنری مجموعه‌ایی از حروف شناور هستند بنابراین بهتره که از تکسونومی‌های شناورتر استفاده کنید.

مثال: حسن - احسن - محسن - حسنی - حسنین - محسنین - محسنیان - اینها از نظر الفبایی با توجه به متد شما در دسته‌های متفاوتی قرار می‌گیرند در حالیکه مشابهند.

درضمن سورت برمبنای هرچیزی می‌تونه باشه؛ الفبایی، تاریخی و ...

لینک به ارسال

البته روش‌ها متنوع هستند - اما اگر به فکر ساخت دیکشنری متنوعی هستید روی دسته ها مانور ندید. به جاش روی تگ ها و زیمنه‌های دلخواه تمرکز کنید.

چون دیکشنری مجموعه‌ایی از حروف شناور هستند بنابراین بهتره که از تکسونومی‌های شناورتر استفاده کنید.

مثال: حسن - احسن - محسن - حسنی - حسنین - محسنین - محسنیان - اینها از نظر الفبایی با توجه به متد شما در دسته‌های متفاوتی قرار می‌گیرند در حالیکه مشابهند.

درضمن سورت برمبنای هرچیزی می‌تونه باشه؛ الفبایی، تاریخی و ...

ممنون

می تونین کمی توضیح بدین؟

چون خیلی از تکسونومی سر در نمیارم (دقیقش اینه که هیچی :D )

لینک به ارسال

تکسونومی (Taxonomy) یعنی تقسیم بندی یا دسته بندی. که خود وردرپس بصورت دیفالت category رو داره - البته tag و custom field هم جزیی از تکسونومی‌ها می‌تونن محسوب بشن. که البته هر کس می‌تونه taxonomy های بیشتری بنا به نیازش تولید و استفاده کنه.

به هر حال پیشنهاد من اینه که شما از وردپرس برای دیکشنری مورد نظر به عنوان نمایش دهنده استفاده کنید و نه به عنوان پردازنده. یعنی اینکه در پست‌ها، کلمات و معانی رو وارد نکنید.

لینک به ارسال

به عنوان یه نمونه به این سایت یه نگاهی بندازید.

خیلی عالیه

این سایتو من از زمانی که افتتاح شد میشناسم

نرم افزار اندرویدم زده گذاشته برای فروش تو بازار

لینک به ارسال

به عنوان یه نمونه به این سایت یه نگاهی بندازید.

خیلی عالیه

این یه برنامه نویسی جداگانست

من نمی خوام یه cms بنویسم یا بخرم

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام دوستان .

تایپک رو خوندم ولی به نتیجه خاصی نرسیدم . منم دقیقا همین مشکل رو دارم و میخوام یه لغت نامه اختصاصی درست کنم .

به نظرتون افزونه ای نیست که خیلی راحت این کار رو انجام بده واسمون ؟ :wacko:

لینک به ارسال

استفاده از پست ها و دسته بندی های وردپرس بعنوان دیکشنری به نظر نامعقول میاد ... یعنی هر کلمه یک پست ؟؟

:wacko::unsure:

به نظرم یا کلا از وردپرس استفاده نکنید و سیستمش رو بدید براتون بنویسن ... یا پلاگین مخصوص بنویسید ... یا از پلاگین های مثل پلاگین زیر استفاده کنید :

https://wordpress.org/plugins/name-directory/screenshots/

لینک به ارسال

به نظر میرسه وردپرس مناسب نیست.

چرا از اسکریپت ویکی پدیا استفاده نمی کنید؟ مجانی هست و کاملا مناسب شماست : https://www.mediawiki.org/wiki/Download

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...