رفتن به مطلب

ضرر علامت سؤال ( ؟ ) در لینک مطالب و عناوین سایت

Y-a--s--e-R

پست های پیشنهاد شده

سلام . سه تا سؤال در مورد علامت سؤال ( ؟ ) در لینک مطالب و عناوین سایت داشتم :

1- گذاشتن علامت سؤال ( ؟ ) در انتهای مطالب و عناوین سایت ضرر داره و واسه سایت ایجاد مشکل میکنه ؟

2- آیا میشه مثلا عنوان ظاهری مطالب سایت ( چیزی که کاربر میبینه ) رو با علامت سؤال گذاشت و لینک رو ویرایش کرد و علامت سؤالش رو حذف کرد ؟

مثلا یه مطلب میخوایم منتشر کنیم با عنوان : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " در اینصورت آیا میشه عنوان ظاهری با علامت سؤال باشه و فقط لینکی که ایجاد میشه رو ویرایش و بدون علامت سؤال کنیم ؟ یعنی لینک به این صورت بشه : " آیا وردپرس را میشناسید " و عنوان ظاهری مطلب به اینصورت : " آیا وردپرس را میشناسید ؟ " ====> در اینصورت آیا واسه سایت مشکلی ایجاد نمیشه ؟

3- برخی از سایتها در فایل Robots.txt سایتشون ، علامت سؤال رو Disallow کردن به شکل زیر :

Disallow: /*?*
Disallow: /*?

میخواستم بدونم این کار واسه چیه و چه سودی داره ؟

با تشکر .

لینک به ارسال

معمولا اینکار رو نمیکنن ولی دلیلی براش نمیشه آورد مثل استفاده از www در دامنه میمونه نمیشه گفت :huh: نمیدونم والا :wacko:

لینک به ارسال

هیچ اشکالی نداره در عنوان و می توانید استفاده نمایید

و بهتر هست در آدرس نباشه اگر شد هم مشکل خاص ایجاد نمی کنه

لینک به ارسال

هیچ اشکالی نداره در عنوان و می توانید استفاده نمایید

و بهتر هست در آدرس نباشه اگر شد هم مشکل خاص ایجاد نمی کنه

با توضیحات بالا ، به دو سؤال ابتدای تاپیک پاسخ داده شد و بسیار ممنون .

فقط اگه میشه سؤال سوم رو هم پاسخ بدید .

یعنی سؤال زیر :

3- برخی از سایتها در فایل Robots.txt سایتشون ، علامت سؤال رو Disallow کردن به شکل زیر :

میخواستم بدونم این کار واسه چیه و چه سودی داره ؟

باز هم تشکر .

لینک به ارسال

دوست گرامی این کد در robots.txt قرار میگیره و دلیل منع کردن جستجو ربات ها هست . / اولش به معنی پوشه هایی که در هاست شما وجود داره و * بعدی به معنی هر نوع فایلی با هر پسوندی رو نبینه .

مطالعه فرمایید : http://www.robotstxt.../robotstxt.html

ویرایش شده توسط macro
لینک به ارسال

اگر می خواهید کارکتری در عنوان مطلب باشه و در نشانی مطلب نباشه در صفحه ی ویرایش و ارسال مطالب از گوشه ی سمت راست بالای صفحه روی تنظیمات بزنید و گزینه نامک را تیکدار کنید بعد در فیلدی که زیر ویرایشگر برای نامک ایجاد می شه نامی که می خواهید در نشانی دیده شود را تایپ کنید در این نام بجای فاصله (اسپیس) باید از لاین استفاده کنید

لینک به ارسال

دوست گرامی این کد در robots.txt قرار میگیره و دلیل منع کردن جستجو ربات ها هست . / اولش به معنی پوشه هایی که در هاست شما وجود داره و * بعدی به معنی هر نوع فایلی با هر پسوندی رو نبینه .

مطالعه فرمایید : http://www.robotstxt.../robotstxt.html

خوب اینو میدونم که این کدها در Robots.txt هست . منظورم این بود الان کد زیر که در Robots.txt برخی از سایتها هست چه کاری انجام میده ؟ یا به عبارت دیگه معنی این کد چیه ؟

یعنی میگه علامت سؤال ( ؟ ) از دید موتورهای جستجو نادیده گرفته بشه ؟

به عنوان مثال اگه در Robots.txt کد زیر گذاشته بشه :

Disallow: /wp-admin/

یعنی پوشه ی Wp-admin از دیده موتورهای جستجو نادیده گرفته بشه و دنبال نشه .

اگه میشه یه توضیح کاملی بگید که اصلا بدونم این تکه کدی که در برخی از robots.txt ها هست به چه درد میخوره و معنیش چیه ؟

اگر می خواهید کارکتری در عنوان مطلب باشه و در نشانی مطلب نباشه در صفحه ی ویرایش و ارسال مطالب از گوشه ی سمت راست بالای صفحه روی تنظیمات بزنید و گزینه نامک را تیکدار کنید بعد در فیلدی که زیر ویرایشگر برای نامک ایجاد می شه نامی که می خواهید در نشانی دیده شود را تایپ کنید در این نام بجای فاصله (اسپیس) باید از لاین استفاده کنید

این چیزی که شما گفتید رو البته خود وردپرس موقع انتشار مطلب در زیر فیلد عنوان به صورت خودکار ایجاد میکنه و میشه از اونجا هم پیوند رو ویرایش کرد .

یعنی شما هم تأیید میکنید که علامت سؤال اگه در عنوان ظاهری مطلب باشه مشکلی نداره و اگه در لینک یا آدرس مطلب نباشه بهتره ؟

لینک به ارسال

من چیزی رو تایید کردم؟

علامت سئوالی که جزو عنوان مطلب باشه هیچ تاثیری در سئو نداره

اون علامت سئوال که یک زمانی مضر بود علامت سئوال پیوند دیفالت وردپرسه که مفهومش مجازی بودن صفحاته ولی مشکلش در به روز رسانی های یکسال و نیم گذشته ی گوگل برطرف شد

لینک به ارسال

خوب اینو میدونم که این کدها در Robots.txt هست . منظورم این بود الان کد زیر که در Robots.txt برخی از سایتها هست چه کاری انجام میده ؟ یا به عبارت دیگه معنی این کد چیه ؟

یعنی میگه علامت سؤال ( ؟ ) از دید موتورهای جستجو نادیده گرفته بشه ؟

به عنوان مثال اگه در Robots.txt کد زیر گذاشته بشه :

Disallow: /wp-admin/

یعنی پوشه ی Wp-admin از دیده موتورهای جستجو نادیده گرفته بشه و دنبال نشه .

اگه میشه یه توضیح کاملی بگید که اصلا بدونم این تکه کدی که در برخی از robots.txt ها هست به چه درد میخوره و معنیش چیه ؟

عزیزم برات کامل توضیح میدم دیگه سوالی پیش نیاد

کد :

User-agent: Google
Disallow:

user-agent نوع ربات رو مشخص میکنه ! اگه جلوی user-agent ستاره(*) باشه معنیش این هست هر رباتی حق این دستور و داره(دستور پایین)!

disallow: اگه جلوش خالی باشه یعنی اون رباتی که بالا ذکر شد میتونی تمام سایت رو ببینه ! چون ما تو robot.txt چیزی به اسم allow نداریم این دقیقا همون مفهوم رو با ربات میرسونه! ولی اگه جلوی

Disallow: /

این کد باشه یعنی معنی برعکس! ربات هیچ نقطه ای از سایت رو اجازه نداره ببینه!

تا اینجاشو میدونم بلد بودی گفتم تا برسیم سر اصل موضوع !

User-agent: *

به فرض مثال زیاد این کد رو تو robots.txt های وردپرس دیدی معنیش به این صورت هست :

User-agent: * تمام ربات هایی که سایت من رو می ببنن موظف هستند که !!!!

Disallow: /*? : هیچ کدوم دسترسی به آدرسی که توش علامت سوال داره ندارن! حالا اون ستاره(*)قبلش یعنی فایلی که بعدش علامت سوال داره مثل یه فایلی به اسم sdsd?

حالا یه نکته ی دیگه به شما میگم در مورد این نوع بلاک کردن ربات ها از فایل ها .. این روش بالا که به شکل *? یا *?* بود تمام پسوند هارو در بر میگیره!

اگه خواستید یه فایل با یک پسوند خاص رو بلاک کنید (اینو شما ندیدید در فایل روبوت ولی اگه دیدی سوال پیش نیاد)

User-agent: Googlebot
Disallow: /*.asp$

به گوگل بات میگه تمامی فایل ها با پسوند .asp رو بلاک کن .. حالا میخواد فایله shayan.asp باشه یا home.asp !

در مجموع همون جوری که در پوشه ها میتونید یک پوشه رو با نام ذکر اسم پوشه Disallow: /you

بلاک کنید ..

می تونید به صورت کلی همه ی پوشه ها رو بلاک کنید Disallow: /

در فایل ها هم همچین موضوعی صدق میکنه! میتونید همه ی فایل هارو بلاک کنید از دید ربات ها یا یک فایل با پسوند منحصر به فردی رو بلاک کنید

ویرایش شده توسط macro
لینک به ارسال

من چیزی رو تایید کردم؟

علامت سئوالی که جزو عنوان مطلب باشه هیچ تاثیری در سئو نداره

اون علامت سئوال که یک زمانی مضر بود علامت سئوال پیوند دیفالت وردپرسه که مفهومش مجازی بودن صفحاته ولی مشکلش در به روز رسانی های یکسال و نیم گذشته ی گوگل برطرف شد

منظور از علامت سؤال پیوند دیفالت چیه ؟ یعنی اگه آدرس مطالب سایت دارای علامت سؤال ( ؟ ) باشه هیچ ایرادی نداره و سایت رو دچار مشکل نمیکنه ؟ آخه بعضیا گفته بودن که اگه علامت سؤال داشته باشی دقیقا مثل Ctrl+F5 عمل میکنه و باعث میشه کش و ... عمل نکنن و صفحات از ابتدا لود شن که ممکنه برای سئو خوب نباشه .

User-agent: *

به فرض مثال زیاد این کد رو تو robots.txt های وردپرس دیدی معنیش به این صورت هست :

User-agent: * تمام ربات هایی که سایت من رو می ببنن موظف هستند که !!!!

Disallow: /*? : هیچ کدوم دسترسی به آدرسی که توش علامت سوال داره ندارن! حالا اون ستاره(*)قبلش یعنی فایلی که بعدش علامت سوال داره مثل یه فایلی به اسم sdsd?

پس دلیل گذاشتن دستور زیر در Robots.txt

برای علامت سؤال انتهای فایلهاست نه علامت سؤال انتهای آدرس مطالب . درسته ؟

لینک به ارسال

من پاسخگوی چیزهایی که بعضی ها گفته بودند نیستم

علامت سئوالی که در پیوند وجود داره با علامت سئوالی که در نامک نوشته زمین تا آسمون فرق دارند کارکترهای نامک انکد می شند و با معادل های ایزو خونده می شند یعنی علامت سئوال دیگه علامت سئوال نمی مونه

علامت سئوال در نشانی چیزی است شبیه

http://site.com/?p=124

که مفهومش می شه پیوند پایدار مطلب با آیدی شماره 124 این 124 با متد GET به صفحه ارسال می شه و صفحه با اون ساخته می شه یعنی به صورت فیزیکی صفحه 124 در هیچ جای هاست شما وجود نداره و این در قدیم برای سایت مضر بود ولی الان دیگه نیست

لطف کنید پاسخ ها را دوباره به عنوان سئوال تکرار نکنید و صحت و سقم مطالبی را که دیگران گفته اند را مستقیما از خودشان پیگیری کنید

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

بسیار عذر خواهی می کنم یه مدت نبودم و پاسخ این دوستمون به تعویق افتاد .

استاد عزیز جسارتا من متوجه منظور شما نشدم ولی تمام مبنای نوشته من سایت http://www.robotstxt.org/robotstxt.html بود اگه نقصی در فهم من از ترجمه متون هست امیدوارم منو ببخشید !

و اما دوست عزیز یاسر شاید من منظورمو درست نرسوندم و شایدم شما چیزی فراتر از نوشته های من مدنظرت هست .. برو دنبالش پیدا کن ! ماهیگیری و یادبگیر ولی انتظار نداشته باش کسی برات ماهی بگیره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...