6 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

کار اصلی سایت من با دیتابیس هست ، یعنی تقریبا هر دقیقه یه query به دیتابیس ارسال میشه.

به جزء query هایی که مطالب جدید رو fetch میکنند ، تقریبا میشه گفت بقیه query ها فقط برای چک کردن هستند.

خب تعداد زیاد query ها به دیتابیس ، باعث فشار به سرور میشود.

حالا سوال من این هست که :

1 - از کش دیتابیس استفاده کنم یا نه ؟

2 - تاثیری داره یا مشکل برام درست میکنه ؟

3 - همه query ها رو کش کنم یا فقط بعضی از query ها ؟

4 - اگر میتونه مفید باشه ، شما چه اسکریپت php برای این کار پیشنهاد میدید ؟

پیشاپیش ممنون

ویرایش شده در توسط Ghasem Paran
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر دقیقه 1 کوئری فشار زیادی به سرور وارد نمیکنه

بهینه کردن کوئریها هم تاثیر زیادی داره و از فشاری که به سرور وارد میشه کم میکنه

1 - از کش دیتابیس استفاده کنم یا نه ؟

استفاده ازش خوبه

2 - تاثیری داره یا مشکل برام درست میکنه ؟

تاثیر داره

3 - همه query ها رو کش کنم یا فقط بعضی از query ها ؟

اونهایی که معمولا ثابت هستن و تغییری نمیکنند

4 - اگر میتونه مفید باشه ، شما چه اسکریپت php برای این کار پیشنهاد میدید ؟ پیشاپیش ممنون

phpfastcache اسکریپت خوبی هست

البته همه اینها به این بستگی داره که کدوم کوئری ها نتیجشون متغییره و کدومها ثابته

طبعا کوئری هایی که نتیجه ثابتی ندارن نباید کش بشن و هر چه تعداد کوئری های ثابت بیشتر باشه کش شدنشون تو سرعت تاثیر بیشتری میزاره

https://ellislab.com/codeigniter/user-guide/database/caching.html

https://github.com/khoaofgod/phpfastcache

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر دقیقه 1 کوئری فشار زیادی به سرور وارد نمیکنه

ببخشید ، هر 1 ثانیه

اونهایی که معمولا ثابت هستن و تغییری نمیکنند

البته همه اینها به این بستگی داره که کدوم کوئری ها نتیجشون متغییره و کدومها ثابته

طبعا کوئری هایی که نتیجه ثابتی ندارن نباید کش بشن و هر چه تعداد کوئری های ثابت بیشتر باشه کش شدنشون تو سرعت تاثیر بیشتری میزاره

میشه بیشتر توضیح بدید ؟

phpfastcache اسکریپت خوبی هست

آموزش خوبی برای استفاده از اون سراغ دارید ؟

آموزشهای سایت خودش پیچیده بود

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینین مثلا شما چند تنظیم دارید که معمولا ثابتن

مثلا نوع نمایش تاریخ و ساعت

خب برای به دست اوردن اینها نیازی به ارتباط با دیتابیس نیست

میتونین انها رو کش کنید

(در ضمن اگه حجم اطلاعات زیاد باشه سلکت زدن به دیتابیس سرعت بیشتری نسبت به کش کردن و خواندن از فایل داره)

(حدث میزنم پشتیبانی سرور شما ضعیف هست)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

ببینین مثلا شما چند تنظیم دارید که معمولا ثابتن

مثلا نوع نمایش تاریخ و ساعت

خب برای به دست اوردن اینها نیازی به ارتباط با دیتابیس نیست

میتونین انها رو کش کنید

(در ضمن اگه حجم اطلاعات زیاد باشه سلکت زدن به دیتابیس سرعت بیشتری نسبت به کش کردن و خواندن از فایل داره)

(حدث میزنم پشتیبانی سرور شما ضعیف هست)

کامل متوجه نشدم ، اما ممنون

من میخوام تعداد درخواست ها به دیتابس رو کمتر کنم.

مثلا تو صفحه اول ، 6 تا query بارها اجرا میشن و از طریق ajax ، مطالب جدید اضاف میشه.

ویرایش شده در توسط Ghasem Paran
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب میتونین این 1 ثانیه رو به 10 ثانیه تغییر بدین و کدهای ajax رو طوری تنظیم کنید که وقتی اسکرول به انتهای صفحه رسید این عملیات انجام بشه

اینجوری سربار کمتری ایجاد میکنه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط رضا مهدیار
      سلام دوستان
      گروه ما برای بخش سایت و مدیریت رسانه های اجتماعی با یک فرد با انگیزه تمایل همکاری داره، رسانه ما در زمینه فینتک و اقتصاد هستش ممنون میشم از دوستان اگر  خودتون تمایل دارید یا کسی رو میشناسید معرفی کنید ممنونم
    • توسط marketdl.com@gmail.com
      با سلام. وقت همگی بخیر
      بنده یه قالب فروشگاهی رو طراحی کردم. الان بخش سبد خرید ، عضویت و لاگین و کدتخفیف مشکل داره
      بخش سبد خرید : وقتی کاربر لاگین باشه سبد خرید به درستی کار میکنه، اما وقتی لاگین نباشه نمیتونه 2 تا محصول به سبد اضافه کنه. آدرس سایت هم androidsrc.ir هستش. خودتون تست کنید.
      بخش عضویت و لاگین : بخش عضویت درسته و اطلاعات کاربر پس از عضویت داخل دیتابیس ذخیره میشه، اما توی بخش کاربران وردپرس نمیاد. لاگین هم اصلا کار نمیکنه
      بخش کدتخفیف هم اصلا کار نمیکنه

درضمن سایت بنده قبلا قالبش یه چیز دیگه بود و وردپرس نسخه پایین روش نصب بود، به خاطر اینکه نمی شد وردپرس رو آپدیت کنم، مجبور شدن قالب جدید طراحی کنم تا با وردپرس و ووکامرس جدید همخونی داشته باشه. یه سری اطلاعات از قبل مصل محصول و پست و کاربر وجود داشته. و الان این مشکلات به وجود اومده
      هر کسی میتونه مشکل رفع کنه بنده هزینش رو پرداخت میکنم
    • توسط yaali
      سلام
      کد یا فانکشنی وجود داره که هر چی فایل js و Css که کاربر از آخرین بازدیدش روی دیوایسش کش شده رو پاک کنه و مجددا لود کنه؟

• توسط masoudmosleh267
      سلام دوستان. من یه سایتی رو از بکاپ گرفتم و از یه هاست و دامنه به یه هاست و دامنه جدید انتقال دادم. حالا چه سایت رو که باز میکنم چه وارد پیشخوان وردپرس میشم یه ارور میاد یکی از خطلی functions.php قالب رو نشون میده.
      Parse error: syntax error, unexpected 'class' (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or '{' or '$' in /public_html/wp-content/themes/khadamator/functions.php on line 1132
      مشکل چیه؟
    • توسط Monica
      سلام
       یک سایت خبری که روزانه صد پست میزنه خب بعد از مدتی تعداد پست ها بسیار بالا میره.
      میشه کاری کرد که بعد از مثلا 20 هزار پست یک جدول جدید در دیتابیس ایجاد بشه؟