رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

متاسفانه آموزش کاملی در این مورد وجود نداره(در وب فارسی)

میخواستم ببپرسم که کسی تا الان این کار رو کرده؟

ببنید من دو تا وبسایت دارم.یکیشون حدود 15000مطلب داره(که 10 هزارتاش با RSS خوان وارد شدند و نمیخوام انتقال پیدا کنن) و دیگری نو پا هست ولی خوش نام.

تا جایی که در نسخه های انگلیسی مطالعه کردم میبایست:

1-بکاپ بگیرم

2-از وبسایت اول از قسمت برون ریزی،پرونده برون ریزی شده رو بگیرم.

3-پرونده رو درون ریزی کنم در وبلاگ جدید

خوب تا این جای کار،کار واقعا مبهم هست.سیستم چجوری متوجه میشه که کدوم دسته با کدوم ادغام بشه؟یا کدوم دسته رو میخوام در انتقال جدید،حذف کنم؟

خیلی از سایتها میگفتن که الزامی و اجباری هست که از افزونه wordpress importer هم باید استفاده کنم.خوب هیچ اسکرین شاتی از نحوه کارکرد این افزونه نبود.کاربرانی که در مخزن افزونه،امتیاز دادند،امتیاز 5 ستاره اش با 1 ستاره اش تقریبا برابر بود (حدود 145 تا!)

و در نهایت چجوری میشه به گوگل فهموند که سایت تغییر ادرس داده و بازدید رو از بین نبره(حدود 300 بازدید در روز داره)

دست آخر فقط سایت قدیمی رو از روی هاست پاک کنم ؟{یعنی هیچ چیز رو در نظر نگیرم؟)

ممنون و یاعلی

لینک به ارسال

چندتا راه دارید.

اگه وب سایت جدیدتون روی هاست دیگه ای هست از ادمین سرور بخواهید سرورتون رو بک آپش رو انتقال بدن . این راه راحت ترین راه هست .

اما راه دوم که به صورت دستی هست و شاید زمان بر!

ابتدا وارد سی پنل / دایرکت ادمینتون شید و قسمت phpmyadmin یه import از دیتابیستون بگیرید .

بعد وارد هاست مقصدی که دامین خوش نامتون توش هست بشید و Export کنید .

حالا وقتی داده هاتون Export شدن سمت چپتون لیستی باز میشه که لیست جداولتون هست .. از اونجا دنبال wp_option بگردید, بعد خط نخست مقدار siteurl: هرچی هست "آدرس سایت بدنامتون هست" رو به آدرس دامین خوش نامتون(جدید) تغییر بدید ..

بعد بیاید پایین برید صفحه ی بعدی مجددا مقدار فیلد home رو که باز مثل قبل آدرس سایت قبلیتون هست رو به آدرس سایت جدیدتون تغییر بدید !

نکته از wp-content بک آپ حتما بگیرید و کامل پوشه ی wp-content رو بیاید روی هاست جدید آپلود کنید ..

فکر نمیکنم مشکل دیگه ای باشه در این روش !

اما در مورد گوگل که سئوتون نیاد پایین ]چندین افزونه هست که این کارو براتون انجام میده .

ولی ابتدا روی دامین جدیدتون یک فایل .Htaccess بسازید و این کد رو درونش قرار بدید

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301

به جای olddomain آدرس دامنه قدیمتون رو بدید و به جای newdomian آدرس دامین جدید

پس از این که مراحل فوق را انجام دادید٬ حالا نوبت انتقال(Redirect) دامنه است.

ابتدا کد Redirect 301 را به فایل Htaccess سایت خود اضافه کنید. دقت کنید که دامنه‌های جدید و قدیمی سایت خود را جایگزین پارامترهای کد زیر کنید و سپس آن را در فایل Htaccess قرار دهید.

Options +FollowSymlinks

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]

• نکته: تو بخش تنظیمات عمومی آدرس دامنه جدیدتان را وارد کنید.

بعد به پنل وبمسترتولز بروید و دامنه قدیمی خود را انتخاب کنید. در صفحه باز شده٬ بر روی علامت چرخ‌دنده سمت راست کلیک کنید. سپس change of address را انتخاب کن. در صفحه فوق٬ دامنه جدید خود را انتخاب کنید و بر روی Submit کلیک کنید. فرایند تغییر آدرس و شروع ایندکس شدن صفحات سایت شما با آدرس جدید بسته به authority و بک‌لینک‌ های سایت شما دارد که می‌تواند از حدود چندین ساعت تا چندین روز طول بکشد.

در آخر هم افزونه ی http://wordpress.org...h-and-replace/

دانلود بفرمایید که کل صفحات باقی مونده رو ردیف کنن.. وسلام

متاسفانه آموزش کاملی در این مورد وجود نداره(در وب فارسی)

داره شما خوب جستجو نکردید

لینک به ارسال

سپاس از پاسختون

یک سوال اینجا برای من پیش میاد.

در این صورت(استفاده از راه زمانبر-که تنها راه چاره من هست)در سایت دوم من چندین پست (حدود 200 پست اختصاصی)دارم.همچنین کتگوری ها کاملا متفاوت اند.و طبعا بعضی از کتگوری ها رو هم نمیخوام انتقال بدم!

ایا روشی که فرمودید سبب کنترل این وضعیت میشه؟

لینک به ارسال

پیشنهاد من این هست از وردپرستون(سایت اول) به صورت کامل یه به صورت جز جزیی یعنی (دسته بندی , نوشته ) ها هر چیزی که مد نظرتون هست یک Export یا بیرون ریزی بگیرید! بعد برید سراغ سایت دوم اما در مورد دسته بندی یا کتگوری های شما .. ببینید دوست من کار سختی نیست! اگه براتون سئو سایت دومی مهم هست! شما برید به قسمت تنظیمات > خواندن > تیک من نمی خواهم موتورهای جستجو سایت منو ببینند و بزنید. بعد از سایت اولی هرچیزی رو EXPORT گرفتید IMPORT کنید! منتها این درون ریزی و بیرون ریزی توی خود وردپرس اتفاق میوفته نه در phpmyadmin !

بعد که دسته ها به سایت دومتون انتقال پیدا کرد .. دسته هایی که نمیخواید رو حذف کنید ! همین

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

با سلام،

من تاپیک را خواندم ولی مسئله ای که برای من وجود دارد متفاوت است.

من یک سایت با سئوی خوب دارم و مشتریان و مقالات بسیار .

یک قالب هم در لوکال هاست طراحی شده است که به خاطر ویژه بودن قالب sql و همچنین فقط با همان وردپرس نصبی در لوکال هاست کار می کند.

پیشوند دیتابیس وردپرس لوکال WP می باشد در حالیکه پیشوند دیتابیس سایت اصلی qwe می باشد.

من می خواهم sql وردپدس لوکال هاست همراه با کل فایل های آن را به سایت اصلی ام در اینترنت منتقل کنم در حالیکه پیشوند دیتابیس هر دو متفاوت است؟

چظور می توانم این کار را انجام دهم.

باتشکر از شما

لینک به ارسال

به نظر من اگر مطالب سایتی که مطلب کم داره رو دستی وارد کنید خیلی بهتره

خیلی مشکلات هستن که بعد از اینکه سایت رو انتقال میدین تازه نمایان میشن

در کل پیشنهادم اینه که بی خیال انتقال داینامیک بشین ، مگر اینکه یک شخص یا شرکت معتبر با گارانتی براتون انجام بده

لینک به ارسال

مشکل اصلی بنده قالب یا theme هست که روی لوکال هاستم قرار دارد من می خواهم آن را به سایت اصلی ام روی اینترنت منتقل کنم که برای انتقال این قالب باید sql و فایل های اصلی وردپرس را از لوکال هاست به هاست اصلی اینترنتی انتقال بدم.

لطفا راهنمائی بفرمائید

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...
در در 8/8/2014 at 01:55، macro گفته است :

پیشنهاد من این هست از وردپرستون(سایت اول) به صورت کامل یه به صورت جز جزیی یعنی (دسته بندی , نوشته ) ها هر چیزی که مد نظرتون هست یک Export یا بیرون ریزی بگیرید! بعد برید سراغ سایت دوم اما در مورد دسته بندی یا کتگوری های شما .. ببینید دوست من کار سختی نیست! اگه براتون سئو سایت دومی مهم هست! شما برید به قسمت تنظیمات > خواندن > تیک من نمی خواهم موتورهای جستجو سایت منو ببینند و بزنید. بعد از سایت اولی هرچیزی رو EXPORT گرفتید IMPORT کنید! منتها این درون ریزی و بیرون ریزی توی خود وردپرس اتفاق میوفته نه در phpmyadmin !

بعد که دسته ها به سایت دومتون انتقال پیدا کرد .. دسته هایی که نمیخواید رو حذف کنید ! همین

ببخشید تاپیک قدیمی بالا میارم.

منم یه چنین مشکلی دارم. میخوام سایت دومم رو با سایت اول ادغام کنم .(در حال حاضر، ادرس سایت اول mydomain.ir و ادرس سایت دوم mydomain.ir/dl هست) حالا از سایت دو یه برون ریزی بگیرم. بعد بیام تو سایت اول درون ریزی کنم.

حالا سوالم اینه ایندکس های سایت دومم تو گوگل از بین نمیره وقتی دورن ریزی میشه به سایت اول؟

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، mohammad.983 گفته است :

حالا سوالم اینه ایندکس های سایت دومم تو گوگل از بین نمیره وقتی دورن ریزی میشه به سایت اول؟

باید کلیه ادرس های قبلی رو به ادرس های جدید ریدایرکت 301 کنید . میتونید از کدهای htaccess برای ریدایرکت استفاده کنید

دقت کنید باید شیوه پیوند یکتای دو تا سایت یکی باشه تا مشکلی برای انتفال پست ها نداشته باشید .

لینک به ارسال
در 37 دقیقه قبل، مهندس فا گفته است :

باید کلیه ادرس های قبلی رو به ادرس های جدید ریدایرکت 301 کنید . میتونید از کدهای htaccess برای ریدایرکت استفاده کنید

دقت کنید باید شیوه پیوند یکتای دو تا سایت یکی باشه تا مشکلی برای انتفال پست ها نداشته باشید .

یکتا ها یکی هست. انجنیکس هم هستم. کد ریدایرکت 301 در انجنیکس میشه چی؟ و مطمئنا رتبه م رو توی گوگل از دست نخواهم داد؟

میشه بیشتر توضیح بدید که ری دایرکت رو چطور باید انجام بدم؟

و سوال دیگه اینکه باید واسه تک تک لینک ها اینکارو کنم یا یه کد میزنم و همه رو منتقل میکنه؟

اخه پست های سایت دو زیاده و کد دادن دستی برای هر یک خیلی پیچیده میشه!

ویرایش شده توسط mohammad.983
لینک به ارسال

برای انجین ایکس نمیدونم . شاید نیاز باشه با مدیر هاست برای کد ریدایرکتش صحبت کنید . کد های htaccess همه جا موجوده 

مسلما کاهش محسوسی رو در ورودی گوگل دارید ولی به مرور ایندکس های جدید جایزگین مطالب و لینک های قدیمی میشه .

کد htacess ریدایرکت کلی میکنه و تمامی ادرس های قبلی رو به ادرس جدید ریدایرکت میکنه

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، مهندس فا گفته است :

برای انجین ایکس نمیدونم . شاید نیاز باشه با مدیر هاست برای کد ریدایرکتش صحبت کنید . کد های htaccess همه جا موجوده 

مسلما کاهش محسوسی رو در ورودی گوگل دارید ولی به مرور ایندکس های جدید جایزگین مطالب و لینک های قدیمی میشه .

کد htacess ریدایرکت کلی میکنه و تمامی ادرس های قبلی رو به ادرس جدید ریدایرکت میکنه

من میخوام اینطوری بشه که مثلا

mydomain.com/dl/post1

ریدایرکت بشه به

mydomain.com/post1

و این اتفاق برای مابقی پست ها هم بیوفته. حالا این کد htacess، جواب این کار رو میده(حالا اگه معادل انجنیکسش رو پیدا کنم)؟

یا کلا اینطوری میشه که همه post1، mydomain.com/dl/post2 و...

ریدایرکت میشه به 

mydomain.com

لینک به ارسال

خیر  همون موردی که مد نظر شماست اتفاق میفته یعنی

نقل قول

mydomain.com/dl/post1

ریدایرکت بشه به

mydomain.com/post1

از طریق افزونه search & replace هم میتونید کلیه ادرس های موجود در دیتابیس قدیم رو به ادرس های جدید تغییر بدید . کافیه mydomain.com/dl رو سرچ کنید و با  mydomain.com ریپلیس کنید . اینطوری نیاز به کد haccess هم نیست . قبل از هر کاری از دیتابیس بکاپ بگیرید

ویرایش شده توسط مهندس فا
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...