• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
alireza1375

تصمیم جدید گوگل؛ هر چه امن‌تر بالاتر

3 پست در این موضوع قرار دارد

فکر کردم این موضوع در قسمت آموزش جای ندارد برای همین اینجا زدم. مدیران هر جور صلاح می دانند

تصمیم جدید گوگل؛ هر چه امن‌تر بالاتر

Google_Secure.jpg

گوگل تصمیم گرفته امنیت وب‌سایت‎ها و اهمیتی که به اقدامات حفاظتی در برابر هکرها می‌دهند را مبنای اولویت‌بندی نمایش وب‎سایت‎ها در نتایج جستجوی خود قرار دهد.

شرکت گوگل روز پنجشنبه در یک پست که در وبلاگ رسمی این شرکت منتشر شده، اعلام کرده است وب‌سایت‌های دارای رمزگذاری داده‌ها در نتایج جستجوی گوگل در جایگاه بالاتری نمایش داده می‌شوند. وب‌سایت‌ها دارای https در آدرس بار URL آن‌ها، اکنون ٥٦ درصد کل وب‌سایت‌های موجود در فضای آن‌لاین را شامل می‌شوند.

این حرکت شرکت گوگل به عنوان بزرگ‌ترین موتور جستجو در جهان آن‌لاین و مهم‌ترین ابزار موجود برای یافتن وب‌سایت‌ها و سرویس‌های مختلف، قاعدتا سرویس‌ها و شرکت‌های بیشتری به رمزگذاری وب‌سایت‌هایشان ترغیب و بلکه مجبور می‌شوند. البته برقراری و حفظ لایه‌های امنیتی برای وب‌سایت‌ها هم زمان‌بر است و هم به منابع مالی نیاز دارد لذا برخی سازمان‌ها آنرا از دستور کار سرویس آن‌لاین خود خارج کرده‌اند.

گوگل می‌گوید هدف نهایی این اقدامات، اطمینان یافتن از دسترسی ایمن همه کاربران موتور جستجوی گوگل، جی‌میل و گوگل درایو به نتایج و ارتباطات ایمن است.

به گزارش مشبل، در پست گوگل در این باره آمده است که این اقدام در تشویق وب‌سایت‌ها مختلف به افزودن لایه‌های امنیتی به سرویس‌هایشان موثر بوده است و تعداد وب‌سایت‌های دارای HTTP یا https رو به افزایش است. گوگل اضافه می‌کند که در چند ماه گذشته این سیستم را به صورت آزمایشی به کار برده است و امنیت وب‌سایت را به عنوان یک فاکتور در نمایش نتایج جستجوی کاربران لحاظ کرده است و نتایج خوبی گرفته است و اکنون گوگل آماده است از https به عنوان راهنمای رتبه‌بندی نتایج خود استفاده کند.

البته گوگل تاکید می‌کند هنوز محتوای با کیفیت یک وب‌سایت در رتبه بندی آن موثرتر از وجود s در آدرس بار آن است چرا که باید فرصت لازم به شرکت‌ها و سرویس‌های مختلف داده شود تا وب‌سایت خود را ایمن کنند و از http به https سوئیچ کنند. اما گوگل یادآوری می‌کند با گذشت زمان، این سیاست ممکن است تغییر داده شود چون در نهایت باید امنیت به مساله صاحبان وب‌سایت‌ها بدل شود و با رمزگذاری همه سرویس‌ها، خدمات ایمن‌تری به کاربران خود ارائه دهند.

این حرکت جدید گوگل بخشی از یک برنامه بزرگ‌تر گوگل برای ایمن‌تر کردن فضای وب به طور کلی است. گوگل در ماه ژوئیه یک تیم هکری را استخدام کرد تا روی پروژه‌ای به نام پروژه صفر کار کند که هدف آن شناسایی حملات پیش از انجام آن است.

منبع : خودنویس

9

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

لطفا هنگام گذاشتن مقاله منبع رو حتما ذکر کنید من میدونم برای پست اختصاصی زدن چقد باید زحمت کشیده بشه :


https://tech.khodnevis.org/article/59406

6

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

تو متنشون منبع رو نوشتن

2

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری