alireza1375

حمایت از ثبت دامنه .pars و .persian gulf

5 پست در این موضوع قرار دارد

qwgkd3mgd3vv4g7v4wu2.jpg

ثبت این پسوندها در اینترنت به مفهوم ایجاد هزاران وب سایت جدید با این پسوندها و متعاقب آن گسترش این اسامی در اینترنت خواهد بود. هر وب سایتی که تحت یکی از این پسوندها ایجاد شود هزاران بیننده خواهد داشت و این افراد کسانی خواهند بود که به صورت روزمره با این نام‌ها سر و کار خواهند داشت.

کاربران اینترنتی ایرانی با دیدن این اسامی به عنوان پسوند پایگاههای اینترنت به ملیت و تاریخ پرشکوه خود افتخار می‌نمایند و کاربران خارجی نیز شاهد علاقه وافر ایرانیان به این اسامی خواهند بود که خود گواهی بر زنده بودن نام‌های خلیج همیشگی فارس و پارس می‌باشد.

آنچه حایز اهمیت است، چالش‌هایی است که این درخواست‌ها از سوی سایر کشورها با آن روبرو خواهند بود که حمایت گسترده تمامی کاربران اینترنتی ایرانی را می‌طلبد. پسوند اینترنتی PersianGulf. به دلیل مناقشات موجود که اتفاقاً این روزها بالاتر نیز گرفته است، احتمالاً با اعتراض شدید کشورهای حاشیه خلیج فارس مواجه خواهد گردید.

اما در مورد دات پارس (PARS.) موضوع به قرار دیگری است:

یکی از قواعد آیکن برای پذیرش پسوندهای جدید اینترنتی عدم تشابه آن‌ها با یکدیگر در حدی که منجر به سردرگمی کاربران اینترنتی گردد است و متأسفانه این شباهت در مورد عبارت پارس با عبارت پاریس(Paris. که ثبت آن توسط شورای شهر پاریس در حال پیگیری است) باعث گردیده که منتظر مناقشه‌ای قریب‌الوقوع میان این دو درخواست باشیم که در شرایط عادی تنها یکی از آن‌ها حق حضور در اینترنت را خواهد یافت. یکی از ملاک‌های آیکن برای انتخاب یک پسوند از میان دو پسوند پارس و پاریس، میزان حمایت اعلام شده از سوی جامعه ایست که آن پسوند برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. بنابراین همکاری هموطنان در رای دادن به عبارات پارس و خلیج فارس در این میان نقش اساسی بازی می کند.

به همین منظور از یک سیستم رای گیری اینترنتی استفاده شده است که ایرانیان می توانند از طریق لینک زیربه آن وارد شده و با ورود نام و ایمیل خود آنرا امضا نمایند.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه هر دو پسوند پارس و خلیج فارس به عنوان نمادی از شکوه و جلال تاریخ کهن ایران زمین و مردمان سرزمین پارس محسوب می‌گردند، حمایت این مردم نیز برای دست یابی به این هدف الزامی است.

1ml6lfqxk75tdvpu8149.jpg

تعداد حمایت کنندگان تا کنون:

باید به۵۰۰۰۰ برسد تا این دامنه ها بوجود بیاید

7

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

ممنون بابت اطلاع رسانی

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

هممون میدونیم پاریس گنده تر از پارسه :(

خرشونم بیشتر میره!

من که یه چی نوشتم برای دات پارس (با اینکه کوردم ;) )

اما چشمم آب نمیخوره . -_-

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

به امید خدا و به یاری دوستان ان شاء ا.. به تعداد لازم میرسید

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

ممنون بابت اطلاع رسانی

خواهش می کنم.

هممون میدونیم پاریس گنده تر از پارسه

:(

خرشونم بیشتر میره!

من که یه چی نوشتم برای دات پارس (با اینکه کوردم

;)

)

اما چشمم آب نمیخوره .

افرادی که تا الان ثبت نام کردند و حمایت خود را اعلام کردند 47,556 نفر هستند.

می توانید با قرار دادن کد زیر در سایت خود از اخرین تعداد افراد ثبت نام کننده با خبر شوید.


<div style="display:block; clear:both; text-align: left;">
<iframe src="http://www.ipetitions.com/widget/view/423565" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" style="width: 200px; height:145px; border:1px solid #cdced0; border-bottom:none; background-color:#e9eaeb;"></iframe>
<div style="text-align:center; font-family:Arial;font-size:11px; width: 196px; margin-top: -5px; padding: 7px 2px 2px; border:1px solid #364950; color: #fff; background-color:#364950; border-top:none;">
<a style="color: #fff; text-decoration:none;" href="http://www.ipetitions.com/">Petition by iPetitions</a>
</div>
<script type="text/javascript">
var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-307455-4']); _gaq.push(['_setDomainName', 'ipetitions.com']); _gaq.push(['_setAllowHash', 'false']); _gaq.push(['_setAllowLinker', true]); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);})();
</script>
</div>

ویرایش شده در توسط alireza1375
1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری