رفتن به مطلب

آموزش نصب وردپرس روی ساب دامین

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

بالاخره ماهم از نعمت خدادادی اینترنت adsl برخوردار گشتیدیم... :D :D

من میخوام روی سایتم یک بلاگ با وردپرس بسازم مثل site.com/blog .اما نحوه ایجاد دیتابیس رو نمیدونم.از طرفی هم دامنه اصلی هم با وردپرس هستش.

حالا پایگاه داده باید چطوری باشه که سایت اصلی هم تغییری نکنه؟؟

و اینکه مسیر نصب رو باید چطور تعیین کنم که روی blog/ ایجاد بشه؟؟

لینک به ارسال

سلام دوستان

بالاخره ماهم از نعمت خدادادی اینترنت adsl برخوردار گشتیدیم... :D :D

من میخوام روی سایتم یک بلاگ با وردپرس بسازم مثل site.com/blog .اما نحوه ایجاد دیتابیس رو نمیدونم.از طرفی هم دامنه اصلی هم با وردپرس هستش.

حالا پایگاه داده باید چطوری باشه که سایت اصلی هم تغییری نکنه؟؟

و اینکه مسیر نصب رو باید چطور تعیین کنم که روی blog/ ایجاد بشه؟؟

همون جوری که برای سایتت دیتابیس ساختی برای اینم بساز بعد یه فولدر در قسمت public_html به نام blog ایجاد کن وردپرس رو بریز اونجا و راه اندازی کن

لینک به ارسال

سلام

نصب وردپرس به این صورت فرقی با نصب وردپرس در دامنه نداره.

فقط شما یک پوشه با نام blog در public_html بسازید و وردپرس رو در اونجا آپلود کنید.

لینک به ارسال

خب حالا این پایگاه داده با پایگاه داده موجود در یکجا قرار میگیره؟؟یا جداست؟

لینک به ارسال

سلام

یک پایگاه داده میسازی که جدای از اون یکی است

کاملا جداست هر وقت خواستی می تونی پاکش کنی به اون یکی هم صدمه ای نمیزنه

لینک به ارسال

شما وقتی وارد cpanel سایتتون میشین

یک بخش بنام databases با چند زیر بخش داره که اولیشن mysql@ databases هست که میتونین یک دیتابیس جدید بسازید و براش یک نام کاربری و رمز عبور قرار بدید

بعد این نام دیتابیس - نام کاربری دیتابیس - رمز عبور دیتابیس- رو موقع نصب وردپرس بهش میدین تا باقی کارها رو خودش انجام بده

لینک به ارسال

شما وقتی وارد cpanel سایتتون میشین

یک بخش بنام databases با چند زیر بخش داره که اولیشن mysql@ databases هست که میتونین یک دیتابیس جدید بسازید و براش یک نام کاربری و رمز عبور قرار بدید

بعد این نام دیتابیس - نام کاربری دیتابیس - رمز عبور دیتابیس- رو موقع نصب وردپرس بهش میدین تا باقی کارها رو خودش انجام بده

دوست عزیز من دیتابیس رو ساختم,حالا از کجا باید تایین کنم که وردپرس روی پوشه site.com/blog نصب بشه.؟

آیا باید در پوشه روت (public_html) یه پوشه جدید به نام blog بسازم و بعد فایل زیپ رو اونجا آپلود کنم؟یا اینکه نام فایل رو از وردپرس به blog تغییر بدم و آپلود کنم؟

با تشکر...

لینک به ارسال

سلام

شما

در پوشه روت (public_html) یه پوشه جدید به نام blog بساز و وردپرستون رو نصب کنید تو همین پوشه که ساختید

همین

لینک به ارسال

دوست عزیز من دیتابیس رو ساختم,حالا از کجا باید تایین کنم که وردپرس روی پوشه site.com/blog نصب بشه.؟

آیا باید در پوشه روت (public_html) یه پوشه جدید به نام blog بسازم و بعد فایل زیپ رو اونجا آپلود کنم؟یا اینکه نام فایل رو از وردپرس به blog تغییر بدم و آپلود کنم؟

با تشکر...

دوست عزیز فقط کافیه یک پوشه با اسم دلخواه بسازی و فایل فشرده وردپرس رو داخل اون پوشه از حالت فشرده خارج کنی و فایل wp-config.php رو طبق مشخصات دیتابیس جدیدت ویرایش کنی و با وارد شدن به آدرس

mydomain.com/blog

وردپرس جدید رو نصب کنی.

لینک به ارسال

چرا از وردپرس مولتی استفاده نمیکنید ؟ خیلی راحت فعال کنید مولتی رو بعد بجای ساب دامین ، دایرکتوری بدید بهش

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...