رفتن به مطلب

css sprite

پست های پیشنهاد شده

سلام

در مورد css sprite سوالی برام پیش اومده

مثلا میبینید در قالبی 30-40 تا عکس وجود داره اما gtmetrix فقط 10-15 عکس رو برای سی اس اس اسپریت انتخاب میکنه و در واقع اشکال میگیره

یا حتی سایت spriteme.org هم همینطور.معمولا تقریبا همین تعداد عکس رو جدا میکنه و با css sprite یکجاش میکنه!

الان سوالی که دارم اینه که چرا این ابزارهای محبوب همه عکسها رو یکجا نمیکنن؟ مگه چه اشکالی پیش میاد اگر همه عکسهای قالب با هم یکجا در یک تصویر جمع و فراخوانی بشند؟

با این 10-15 تصویری که با تکنیک css sprite ادقام شدند 10-15 تا درخواست اچ تی تی پی کاهش پیدا کرده ولی اگر همه عکسهای قالب یعنی 30-40 عکس یکجا بشن خوب معلومه که به همون تعداد درخواست اچ تی تی پی به سرور و در نهایت سرعت لود سایت بشدت کاهش پیدا میکنه

با توجه به اینکه این ابزارها در سطح جهانی مدت زیادیه که استفاده میشند پس مشخصه که پختگی لازم رو دارند و لابد یک علت فنی ای وجود داشته که تنها همین تعداد عکس رو برای ادقام با css sprite مناسب میدونند نه همه عکسهارو!

ممنون میشم بهم بگین عیب ادقام همه تصاویر قالب در یک تصویر چیه؟

لینک به ارسال

هیچ عیبی نداره.

شما میتونید سایتهای بزرگ دنیا رو چک کنید، من خودم تست کردم و دیدم که بعضی هاشون که حرف اول رو تو زمینه فعالیت خودشون هم میزنن، حدود 100 تا عکس رو یکجا کردن !!!!

لینک به ارسال

ببینید اون 40-50 تایی که شما میگید میشن تصاویر شاخص آخرین پست های شما و یا همون تصاویر آپلود شده در جایی به غیر از directory پوسته شما !

GTMetrix تصاویر پوسته رو به عنوان css sprite پیشنهاد میده نه تصاویر دیگه رو .

لزومی هم نیست که اینکار رو انجام بدید چون اگه شما یکی دیگه از صفحات وب سایتتون رو برای بررسی به GTMetrix بدید اون تصاویر شاید از 40 تا به 20 تا تغییر پیدا میکنه ...

لینک به ارسال

ملاک های زیادی هست که یکیشو آقای majid1889 گفتند

دومین ملاک به نظر من اینه که این سایتا جوری نوشته شدند که فقط تصاویری که background-position ندارند رو لیست میکنه ! یعنی وقتی تو کد های css کلاستون ، background-position رو که میبینه فکر میکنه این تصویر خودش sprite شدس ! در حالی که کاربر از این کد یعنی background-position شاید به منظور دیگه ای استفاده کرده باشه !

لینک به ارسال

هیچ عیبی نداره.

شما میتونید سایتهای بزرگ دنیا رو چک کنید، من خودم تست کردم و دیدم که بعضی هاشون که حرف اول رو تو زمینه فعالیت خودشون هم میزنن، حدود 100 تا عکس رو یکجا کردن !!!!

صحیح پس علی القائه نباید مشکل فنی ای وجود داشته باشه

ببینید اون 40-50 تایی که شما میگید میشن تصاویر شاخص آخرین پست های شما و یا همون تصاویر آپلود شده در جایی به غیر از directory پوسته شما !

GTMetrix تصاویر پوسته رو به عنوان css sprite پیشنهاد میده نه تصاویر دیگه رو .

لزومی هم نیست که اینکار رو انجام بدید چون اگه شما یکی دیگه از صفحات وب سایتتون رو برای بررسی به GTMetrix بدید اون تصاویر شاید از 40 تا به 20 تا تغییر پیدا میکنه ...

راستش این 40 عکس همشون عکسهای پوسته سایت هستند.یعنی غیر از تصاویر شاخص آخرین پست ها.بخاطر همین برام عجیب شده بود که چرا فقط چند تا عکس رو جی تی متریکس جدا میکنه!

ملاک های زیادی هست که یکیشو آقای majid1889 گفتند

دومین ملاک به نظر من اینه که این سایتا جوری نوشته شدند که فقط تصاویری که background-position ندارند رو لیست میکنه ! یعنی وقتی تو کد های css کلاستون ، background-position رو که میبینه فکر میکنه این تصویر خودش sprite شدس ! در حالی که کاربر از این کد یعنی background-position شاید به منظور دیگه ای استفاده کرده باشه !

فکر میکنم به جواب سوالم رسیدم.یکی از دلایلش همین میتونه باشه.احتمالا این ابزارها تصاویر بک گراند رو برای سی اس اس مناسب تشخیص نمیدهند

دوستان دلیل دیگه ای هم بنظرشون میرسه؟

چون میخوام کل تصاویر رو یکجا ترکیب کنم و میخوام مطمئن بشم مشکلی پیش نمیاد.چه نمره سئو، چه از نظر فشار به سرور و سایر لحاظها

ویرایش شده توسط nima-s
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...