رفتن به مطلب

مشورت برای خرید سرور مجازی

MJP

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت دوستان.

بنده تابحال از سورو مجازی استفاده نکردم. خوب این سرور مجازی هایی که شرکت هایی مثل هاست دی ال ارائه میکنن خام هستند یعنی طبق گفته خودشون کلیه موارد مربوط به نصب سیستم عامل و کانفیگ و تامین امنیت به عهده خریدار هست.

حالا با توجه به این شرایط برای یادگیری این موارد یعنی نصب سیستم عامل و کانفیگ و نحوه نگهداری از سرور جایی هست که بشه یاد گرفت؟ نرم افزاری چیزی برای ویندوز که شبیه سازی سرور باشه؟

یه سوال دیگه هم که داشتم، میخواستم بدونم در صورت خرید سرور، چطوری باید مثلا یکی دو تا هاست توی اون سرور با منابع مشخص ساخت و تحویل مشتری داد؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام

اگه شما سرور مجازی بخرید اون رو با سیستم عامل بهتون تحویل میدن که اگه ویندوزی باشه windows 2000 و اگه لینوکسی باشه centos روش نصب میکنن

اگه برای راه اندازی هاستینگ میخواید سرور بگیرید باید اختصاصی بخرید که هزینه بالایی داره

من چندین سال تو کار فروش هاست و سرور مجازی و غیره و ذالک بودم و بهتون پیشنهاد میکنم که تجارتتون رو با سرور شروع نکنید,بهترین کار برای فروش هاست گرفتن نمایندگی محدود از یه سایت معتبره

مثلا شما برید 10 گیگ هاست به صورت نمایندگی بخرید و اون رو به 20 پارت تقسیم کنید و به مشتریهاتون بفروشید

اینطوری امنیت و غیره هم تامین میشه,اما اگه با سرور شروع کنید کلی مسائل امنیتی و مشکل داون شدن سرور و کندی سرعت و غیره براتون بوجود میاد که بعد از یه مدت پشیمونتون میکنه و سایتتون رو تعطیل میکنید ( مثل من : www.hostick.ir )

لینک به ارسال

سلام

اگه شما سرور مجازی بخرید اون رو با سیستم عامل بهتون تحویل میدن که اگه ویندوزی باشه windows 2000 و اگه لینوکسی باشه centos روش نصب میکنن

اگه برای راه اندازی هاستینگ میخواید سرور بگیرید باید اختصاصی بخرید که هزینه بالایی داره

من چندین سال تو کار فروش هاست و سرور مجازی و غیره و ذالک بودم و بهتون پیشنهاد میکنم که تجارتتون رو با سرور شروع نکنید,بهترین کار برای فروش هاست گرفتن نمایندگی محدود از یه سایت معتبره

مثلا شما برید 10 گیگ هاست به صورت نمایندگی بخرید و اون رو به 20 پارت تقسیم کنید و به مشتریهاتون بفروشید

اینطوری امنیت و غیره هم تامین میشه,اما اگه با سرور شروع کنید کلی مسائل امنیتی و مشکل داون شدن سرور و کندی سرعت و غیره براتون بوجود میاد که بعد از یه مدت پشیمونتون میکنه و سایتتون رو تعطیل میکنید ( مثل من : www.hostick.ir )

نه نه ببینید کلا اون سوال آخر بحثش جدا بود، فقط میخواستم بدونم در صورتی که سرور مجازی بگیرم چون بیشتر از اون چیزی هست که نیاز دارم، اگر زمانی خواستم به صورت دستی یه هاست مجزا برای کسی بسازم

اما در مورد سوال اول بمنظورم سرور مجازی لینوکس هست برای استفاده شخصی، و میزبانی مجموعه سایت های خودم!

ممنون

ویرایش شده توسط MJP
لینک به ارسال

سلام. منابع آموزشی در نت پراکنده هست و اغلب در فروم‌ها باید دنبال آموزش یا حل مشکلتون بگردید. (بعضی‌ها هم آنلاین آموزش میدن...). (محصول ما:

http://4ushgah.ir/shop/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d9%88%d8%b1/ )

در صورت خرید vps, میتونید به admin level برید و خیلی راحت هاست جدا بسازید.

لینک به ارسال

شما میتونید به راحتی یه رور مجازی بگیرید و یه پنل رایگان روش نصب کنید و هاست ایجاد کنید

برای پنلهای رایگان هم میشه از دایرکت ادمین و ال ایکس ادمین استفاده کرد

یه پنل دیگه هم هست که میشه نسخه رایگانش رو با یه سری محدودیت نصبت به نسخه لایسنس دار نصب و استفاده کرد

اگرم خواستید میتونید از Cpanel و whm نال شده استفاده کنید که مملوء از باگ و حفره امنیتیه

ولی در کل استفاده از سرور مجازی برای هاستینگ به نظر من خوب نیست,چونکه شما به گفته خودتون تا حالا اصلا با سرور مجازی کار نکردید و از طرفی هم مشکلات امنیتی زیادی براتون بوجود میاد

ولی با اینحال به راحتی میتونید یه سرور بگیرید و پنلهایی که گفتم رو نصب کنید و از هاست اختصاصیتون لذت ببرید

لینک به ارسال

استفاده از سرور مجازی هیچ کاری نداره فقط یه کنترل پنل برای مدیریت هاست روش نصب کنید . همین ! حالا میتونید اکانت بسازید و ازش به عنوان هاست استفاده کنید من خودمم تا پایان امسال باید برم روی سرور مجازی چون هاست اشتراکی اصلا مناسب سایت های پر بازدید نیست و باید منابع اختصاصی داشته باشم نه اشتراکی .

لینک به ارسال

استفاده از سرور مجازی هیچ کاری نداره فقط یه کنترل پنل برای مدیریت هاست روش نصب کنید . همین ! حالا میتونید اکانت بسازید و ازش به عنوان هاست استفاده کنید من خودمم تا پایان امسال باید برم روی سرور مجازی چون هاست اشتراکی اصلا مناسب سایت های پر بازدید نیست و باید منابع اختصاصی داشته باشم نه اشتراکی .

ممنون ولی ببینید من میخوام با شرکتی مثل هاست دی ال کار کنم. توضیحات هاست دی ال رو مطالعه کنید میبینید که نوشته سرور مجازی به صورت خام و آن منیج تحویل کار داده میشه و کاربر موظف به نصب و کانفیگ و ... هست.

من میخواستم بدونم یعنی وقتی یه وی پی اس خام تحویل ما میدن باید دقیقا چیکار کنیم؟ از کجا شروع کنیم و چه مراحلی رو طی کنیم؟

لینک به ارسال

ممنون ولی ببینید من میخوام با شرکتی مثل هاست دی ال کار کنم. توضیحات هاست دی ال رو مطالعه کنید میبینید که نوشته سرور مجازی به صورت خام و آن منیج تحویل کار داده میشه و کاربر موظف به نصب و کانفیگ و ... هست.

من میخواستم بدونم یعنی وقتی یه وی پی اس خام تحویل ما میدن باید دقیقا چیکار کنیم؟ از کجا شروع کنیم و چه مراحلی رو طی کنیم؟

خوب چه نیازیه که از HOSTDL سرور بگیرید ؟؟ تازه این شرکت پشتیبانی خوبی نداره تازه یه بار هم ورشکست شده بود و چندین سایت رو علاف خودش کرد به نظرم از یه شرکت دیگه سرور بگیرید که کانفیگ شده در اختیارتون بذاره مثل این سایت http://farsvps.com/area/

لینک به ارسال

خوب این مثال بود چون به هر حال 60-70 درصد سایت های خوب و مطمئن کانفیگ شده ارائه نمی کنن و به این منظور قصد یادگیری داشتم که حداقل بعدا بتونم از عهدش بر بیام ;)

لینک به ارسال

الان وب سایت پارس پک که تقریبا میشه گفت شرکت معتبری هست، برای نصب DNS , Database ,http , Control Panel configuration دویست هزارتومان هزینه میگیرن!

لینک به ارسال

یا یه مورد دیگه این که من با پشتیبانی یکی از هاستینگ ها صحبت کردم، میگفتن که هر سروری نیاز به یک مدیر سرور داره که بتونه به صورت نسبتا! دائمی سرور رو مانیتور کنه و درصورت به وجود اومدن مشکل، با دانش کافی مشکل رو حل کنه.

فرضا در صورتی که روی سرور دیداس بکنن، نیاز هست که کسی سرور رو مدیریت کنه و بنده که وقت ندارم مرتبا این فعالیت ها رو انجام بدم.

پس چه باید کرد؟ کسی مثل بنده نیازمند وی پی اس هست ولی زمان مدیریت سرور و دانش کافی اون رو نداره؟

لینک به ارسال

در کنترل پنل تنظیمات مربوط به حملاتddos و بلاک کردن اتوماتیک آی‌پی‌ها راحت امکان پذیره. همچنین آنتی ویروس رایگان CSF هم مکمله.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...